menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 13:50
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Pozytywnie zakręceni...

Wiecie co ? Coraz więcej ludzi, dojrzałych ludzi jest pozytywnie zakręconych.
I zaczyna mi się to podobać.
Latem tego roku poznałam w realu seniorkę z tego forum.
Szczęka mi opadła kiedy słuchałam jak ona czynnie korzysta z życia, jakie ma plany i marzenia...
Tak, tak - teraz jest na nartach w Alpach.
Wiosną pewnie założy wrotki...do tego basen, siłownia i inne bardziej absorbujące zajęcia, eh...
__________________
You never have this day again...

Ostatnio edytowane przez destiny : 11-12-2009 o 14:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 14:45
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Jakkolwiek by się, nie pocieszać, dodawać sobie animuszu, szukać tego, czego dawno nie ma, zachwycać się tym, co jest na co dzień utrapieniem....cokolwiek by nie robić, to nie ma dwóch zdań - starość jest do dupy.Podrygująca niezdarnie 60-tka, prężący się na plaży stetryczały dziadzio - to jest dla mnie żałosne, a nie imponujace. Jak się jest starym...lub starszym, żeby nikogo nie obrazić, należy korzystać z życia trochę inaczej. To tylko wyjdzie wszystkim na zdrowie. Nie znoszę tego cynicznego podziwu w oczach młodych, którzy czasem patrzą na gimnastykującą się staruszkę i myślą : Taka stara, a taka jara. Ale to tylko moje zdanie
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 14:58
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Tak...Mag

Masz rację - starość jest do dupy !!!
I każdy realnie myślacy o tym wie, bo to jasne jak słońce, że nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć, zmienić,
zrobić z 60-latki ponętnej 30-ki...Zatrzymać etap starzenia się...itp.
Przecież nigdy nie będziemy tacy jak 20 czy 40 lat temu.
Ważne jak MY się odnajdujemy, tu i teraz.
Co nam sprawia przyjemność. Jak nie zgnuśnieć na starość...
W końcu jak godnie znosić to co nieuchronne.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 15:17
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Witaj.

Po głębokim namyśle, stwierdzam że jest mi źle.
Koniec. Kropka.
A ja po głębokim namyśle stwierdzam,że jest mi tak sobie - trochę dobrze, trochę żle. Minusów więcej niż plusów. A wiersz Gosi jest w sam raz - tak trzeba żyć jak ona pisze. Dużo zdrowia i pogody ducha życzę Wam i sobie.
P.S. Przeczytałam prawie wszystkie posty tego wątku i widzę,że jest różnie,ale nie jest żle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 15:17
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 857
Domyślnie Mag

Cytat:
Napisał Mag
Jakkolwiek by się, nie pocieszać, dodawać sobie animuszu, szukać tego, czego dawno nie ma, zachwycać się tym, co jest na co dzień utrapieniem....cokolwiek by nie robić, to nie ma dwóch zdań - starość jest do dupy.Podrygująca niezdarnie 60-tka, prężący się na plaży stetryczały dziadzio - to jest dla mnie żałosne, a nie imponujace. Jak się jest starym...lub starszym, żeby nikogo nie obrazić, należy korzystać z życia trochę inaczej. To tylko wyjdzie wszystkim na zdrowie. Nie znoszę tego cynicznego podziwu w oczach młodych, którzy czasem patrzą na gimnastykującą się staruszkę i myślą : Taka stara, a taka jara. Ale to tylko moje zdanie
Niby tak, ale nie za bardzo się zgadzam. Młodość to nie tylko stan ciała, ale i ducha. Nikt nikomu nie każe się wiecznie prężyć, ale raczej odprężyć, nie trzeba podrygiwać, a normalnie spacerować, czy zażywać innej formy ruchu, stosownej do wieku. Nie płakać nad utraconą młodością, bo to niczego nie zmieni. Staruszek na plaży to część naszego obecnego życia i myślę, że to dobrze, że nie chowa się w domu tylko przyszedł nad wodę. Każdy kto potrafi w starszym wieku zachować radość życia bez udawania czegokolwiek, zyskuje jeszcze trochę młodości, jest bardziej akceptowany przez młodszych i moim zdaniem opóźnia swoją prawdziwą starość. Człowiekowi pogodnemu i uśmiechniętemu łatwiej żyć w każdym wieku.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 15:54
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Niby tak, ale nie za bardzo się zgadzam. Młodość to nie tylko stan ciała, ale i ducha. Nikt nikomu nie każe się wiecznie prężyć, ale raczej odprężyć, nie trzeba podrygiwać, a normalnie spacerować, czy zażywać innej formy ruchu, stosownej do wieku. Nie płakać nad utraconą młodością, bo to niczego nie zmieni. Staruszek na plaży to część naszego obecnego życia i myślę, że to dobrze, że nie chowa się w domu tylko przyszedł nad wodę.

