menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 14:52
Genia's Avatar
Genia Genia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sosnowiec
Posty: 650
Domyślnie Smutna


Jestem po raz pierwszy na FORUM ale nie mam do kogo się wyrzalić może choć trochę mi ulży. W 2001r syn się ożenił a w lutym 2002r urodziła się wnuczka. Ja w lipcu przeszłam na świadczenia przedemerytalne i opiekowałam się wnuczką- synowa poszła do pracy. Było wszystko dobrze nic nie zapowiadało że może dojść do rozwodu. W 2003 roku synowa zaczęła coraz puźniej przychodzić z pracy albo miała wychodne do koleżanek. Koledzy syna mówili że ona ma kochanka ,ale syn nie wierzył. Aż 27.12.2004r syn z wnuczką przyszedł do nas do domu i zapytał czy mogą zostać że on dłużej tego nie wytrzyma. I zostali. 28.12.2004r przyszła synowa z mamą i przyznała się że ma kochanka. W grudniu 2005r już byli po rozwodzie. Syn zgodził się żeby nie wyciągać brudów przed sądem i orzeczenie jest niezgodność charakteru i opiekę przyznano matce. Synowa prowadzała się ze swoim nowym chłopakiem pod domem a ja nadal opiekowałam się wnuczką. W maju syn załatwił sobie prace w innym mieście i się wyprowadził (mówił że nie może na to wszystko patrzeć musi zmienić otoczenie tylko prosi żebym opiekowała się Wiki) I wszystko było dobrze ja chodziłam po Wiki do przedszkola jak była chora to się nią opiekowałam i pomagałam złego słowa synowej nie powiedziałam przez wszystkie te lata,bo jak mówią nigdy nie jest wina po jednej stronie. Ale jej się i z ty drugim nie ułożyło. Syn od roku ma dziewczyne i chcą wziąść ślub. Jak była synowa się o tym dowiedziała to zaczęło się!!!!! Najpierw nie chce żebym odbierała Wiki ze szkoły, bo ona weżmie opiekunke, potem nie życzy sobie żeby dziewczyna syna przebywała z Wiki jak ją zabiera do siebie,a przecież syn nic nie mówił jak ona zabierała Wiki do swoich "kolegów" a był już nie jeden. Teraz muszę prosić byłą synową kiedy mogę się zobaczyć z wnuczką obiecała że w niedzielę zobaczymy czy dotrzyma słowa czy znów coś wymyśli. Bardzo tęsknię za wnuczką i w domu zrobiło się tak pusto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 15:39
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Myślę, że niewielki tu możesz mieć wpływ na bieg rzeczy.
Trzeba się raczej pogodzić z myślą, że tak już będzie. Może się jednak zdarzyć, że była synowa sama dojdzie do wniosku, że lepszej opieki jak u Ciebie, jej córka nigdzie nie znajdzie i wówczas wnuczka wróci.
Nie można jednak nic robić na siłę, to są sprawy Twego syna, byłej synowej i nic na to nie poradzisz, trzeba brać sprawy takimi, jakie one są.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 15:51
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Gieniu,moze weż na wstrzymanie,gdy okaże się ,że opiekunka za droga,lub co nie daj Boże nie spełnia oczekiwań w stosunku do opieki,to pewnie Ty jednak będziesz tą najlepszą,a przy tym napewno kochaną babcią.Czekaj jak to się ułozy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 15:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj Gienia
Witaj kolejna Sosnowiczanko.
Najbardziej jak widzę pokrzywdzona jest wnuczka Wiki. To dziecko z pewnością nie rozumie co się wokół niej dzieje, bo to mama, tata, babcia. Do kogo ma się przytulić? Znam trochę podobną sprawę sprzed lat-obecnie młodzieniec ma około 16-17 lat. Po życiowym ping-pongu pomiędzy rodzicami. Babcia (matka taty)wzięła wnuka i adoptowała. Może to jest droga.
Żal tego dziecka.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 16:07
Genia's Avatar
Genia Genia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sosnowiec
Posty: 650
Domyślnie

Dziękuję za miłe słowa. Na na razie czekam jak się to wszystko ułoży. Ale mi ulżyło że mołam się wyżalić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 16:37
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Geniu !

