menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 20:10
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
A co, jeśli to będą kobiety?

No to dwa bidety...
  #22  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 20:41
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

no i granicę mej tolerancji poznałam dzięki Lili i raport wysłałam.
Lubię ład, porządek no i utrzymywanie podstawowych zasad w dyskusji.

a więc dzięki Lilu.
__________________
  #23  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 20:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Lilu jeszcze nóg nie umyłam i się krępuję
ale zupełnie serio wdzięczna Ci jestem za to doświadczenie z którego wyciągnęłam wniosek jak to jest u mnie z tolerancją.
No ale po to jest ujęte co tam stoi w regulaminie coby bałaganu nie było i temat dało się czytać bez przerywników (ja nie lubię jak wciskane są reklamy kiedy oglądam w tv film)
Kabel? rodzaj męski a ja kobietą jestem. Wymyśl określenie rodzaju żeńskiego.
__________________
  #24  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 21:34
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Przejrzałam raz jeszcze posty i nie widzę powodu do .....
Lila - tak trzymaj.
Nie dajmy sie zwariować!!!

Proszę - jednak na temat
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #25  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 21:41
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Lila umacnia wpisem Dzisiaj, 21:13 mą granicę tolerancji
a po czym to wiem? bo reaguję.
__________________
  #26  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 21:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Lila umacnia wpisem Dzisiaj, 21:13 mą granicę tolerancji

Miejmy nadzieję iż jest to zielona granica. Nie mur berliński.Ani nie pruski.
  #27  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 21:31
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tylko ,że w Polsce nie ma już bajgli są tylko obwarzanki -a bajgiel to najlepsza rzecz na świecie ..z serkiem pomieszanym z łososiem -mniam Asia to się nazywa wiem jak tylko nie pamiętam jak się pisze
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #28  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 21:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Słowo "tolerancja'jest z gruntu nietolerancyjne -"toleruje" innych bo czuję się lepsza nieprawdaż .Jakie mam prawo "tolerowac" a może ci inni nie zechcą tolerować mnie .Polska to jedno wielkie ciemne zadupie .Wiekszosc spraw ,o ktorych tu z takim zapalem dyskutujemy nie stanowi w Europie cz Stanach w ogole tematu do dyskusji bo nikt się nad ty, nie zastanawia .Sprawy i ludzi traktuje sie takimi jacy są po prostu nie wnikając .I to jest prawdziwa różnorodność i akceptacja po prostu.a tu wystarczy mieć inne zdanie ,czy odwagę wypowiadania się wprost ,żeby być grzecznie acz z lekkim niesmakiem ignorowanym.Wstyd
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #29  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 21:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lila, namawiasz do samobójstwa forumowego?? Przecież to pewny kosz, kosmos i banowanie na długo!!!
Jasne i trzesmy d ..,że nas wsadzą zbanuja i zrobią straszną krzywdę .Nie ma lepszej cenzury niż autocenzura .Kocham tych wszystkich porządkowych ,przestrzegaczy regulaminu i słodkie mimozy .Eeee tam geriatria w pełnym rozkwicie!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #30  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 21:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Miejmy nadzieję iż jest to zielona granica. Nie mur berliński.Ani nie pruski.
Najpewniej zasieki z drutu kolczastego
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #31  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 21:51
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Słowo "tolerancja'jest z gruntu nietolerancyjne -"toleruje" innych bo czuję się lepsza nieprawdaż .Jakie mam prawo "tolerowac" a może ci inni nie zechcą tolerować mnie .Polska to jedno wielkie ciemne zadupie .Wiekszosc spraw ,o ktorych tu z takim zapalem dyskutujemy nie stanowi w Europie cz Stanach w ogole tematu do dyskusji bo nikt się nad ty, nie zastanawia .Sprawy i ludzi traktuje sie takimi jacy są po prostu nie wnikając .I to jest prawdziwa różnorodność i akceptacja po prostu.a tu wystarczy mieć inne zdanie ,czy odwagę wypowiadania się wprost ,żeby być grzecznie acz z lekkim niesmakiem ignorowanym.Wstyd

Tolerancja u mnie dotyczy zachowań ludzi. Każdy ma prawo wyrazić swe zdanie na temat. Można też ignorować to co ktoś napisze.
No to o co chodzi?
__________________
  #32  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 22:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Tylko ,że w Polsce nie ma już bajgli są tylko obwarzanki -a bajgiel to najlepsza rzecz na świecie ..z serkiem pomieszanym z łososiem -mniam Asia to się nazywa wiem jak tylko nie pamiętam jak się pisze
Malgosiu pisze sie Bagel ( po angielsku)
Taki cieplutki z serkiem Philadelphia, wedzonym lososiem. plastrem slodkiej cebuli, plastrem pomidora i posypany caparami. Mniam..

Prawie zgadzam sie co do twojej teorii o tolerancji ale nie w 100%.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #33  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 06:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Lila, namawiasz do samobójstwa forumowego?? Przecież to pewny kosz, kosmos i banowanie na długo!!!
Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Jasne i trzesmy d ..,że nas wsadzą zbanuja i zrobią straszną krzywdę .Nie ma lepszej cenzury niż autocenzura .Kocham tych wszystkich porządkowych ,przestrzegaczy regulaminu i słodkie mimozy .Eeee tam geriatria w pełnym rozkwicie!!!!

