menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 07:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Lecznictwo w Polsce na wzor amerykanski ?


Polska dzisiaj to kraj gdzie mamy wiecej ludzi biednych niz bogatych. Tygodnik "Wprost" serwuje nam liste najbogatszych, rodacy nasi w terenie obserwuja tez najbogatszych i zahaczaja o biednych na chodnikach zebrzaczych.
Kraj pelen kontrastow ,klotni politycznych,przepychanek partyjnych i wszelkiego opluwania a narod (jak pisze Henryk Pajak - dociekliwy autor ksiazek) spi !
Aby dokonac reorganizacji sluzby zdrowia " Brac lapiduchow" zmobilizowano do wszelkich sporow i demonstracji . Niektorym doktorom zafundowano nawet kajdanki,zarzucono lapowki i cos za cos. Rasowe pielegniarki i ich przelozone odpowiednio "podrasowano" i dalej zwawo na przemiany. Doktor chce osiem tysiecy,pielegniarka szesc ,jedynie jeszcze tylko kierowcy karetek nie nauczyli sie matematyki.
Cala ta "zdrowotna zawierucha" jest po to aby szpitale poszly pod mlotek a bogaci nabywcy mogli je kupic i do dziela.
Na tym polu dzialanosci tez mozna wiele zarobic wiec prywatyzujemy na wzor amerykanski.
Moze jednak narod polski wczesniej uswiadomimy jak to sie leczy w Ameryce i czy Polakow bedzie stac na prywatne lecznictwo,kiedy to juz z kura do " dohtura" nie bedzie mozna pojsc a trzeba bedzie zabrac inna zywa gotoweczke juz na samo wpisowe,potem pan w bieli ,zieleni lub na niebiesko powie co i ile kosztuje.
Amerykanizujemy sie czy nie ?
Moge byc pomocny w doradzaniu,bo akurat korzystam z amerykanskiej sluzby zdrowia - wiadomosci z pierwszej reki dla seniorow i tych w wieku produkcyjnym.
Daj Boze zdrowie ! Za amerykanskie zdrowie trzeba slono placic.
  #2  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 10:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Senior...wiesz,dobrze prawisz...

Jak dobrze,że zobaczyłam w Tobie potencjał,mimo iż zwyzywałeś mnie ....po amerykańsku całkiem..
A u nas jakoś trzeba zacząć kręcić te lody .

ps.Donald powinien wyrzucić Kopaczową na zbity łeb,póki nie jest za poźno.
  #3  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 13:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Donaldy maja bardzo malo do powiedzenia,co najwyzej moga pilke podac.
Prezydent w tym kraju gdzie mieszkam tez ma duzo zmartwien ale na szczescie ma wspanialych doradcow.
Wracajac do polskiej sluzby zdrowia to zapytam :za ile mozna kupic szpital w Polsce z kompletnym wyposazeniem bez personelu ?
  #4  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 13:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Seniorze,

jakoś ta amerykańska służba zdrowia nieźle działa, skoro wymachujesz tu językiem niczym Wołodyjowski szabelką

Jak masz gotowe recepty na polskie kłopoty, proszę bardzo, pisz, nie krytykuj tylko, ale proponuj, bo krytykantów mamy po kokardy, swoich, a nie z importu

A szpitala Ci nie sprzedamy, nie Tobie, więc nie dopytuj o cenę.
  #5  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 13:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Ja tam mogę sprzedać seniorowi wszystkie częstochowskie..

A dlaczego bez personelu ? Co ? Nasi lekarze nie nadają się ?
  #6  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 14:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dlaczego mnie od razu dyskryminujesz i stawiasz wszelkie bariery,co to ja obcy ?
Szpitala mi nie wolno kupic,a komu wolno ?
Nie badz tez taka zlosliwa jak "polka",badz uprzejma dla krajana. Recept na polskie klopoty nie potrzeba,wystarczy glowa ruszyc,popatrzec ,powiedziec i juz obcych nie ma !
Zaproponowac tez moge :
NIE HANDLUJ POLSKA !
  #7  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 14:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Seniorze!!

ja jestem Polką, tak pisaną i bez cudzysłowu, proszę to uszanować.
Jesteś obcy, czy tego chcesz czy nie, ale przecież w gościnę Cię przyjęto, prawda?