Witaj - ja też myśle że to się ułoży - tylko poczekaj cierpliwie.
Wydaje mi się że istnieje takie prawo które zapewnia dziadkom możliwość widywania wnuków ale ....... to chyba trzeba by sądownie a to przykra sprawa i chyba kosztowna. Trzymam kciuki że wszystko będzie OK. Pozdrawiam - głowa do góry !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 16:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Szukam bo wiem że tu podobne tematy były poruszane (sam też to robiłem) i podaję linki
http://www.rodzina.senior.pl/88,0,Ko...ieci,3827.html

http://www.rodzina.senior.pl/88,0,Ja...ieci,3625.html

http://www.klub.senior.pl/jestem-bab...dkow-3948.html

http://www.klub.senior.pl/jestem-bab...-nia-2979.html

Możesz Gieniu zapoznać się z tym tematem. Mogę znaleźć więcej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 17:43
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Szwagierka bardzo przeżywała,jak synowa odsuwała ją od wnuka.
Tak się złożyło, że u córki urodziła się Oliwka. Terenia całą swoją miłość "babciową" oddała małej. Synowa już nie jest taka harda, ale szwagierka już ma kogo kochać.
Gieniu, syn będzie miał jeszcze dziecko. Poczekaj, życie cholernie zweryfikuje postawę byłej synowej. Tylko dlaczego dziecko jest krzywdzone, bo dorośli nie mogą się dogadać.
Dziecka szkoda...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 22:37
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie Gieniu

W tej całej sytuacji najważniejsze jest dziecko , które nie wie gdzie własciwie jest jego dom i skupiłabym sie raczej nad tym jak wnuczke uchronić od wypaczeń osobowości.
Syn i synowa sami sobie poradzą i tym bym się nie przejmowala.Wejdź w kontakt z jakimś psychologiem dzieciecym , by mógł ci cos doradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 14:16
Genia's Avatar
Genia Genia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sosnowiec
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Szukam bo wiem że tu podobne tematy były poruszane (sam też to robiłem) i podaję linki
http://www.rodzina.senior.pl/88,0,Ko...ieci,3827.html

http://www.rodzina.senior.pl/88,0,Ja...ieci,3625.html

http://www.klub.senior.pl/jestem-bab...dkow-3948.html

http://www.klub.senior.pl/jestem-bab...-nia-2979.html

Możesz Gieniu zapoznać się z tym tematem. Mogę znaleźć więcej.
Tadeusz50 Dziękuję za przesłane linki. Przeczytałam wszystkie kilka razy dużo dobrych rad w nich znalazłam. Dzięki!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 17:47
Ewunia_5's Avatar
Ewunia_5 Ewunia_5 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 48
Domyślnie

Witaj Gienia . Czy Ty naprawdę jesteś z Sosnowca? Ja tam mieszkałam jako dziecko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 19:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewunia5
Witaj Gienia . Czy Ty naprawdę jesteś z Sosnowca? Ja tam mieszkałam jako dziecko.
Jak to rozumieć? Czy ty jesteś z danego miasta? Od urodzenia stale? Większą część życia. Po ślubie? Obecnie? Moje dzieci urodziły się w Katowicach ale ani dnia tam nie mieszkały (poza pobytem w szpitalu po narodzinach). Położnictwo było właśnie tam z zakładu pracy żony.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 19:37
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Geniu

Miałam bardzo podobną sytuację, a nawet gorszą.Nie pozwalano mnie i mojemu synowi widywać dzieci. Było do "zarządzenie" teściowej syna / adopcyjna matka synowej/. Chodziliśmy do szkoły i tam widywaliśmy nasze maluchy / Bartuś miał wtedy 6 lat chodził do O klasy i Magdusia miała 9 lat i chodziła do 3 klasy. Odprowadzaliśmy do autokaru jak wyjeżdżali na wakacje.Ja "przekupywałam " przedmiotami o jakich oni zamarzyli np. Bartek marzył o wrotkach i dostał wrotki, Magda marzyła o butach, dostała je.Dzisiaj Bartek ma 12 lat Madzia 15 i nie ma już barier. Kiedy tylko mają ochotę dzwonią i są. Bartek i Magda uwielbiają moje pierogi ruskie, więć czekaja na nich w lodówce. Zawsze coś im wrzucę do kieszeni tj. jakieś 10 zł. Poczekaj ułoży Ci się tak jak mnie. Z synową /byłą/ poprawił się kontakt. Jest oky. Nie zabiegaj zbyt natarczywie bo Twoja synowa będzie miała satysfakcję robiąc Ci przykrość. Jak to przerabiałam. Płakałam do poduchy, ale gdy była synowa mnie mijała / niby/ przypadkowo, miałam przyklejony uśmiech na twarzy i udawałam że jest mi wszystko jedno. Do wszystkiego mogę sie przystosować.A wnuczkę jak tylko będziesz mogła chociaż przelotnie widzieć, to szybciutko i na uszko jej powiedz - kocham Cię bardzo żabko.Zakoduje sobie i nie zapomni o babci. Powodzenia i wytrwałości Ci życzę. Wiem jak to strasznie boli ale czas goi rany.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 20:20
Ewunia_5's Avatar
Ewunia_5 Ewunia_5 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Jak to rozumieć? Czy ty jesteś z danego miasta? Od urodzenia stale? Większą część życia. Po ślubie? Obecnie? Moje dzieci urodziły się w Katowicach ale ani dnia tam nie mieszkały (poza pobytem w szpitalu po narodzinach). Położnictwo było właśnie tam z zakładu pracy żony.
Jako dziecko, czyli do szóstego roku życia i dwóch miesięcy.. Nie wiedziałam, że muszę ujawniać takie szczegóły, zwłaszcza , że mój post był skierowany do kogoś innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 20:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewunia5
Jako dziecko, czyli do szóstego roku życia i dwóch miesięcy.. Nie wiedziałam, że muszę ujawniać takie szczegóły, zwłaszcza , że mój post był skierowany do kogoś innego.
Czyżbym czymkolwiek uraził? Przecież tu w seniorku to często spotykane.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 22:26
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

