menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 23:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Mam w tej sprawie o tyle problem, że w ten sposób ileś Rosjan z gatunku zwyczajnych obywateli, którym to co wyprawia Putin nie musi się podobać, przekonało się, że propagandyści z Kremla mają rację uważąjąc Polaków za rusożerców.
Ja gdyby mnie potraktowano w podobnie elegancki sposób po zniesieniu embarga przez rząd olałbym każdy produkt z napisem made in Poland.
Przyjaciół, sympatyków, czy ludzi neutralnych łatwiej się traci, niż zyskuje. I łatwo przerobić ich na wrogów.
A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 23:08
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wibi,dolarofobia Cię dopadła?W obecnych czasach to raczej rzadko spotykana przypadłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 23:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Ciekawi mnie co ten "kaczkopodobny" człowieczek powie gdy zorientuje się w niedługim czasie, że dolary którymi był i jest opłacany warte są tyle co rolka papieru toaletowego.Pewnie ślinotok go zaleje co daj Boże.
Kiedyś pluto37 pytałeś bym powiedział ci "kto go opłaca", myślełem, że sam znajdziesz odpowiedź,chyba jednak nie znalazłeś więc podam ci link (pierwszy jaki "wyrzuca" Google) w którym wyraźnie pisze, że bibliotekarz od 1983 roku pracował w instytucji opłacanej Amerykańskimi dolarami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C...Kaczy%C5%84ski

Wibi, epitet jakim walnąłeś, nie przystoi facetowi, o którego wyglądzie nic nie wiadomo. Jeśli ja polecę kaszalotem, to zerknąwszy na zdjęcie w awatarze, będzie to można od biedy zrozumieć.
Od biedy podkreślam.
Ale ja nie o tym. Zwabił mnie zapach ''zielonych''.
Jak się okazuje, tymi zielonymi karmiło się sporo osób, nawet taki guru Solidarności, jak twórca jej ducha. O Lechu, który skakał przez płot, którego nie było, nie wspomnę.

http://naszeblogi.pl/46196-michnik-o...asze-pieniadze

Cytat:
Jako aresztowany w stanie wojennym żądam abyś Aronie Szechter oddał nasze pieniądze .Państwa zachodnie a szczególnie USA przeznaczyły na pomoc internowanym i aresztowanym 100 milionów dolarów . Środki te były przeznaczone na pomoc w opłacaniu adwokatów , pomoc rodzinom aresztowanych i internowanych , uczestników manifestacji antykomunistycznych .
Część pieniędzy miała być przeznaczona na tworzenie miejsc pracy dla tych ,którzy mieli wilczy bilet . Nigdy nie otrzymałem pomocy ze strony struktur solidarności jedynie co otrzymałem to jakąś mglistą wizję że takie środki mam dostać na stworzenie zakładu prywatnego .
W związku z tym , że właśnie przeczytałem wywiad z Jackiem Maziarskim w którym ujawnia on kto UKRADŁ pieniądze internowanym i aresztowanym żądam aby powstała Fundacja internowanych i aresztowanych w stanie wojennym, która wytoczy proces Michnikowi i GW oraz zażąda zwrotu tych pieniędzy wraz z odsetkami i przeznaczy je na pomoc polskim patriotom żyjącym obecnie w nędzy .Michnik idziemy po Ciebie.