W porządku ! Ale nie ma co epatować tak tą "pomarszczoną dojrzałością", bo to ani ładne, ani estetyczne. I w ogóle, po co o tym mówic. Starość to starość. Taka kolej rzeczy. Nie trzeba się chować w kąt, ale normalnie żyć, godnie żyć, nie śmiesznie. Bo udawanie trzydziestolatka w wieku 60 lat - to żałośne komiczne. Ale z drugiej strony, jeśli to nikomu nie przeszkadza...to co mi tam.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 17:13
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
W porządku ! Ale nie ma co epatować tak tą "pomarszczoną dojrzałością", bo to ani ładne, ani estetyczne. I w ogóle, po co o tym mówic. Starość to starość. Taka kolej rzeczy. Nie trzeba się chować w kąt, ale normalnie żyć, godnie żyć, nie śmiesznie. Bo udawanie trzydziestolatka w wieku 60 lat - to żałośne komiczne. Ale z drugiej strony, jeśli to nikomu nie przeszkadza...to co mi tam.

Podpisuje się
Nasze czasy przeminęły. Kto się w młodości nie wyżył, to stracił. Każdy wiek ma swoje zalety i wady, trzeba się tylko umieć dostosować. Mnie juz nie ciągnie do hasania, raczej do przemyśleń, co nie znaczy, że jestem smutasem. Przeciwnie, teraz, kiedy dzieci usamodzielniły się, ja mam luz, wolność, robię co mi się podoba. Jednym słowem jestem szczęśliwa, na miarę swego wieku.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 17:18
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

ale wy jesteście depresyjni

tak to odbieram

martwiłam się po 40 ze jestem stara, ale nie teraz.... do głowy by mi nie przyszło się zamartwiać wiekiem, jak patrzę na młodych, nie mają mieszkania, będą mieli dzieci, rodzice im szurają czasami (kłopoty, kłopoty, kłopoty), niektórzy są jeszcze samotni i tęsknią za swoją połową... a ja nie tęsknie, żyje sobie... przed młodymi jeszcze kupa pracy.. stresów... a przede mną nie... fajnie, że są pogodni i w coś wierzą, bo moi znajomi tacy są.. ale oni naprawdę są biedni..a ja? w ciążę nie zajdę, jakby co, to zero stresu... pracować nie muszę zbyt wiele, troszkę tylko... bo nie muszę się dorabiać mieszkania czy samochodu... mam mieszkanie a samochód mi niepotrzebny.... mam już wszystko pookreślane prawie, co chciałam w życiu zrobić, kasy nie mam za dużo, ale jest wiele rzeczy które mogę robić nie mając funduszy.. za rok będę się uczyła obcych języków, bo teraz nie mam czasu, robię co innego.. wow, jest spoko, róbcie coś ze sobą i tyle

o rany... ja nie czuję się stara chociaż jestem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 17:30
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 857
Domyślnie rebelio

Ja też nie czuję się stara i będę zachowywała sie tak jak uważam. Moja druga połowa uważa, że jeszcze dużo przed nami i nie należy z niczego, ani rezygnować, ani się chować.
Sama wiem, jak wyglądam więc nie będę paradowała po plaży w bikini, ale chodzę sobie na basen i jest więcej osób w moim wieku i w wodzie nikt się nie wstydzi. Jak mam ochotę zatańczyć, to tańczę i niekoniecznie muszą to być jakieś młodzieżowe wygibasy. Liczę się z tym, że w końcu przyjdzie ta prawdziwa starość, ale przecież nie o tym mówimy.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 17:33
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Rebelio gratuluję kondycji, o niej świadczy Twój avatar.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 17:34
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Miłe Panie zajadów dostaję jak czytam pełne zadowolenia posty jak to dobrze być starym. Fajnie ze coś robicie i bardzo dobrze bo mamy dość zgrzybiałych staruszków i zjadliwych staruszek widać to na ulicach a zwłaszcza w komunikacji miejskiej o matko.Ale generalnie starość jest do doopy i to jedno Stwórcy się nie udało albo był już zmęczony i odpuścił sobie.Jak któraś z Pań sobie życzy to gratis oddam ileś tam dziesiątków lat i zaryzykuję te wszystkie problemy młodzieńczego wieku a co niech mam za swoje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No i mamy galę zachowań w stosunku do etapu naturalnego jakby nie było..i każdy ma rację, ale najważniejsza wewnetrzna pogoda i wg niej bedziemy sie starzeć...kazdy wg własnych wizji i emocjonalnego podejscia....jedni będą debatować jaka to starosć do dupy i wyciagać czarne scenariusze, inni tez będą mówić ,że starosc do dupy, ale... "jaki piekny zachód słońca i ziemia po deszczu tak pachnie.."każdy z nas co innego nosi w środku....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:09
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
No i mamy galę zachowań w stosunku do etapu naturalnego jakby nie było..i każdy ma rację, ale najważniejsza wewnetrzna pogoda i wg niej bedziemy sie starzeć...kazdy wg własnych wizji i emocjonalnego podejscia....jedni będą debatować jaka to starosć do dupy i wyciagać czarne scenariusze, inni tez będą mówić ,że starosc do dupy, ale... "jaki piekny zachód słońca i ziemia po deszczu tak pachnie.."każdy z nas co innego nosi w środku....
I o to chodzi - żeby cieszyć się każdym dniem - póki jeszcze dobrze funkcjonujemy - dość narzekań.... głowa do góry.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:22
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

