menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
JIP- a gdzie Ty chcesz sie dowiedzieć?- do tego czasu pacjentka ma szansę sie udusic- popatrz no trochę realniej na problem...
U mojej lekarki... jestem pewien, że się dowiem... choć zamiast astmę mam inne przypadłości, - znalazła, zapisała i kupiłem i nie było drożej... więc trochę przestańcie dymić...
A może też wystarczy trochę dobrej woli lekarzy i aptekarzy i zamiast biadolenia pokaże się, że może być lepiej, że pacjenci będą mieli więcej możliwości, żeby nie umierać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie oni, tylko gmina- widocznie bogata, albo przychodnia finansowana przez MSW- bo te przychodnie sa skomputeryzowane...
Druga sprawa moje badanie trwa circa 15 minut- wypisanie recepty z szukaniem procedur 5- 10 minut , szukanie w kompie 10 min to daje 35 minut-do przyjecia mam 16- 17 pacjentow- wiec jak sobie wyobrazasz godzinowo moj dzien pracy?wszystko zalezy od dokladnosci lekarza...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

JIP- nie broń systemu, który powinien dawno upasc...I nie bajdurz- bo nikt Ci nie uwierzy.
Nikt nie biadoli- pzedstawiam tylko rzetelnie sytuację jaka zaistniala, a o której nie masz zielonego pojecia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:26
~gość: 188.165.225.xxx's Avatar
~gość: 188.165.225.xxx
 
Posty: n/a
Post

http://kontakt24.tvn.pl/temat,zmartwienia-po-chemioterapii-quot-ktora-apteka-zrealizuje-recepte-z-pieczatka-quot-,164754.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:27
~gość: 188.165.225.xxx's Avatar
~gość: 188.165.225.xxx
 
Posty: n/a
Post

''Ponad 3000 zamiast 3 złotych. Takiej sumy oczekiwali od pacjentki chorej na raka farmaceuci w kilku olsztyńskich aptekach. Źródłem problemu była pieczątka o treści "Refundacja do decyzji NFZ", jaką po przebytej przez pacjentkę chemioterapii przybił na receptę lekarz onkolog. O problemie poinformowali redakcję Kontaktu 24 zbulwersowani członkowie rodziny pani Grażyny. Według Narodowego Funduszu Zdrowia, w takim przypadku lek powinien zostać wydany z pełną zniżką. A co, jeśli tak się nie stanie? "Zapraszamy panią, bądź kogoś z członków jej rodziny do działu skarg i wniosków. Nasz pracownik zainterweniuje w takiej aptece" - zapewniła w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ. Po wielu próbach, rodzina chorej wreszcie znalazła lek po obniżonej cenie.''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jezeli istnieje stan zagrozenia życia bezwzglednie leki bezpłatne- tak ja zapisalabym rp- bez względu na konsekwencję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie oni, tylko gmina- widocznie bogata, albo przychodnia finansowana przez MSW- bo te przychodnie sa skomputeryzowane...
Druga sprawa moje badanie trwa circa 15 minut- wypisanie recepty z szukaniem procedur 5- 10 minut , szukanie w kompie 10 min to daje 35 minut-do przyjecia mam 16- 17 pacjentow- wiec jak sobie wyobrazasz godzinowo moj dzien pracy?wszystko zalezy od dokladnosci lekarza...
Lekarze maja prywatne komputery, żadne MSW... ok i tak widzicie co chcecie zobaczyć, ja napisałem co widziałem... w przychodni pracuje kilku chyba pięciu, jest kilka aptek i nie było tam widać nic nienormalnego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 21:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

próbuję uwierzyc, ale jakos nie potrafię- bo ilekroc pisalam o złej sutyacji w sluzbie zdrowia- pisaleś , że jest dobrze, wtedy kiedy atakowano lekarzy- brales w tym udział jako atakujący. No to konczymy- jest swietnie. Zyczę dużo zdrowia- przede wszystkim Tobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 22:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
JIP- nie broń systemu, który powinien dawno upasc...I nie bajdurz- bo nikt Ci nie uwierzy.
Nikt nie biadoli- pzedstawiam tylko rzetelnie sytuację jaka zaistniala, a o której nie masz zielonego pojecia
Nie bronie, ale uważam, że lepiej coś naprawić niż znowu na nowego budować.. i to co teraz jest też nie wszystko mi się widzi, ale jakoś jak do tej pory mimo korzystania z usług i to mocno niestety, nie mogę narzekać, choć widziałem też takich co to podobnie korzystali i w podobny sposób ale ciągle biadolili, bo lekarka musiała musiał wyjść do chorego, bo coś tam , i musieli poczekać pół godziny, czy 10 minut czekać, bo mnie wk.. najbardziej kiedy powodu nie ma , albo jest błahy a narzekania po niebiosy..... no i kwęczenie zamiast dogadania się i trochę dobrej woli...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 22:18
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