Chyba sporo tych kont jest do sprawdzenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-05-2014, 23:36
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
... kto te dolary jeszcze bierze? Chciałabym wiedzieć przed wyborami? Tylko Kaczyński? Czy jeszcze ktuś? A za więzienia CIA kto wziął?
Uderzyłaś w mój "czuły" punkt, ale po kolei.Gdzieś wyczytałem że ogólnie "Polska" miesiąc w miesiąc otrzymuje z USA 10 mil.dolarów,komuś te dolary "wpadają", reszta to tylko domysły a ten "punkt" to własnie te więzienia bo przyznam się, że gdy Kwaśniewski został wybrany na drugą kadencję myślałem, że "coś zmieni" i zmienił ale w innym niż sadziłem kierunku. Ale po kolei,wybory wówczas wygrała lewica i Miller został premierem a prof.Kołodko vice.Została uchwalona w/g mnie doskonała ustawa dot.prywatyzacji a Kwaśniewski ją zawetował,to pierwsza porażka.Druga to pseudo afera Rywina którą, jak uważam Kwaśniewski "sprokurował" i od tego momentu (co można zauważyć) Miller i Kwaśniewski są dalej od siebie niż bliżej.Wówczas o więzieniach CIA nie wiedziałem ale Miller zapewne się dowiedział, niestety Polska Racja Stanu uniemożliwiała o tym wspominać. Widząc,nawet obecnie Kwaśniewskiego chyba łatwo się domyślić na czyje konto te 15 mil.dolarów trafiło.
Cytat:
Napisał JaroslawII
.. że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?
Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 06:49
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny
Jak można być tak zakłamanym i trywialnym mówiąc o jakiejkolwiek wolności darowanej NAM od moskali. To ubliża tym milionom Polaków cierpiących 50 lat pod butem sowieckim i tych wymordowanych i wywiezionych po wojnie przez żydokomunę. Traktowali nas jak jedną ze swoich republik gdzie nie dość, że byliśmy eksploatowani i drenowani z dóbr to jeszcze mieliśmy perspektywie, że nas wysadzą w powietrze podczas gier wojennych. Bardziej od takich postsowietczyków zakłamana może być tylko pisbolszewia podszywająca się pod przyjaciół moskali w przedwyborczych bzdetach.
Jednym z takich wyzwolicieli i wybawców jest gen. Iwan Czerniachowski którego pomnik jest w Pieniężnie, odpowiedzialnego za likwidację oddziałów AK na Wileńszczyźnie. Zapewne zaraz "ktoś" z pisu wstawi się za nim, bo przecież nie ważne, że to jeden z bandytów-wybawców 45 roku, ważne aby być "przeciw komuś" , najlepiej zwolennikowi Platformy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 05-05-2014 o 08:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 08:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
A nie bierzesz pod uwagę takiej możliwości, że przyjeżdżają by zostać i dać pretekst Putinowi aby bronił swoich obywateli z rosyjskimi paszportami?

Jarek! Bądź gościnny i ..sprawdzaj.
I nie tylko Ruskich.
A co do wibiego, to jest jak japoński żołnierz... albo taka żywa odmiana Kazimierz Mijala, który lata świetlne trwał na radiowym posterunku posterunku w Tiranie.
Choć idea darującej nam 3 x wolność w ub. stuleciu jest ciekawa... zeby nie powiedzieć że równie oryginalna jak pamietna homilia Kaczyńskiego przy pianinie do braci Rosjan i modły nad truchłem tow. Gierka okraszone gromkim okrzykiem: MY TEŻ LEWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 08:15
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek! Bądź gościnny i ..sprawdzaj.
I nie tylko Ruskich.
A co do wibiego, to jest jak japoński żołnierz... albo taka żywa odmiana Kazimierz Mijala, który lata świetlne trwał na radiowym posterunku posterunku w Tiranie.
Choć idea darującej nam 3 x wolność w ub. stuleciu jest ciekawa... zeby nie powiedzieć że równie oryginalna jak pamietna homilia Kaczyńskiego przy pianinie do braci Rosjan i modły nad truchłem tow. Gierka okraszone gromkim okrzykiem: MY TEŻ LEWICA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie chcę sprawdzać. Dopóki nie zrobią sobie u siebie porządku i nie odetną jedni od drugich a okazuje się, że i trzecich, bo są banderowcy, Ukraincy i postsowieci to będę uogólniał, bo dla mnie w tej chwili to jedna masa nierozpoznawalna. Ani nie chce mi się cedzić ani nie mam w tym interesu. A o Kaczyńskim mi przed śniadaniem nie mów, niech skwierczy o czym chce. Słuchają go tylko "tłumy i rzesze" niereformowalnych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 09:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Jarosław II]
Cytat:
Nie chcę sprawdzać. Dopóki nie zrobią sobie u siebie porządku i nie odetną jedni od drugich a okazuje się, że i trzecich, bo są banderowcy, Ukraincy i postsowieci to będę uogólniał, bo dla mnie w tej chwili to jedna masa nierozpoznawalna. Ani nie chce mi się cedzić ani nie mam w tym interesu.
To rzuć granat i będziesz wiedział jakie wojsko idzie
Cytat:
A o Kaczyńskim mi przed śniadaniem nie mów, niech skwierczy o czym chce. Słuchają go tylko "tłumy i rzesze" niereformowalnych.
Dobra dobra!
A jak Hofman mu założy muchę do sweterka, to co? Za Korwina Mikkiego go weźmiesz.
Przeoczysz takiego geniusza przy śniadaniu, to potem bedziesz zdziwiony jak sie ogryzkiem przy obiedzie zaksztusisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 15:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
[size="2"]
Uważasz, że Putin jest taki "ograniczony". Pamietaj też o jednym, to Rosja w ostatnich 100 latach trzy razy nam Polakom dawała WOLNOŚĆ.Najpierw w 1918 roku,później w 1945 roku a ostatnio w 1989 i nikt jej do tego nie zmuszał więc i Ty nie bądź prymitywny

