menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-04-2008, 22:08
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Uwaga Reiki......


Witam wszystkich bardzo serdecznie....Mam ogromną satysfakcję zakomunikować,że WHO (światowa organizacja zdrowia) uznała,że uniwersalna energia Reiki została uznana
jako " metoda wspomagające zdrowie".......
Jest to dla mnie sukces na miarę " medalu Nobla"...ponieważ szereg niedowiarków i innych nam nieprzyjaznych ludzi twierdziło,że jest to szamaństwo..ciemne moce..szept szatana ...i inne inwektywy....
Ks.Czesław Andrzej Klimuszko powiedział "każda nowa teoria,nowy pogląd,chociażby był najbardziej zbawienny,musiał przejść próbę ognia i był zciekle zwalczany,często w spsób bezmyślny i złośliwy,tylko dlatego,że współcześni ich nie rozumieli i nie chcieli zrozumieć " Nic ująć czy dodać.....
Tak właśnie potraktowano energię Reiki....Prawda sama się wybroniła....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 10:09
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Reiki - tak, ks. Klimuszko - nie używaj jego nazwiska (bez określenia kto ON i jakie zasługi ma dla nas seniorów szczególnie), bo wielu ludziom negatywnie się kojarzy . Nie wiem dlaczego, ale wielokrotnie spotkałem się z takim odbiorem, Ja myślę że to przez nieznajomość rzeczy i wielu kojarzy z Kaszpirowskim, chociaż On też miał pewne zasługi dla medycyny niekonwencjonalnej. Ale też się ciesze z uznania Reiki - jako metody wspomagającej zdrowie. Ja w swoich wystąpieniach Reiki - określałem jako metody bezpiecznej profilaktyki zdrowia.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.

Ostatnio edytowane przez green : 16-04-2008 o 10:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 11:31
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A ja dalej nie rozumiem dlaczego znane od starozytności, jak nie wcześniej, tradycyjne "nakładanie rąk" nagle zaczęto nazywać reiki. Japończyk niczego nowego nie wniósł do starej tradycji.
No, może poza skromnością. Bo w Japonii są tylko "sensei" - nauczyciele, a u nas Wielcy Mistrzowie Reiki. Polska tytułomania.
Nie rozumiem też jak można pomylić ksiedza Klimuszko z Kaszpirowskim?? To tak jakby mylić Kosciuszko z Suworowem
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 13:47
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Z pełnym szacunkiem dla osób,które odpowiedziły na mój post,ja nie rozumiem co ma wspólnego Kaszpirowski z Ks.Klimuszką,który był m.inn.wizjonerem,bioterapeutą ,radiestetą i miał wiele innych zalet,które dopiero dzisiaj pokazują jak on miał rację...Był wizjonerem przyszłosci zdrowia..Był niedoceniony na owe czasy......
Odnośnie energii Reiki..czas pokazał jak wszyscy mylili się mówiąc,że reiki to szarlataneria..Nie ukrywam mam
mamy ogromną satysfakcję...Nareszcie ktoś nas zrozumiał...WEiadomo,że Reiki nie "leczy" tylko wspomaga...i o to chodzi..jest prowidłowa interpretacja
tego zjawiska i nikt nie może nam coś zarzucić..Czas pokaże jak to dalej się potoczy...Waże,że zostaliśmy uznani w WHO a to olbrzymi sukces...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 13:51
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie satysfakcja...

Z pełnym szacunkiem dla osób,które odpowiedziły na mój post,ja nie rozumiem co ma wspólnego Kaszpirowski z Ks.Klimuszką,który był m.inn.wizjonerem,bioterapeutą ,radiestetą i miał wiele innych zalet,które dopiero dzisiaj pokazują jak on miał rację...Był wizjonerem przyszłosci zdrowia..Był niedoceniony na owe czasy......
Odnośnie energii Reiki..czas pokazał jak wszyscy mylili się mówiąc,że reiki to szarlataneria..Nie ukrywam mam
mamy ogromną satysfakcję...Nareszcie ktoś nas zrozumiał...WEiadomo,że Reiki nie "leczy" tylko wspomaga...i o to chodzi..jest prowidłowa interpretacja
tego zjawiska i nikt nie może nam coś zarzucić..Czas pokaże jak to dalej się potoczy...Waże,że zostaliśmy uznani w WHO a to olbrzymi sukces...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 14:18
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie satysfakcja...

