menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-08-2009, 10:32
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam , ja tez chodze i sprawia mi to duza frajde, niech tam sie gapia, nie przeszkadza mi to . Moze Sagulo przyjde kiedys do Ciebie/ to razem pochodzimy? pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 14:29
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Długo tu nie zaglądałem, Enia , ja po prostu olałem to co o mnie myślą z kijami, a mieszkam na wsi, teraz jak gdzieś wyjadę i jakiś czas mnie nie widzą, to brak im czegoś, przyzwyczaili się i tyle, ja mówiłem, że mi za to płacą i były pytania kto? i ile? - odpowiedź tajemnica służbowa, odpowiadałem też, że muszę zegar nakręcać, bo mam stałą trasę, jak będziesz bardziej zdrowa po takich marszach to będzie nie ich a Twoja zasługa. Do przodu z kijami marsz Ci mówię i trzymam kciuki. A zacznij może gdzieś na wyjeździe, sanatorium, wczasy, będzie łatwiej.
Sagula masz rację, to się nie idzie to się płynie , o ile się idzie tak jak trzeba i spocić się też dobrze bo to efekt wysiłku i widok straty nadmiaru w biodrach, brzuszku, można wtedy wypić nawet piwko,.......
Ja mimo, że trzy lata chodzę, jeszcze podpatruję jak się chodzi, ostatnio nawet instruktora podpytałem okazało się , że nieźle ale podpowiedział chód Johna Wayne, korekta uchwytu... no bo kije nie powinny przeszkadzać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 16:26
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Z kijkami chodzę około 5 lat. Na osiedlu byłam pierwszą osobą i budziłam nie małe zdziwienie.Ale mam taką zasadę ,nie interesuje mnie to czy się komuś podoba czy nie, czy to wypada, robię to co mi sprawia radochę i frajdę.Z czasem zaczęto mnie wypytywać:co to daje, gdzie można takie kijki kupić, ile to kosztuje... oj nagadałam się sporo, a nawet często pokazywałam jak się chodzi. Dzisiaj to już normal, a kijki zabieram dosłownie wszędzie.W niektórych sanatoriach to już jest traktowane jako zabieg. Właśnie za trzy dni wyjeżdżam do sanatorium oczywiście z kijkami... pozdrawiam wszystkich miłośników nordic i być może do zobaczenia na szlaku zobaczenia
http://img2.vpx.pl/up/20090919/jpg29.jpg
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 16:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Z kijkami chodzę około 5 lat. Na osiedlu byłam pierwszą osobą i budziłam nie małe zdziwienie.Ale mam taką zasadę ,nie interesuje mnie to czy się komuś podoba czy nie, czy to wypada, robię to co mi sprawia radochę i frajdę.Z czasem zaczęto mnie wypytywać:co to daje, gdzie można takie kijki kupić, ile to kosztuje... oj nagadałam się sporo, a nawet często pokazywałam jak się chodzi. Dzisiaj to już normal, a kijki zabieram dosłownie wszędzie.W niektórych sanatoriach to już jest traktowane jako zabieg. Właśnie za trzy dni wyjeżdżam do sanatorium oczywiście z kijkami... pozdrawiam wszystkich miłośników nordic i być może do zobaczenia na szlaku zobaczenia
http://img2.vpx.pl/up/20090919/jpg29.jpg
No dobra , a czemu nie dodałaś, gdzie jedziesz? Do jakiego sanatorium, ale mimo wszystko przyjemności... i zdarcia bucików u kijków....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 16:45
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No dobra , a czemu nie dodałaś, gdzie jedziesz? Do jakiego sanatorium, ale mimo wszystko przyjemności... i zdarcia bucików u kijków....
Proszę bardzo żadna tajemnica: do Iwonicza Zd. od 24.09 do 15.10. , a kijki mają gumowe końcówki więc tak szybko się nie zdzierają... pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 16:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anilah
Proszę bardzo żadna tajemnica: do Iwonicza Zd. od 24.09 do 15.10. , a kijki mają gumowe końcówki więc tak szybko się nie zdzierają... pozdrawiam
Dalekoooo od mojej wioski..., ja wróciłem z Ciechocinka, kije się przydały, buty im zdarłem, ale było superowo, aż zazdroszczę wyjazdu, ale życzę miłego pobytu no i myślę, że wrażeniami sie podzielisz, nie tylko ze spacerów... bo wiesz na kije możesz też coś wyhaczyć, komuś kijem przyłożyć, coś podeprzeć.....co będę Ci mówił sama wiesz jak 5 lat chodzisz z nimi, że przydatne do różnych celów są...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-09-2009, 17:15
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Dalekoooo od mojej wioski..., ja wróciłem z Ciechocinka, kije się przydały, buty im zdarłem, ale było superowo, aż zazdroszczę wyjazdu, ale życzę miłego pobytu no i myślę, że wrażeniami sie podzielisz, nie tylko ze spacerów... bo wiesz na kije możesz też coś wyhaczyć, komuś kijem przyłożyć, coś podeprzeć.....co będę Ci mówił sama wiesz jak 5 lat chodzisz z nimi, że przydatne do różnych celów są...
Ha , ha , ha masz poczucie humoru bardzo mnie rozbawiłeś. W Ciechocinku też byłam w tym roku przez dwa tygodnie w lipcu. Bardzo dobrze znam to miasto bo jestem z urodzenia torunianką ale już tam nie mieszkam prawie od 40 lat ale stale tam jeżdżę... pozdrawiam
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 13:57
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

