menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 14:14
liduszka's Avatar
liduszka liduszka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Germanny
Posty: 581
Domyślnie

AnnaM.
"Helicobacter"mialam.Stan choroby byl juz mocno zaawansowany.Po badaniu Gastroskopi, okazalo sie , ze mam miliardy tych bakteri.Dostalam zestaw lekow"ZacPac" i jedna z nich biore juz trzy lata , zawsze przd sniadaniem .Nazywa sie"rifun 40mg." teraz mam znowu miec badania , te bakterie nawracaja sie co jakis czas. Przez 6miesiecy mialam robione badania gastroskopijne i pobierane probki. Teraz napewno bedzie to samo. Te bakterie wgryzaja sie w miesien zoladka i powstaja dziury.Bardzo bolesne i przy tam sa biegunki. Bez lekarza specjalisty sie nie obedzie, wierz mi.
Janczar , wiem ,ze chcesz dobrze , ale wszystkie nalewki na spirytusie sa dobre dla ludzi zdrowych . Cieplutko pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia. Lidia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 14:19
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Aniu masz rację, ja tą receptę podałem ponieważ pomogła ludziom w ciężkiej chorobie wrzodowej.
Orzech ma działanie lecznicze i lekko odkwaszające, co jest ważne w chorobach żołądka.
Powinnaś unikać kawy, słodyczy, obniżać kwasowość w żołądku.
Życzę pomyślności i sukcesów w walce z chorobą. Taka metoda jest dobra, która jest skuteczna.
Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 10:31
halutek's Avatar
halutek halutek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: miasto Wielkopolska
Posty: 16
Uśmiech Wrzody

Też mam ten problem , wrzody i Helikobakter .Dwa razy przechodziłam kurację potężną dawką antybiotyków które miały tę bakterię zlikwidować i nic - nadal ją mam .Lekarz powiedział że należałoby przebadać całą rodzinę (u niektórych bakteria nie daje objawów) i leczyć .Nie wiem co mam robić ,po tych antybiotykach czułam się okropnie i nie chcę więcej się truć . Może ktoś zna inny sposób na pozbycie się tej bakterii. Podobno nalewki na spirytusie? Jestem tu nowa ,POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 13:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał halutek
Też mam ten problem , wrzody i Helikobakter .Dwa razy przechodziłam kurację potężną dawką antybiotyków które miały tę bakterię zlikwidować i nic - nadal ją mam .Lekarz powiedział że należałoby przebadać całą rodzinę (u niektórych bakteria nie daje objawów) i leczyć .Nie wiem co mam robić ,po tych antybiotykach czułam się okropnie i nie chcę więcej się truć . Może ktoś zna inny sposób na pozbycie się tej bakterii. Podobno nalewki na spirytusie? Jestem tu nowa ,POZDRAWIAM
Przeczytaj od początku ten wątek może coś się dowiesz czegoś co cię zainteresuje.. Ze spirytusem raczej uważaj a może inaczej , spróbuj wylać spirytus na świeżą ranę na ciele. Taka sama reakcja będzie w żołądku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 13:52
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

skąd wiesz,że ją masz jeszcze, robiła(e)s kontrolną gastroskopię?bo badanie krwi w pzrypadku heliko nie jest miarodajne....dobrze dobrany antybiotyk powinien w ciągu krótkiego czasu utłuc te bakterie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 21:23
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Mnie też ostatnio dokucza żołądek, szczególnie jak zjem słodkie, badania z krwi nie wykazały obecności bakterii, dr chciała mi zrobić gastroskopię, ja też bardzo chciałam żeby mi zrobiła, ale....za chiny ludowe nie mogłam połknąć tej rury odstawiłam "oborę", wstyd taki że lepiej nie mówić no i antyreklama dla tego badania, dr z litością na mnie patrzyła, ale dała mi skierowanie na rtg (a nie mogła tak od razu ) zobaczymy co pokaże, ale już drugi raz nie dam się namówić na to badanie, koniec i kropka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 22:02
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bogusiu wiem i rozumiem Cię raz w życiu dałam sie namówić na gastroskopię i było to dla mnie coś koszmarnego, po prostu umierałam...ale okazało się (dr pobrał próbkę)że az roi sie od heliko...a badanie krwi nie wykazało...tak ze to róznie bywa.Ja już temu się nie poddam, ale mój mąż rok rocznie łyka tę rure jak kaczka..tak że to zalezy od indywidualnych mozliwości, wrażliwości.....więc nie straszmy potencjalnych.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 22:07
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Malwinko, ja nie straszę i nie miałam takiego zamiaru, widziałam wychodzących stamtąd pacjentów uśmiechniętych, dlatego zgodziłam się bez wahania, ale widocznie mam bardzo silny odruch wymiotny, albo zbyt wąskie gardło
Dr powiedziała, że zdarzają się takie przypadki co prawda rzadko, ale jednak...no i ja byłam tym przypadkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 22:08
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Wrzody

Kochana - świetnie to nazwałaś OBORA. Jest to normalne zachowanie. Jeżeli lekarz popsika znieczuleniem w gardełko do obora będzie trochę mniejsza. Straszny ze mnie tchórz - ale się przemogłam.1 x miałam robioną gastroskopię w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu i wspomnienie mam makabryczne. Natomiast 3 x w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu / w tym 1x prywatnie/ - i przeszło jak po maśle. Jak lekarzowi odstawiłam OBORE - to udawał że boi się o swoje białe drewniaki i ze śmiechem powiedział : no no uwaga na moje buciki. USG nie jest dokładnym badaniem. Gastroskopia owszem bo lekarz widzi żołądek, dwunastnicę i przełyk.Przy okazji pobiera próbkę na badanie. Odwagi - tak mówi największy tchórz i histeryczka.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 17:23
ewuszka ewuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie kiełki brokuła

Czytałam dużo o kiełkach brokuła, leczą wrzody żołądka , ale równocześnie ginie od nich omawiana bakteria.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 17:26
ewuszka ewuszka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 2
Domyślnie kiełki brokuła

Witam, czytałam, że kiełki brokuła leczą nie tylko wrzody żołądka, ale skutecznie eliminują omawianą bakterię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 18:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

myślę, że wspomagają, ale nie sądzę , ze leczą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 12-09-2009, 18:41
acaban acaban jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 2
Uśmiech

Cytat:
Napisał AnnaM.
Zauwazylam na seniorze taki artykul o tej bakterii http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Sw...ucha,5162.html wiec zakladam temat. Czy ktos rowniez choruje na wrzody zoladka przez te bakterie? Ja borykam sie z tym od kilku lat i niestety nic jak do tej pory na mnie nie dziala, nawet jesli jest chwilowa poprawa, to potem znow nawrot. Jak sie leczycie? Ja juz do lekarzy nawet nie chodze, nie umieja mi pomoc niestety, usiluje trzymac diete i leczyc sie sama. Niestety w swieta nie udalo mi sie zachowac silnej woli i zlamalam diete, teraz cierpie znowu. Moze ktos ma dobry, sprawdzony sposob na wrzody zoladka? Zaznaczam ze ani ziola od Bonifratrow, ani balsam Szostakowskiego nie przynosza mi juz ulgi. Prosze o odpowiedzi ii serdecznie pozdrawiam wszystkich w klubie,

Anna Miecielica
Witaj Anno -ja kiedy wrzody żołądka dają mi znać o sobie zawsze w domu mam tabletki i zażywam je przez dwa dni to jest: prazol oraz metclopramidum. Ustepuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wrzody... marzena Choroby, badania, terapie 28 02-11-2017 10:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.