Ha, ha, potraktowałem to z humorem i żartobliwie a zostało wzięte na serio. Tak czasem rodzą się wirtualne niezrozumienia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #34  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 11:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cytat:
Napisał tadeusz50
Lila, namawiasz do samobójstwa forumowego?? Przecież to pewny kosz, kosmos i banowanie na długo!!!


Ha, ha, potraktowałem to z humorem i żartobliwie a zostało wzięte na serio. Tak czasem rodzą się wirtualne niezrozumienia.
No ,szczególnie po pewnej ilości winka (sorry Tadziu-ale to winko to ja skonsumowałam ..nie ty)
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #35  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 11:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Malgorzato50
Jest OK
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #36  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 11:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Malgosiu pisze sie Bagel ( po angielsku)
Taki cieplutki z serkiem Philadelphia, wedzonym lososiem. plastrem slodkiej cebuli, plastrem pomidora i posypany caparami. Mniam..

Prawie zgadzam sie co do twojej teorii o tolerancji ale nie w 100%.
Po angielsku pisze się bagel po polsku bajgiel a reszta jak najbardziej-tuczące ale pyycha
A jeśli chodzi o teorię tolerancji -nie dokończyłam -tolerować można lub nie postępowanie natomiast my cały czas dyskutujemy o przekonaniach ,orientacji,wierze itd -inne niż moje mogę akceptować lub nie ale nie tolerować bo w słowie toleruję czai się poczucie wyższości moich nad innymi co w juz jest nie fajne. A dla mnie najlepsza postawa to przyjęcie do wiadomości i tyle.
Nie jestem w stanie zaakceptować narzucania jedynie słusznych postaw ,przekonań orientacji i wyznań bo to -co pokazują przykłady -prowadzi do tragicznych skutków.
Uogólnianie ,stereotypy wyciąganie daleko idących wniosków z pojedynczych przypadków traktowanie innych jako "innych" -nie lubię tego .Kiedy spotykamy kogoś nie pytamy o wiarę ,upodobania seksualne poznajemy po prostu "kogoś"i te wszystkie inne czynniki mogą tylko być składowa jego osobowości a nie determinanta naszego stosunku do tej osoby.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #37  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 12:07
Pregunta's Avatar
Pregunta Pregunta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 1 982
Domyślnie

Ale zdarzają się przypadki, ze przez nowo poznaną osobę jestem uznana za "swoją" i słucham namiętnego najeżdżania na tych "innych". Po moim przyjaznym zachowaniu wnioskuje, że ja jestem "swoja" i nawet nie dopuszcza myśli że może być inaczej. Śmieszy mnie to i delikatnie skręcam rozmowę na inny temat. .
Nie chcę też aby ktoś mnie tolerował
  #38  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 12:29
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Pytanie

Miejsce dla torencji w KSC jest... w koszu czyli w pyskówkach. Tam wylądował mój post o tolerancji i wierze w człowieka, choć nic obraźliwego w nim nie było.
http://www.klub.senior.pl/p-pyskowki...stcount62.html
Nie zasłużył na miejsce w wątku: "Przeniesione posty niezgodne z tematem wątku i nie pasujące do innych wątkow", choć nie był odpowiedzią na "pyskówki", ani nie był z nimi związany.

Tolerancja w KSC? Nie rozśmieszajcie mnie, proszę, forumową tolerancją, raczej ruchomością jej granic, bo w te ostatnie bardzo mocno wierzę...

PS - nie boję się bana; byłabym nawet wdzięczna... Administracja forum podjęłaby decyzję (chyba jednak - słuszną) za mnie...
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 24-10-2009 o 13:18.
  #39  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 13:26
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Czy nam się to podoba, czy nie, ale MUSIMY znosic i wytrzymywac innych (tolerare - z łac. znosic, wytrzymywac), a oni nas. Czasem nam to lepiej idzie, czasem gorzej, ale ogólnie musi to jakos funkcjonowac.
Wiec moze mniej samozadowolenia, pychy, zarozumialstwa, pewnosci, ze jest sie NAJważniejszym i NAJmądrzejszym? Czyli jak zwykle, zaczynamy porządki od własnego podwórka...
O KSC szkoda się wypowiadac...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #40  
Nieprzeczytane 24-10-2009, 13:35
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Miejsce dla torencji w KSC jest... w koszu czyli w pyskówkach.
PS - nie boję się bana; byłabym nawet wdzięczna... Administracja forum podjęłaby decyzję (chyba jednak - słuszną) za mnie...
I tego naprawdę nie rozumiem, czytałem i teraz chyba naprawdę ja wyląduję w koszu bo aż się nieładne słowa cisną na usta - tak, pod adresem administratora, mam nadzieję, że administrator przemyśli swoje postępowania i nie będzie podejmował takich dziwnych decyzji. dyskusja na forum jest naprawdę prawie jak w przedszkolu, jak pozamykamy usta - to po cholerę tu wchodzić, dyskusja czasem bardziej ostra ale nikomu nie ubliżająca i merytoryczna, też jest dyskusją. Przepraszam ale zawsze wkurzała mnie każda przesada....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Fotografowanie III Sunshine Fotografia 90 21-08-2009 22:46
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50
Sabatowo cz.III jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 473 18-02-2009 08:08
Metropolitarna III RP z centrum Polityka - wątki archiwalne 30 19-06-2008 14:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.