menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 10-04-2007, 23:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Wilhelminko, nie potępiamy każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów do tego służy to forum. Niejedna z nas została zraniona, skrzywdzona, ale to nie powód żeby odnosić się do innych w sposób obraźliwy, mało elegancki dlatego, że ma się inne zdanie w temacie.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 00:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

No właśnie, a Wilhelminka ma serce tak wielkie jak cała kula ziemska i rada by wszystkich do niego przytulić.I usprawiedliwić.To jest i racja,bo miewamy złe dni...mleko nam wykipi ,albo szanowny mąż zdobędzie się na heroiczną odwagę i nam odpysknie..
No , w tym ostatnim wypadku ,jak same wiemy ,ma przerąbane.Ale nerwy nam poruszy..
I ja miałam zły dzień dzisiaj.A właściwie wczoraj.Ostre hamowanie na drodze zdarza mi się coraz częściej ,odkąd całkiem świeży narybek kierowców wsiada do bardzo szybkich samochodów..
Słowa wiązane jakie puściłam sobie i muzom,niestety zdyskredytowały mnie dzisiaj jako damę..Trudno..

Pozdrawiam ,życząc umiarkowania w wyrażaniu swoich opinii ( sobie również ) ,ku pożytkowi atmosfery - Lila..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 05:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No i oberwalo mi sie -nie jestem mentorem ,mam dosadny sposob wyrazania swoich pogladow .Jak ktos napisal mamy demokracje (podobno) -wiec nie jest jakims godnym napietnowania grzechem fakt ,ze nie czuje powolania do spiewow pelnych uniesienia w chorach anielskich
A jesli chodzi o przyjazn -jak napisalam-nie lubie miedlic rzewnie tego co po prostu jest albo nie ma.Mam niewielu ale wyprobowanych przyjaciol do ktorych MOGE zadzwonic o 4 -tej nad ranem zeby sie wyszlochac (ale tego nie robie,albowiem obdarzam ich przyjaznia ) i dla ktorych gotowa jestem rzucic wszystko i poleciec na drugi koniec miasta jesli jest taka potrzeba.Wiec nie jestem frustratka ,ktora wyzywa sie na forum wylewajac zolc i zal.
Zauwazylam w niektorych srodowiskach okropny zwyczaj nazywania "przyjaciolmi" nowych ,przypadkowych znajomych -co jest naduzyciem i glupota.Natomiast przyjaciel to ktos kto jest za naszymi plecami zawsze nawet jak go nie ma fizycznie.Ktos z kim po roku niewidzenia kontynuujemy przerwana rozmowe od punktu w ktorym ja przerwalismy.Ktos kto jest w naszyzm zyciu constans. To takze ktos do kogo mozemy miec calkowite zaufanie i ktos kto wybaczy nam wszystkie nasze glupoty.To tyle - pozdrowionka
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 06:59
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Wiem kto to jest najbliższy przyjaciel...bo mam takiego...to po pierwsze...a po drugie..... nikogo na forum nie wyzywałam...jeśli się nie mylę mówiłam coś o moim proboszczu....i o podobieństwie Twojej wypowiedzi do jego kazań...nic nie poradzę,że mi się skojarzyło...
A tak poza nawiasem...co to znaczy...MIĘDLIĆ RZEWNIE?...bo takiego wyrażenia jeszcze nie słyszałam....

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 11-04-2007 o 07:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 07:54
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Witam, naprawdę piękny temat,i to temat rzeka. Ile nas, tyle definicji przyjaźni. I każdy z nas, czy chce, czy nie chce się do tego przyznać, bardzo chce zaznać tego uczucia. Bo najgorsze, co może nas spotkać w życiu to samotność. Znajomi, koleżanki, koledzy, to nie to. Nie wszystko można im powiedzieć, ogranicza nas dobre wychowanie itp. A prawdziwy przyjaciel to jakby drugie ja w obie strony.I w przyjaźni nie ma miejsca na egoizm, a można pozwolić sobie na sentymenty.
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 08:02
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Do Małgorzata 50
Małgosiu, jeżeli nie odpowiada Ci styl rozmów, sposób patrzenia na świat, tematy które tutaj są poruszane, to czemu bierzesz udział w tych próżnych dysputach? Napisałaś w jednym z pierwszych postów, że Ci się tu podoba i że się chyba zagnieżdzisz. Przestało Ci się podobać? To albo pomiń temat, albo używaj mniej zgryżliwych wypowiedzi.
Ameryka zmienia ludzi, wiem bo sama mam znajomych którzy tam są od lat i takich którzy wrócili.To tylko trwa przez jakiś czas, potem przywykają do naszej zaściankowości.
No i jeszcze jedno. Na tym forum można sobie właśnie "pomiędlić rzewnie".Osobom w naszym wieku już to uchodzi i jak widać z zainteresowania, nawet tzw."gosci" ten styl może być dość ciekawy.Jesteś światową osobą, kolorową, w pełni wyemancypowaną, opowiedz nam ciekawie o tym innym świecie, podziel się dobrymi i złymi doświadczeniami, nie neguj wszystkiego żarcikami.
Pisanie w postach o swoich uczuciach tak dobrych jak i złych to trudna sztuka. Nie da się cofnąć żle użytych słów. Jesteśmy tylko wirtualnymi znajomymi, ale dla niejednej osoby jest to miejsce ważne i bardzo potrzebne. Często zapełnia pustkę która z latami tworzy się w naszym życiu. Nie kłóćmy się.Czujmy się tu dobrze.Świat tak bardzo ulega przemianom, że wirtualna przyjażń jest już obecna nawet wśród młodzieży.
Ależ się nagadałam.Pa.Biegnę do pracy.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie swoje trzy grosze