Wibi, jak będę miała czas może wieczorkiem, zaczniemy się kłócić, dobra?
ABSOLUTNIE nie zgadzam się z powyższym. Rosja dawała nam wolność? Ty chcesz mnie zabić, żeby został Ci dyskutant bredzący o sweterku prezesa PiS?
A ponieważ śmieszy mnie arbiter elegantiarum który swego wizerunku za nic by nie ukazał,
to szepnę tylko, że zazwyczaj o ubraniach innych dyskutują dumni właściciele poliestrowych cudeniek made in China na grzbiecie i śmiesznych eko-potworków na piszczelach z fobią.
No Armani czy Gucci to nie jest na 200%.

ps. Wibi, a 17 września roku pamiętnego, też Rosja dała nam wolność?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 15:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jednym z takich wyzwolicieli i wybawców jest gen. Iwan Czerniachowski którego pomnik jest w Pieniężnie, odpowiedzialnego za likwidację oddziałów AK na Wileńszczyźnie. Zapewne zaraz "ktoś" z pisu wstawi się za nim, bo przecież nie ważne, że to jeden z bandytów-wybawców 45 roku, ważne aby być "przeciw komuś" , najlepiej zwolennikowi Platformy.

Tak się zastanawiam, czemu niedawno po rekolekcjach na których pewnie uzyskałeś grzechów odpuszczenie,
kłamiesz tak prostacko i obrzydliwie?
To wojewoda z PO stał się gwarantem tego pomnika. Jeśli tego nie wiedziałeś, było się nie zabierać za dyskusję.
Wydaje mi się, że środowisko peowskie nieco się zagubiło po tej wolcie z Putinem waszej pacynki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:14
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
.... a 17 września roku pamiętnego, też Rosja dała nam wolność?
Nie możesz tego pamietać,mnie też jeszcze na Świecie nie było ale....przypomnę. Polska miała zawarty SOJUSZ z Francją i Anglią który m/n przewidywał , że w ciągu 14 dni (czternastu dni) od napaści na państwo będące w sojuszu, drugi sojusznik ruszy na pomoc WOJSKOWĄ. Może więc podasz ilu Niemcy stracili żołnierzy w okresie od 1.IX.1939 do 17.IX.1939 w wyniku działań sojuszniczych?Ile "sojusznicy" zrzucili bomb na Niemcy? a nawet ile pocisków w kierunku Niemców wystrzelili? Nie wiesz? to Ci powiem,ŻADNEGO. Dlatego wkroczenie Sowietów na ziemie, na których Polacy byli mniejszością zostało przeprowadzone nie 1.IX.1939 roku a dopiero gdy okazało się, że żadnych sojuszników Polska nie obchodzi,Warszawa już padła a zagrożona była ludność nie Polska a Białoruska.Znasz pewnie rozkaz Naczelnego Dowództwa by z Sowietami nie podejmować walki.Takie są fakty a tzw."nóż w plecy" to tylko usprawiedliwienie wówczas rządzących, że jesteśmy "Silni,Zwarci i Gotowi". Przecież i tak wojnę już przegraliśmy i to nie miało żadnego wpływu prócz naszej "rusufobii" i wyolbrzymionej ambicji Mocarstwowości.To naprawdę jest obiektywna i racjonalna ocena,wystarczy pomyśleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 17:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
To naprawdę jest obiektywna i racjonalna ocena,wystarczy pomyśleć.
Oczywiście. Katyń do tej pory jest racjonalny i obiektywny aby się zemścić za baty od Piłsudskiego. Lepszej okazji nie mogło być aby ścierwa sowieckie wymordowały tyle tysięcy bezbronnych Polskich oficerów bez sądu. Widać, że przedłużasz kadencję komunistów w wolnej Polsce. Chyba jesteś od 98 roku jeszcze w partyzantce gdzieś w lesie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 18:11
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@ Jarosław II
W Katyniu zginął mój wujek (brat mojej mamy) i jak gdzieś na tym forum pisałem,zginął przez własną głupotę gdyż pod Kutnem dostał się do niewoli niemieckiej i gdy następowała wymiana jeńców pomiędzy Niemcami i Sowietami on powiedział, że pochodzi z kresów Wschodnich co nie było prawdą bo pochodził z Sosnowca a mieszkał w 1939 roku w Bydgoszczy.Drugi wujek całą wojnę przesiedział w offlagu i przeżył.W moim domu nigdy nie podważano wersji, że to Rosjanie zabili ale moja pewność w tej sprawie dzisiaj nie jest 100 procentowa i nawet te dokumenty które Jelcyn przywiózł do Polski też mnie całkowicie nie przekonały gdyż wiele dowodów ni jak nie pasuje do Rosjan a propaganda Goebbelsa zawsze była stawiana za wzór.Wśród krajów podbitych przez III Rzeszę tylko Polska nie wystawiła swoich pułków do walki z Rosją,wprawdzie ok.30 tys.Polaków walczyło w szeregach Armii Niemieckiej ale byli to w większości przymusowo wcieleni.W/g mnie taka propaganda Katyńska miała służyć aby nas Polaków dobrowolnie wciągnąć do wojny z Sowietami a jak było na prawdę? W każdym wypadku,po 70 ponad latach trudno mi wzbudzić w sobie chęć odwetu i używać tego jako argumentu mając wiedzę na temat jeńców Sowieckich "zmarłych" w polskiej niewoli po wojnie w 1920 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 19:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Wibi, wuj w Katyniu właśnie się w grobie przewrócił.
Szanuję cudze poglądy, szczególnie jeśli mam szansę z nimi polemizować,
ale Twoje te tyczące 17 września mnie rozwaliły. Normalnie egzekucja.

Litości, oni wszyscy zginęli przez głupotę? Chyba tę, że nie życzyli sobie współpracy z Sowietami?
Cytat:
Przecież i tak wojnę już przegraliśmy i to nie miało żadnego wpływu prócz naszej "rusufobii" ..