Z pełnym szacunkiem dla osób,które odpowiedziły na mój post,ja nie rozumiem co ma wspólnego Kaszpirowski z Ks.Klimuszką,który był m.inn.wizjonerem,bioterapeutą ,radiestetą i miał wiele innych zalet,które dopiero dzisiaj pokazują jak on miał rację...Był wizjonerem przyszłosci zdrowia..Był niedoceniony na owe czasy......
Odnośnie energii Reiki..czas pokazał jak wszyscy mylili się mówiąc,że reiki to szarlataneria..Nie ukrywam mam
mamy ogromną satysfakcję...Nareszcie ktoś nas zrozumiał...WEiadomo,że Reiki nie "leczy" tylko wspomaga...i o to chodzi..jest prowidłowa interpretacja
tego zjawiska i nikt nie może nam coś zarzucić..Czas pokaże jak to dalej się potoczy...Waże,że zostaliśmy uznani w WHO a to olbrzymi sukces...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 14:27
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Zdzisławie,nikt nie neguje,ze reiki pomaga.Tylko trzeba zaznaczyc,ze w dobrym wykonaniu i "dobrych rękach".Niektórzy,nie zdaja sobie sprawy ile krzywdy moga wyrządzic ludziom.Zrobili dwa razy po tryz dni "szkolenie" nazywając to kursem,dostaja dyplomy,wieszaja na sciabnie i nuż przyjmować ludzie i ich "leczyć".mam dwie dobre koleżanki .Jedna zrobila właśnie taki kurs o ktorym pisze i tylu ludzi skrzywdzila,ze szkoda słów.Ale dalej to robi,bo naiwni twirdzą,że ma moc.A inna.latami nabywała wiedzę,ma naprawde "dobre" ręce/chyba wiesz o czym mowie/i jej oddałabym kążde moje schorzenie leczyc,ale mam z nia kontakt raz do roku/mieszka na południu Polski/,czasami też pomaga mi na odległość.Dokąd ludzie nie zrozumieja,ze nie można "bawić się" drugim człowiekiem,dotad bedą się tak a nie inaczej wypowiadali o reiki.Pozdrawiam cieplutko i powodzenia zyczę.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/


Ostatnio edytowane przez Anielka : 16-04-2008 o 14:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 15:29
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Anielka ma rację. Nie każdy ma predyspozycje, czyli tzw. "moc", nie każdy Wielki Mistrz jest wielkim uzdrowicielem, lub w ogóle jakimkolwiek uzdrowicielem, a tzw. "kursy" wołają o pomstę do nieba.
Niestety.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 16:22
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Wiem....