- wtrące,jak zwykle..

Wilhelminka,jak już się domyśliłam jest gołąbkiem pokoju i napisała to wszystko,o czym ja jestem przekonana.Lecz tak łagodnie nie umiem przelać swych myśli na klawiaturę.
Małgosiu,ja też bywam bardzo konkretna,lecz nie używam sformułowań raniących...

Bo wiesz miła,że przez net można bardzo zranić.Niewiele to kosztuje.W realu ktoś może wzruszyć ramionami,uśmiechnąć się z politowaniem...tu nie...
A wiesz czym ranisz ? Tymi radykalnymi zwrotami...np..okropność,głupota,międlenie..Międli ć to się międliło ponoć len.Piszę ponoć,Ty wiesz lepiej na pewno..

Ameryka uczy.Ale nie tego ,moja miła.Mam ''przyjaciółkę'' od niedawna - w necie.Nie waham się nazwać jej przyjaciółką,choć znam ją tylko ze zdjęć.Z pięknych zdjęć z Karoliny Północnej,gdzie mieszka od 23 lat.
Joanna to serce na dłoni.Osiągnęła tam bardzo dużo.Przed świętami była akcja ratowania paru koni z transportów śmierci.Dołóżyła się do zbiórki ona i jej amerykańskie przyjaciółki.
Doprawdy....Ameryka uczy.Tego,że każdą przyjaźń trzeba szanować,cokolwiek to znaczy.

Pozdrawiam - Lila..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 10:11
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

widze że wczoraj cos się działo na serwerach i nie tylko mnie wyskakiwały po 3 wiadomości Małgosiu mozesz sama usunąć zbedne na dole po prqawej stronie masz serduszko klikasz na nie i postepując zgodnie z napisami usuwasz zbędne Pozdrawiam Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 13:15
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie wirtualna przyjażń

wirtualna przyjażń to kryzys przyjażni między ludzmi w życiu i to jest przygnębiajace.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 13:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Do Małgorzata 50