W moim 25-tys. miasteczku powiatowym w Wielkopolsce jest 8 (słownie : osiem ) prywatnych Poradni Lekarza Rodzinnego Trudno mi zatem zrozumieć to co pisze babciela.Co gminie do wyposażenia w komputer gabinetów lekarskich ?Wszak to sprawa właściciela przychodni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 07:37
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Całkowicie zgadzam się z jip .Wielkopolska służba zdrowia jest skomputeryzowana i jakoś cicho o tym w mediach. Można??? Można. Lekarze robią problem z niczego. Co roku mają jakieś "ALE" Sprawdzanie ubezpieczenia? Od zawsze robiła to rejestracja. A źle wystawiane recepty to czysta złośliwość. Jak patrzę na tych biednych 80 latków odchodzących z niczym od okienka w aptece to serce pęka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 18:00
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Dlaczego ludzie chorzy są traktowani tak nieludzko?
To nie wina pacjenta(a on ponosi straty)
Nikt z lekarzy się tym nie przejmuje.

Podobno pacjent jest na pierwszym miejscu--ale nie dla eszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 20:26
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nieprawda- pacjent jest na pierwszym miejscu. Ludzie chorzy zostali potraktowani NIELUDZKO przez rzad.Powtarzam jeszcze raz - nie mamy żadnych wytycznych odnosnie refundacji leków.dzisiaj dostałam 180- stronicowy elaborat z chemicznymi nazwami leków- bedę siedziała nad tym od piatku do niedzieli-i to nad pismidłem, które w ogole mnie nie powinno obchodzić.
Przepraszam Wielkopolan- może rzeczywiscie są skomputeryzowani- wiekszosc przychodni w Polsce - niestety- nie.Dzisiaj podano wiadomosc- o zamknieciu przychodni dla dzieci niewidomych i chorych na raka. Podoba się???
Premier zwala wine na lekarzy- to jest demagogia charakterystyczna dla tego rzadu-gdyby podano nam te refundację 3-4 miesiace temu- nie byloby tego galimatiasu( strasznego)Ale 3-4 miesice temu leciała propaganda sukcesu przed wyborami...I proszę nie obciazajcie lekarzy- podalam wyzej sposób przcy lekarza- wyliczcie ile ja powinnam przyjmowac chcąc prawidlowo wypełnić rp- historię choroby(nie wpisuje się jednostki chorobowej i procedur tylko symbole- które wyszukujemy w spacjalnych formularzach.Zastanowcie się zanim kogokolwiek obciązycie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 20:44
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Zastanowcie się zanim kogokolwiek obciązycie.

Otóż to...zastanówcie się co wyprawiacie. W dzisiejszej prasie wyczytałam że w jednej z podwarszawskich miejscowości lekarze nakłaniali aptekarzy do nie realizowania recept. Wiadomości to potwierdziły. DOBRO PACJENTA NAJWAŻNIEJSZE???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:18
~gość: 212.227.18.xxx's Avatar
~gość: 212.227.18.xxx
 
Posty: n/a
Post

No i udało się hordzie napuścić ciemniaków na lekarzy. Babule mają praktykę z czasów komuny w znajdowaniu winnego,nie tam gdzie on jest na prawdę.Oan Premier dzisiaj rozpoczął tydzień pracy dwu-dniowy a efekty już widać na tym forum chociażby.I dobrze,bo zakłady pogrzebowe już zacierają rączki.Pierwsze mają być obsłużone zadowolone babule.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

i znowu kompletne niezrozumienie-nie namawiano do nierealizowania recept- czytaj uważnie-ale o odsyłanie o refundację do NFZ- to jest zupelnie inna sprawa-bledy powiniwn naprawiać , kto narozrabiał-moze nfz najmniej- ale to oni własnie sprawdzaja nasze rp na wniosek ministra. A tak nawiasem móewiac - słuchałam ministra dokładnie i ze zrozumieniem- bo w koncu siedzę w tym temacie i odniosłam wrażenie- że on jest kompletnie zdezorientowany i zupełnie nie ma pojęcia o co chodzi.
Ewiko- a w jakiej gazecie wyczytałaś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 21:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja wam podam przyklad rp do NFZ
21 numerów
Nazwisko imie nr kasy chorych



Adres
pesel nr choroby

89.oo

i np id 02
ad 98
ji 34

okolo 30 znakow
okolo 36 znakow

tu jest circa 50 znaków
Podpis lekarza
data wystawienia rp
Data waznosci rp data



A teraz rp do apteki

gora j/w

Rp jakis lek szukam refundacji np 10 %
Następny idem j/w np 30%

i tak do pięciu leków z podaniem refundacji- kaazdy lek szukany w spec-ksiazeczce

Tu znowu nieprawdopodna ilosc licz

Podpis data realizacji
data waznosci.