Krzywda dziecka. Przepychanki między rodzicami, czy między synową a teściową. To wszystko smutna prawda. Ale w tym wszystkim jest też inna prawda. Będę brutalna i pewnie narażę się paru osobom, ale napiszę - nie pozwólcie sobie nigdy na to, by jakakolwiek inna osoba - partner, dziecko, czy wnuczka - stała się jedynym celem waszego życia. Oczywiście młodym można, a nawet należy pomagać, ale w granicach rozsądku, nie zapominając przy tym o własnych przyjemnościach, zainteresowaniach, przyjaciołach. Jeśli tego wszystkiego nie ma, jest tylko on, czy ona, zawsze przyjdzie taki moment, kiedy pozostanie się już tylko z pustką w sercu i pytaniem: jak dalej żyć?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 22:34
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Zgadzam się z Tobą.

Ostatnio edytowane przez Alunia : 12-03-2010 o 10:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 23:35
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
nie pozwólcie sobie nigdy na to, by jakakolwiek inna osoba - partner, dziecko, czy wnuczka - stała się jedynym celem waszego życia. Oczywiście młodym można, a nawet należy pomagać, ale w granicach rozsądku, nie zapominając przy tym o własnych przyjemnościach, zainteresowaniach, przyjaciołach. Jeśli tego wszystkiego nie ma, jest tylko on, czy ona, zawsze przyjdzie taki moment, kiedy pozostanie się już tylko z pustką w sercu i pytaniem: jak dalej żyć?

zapominanie o sobie doprowadza do samotności.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 08:38
Genia's Avatar
Genia Genia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sosnowiec
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewunia5
Witaj Gienia . Czy Ty naprawdę jesteś z Sosnowca? Ja tam mieszkałam jako dziecko.
Ewunia5 tak mieszkam w Sosnowcu od 1997r choć moje rodzinne stronu to Wielkopolska. Pozdrawiam serdecznie!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 08:58
Genia's Avatar
Genia Genia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sosnowiec
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Miałam bardzo podobną sytuację, a nawet gorszą.Nie pozwalano mnie i mojemu synowi widywać dzieci. Było do "zarządzenie" teściowej syna / adopcyjna matka synowej/. Chodziliśmy do szkoły i tam widywaliśmy nasze maluchy / Bartuś miał wtedy 6 lat chodził do O klasy i Magdusia miała 9 lat i chodziła do 3 klasy. Odprowadzaliśmy do autokaru jak wyjeżdżali na wakacje.Ja "przekupywałam " przedmiotami o jakich oni zamarzyli np. Bartek marzył o wrotkach i dostał wrotki, Magda marzyła o butach, dostała je.Dzisiaj Bartek ma 12 lat Madzia 15 i nie ma już barier. Kiedy tylko mają ochotę dzwonią i są. Bartek i Magda uwielbiają moje pierogi ruskie, więć czekaja na nich w lodówce. Zawsze coś im wrzucę do kieszeni tj. jakieś 10 zł. Poczekaj ułoży Ci się tak jak mnie. Z synową /byłą/ poprawił się kontakt. Jest oky. Nie zabiegaj zbyt natarczywie bo Twoja synowa będzie miała satysfakcję robiąc Ci przykrość. Jak to przerabiałam. Płakałam do poduchy, ale gdy była synowa mnie mijała / niby/ przypadkowo, miałam przyklejony uśmiech na twarzy i udawałam że jest mi wszystko jedno. Do wszystkiego mogę sie przystosować.A wnuczkę jak tylko będziesz mogła chociaż przelotnie widzieć, to szybciutko i na uszko jej powiedz - kocham Cię bardzo żabko.Zakoduje sobie i nie zapomni o babci. Powodzenia i wytrwałości Ci życzę. Wiem jak to strasznie boli ale czas goi rany.
Dzień dobry babciu Iwo! Dziękuję za rade. Na razie czekam może się to wszystko jakoś ułoży choć jest mi ciężko. Dobrze że mam ten laptop i mogę z miłymi ludźmi podzielić się swoimi smutkami i radościami. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska smutna rzeczywistość... konris Zarządzanie finansami 6 21-10-2009 14:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.