kurcze, to musicie zobaczyc a zwlaszcza gębusie widzów: to jest autentyk, ja nie mowie ze taka jestem, bo ja jestem lepsza hehehehe.... nie bylam zawodowa tancerką ale taniec mam we krwi i kocham, wiecie jakbym zaszalała tak jak na tym filmie, tylko, że tak nie umiem, chciałabym się nauczyć i tańczyć.. kurcze.. buuu .. ja też chcę:
http://deser.pl/deser/1,97052,735431...iszpanski.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:24
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Post

Naukowcy, eksperci i to jak zwykle z USA. Bo tylko tamci mają patent na wiedzę o wszystkim.
Przeciez nie można przekładać życia amerykańskiego emeryta, na życie emeryta w Polsce.
Tamci ludzie mają inną mentalnośc, dojrzewali w innych warunkach.

U nas to się zmienia, ale popatrzmy ile osób po 60-ce z naszego otoczenia czuje się staro.
Nawet internet im do niczego niepotrzebny. A... mam telewizor i to mi starcza - często się słyszy.
A czegoż mi więcej trzeba w moim wieku - słyszymy. A ma dopiero 60 z hakiem.

Ale mędzę.

Nie czuję się staro. Robię to na co mam ochotę, śpię ile chcę i dużo więcej niż w czasach świetlanej młodości - kiedy nawet na sen szkoda było czasu.

Jedyny mankament to mniej zasobny portfel i wyskakujące jak zza krzaka, choróbska.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:42
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Życie jest takie naturalne, że naprawdę nie warto o takich problemach mówić.
"Wszystko ma swój czas, / i jest wyznaczona godzina / na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, / czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono, / czas zabijania i czas leczenia, / czas burzenia i czas budowania, / czas płaczu i czas śmiechu, / czas zawodzenia i czas pląsów, / czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, / czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, / czas szukania i czas tracenia, / czas zachowania i czas wyrzucania, / czas rozdzierania i czas zszywania, / czas milczenia i czas mówienia, / czas miłowania i czas nienawiści, / czas wojny i czas pokoju". Nieprawdaż, że Kohelet miał rację?
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jedyny mankament to mniej zasobny portfel i wyskakujące jak zza krzaka, choróbska.[/quote]

No reszta też tak pewnie ma..ale dla jednych te krzaki to wielkie baobaby a dla drugich kępka mchu...i to co zza nich wyskakuje to dla tych pierwszych tygrys a dla tych drugich ważka.....i w tym chyba rzecz.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:45
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Mam 57 lat....i przekonanie, że najlepsze przede mną. Czas ucieka.....wieczność czeka. Właśnie o tym myślałam.
__________________
Nolens volens....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:47
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

rebelio, jurorzy wyraźnie przerażeni, czy aby czasami
"babcia" im się nie posypie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 11-12-2009, 18:50
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

też chorowałam, teraz mi minęło, mam szczęście albo dobrze o siebie dbam, fakt, że jak się jest chorym, jest dużo trudniej

ale nie obejrzeliście filmiku, 75 pani tańczy salsę i wygrała hiszpański Mam talent. Jest piękna, trochę sztywna ale cudownie zrelaksowana i bawi się dobrze, ja też tak bym chciała.. kliknijcie tu: TUTUTU
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.