Lapiecie?- bo ja sie muszę zastanowić jak to wypelnić- ja sie tego nie uczylam- umiem leczyć pacjent ów- umiem rozmawiać z pacjentami- natomiast tych durnych cyferek nie naucze się nigdy- bo jestem lekarzem, nie urzednikiem- urzednicy( bez obrazy) sa w NFZ...Zapoznajcie się z tym dokładnie i macie caly obraz naszej pracy pisemnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 22:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
ktos[pisze o komputerach w przychodni- nie wierze- komputer jest jeden w rejestracji- więc nie piszcie bzdur- nie ma w Polsce przychodni skomputeryzowanych we wszystkich gabinetach.
Pluto- co maja blędy lekarskie, pokryte ziemia - wspólnego- z własciwym okresleniem ceny leku- cos Ci się pokrecilo.Z niewłasciwym lekiem- owszem , ale z cena????????Nie bardzo rozumiecie na czym polega problem- moi pacjenci tez nie latali z rp, bo po prostu u nas tego problemu nie bylo w tak duzym stopniu jak np w Wielkopolskim- gdzie nie ma kart czipowych. Ale ceny leku nie mam żadnego obowiazku wpisywać- a za bledy merytoryczne - o których- mam nadzieje pisze Pluto- odpowiadam przed sadem( na szczescie nigsdy mi sie to nie zdarzyło).
A ceny lekow - niestety prerazajace- ale Ty-Pluto, o tym nie masz i nie mozesz miec pojecia- z wiadomych wzgledów...

Elu! Z tym pojęciem to letko jestes niedoinformowana. Ale faktycznie. Bezposrednio nie mam, bo ...nie muszę. Jestem wystarczajaco zdrów, żebym nie musiał korzystać z usług mojej byłej branży. I oby tak było aż do przeprowadzki na ...Kule
Zauwaz, że problem nie w tym, że Ty masz wpisywać cenę leku, a jedynie w tym, że masz wpisać w odpowiednia rubrykę stopień odpłatności. Co możesz sama łatwo sprawdzić... Więc to co piszesz nam to wygląda na działanie solidarnościowe ze środowiskiem w calkiem innych miejscach.
Natomiast w miejsce słownych przepychanek wolałbym, żebyś nam przedstawiła jak Ty widzisz zmiany w systemie kontroli tego co sie dzieje z lekami.
Przecie nie wierzę, że mając do czynienia z kilkuletnim pacjentem, który jest emerytem, rencistą z premedytacja wbiłabyś mu pieczatkę i przegoniłabyś go przez apteki.
I Elu!
Oboje znamy te branżę. Ja teraz trochę luźniej, ale nie wierzę, że za wszystkich kolegów po fachu dałabys sobie uciąć kawałek naskórka. I brac na swoje sumienie np wyczyny byłego szefa naszego pogotowia ratunkowego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 04-01-2012, 23:40
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Jednego nie mogę zrozumieć -zamiast ratować życie, lekarze nam je skracają(ja tak to widzę).Jest tyle innych form protestu-dlaczego nikt nie myśli o chorych ludziach.
To zacietrzewienie i brak dobrej woli zobu stron.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 01:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Jednego nie mogę zrozumieć -zamiast ratować życie, lekarze nam je skracają(ja tak to widzę).Jest tyle innych form protestu-dlaczego nikt nie myśli o chorych ludziach.
To zacietrzewienie i brak dobrej woli zobu stron.

Bo ...to jest najłatwiejsze.


Cytat:
Za dokumentację lekarską, dzięki której miałem dostać rentę, zapłaciłem 5 tys. zł łapówki - zeznał we wtorek przed sądem świadek Andrzej Z.
Cytat:
Żaden z oskarżonych o korupcję lekarzy nie usłyszał tych słów, bo żaden z nich nie stawił się w sądzie. Kolejny już raz na tym głośnym procesie zabrakło także obrońców. Przyszedł tylko jeden aplikant adwokacki. Niezrażony tym sędzia Rafał Pawliczak kontynuował trwający już prawie dwa lata proces (oskarżeni zgodzili się na prowadzenie procesu pod ich nieobecność i nieobecność ich obrońców).

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1...#ixzz1iXWiayF3 pokazuje sie kto tu rządzi.

Czy ktoś słyszał o jakiejś akcji związkowców lekarskich? Ktoś odebrał delikwentom uprawnienia do czegoś? zawiesił w prawach wykonywania zawodu do czasu wyroku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.