No jasne, i towarzysze przyszli umierającemu wyciągnąć poduszkę spod głowy, by się nie męczył. A o wywózkach wiesz co nieco?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 22:19
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
..ale Twoje te tyczące 17 września mnie rozwaliły. Normalnie egzekucja.
Litości, oni wszyscy zginęli przez głupotę? Chyba tę, że nie życzyli sobie współpracy z Sowietami?
No jasne, i towarzysze przyszli umierającemu wyciągnąć poduszkę spod głowy, by się nie męczył. A o wywózkach wiesz co nieco?
A masz jakieś argumenty żeby podważyć co napisałem,czytając "egzekucja" sądzę, że nie.Dlatego nigdy nie należy działać i myśleć, oceniając zdarzenia historyczne odczuciem chwili.Potrzebny jest CZAS, by pewne fakty dogłębnie poznać i oceniając ich dalszy ciąg móc podjąć właściwą ocenę.Dlatego np. w szkole nigdy nie uczą historii bieżącej (co mnie kiedyś dziwiło) a tej która zdarzyła się epokę (wydarzeń) temu.
Wujek który zginął był oficerem rezerwy a ten który przeżył zawodowym i to on tak swojego brata ocenił, dlatego o tym napisałem.
O wywózkach oczywiście wiem,miałem przyjaciela w szkole który był wywieziony (z Wileńszczyzny,mieli jakiś majątek) do Kazachstanu ale wrócił a nawet za utracony majątek dostali jakieś odszkodowanie a na pewno mieszkanie.To było jeszcze za Stalina i wpływała na to "ideologia" a nie polskość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 22:57
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Doprawdy pogubić się można.
- Sierpień 39,spotkanie Ribbentrop - Mołotow,pakt o nieagresji i tajny protokół do niego.Treść tego protokołu.Wspólna defilada wojsk niemieckich i rosyjskich w Brześciu.Tzw.II pakt Ribbentrop -Mołotow z 28 września 39,a dalej:
- przeznanie Rosjan,że to oni strzelali w Katyniu.Kilkadziesiąt tomów akt z tą zbrodnią związanych,jakie nam oprzekazali.
Wibi,to wszystko to wytwór propagandy i mistyfikacja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-05-2014, 23:42
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
...Wspólna defilada wojsk niemieckich i rosyjskich w Brześciu.Tzw.II pakt Ribbentrop -Mołotow z 28 września 39,a dalej:
- przeznanie Rosjan,że to oni strzelali w Katyniu.Kilkadziesiąt tomów akt z tą zbrodnią związanych,jakie nam oprzekazali.
Wibi,to wszystko to wytwór propagandy i mistyfikacja?

Mógłbym to co wyżej bardzo krótko bo matematycznie obalić, mianowicie, jeśli jedna z treści jest nieprawdziwa to i całość jest fałszywa.Oto dokładna (i ksero) treść "Tajnego protokołu...."
http://pl.wikisource.org/wiki/Tajny_..._sierpnia_1939