Małgosiu, jestem osobą o bardzo silnej psychice, wyemancypowaną, moje poglądy mogą przyprawić wiele osób o ból głowy. Dzieliłam się niektórymi na forum i chociaż jestem przekonana, że wielu uczestnikom nie przypadły one do gustu nigdy nie spotkałam się ze zgryźliwością i nieuprzejmością z niczyjej strony. Jesteśmy tutaj po to, żeby wypowiadać się swobodnie na różne tematy, dyskutować ale nie pouczać i obrażać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 13:20
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał hanka93
wirtualna przyjażń to kryzys przyjażni między ludzmi w życiu i to jest przygnębiajace.
Haniu niekoniecznie, przez internet poznałam osobiście 3 lata temu kilka przeuroczych osób i spotykamy się do dnia dzisiejszego. Natomiast nie można zastąpić życia "ziemskiego" życiem "wirtualnym".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 14:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Wiem kto to jest najbliższy przyjaciel...bo mam takiego...to po pierwsze...a po drugie..... nikogo na forum nie wyzywałam...jeśli się nie mylę mówiłam coś o moim proboszczu....i o podobieństwie Twojej wypowiedzi do jego kazań...nic nie poradzę,że mi się skojarzyło...
A tak poza nawiasem...co to znaczy...MIĘDLIĆ RZEWNIE?...bo takiego wyrażenia jeszcze nie słyszałam....
Nie powiedzialam ze mnie wyzywalas -tylko ,ze mi sie oberwalo.To po pierwsze.Po drugie nie mialam zamiaru nikogo obrazac ,jesli kogos dotknal ton mojej wypowiedzi -przepraszam-a miedlic rzewnie to takie moje slowotworstwo.Nic obrazliwego -przynajmniej w intencjach.Po trzecie okropnie sie na mnie rzucilyscie wlasciwie nie bardzo wiem dlaczego-nie odnosilam sie do nikogo personalnie po prostu mowiac bardziej elegancko uwazam drogie panie ,ze o przyjazni JA osobiscie wole nie opowiadac a ja realizowac co nie znaczy ze ucinam temat -po prostu w kontekscie wierszyka ,ktorego ton nie nalezy do moich ulubionych pozwolilam sobie na uwage iz nie lubie takiego sentymaentalnego rozwodzenia sie nad przyjaznia ,ktora skad inad jest dla mnie bardzo wazna.A moj pobyt w Hameryce nie ma z tym nic wspolnego.Bo mysle ,ze bardziej swiatowe zycie prowadzi wiekszosc z Was w Polsce,po drugie wracam za trzy tygodnie -z ulga .A przy okazji ten pobyt zweryfikowal trwalosc przyjazni i "przyjazni" -i wyszlo tak jak myslalam.Zweryfikowal rowniez wiele innych spraw ale to temat na osobny watek.
Acha b. chetnie usune te nadmierna ilosc postow -ALE NIE MOGE ZNALEZC TEGO PIEKIELNEGO SERDUSZKA!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 14:57
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Małgosiu na samym dole postu po prawej stronie u dołu masz 3 kwadraciki na 1 od prawej ołówek an środkowym strzałke i na kolejnym serducho klikasz na nie iw zależności od potrzeb albo poprawiasz coś w danym poście albo go kasujesz. Mnie tez cos wczoraj szalało na serwerach bo wiadomosci sie troiły hihihi dobrze ,ze wiadomości a nie w oczach. pozdrawiam Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 15:12
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Grażynko a ja od zawsze mam tylko 2 kwadraciki; z ołówkiem i ze strzałką i ciągle się zastanawiam gdzie Wy macie to "serduszko"?
Czy tylko ja tak mam? Może w Operze to się nie otwiera, czy jest jakiś inny powód?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 15:19
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Iwciu masz masz ale na swoim poscie bo nz czyichś sa tylko 2
Pozdrawiam Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 15:20
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Małgorzatko 50 - uważam, że nie jesteś zgryźliwa - jak to próbujesz nawet wobec siebie udowodnić, a tylko przekorna. Czuję, że po powrocie "do siebie" wspomnisz nas mimo wszystko mile i może "tam" utworzysz forum życzliwych sobie jak my tu ludzi. Powodzenia.Name:  do laurki 9.jpg
Views: 84
Size:  569 Bajtów
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 15:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał jolita
Małgorzatko 50 - uważam, że nie jesteś zgryźliwa - jak to próbujesz nawet wobec siebie udowodnić, a tylko przekorna. Czuję, że po powrocie "do siebie" wspomnisz nas mimo wszystko mile i może "tam" utworzysz forum życzliwych sobie jak my tu ludzi. Powodzenia.Załącznik 789

Nigdy w zyciu nie bylam zgryzliwa -wrecz przeciwnie.Gdzie ty mnie jolito wyrzucasz .Ja sie nigdzie nie wybieram -tak to jest na forum ,ze ludzie sobie rozmawiaja niekoniecznie zawsze slodko ,ale to nie znaczy ze nie sa wobec siebie zyczliwi -nie sadzisz ze nudno byloby gdyby sie wszyscy ze wszystkimi wiecznie zgadzali i potakiwali sobie nieustannie??? Tez ci zycze powodzenia
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 15:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Małgosiu na samym dole postu po prawej stronie u dołu masz 3 kwadraciki na 1 od prawej ołówek an środkowym strzałke i na kolejnym serducho klikasz na nie iw zależności od potrzeb albo poprawiasz coś w danym poście albo go kasujesz. Mnie tez cos wczoraj szalało na serwerach bo wiadomosci sie troiły hihihi dobrze ,ze wiadomości a nie w oczach. pozdrawiam Grażyna
Dzieki -znalazlam ,usunelam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 16:29
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Małgorzatko 50. Istotnie na skutek Waszych długich wywodów a moim słabym szkłom (już "działam" o lepsze) pomyliły mi się kierunki Twoich wojaży za co przepraszam. Pozdrawiam.
amerykanka.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 11-04-2007, 16:46
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanka93
wirtualna przyjażń to kryzys przyjażni między ludzmi w życiu i to jest przygnębiajace.
Haniu ja myślę,że w niektórych ludzkich sytuacjach ta specyficzna przyjażń /wirtualna/ ma wręcz zbawienne znaczenie.Mam tu na myśli ludzi chorych, samotnych dla których kontakty wirtualne mają ogromne znaczenie. Zaryzykowałabym nawet oczywiście w przenośni stwierdzenie, że wirtualna przyjażń trzyma ich przy życiu....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może o przyjaźni? Bianka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 92 06-09-2009 22:06
Chcę się pochwalić!!! Ewita Rodzina bliższa i dalsza 47 20-09-2008 21:43
Ewita, z wielką przykrością zakładam ten wątek Basia. Różności - wątki archiwalne 307 19-09-2008 00:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.