Zapomniałeś już, że Polak nie lubi, jak mu kto w garnku miesza?
  #8  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 14:38
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wlasnie Ci pisze abys nie byla zlosliwa.Jak nie wstapic w goscine jak karczma "U Jankiela" otwarta. Z karczmy zas wyprowadza sie pijanych,co to juz czym nie maja placic.
Jezeli ten portal jest prywatny ,wyjde bez zastrzezen ,za goscine tez zaplace.
Jezeli Pola jest Polka to bardzo mi milo i caluje raczki,chyba ten zwyczaj w Polsce sie jeszcze zachowal. Widzialem nawet jak Prezydent RP caluje po raczkach,jako niskiego wzrostu nie musi sie nawet za mocno schylac.
O mieszaniu w garnku Polaka nie zapomnialem ale pierwszy raz spotykam ,ze mu prace i chleb zabieraja a on nie reaguje.
Ba nawet musi miec zezwolenie z kolchozu ile mu wolno zasiac i posadzic ,ile udojic mleka,ile miec kur i jaj .
To mi juz trudniej trafia do wyobrazni. Szczegolnie te "jaja" jakie z Polakami sie wyczynia !
  #9  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 15:27
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Polu

Cytat:
Napisał POLA
Jesteś obcy, czy tego chcesz czy nie, ale przecież w gościnę Cię przyjęto,

Zdefiniuj pojecie obcosci...bo cos mi tu nie pasuje
Czy ja wedlug ciebie tez "obca"?
  #10  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 15:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Seniorze,

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wlasnie Ci pisze abys nie byla zlosliwa.Jak nie wstapic w goscine jak karczma "U Jankiela" otwarta. Z karczmy zas wyprowadza sie pijanych,co to juz czym nie maja placic.
Jezeli ten portal jest prywatny ,wyjde bez zastrzezen ,za goscine tez zaplace.
Jezeli Pola jest Polka to bardzo mi milo i caluje raczki,chyba ten zwyczaj w Polsce sie jeszcze zachowal. Widzialem nawet jak Prezydent RP caluje po raczkach,jako niskiego wzrostu nie musi sie nawet za mocno schylac.
O mieszaniu w garnku Polaka nie zapomnialem ale pierwszy raz spotykam ,ze mu prace i chleb zabieraja a on nie reaguje.
Ba nawet musi miec zezwolenie z kolchozu ile mu wolno zasiac i posadzic ,ile udojic mleka,ile miec kur i jaj .
To mi juz trudniej trafia do wyobrazni. Szczegolnie te "jaja" jakie z Polakami sie wyczynia !

1.Ty mi tu nie wypominaj złośliwości, Tobie wolno, a mnie nie?
2. U Jankiela w karczmie nie byłam, we współczesnych karczmach także nie bywam, więc obyczajów tam panujących nie znam, ale tu nie karczma, chata - czyt. forum - "na wciąż otwarta i w gościnę zaprasza", płacić nie trzeba, co najwyżej nadstawiasz karku wtedy, kiedy celowo lub przypadkiem nastąpisz komu na odcisk
3. Jestem Pola i rdzenna Polka z dziadów i pradziadów, zakorzeniona w Wielkopolsce z tradycjami, ale rączek mi nie całuj, to akurat przeżytek i zarezerwowany wyłącznie dla bardzo osobistych kontaktów.
Pan p.RP(nr RP do wyboru ) całuje niezręcznie i mimo "podłego" wzrostu nie pochyla się zgodnie z polską tradycją, ale co gorsza - z rozpędu całuje w rękę nawet facetów. Może i urocze, ale nie wypada publicznie...
4. Coś Ci się poplątało, kołchozów już nie ma, a jak były, to pamiętasz, jak polskie kury za przykładem bohaterskich kur radzieckich znosiły o półtora jaja więcej od kur zgniłego Zachodu?
Zawsze mieliśmy jakiegoś "patrona".

Nie przesadzaj i nie uprawiaj czarnowidztwa, wspieraj nas raczej w naprawie tego, co z pomocą sojuszników różnej maści i własnych partaczy zepsuliśmy na przestrzeni wieków.
  #11  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 15:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Zdefiniuj pojecie obcosci...bo cos mi tu nie pasuje
Czy ja wedlug ciebie tez "obca"?

Póki się człowiek nie zadomowi, jest obcy.
Ty nie jesteś obca, Ty jesteś stałym mieszkańcem tego forum, to raczej ja jestem obca czy tego chcę czy nie, ale nie cierpię z tego powodu.
  #12  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 15:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Nasz Senior jest doskonały do gry w ping-ponga,co nie Pola ?

Ps.A coś znowu wymyśliła z tą obcością ? Hę ?
Jak ktoś kłapie dziobem bez opamiętania ,jak nie przymierzając ja,to niby swój jest ??
  #13  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 15:59
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Nasz Senior jest doskonały do gry w ping-ponga,co nie Pola ?

Ps.A coś znowu wymyśliła z tą obcością ? Hę ?
Jak ktoś kłapie dziobem bez opamiętania ,jak nie przymierzając ja,to niby swój jest ??

przepraszam ze sie wtracam ale ...Ty SWOJ.. zawsze czy klapiesz czy nie... Ciebie rozpoznac moge nawet bez hasla w ciemna noc..
Czuj czuj!! Czuwaj!!
  #14  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 16:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Lila,

Cytat:
Napisał Lila
Nasz Senior jest doskonały do gry w ping-ponga,co nie Pola ?