Dalej, te dokumenty dostarczył nam...KTO? wiadomo JELCYN który w życiu nie był chyba trzeźwy nawet przez pięć minut a na dodatek robił to co mu kazali.Te "dokumenty" są tyle warte ile raport Maciarewicza w sprawie Smoleńska a organizacja "Memoriał" która je "dostarczyła" co najmniej podejrzana o działanie na zlecenie tzw."Organizacji Praw Człowieka" która jakoś nie wypowiedziała się o referendum na Krymie, ale to przecież nie dziwi gdyż "ktoś" ich finansował i miał poważne interesy aby Polska zawsze była wrogo nastawiona do Rosji.To samo dotyczy Smoleńska, bo Katyń już spowszechniał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 00:35
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Wibi ten "Ktoś"to najprawdopodobniej czosnkowy zapach, który sieje ferment na całym świecie i wszystkie instytucje i większość
rządów ma pod swoją kuratelą.
To ten zapach cały czas wmawia nam, jaki to wróg stoi tuż za naszą granicą i dzieli naród, bo takim podzielonym łatwiej manipulować.
A co do naszej historii, to jest taka jaką nam wkładają od wieków do głów i niekoniecznie musi być zgodna z prawdą.
Historie przekazywane w domach z dziada pradziada troszkę się różnią od tych ogólnie dostępnych.
Naucza się na ten przykład, że Polska powstała w 966 r za koronacji Mieszka I, a pytam się Mieszko nie miał przodków, wziął się z powietrza a może został przywieziony w karecie?
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 07:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Wibi ten "Ktoś"to najprawdopodobniej czosnkowy zapach, który sieje ferment na całym świecie i wszystkie instytucje i większość
rządów ma pod swoją kuratelą.
To ten zapach cały czas wmawia nam, jaki to wróg stoi tuż za naszą granicą i dzieli naród, bo takim podzielonym łatwiej manipulować.
A co do naszej historii, to jest taka jaką nam wkładają od wieków do głów i niekoniecznie musi być zgodna z prawdą.
Historie przekazywane w domach z dziada pradziada troszkę się różnią od tych ogólnie dostępnych.
Naucza się na ten przykład, że Polska powstała w 966 r za koronacji Mieszka I, a pytam się Mieszko nie miał przodków, wziął się z powietrza a może został przywieziony w karecie?
Czyżbym miał po raz czwarty nicować i reorientować swoją wiedze na temat Katynia?? Nigdy! Mój ojciec nigdy się nie mylił w tych sprawach. Niezależnie od wszystkiego Niemcy i Rosja są siebie warci. Dlatego koalicja antyhitlerowska za wcześnie wkroczyła do wojny. Gorzej dla nas już i tak nie mogło być.
Co do zapachu czosnku, Honoratko to masz rację. Ale korporacje finansowe na świecie są już tak posadowione, że nic im już nie zagrozi, nawet największy kryzys odbije się na tych na dole.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 06-05-2014, 09:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Mógłbym to co wyżej bardzo krótko bo matematycznie obalić, mianowicie, jeśli jedna z treści jest nieprawdziwa to i całość jest fałszywa.Oto dokładna (i ksero) treść "Tajnego protokołu...."
http://pl.wikisource.org/wiki/Tajny_..._sierpnia_1939