Przykro słuchać jak ludzie bez krzty etyki potrafią żerować na ludzkiej chorobie..To jest wstrętne...Macie słuszną rację,że są osoby,które nie mają skrupułów...żal mi ich bo to są osoby chore,których trzeba tępić jak robactwo.....
Reiki jest energią miłości i tak do tego należy podchodzić
a robienie innemu krzywdy wróci do niego prędzej jak będzie się spodziewał...On się sam załatwi......
W każdym środowisku są osoby mądre,szlachetne i pełne miłości a są też łajdacy i wyrzutki...Taki już jest świat...
Dyplom Reiki można kupić na bazarze i następnie "uzdrawiać" naiwnych......Jest to wstrętne....
My jako Stowarzyszenie Alternatywna Grupa Reiki dbamy
o etyczne podejście do potrzebującego czlowieka...Tu nie liczy się fiskalność a tylko skutek pomocy...Tak jest to zawarte w Statucie."pomoc w uzyskania zdrowia dla osoby itp"...Cieszy nas,że mamy pozytywne efekty.....
Teraz kiedy są wiadomości,że Reiki zostało wpisane do
WHO jako metoda wspomagająca zdrowie..To dla nas
sama przyjemność i satysfakcja....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 17:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zdzisław,bedrylo według ciebie chorych, trzeba tępić. Piszesz" żal mi ich to są osoby chore, które trzeba tępić jak robactwo..." Tępić trzeba ale też należy inaczej nazwać te osobniki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 18:48
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Drogi kolego..wiadomo o co tu chodzi..osoby o których mówimy to moją w oczach kasę a nie drugiego człowieka.Może zbyt dosadnie określiłem tego rodzaju osobników,którzy żerują na naiwnych ale tak niestety jest.
Masz racje,trzeba wyrażać się delikatnie ale czy tacy na to sługują....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 18:54
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Ten,który odkrył Reiki 110 lat temu to się w grobie przewraca widząc to co się dzisiaj wyprawia z tą energią...
Komercja...brak etyki...i wiele innych..Niestety taki to jest współczesny świat..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 19:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Chodziło mi o to że osoby chore bez względu na chorobę należy leczyć. Oni nie są chorzy. Natomiast te osobniki można nazwać dowolnie, ale tak aby nie obrazić zwierząt, bo one (zwierzęta) są niewinne.Gnidy, robaki padlinożercy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 19:31
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Jest takie staromodne słowo "szarlatani", Chyba będzie odpowiednie
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 20:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bianko to jest właściwe słowo. Trochę zapomniane. Szarlatani.

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 16-04-2008 o 20:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 20:57
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Ważne,że wiadomo o kogo chodzi..Jest b.przykro,że ci ludzie
żerując na naiwnych ,robią wielką kasę.Zdrowie ludzkie jest bezcenne i oni mają wspaniałą okazję się bogacić...Te wszystkie Targi Ezoteryczne są dowodem jak się robi tam kasę.To jest własny wybór....można tam być ,ale trzeba mieć trochę rozsądku...Jest to nad wyraz przykre patrzeć
jak się robi kasę od naiwnych...My mamy wspaniały instrument psychiczny,którą nazywamy intuicją...ona powinna bezbłednie pokazać kto jest tzw.szarlatanem a kto faktycznie pomaga ludziom.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 21:04
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Tak, ale bywa tak, że ludzie są w rozpaczy. Ci tonący, co to chwytają się brzytwy. W takich przypadkach intuicja nie jest dopuszczana do głosu. Po prostu chwytają się wszelkich sposobów, aby odzyskać zdrowie. Nawet takich, których normalnie nie akceptowaliby.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 19:33
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Obecnie powstał zaklęty kręg bezmyślności a nawewt pychy,bo wszystko to co pomaga czlowiekowi,a nie powoduje złych skutków,jest dobre i skutecne( energie Reiki)...Nie powinno tych metod ,ćwiczeń utożsamiać z jakąkolwiek duchowością czy to chrześcijańską,buddyjska czy inną religią..Należy odłączyć otoczkę duchowości np. do energii Reiki i wykonywać metody Reiki w sposób czysto fizyczny tj. poprzez : prośbę do Najwyższego-wykonanie-podziękowanie i to wszystko....
Człowiek sam wytworzył tzw.otoczki duchowe w prawie każdej religii..a przecież wystarczyłaby tylko prośba(modlitwa)-spełnienie-podziękowanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 19:41
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Prośbę do Najwyższego nazywasz sposobem czysto fizycznym?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 17-04-2008, 20:20
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

żyjemy w kręgu kultury chrześcijańskiej..Tej kulturze podporządkujemy nasze zachowania..a uniwersalna energia Reiki ...jest ponadczasowa i "uniwersalna"..Wobec powyższego można na bazie tych zachowań energię Reiki
umiejscowić w chrześcijańskich układach i napewno nie dokunujemy świętokadztwa bo czynimy to w myśl zasady
"kochaj bliżniego..." Będąc katolikiem prosimy Boga o pomóc,następnie otrzymujemy i dziękujemy...Energia Reiki jast nam dana zadarmo....wykonanie zabiegu zadarmo..ale "robotnik" ma prawo za ewentualną zapłatę
bo poświęcił swój osobisty czas na te czynności..Jasne i chyba nie wymaga komentarza...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.