I ja kupiłam sobie te czarodziejskie kijaszki, lecz byłam z nimi na spacerze dopiero dwa razy i to wieczorem.Kiedy widzę te głupie uśmieszki na gębach moich sąsiadów kiedy zachwalam ich zalety, cholera mnie bierze.Kto mieszka na wsi, wie o czym mówię. Na dodatek uaktywniły mi się w lewej pięcie moje dwie wspaniałe ostrogi, tak że spacerowanie siłą rzeczy odpada.Ale jadę te ostrogi podleczyć , a raczej "stępić" do Krynicy Zdroju i zabieram je bezwzględnie/te kijaszki/ ze sobą!!! Pozdrawiam KIJKARZY!!!!http://www.iv.pl/images/tc3jd4mtbj6rnyfk44q.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 16:24
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Witajcie

Właśnie mam zamiar kupić sobie ,mieszkam też na wsi i wcale się nie przejmuję reakcjami ,tylko muszę zdobyć trochę wiadomości ,jakie kupić mam 172 wzrostu (czy trzeba brać wzrost pod uwagę przy zakupie) proszę o radę.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 17:18
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Krysiu! kije są teleskopowe, rozciągniesz je sobie wg potrzeby. Ja mam za 70 zł, jak je połamię, kupie sobie nowe Ha!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 17:47
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynacz46
Właśnie mam zamiar kupić sobie ,mieszkam też na wsi i wcale się nie przejmuję reakcjami ,tylko muszę zdobyć trochę wiadomości ,jakie kupić mam 172 wzrostu (czy trzeba brać wzrost pod uwagę przy zakupie) proszę o radę.
Ważne jest, żeby kije pasowały do wzrostu. Zmierz się od stóp do głów miarę tą pomnóż przez 0,66 i takie kije długie powinny być. A jeszcze można dopasować tak, żeby trzymając kij prostopadle do ziemi ręka w łokciu tworzyła kąt prosty. Przyjemnych spacerów, ale radzę najpierw skorzystać z rad doświadczonych kijkarzy, coby kije nie przeszkadzały a pomagały... Pozdrawiam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 18:53
Sabinka41's Avatar
Sabinka41 Sabinka41 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1 969
Domyślnie

witajcie maszeruję z kijkami już dwa lata mieszkam w małej miejscowości tego co doświadczyłam od ludzi nie chcę pamiętać (śmiech,złośliwe uwagi,pukanie w czoło,itd..........)zawsze odpowiadałam że jeszcze będą mi zazdrościć kondycji.Dzień gdy nie mogę wyjść na spacer jest marny.Chodzę codziennie od trzech do pięciu kilometrów i jestem szczęśliwą osobą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 22:05
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Aniu ,JiP,Sabinko

dziękuje za odzew ,pozdrawiam.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 28-09-2009, 23:38
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Najlepiej nie zwracać uwagi na tych,co się nie znają.Coraz więcej ludzi uprawia ten sport.Ja również
http://www.fothost.pl/upload/09/40/b0df2bfb.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 00:03
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie Witam w klubie

W prawdzie od nie dawna ale też chodzę gdzie się da.
Po mieście,parku,plaży.
http://img2.vpx.pl/up/20090928/kije.jpg
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 00:06
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

A tu zaliczałam plażę..
http://img2.vpx.pl/up/20090929/kijee.jpg
http://img2.vpx.pl/up/20090929/kijki.jpg
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 01:13
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Ja 6 lat temu będąc w Niemczech kupiłam sobie kije i dołączyłam do dużej grupy mieszanej w różnym wieku. Po przyjeździe do Wrocławia wyszłam z kijami na spacer. Nikt jeszcze tego u nas nie znał. Dziwiło mnie zachowanie kierowców, którzy już z daleka zatrzymywali auta, żeby mnie przepuścić. Ludzie, którzy mnie wymijali, mieli współczucie na twarzach.
Dopiero, gdy sąsiadka w windzie zapytała mnie, czy miałam wypadek [ jeżdżę autem ] i chodzę o kulach, to zaskoczyłam, że wszyscy traktowali mnie jak niepełnosprawną. Takie były moje początki. Teraz już we Wrocławiu jest dużo grup spacerujących. Organizują nawet bliższe i dalsze wycieczki. Ja w bagażniku zawsze wożę kije i czasami jak przejeżdżam koło jakiegoś parku, to wysiadam na spacer.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 09:35
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam ja tez chodze o kijkach , dzis po przerwie pojdępierwszy raz , latem nie chodziłam a jeżdziłam rowerem, pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 10:41
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Czarna ,Mamuk ,Ewelino,Helenko

Dziękuję za odzew ,pozdrawiam.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 29-09-2009, 13:52
Sabinka41's Avatar
Sabinka41 Sabinka41 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1 969
Domyślnie

Witam wszystkich w dzisiejszym prawdziwie jesiennym dniu ale spacerek z kijkami zaliczyłam i po mimo nie ciekawej pogody humor mnie nie opuszcza.Na leśnych drużkach i polanach tyle jeszcze się dzieje.Miłego dnia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.