Dalej, te dokumenty dostarczył nam...KTO? wiadomo JELCYN który w życiu nie był chyba trzeźwy nawet przez pięć minut a na dodatek robił to co mu kazali.Te "dokumenty" są tyle warte ile raport Maciarewicza w sprawie Smoleńska a organizacja "Memoriał" która je "dostarczyła" co najmniej podejrzana o działanie na zlecenie tzw."Organizacji Praw Człowieka" która jakoś nie wypowiedziała się o referendum na Krymie, ale to przecież nie dziwi gdyż "ktoś" ich finansował i miał poważne interesy aby Polska zawsze była wrogo nastawiona do Rosji.To samo dotyczy Smoleńska, bo Katyń już spowszechniał.

Wibi... jestem coraz bardziej zafascynowana Twą osobą, naprawdę. Powiedz mi tak per analogiam do komisji ....ekhm...''Maciarewicza'', co sądzisz o komisji Burdenki?
Miała ona rację, czy łgała jak pies?
Wszak naboje w polskich głowach były niemieckie, ale z drugiej strony drut, którym wiązano oficerskie ręce, był sowiecki.
Wprawdzie Teutonowie tylko raz popełnili faux pas wożąc ze sobą pęta pod Grunwald,
gdzie na ich własnej ziemi napadło ich polskie wojsko naruszając ich granicę,
więc może i do Katynia ich nie wozili, nie?
No i patrząc na mapę, to może nasi oficerowie w liczbie 22 tysięcy, hurtowo naruszyli sowiecką granicę,
bo przecież Katyń, Charków i Miednoje to sowieckie ziemie były?
Co sądzisz?
Bo może ( co w obecnej sytuacji nie jest do końca nieprawdopodobne) film ''Katyń'' trzeba będzie odłożyć na półkę, a nakręcić inny, gdzie NKWD zastąpi się SS? Mam nadzieję, że tego nie dożyję i Stwórca mnie powoła do siebie, lub strąci do piekieł, wszystko jedno.

ps. wiesz wibi, spotkałam kiedyś przystojnego bolszewika, który głosił podobne herezje i polska ziemia się pod nim nie rozstąpiła. Byłam młoda....bardzo młoda. Cóż, ku rozpaczy Rodziców wyszłam za niego za mąż.
Hmm, byłam i jestem szczęśliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazdy z nas chodzi na targ.... Mar-Basia Fotografia 504 12-01-2023 17:31
O co chodzi w Halloween? - komentarze 99.85.36.xxx Ogólny 41 06-12-2016 12:06
Zaduszki - o co chodzi? - komentarze 89.229.45.xxx Ogólny 0 05-11-2013 22:33
Prezydent Rosji Władimir Putin bierze rozwód - komentarze 89.74.53.xxx Ogólny 1 07-07-2013 06:58
Gérard Depardieu z obywatelstwem Rosji - komentarze zoska103 Ogólny 32 13-02-2013 22:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.