Ps.A coś znowu wymyśliła z tą obcością ? Hę ?
Jak ktoś kłapie dziobem bez opamiętania ,jak nie przymierzając ja,to niby swój jest ??
jak ja kocham to Twoje kłapanie
Od czasu do czasu zajmuję się wynajdywactwem (to a'propos "obcości")
Wczoraj odsłuchałam parodię przemówienia Gomułki, jakość nagrania kiepska, ale treść... mniam...jestem pod wpływem
  #15  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 16:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kabala mi obca, z wrozki cyganki skorzystalem i wygralem w totolotka. Wspieram ile moge aby najpierw pokazc Wam bez lornetki faktycznych wrogow i ich pozycje ale natychmiast pojawia sie zaslona dymna i to gdzie na polskim forum,malo tego jeszcze mi lacznosc komputerowa przerywaja.
Sojusznikow jak narazie nie widze ,nawet obawiam sie strzalow w plecy.Mam nadzieje,ze po calkowitym juz rozpoznaniu do wsparcia przystapie.
Wczesnie padlo pytanie dlaczego nie widze w swoim szpitalu personelu medycznego polskiego.
Z prostej przyczyny - starzy odwykli od rzetelnej pracy a mlodzi jeszcze sie jej nie nauczyli.
Po zakupie szpitala bede go personalnie obsadzal wg. umiejetnosci i checi do pracy,zadajac jednoczesnie (stylem amerykanskim) pytanie: "Ile chcesz u mnie zarobic ?". Potem kontrakty i do roboty bez stania,lezenia i picia kawy w czasie pracy ,co najwyzej w graficznej przerwie.
Bardzo wazna bedzie obserwacja podejscia personelu do pacjenta w kazdym przedziale wieku.
  #16  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 20:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Senior..ja jestem sojusznik ,ha..
Strzału w plecy to ode mnie nie zainkasujesz na pewno.Najwyżej między oczy ..

ps.To ja chcę się leczyć w Twoim szpitalu.Gdzie on będzie ? I czy będą tak przystojni lekarze ,jak Twój przyszły prezydent - Obama..?
Hiiii,ale Ku -Klux - Klan będzie się miał z pyszna..
A podobno Obama jest niezwykle podobny do Kennedy'ego - mentalnie.Czyli Zatoka Świń ,Wietnam i mur berliński - murowane.Oczywiście ich odpowiedniki współczesne...
  #17  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 20:27
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Lila!

Czy ty sobie zdajesz sprawę z tego, że ja się wybieram na spotkanie "na szczycie"??? I wiesz, czym to grozi??? Żebym pękła! SŁowiczka, ty - i Baśka z Małgochą - to przecież jest okazja, jak mało! I wtedy drżyjcie seniory z antypodów!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #18  
Nieprzeczytane 08-01-2008, 20:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

No Ewa..Seniora to Asia ma nam rzucić pod nogi w worku.Przywiezie go jako bagaż podręczny.. razem z pejsatą papugą w klatce..

Ciekawe ,trza się naradzić ,ile za nich dostaniemy od stanu Floryda .Może chociaż wymienimy na krokodyle ? Ponoć buty z krokodyla mają być hitem..
  #19  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 12:09
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ej ! Co to za zmowa ?
"Trza" to na rzeszowszczyznie, a w Polsce to trzeba sie jednoczyc przeciw dranstwu !
Niech no tylko Obama zostanie Prezydentem USA to i moze Polacy czegos naucza sie od Afroamerykanow.
W masie sila ,powstan ludu roboczy,niech nie dreczy cie glod.
  #20  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 13:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

[b]Senior,a co jak ktoś nie jest ludem roboczym i odchudza się ???[/B

A czego mamy się uczyć od Afroamerykanów ? Geny...Senior,geny...
Nasi przodkowie walczyli pod Kirholmem,a przodkowie Obamy w tym czasie polowali na antylopy z oszczepem.Z drzewa,z którego jeszcze nie zeszli.To Ty się ucz od nich ,jak zostać amerykańskim prezydentem i pomóc tej biednej Ojczyźnie trochę wyszarpać kasy od USA za Tarczę,co planuje nasz genialny Radosław.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy w Polsce zyja jeszcze ludzie o sercu czlowieka ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 70 03-05-2008 15:28
Odwrócona hipoteka już niedługo w Polsce - komentarze Melissa Ogólny 9 24-04-2008 18:53
Czy to prawda ,ze w Polsce prezydenci gwalca ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 42 28-01-2008 12:25
Lek na AMD już niedługo w Polsce - komentarze Antoni Mysior Ogólny 3 05-12-2007 20:03
Dostęp do Internetu w Polsce - komentarze Nayrouse Ogólny 0 27-03-2007 00:19

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.