menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 12:38
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

To jest bardzo trudne dla niepełnosprawnych, aby się zachowywać jak ludzie sprawni, ale cieszmy się że oni to potrafią, że nie zamykają się w czterech ścianach, nieraz są wyśmiewani, ale myślę że przez ludzi nietolerancyjnych i zapatrzonych tylko w swoje ja. Podziały społeczeństwa na lepszych i gorszych, na sprawnych i kaleki kojarzą mi się z pojęciem faszyzmu, oni dążyli do izolacji takich ludzi lub do ich wyniszczenia. Taniec na wózku, uprawianie sportu itp. nie powinno wzbudzać śmiechu czy litości tylko podziw dla tych ludzi, że chcą żyć tak jak wszyscy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:29
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Myśle że "czorcisko " pisząc "taniec na wózku" użył jedynie metafory a celem jego było skrytykowanie osoby nie majacej głosu albo wręcz go pozbawionej a na siłę robiacej piosenkarską karierę,otoczona sztabem ludzi pomagajacej jej w tym . Ja to przynajmniej tak to odebrałam. A tak na marginesie to lubie Czorta za jego" pokrętne" poczucie humoru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:32
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Myśle ,ze podpuscił Was moje Panie i po cichu sie w kułak śmieje z tego bicia piany. Pozdrawiam Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 14:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Grażynko, przeczytałam z zainteresowaniem posty czorta i uważam że nie podpuścił przeceniasz tego Pana. Ten "typ tak ma". Ciekawa jestem co by pisał gdyby nie był "kompletny"?

Ostatnio edytowane przez Basia. : 22-04-2007 o 14:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 15:07
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Mam znajomych wśród "sprawnych inaczej" - oni twierdza że dla nich najbardziej denerwujacy jest fakt postrzegania ich przez ogół ludzi jako inwalidów. Ja chodze na wózku a ty chodzisz na nogach oboje chodzimy więc w czym widzisz problem .Tak tłumaczą tą sprawę . Ja to rozumiem i szanuje ,na siłę nie staram się im pomagać natomiast nie odmawiam kiedy mnie o to poproszą.Nie wgapiam się na widok osoby sprawnejinaczej ,otyłej ,anorektyczki ,oszpeconej wypadkiem uważam że każdy ma prawo do życia. Nadmierne zainteresowanie też moze ranić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 15:12
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Masz rację Grażynko, nadmierne zainteresowanie może nie tylko ranić ale i obrażać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 15:12
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

A odnośnie naszego kolegi jak juz nadmieniłam -może- ja i idealizuje -ale wole widzieć dobre strony w ludziach . Pozdrawiam wszystkich Grażyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 15:46
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Tak trzymaj Grażynko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 22-04-2007, 18:24
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Moi kochani,pracuję w zakładzie pracy chronionej,są tu różni inwalidzi,tacy po których to wyrażnie widać i takich których trudno odróżnić od"normalnych".Ja sama jestem inwalidą wzroku /utrata wzroku w 75% w jednym oku/ i nieraz spotkałam sie z powiedzeniem-no ślepa jak łazisz siedz w domu a nie pelentaj się ludziom pod nogami-.A przecież ja tak samo chcę żyć jak każdy,lubię się bawić,i korzystam z życia.Chciałabym żeby kiedyś Czort znalazł na takim pikniku osób niepełnosprawnych,zobaczył na "żywo"jak potrafimy się bawić.Można być pewnym że niepełnosprawni jak tylko im się pozwoli żyją pełniej i radośniej.

Czorcie nie podpuszczaj ,bo i mnie się wydaje że podpuszczasz żeby rozwinąć dyskusję!
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 22-04-2007 o 18:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 23-04-2007, 15:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Kundziu, ludzie są różni jedni wrażliwi inni nie. Nie widzę różnicy między "sprawnym inaczej" a "pełnosprawnym". Nie należy się przejmować chamskimi uwagami, nikt nie może przewidzieć co go w życiu spotka jaka choroba go dopadnie. Bywa, że "pełnosprawny" w ciągu kilku sekud staje się inwalidą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 23-04-2007, 15:45
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mądrze gadasz, Basieńko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 17:08
Mariusz51 Mariusz51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 3
Domyślnie

Niepełnosprawni-masz racje,czują ,kochają i pragną być kochani. Nie morzna nas zamykać w domu w czterech ścianach. Sam jestem niepełnosprawną osobą,i dzięki że nas rozumiesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 22-01-2009, 23:27
Basia 56's Avatar
Basia 56 Basia 56 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 4
Domyślnie

Czorcie, coś zamieszałeś, za bardzo. Kocham taniec. Miałam okazję być na turnieju, na którym był pokaz tańca na wózkach inwalidzkich. I właśnie ten pokaz do dzisiaj pamiętam. Taniec ten sam, tyle że troszkę inaczej wykonany, ale z takim samym wdziękiem i poczuciem rytmu, umiłowania tanecznego kroku. Czy to nie o to chodzi na parkiecie? Może byś tak najpierw obejrzał a później komentował? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 08:44
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Pomysł tanieca na siedząco dla mnie jest w porządeku .
Każdy sposób, który może dać innym radość (w pozytywnym znaczeniu) jest dobry. To oczywista oczywistość .
Napisała Bogda
Cytat:
Taniec na wózku, uprawianie sportu itp. nie powinno wzbudzać śmiechu czy litości tylko podziw dla tych ludzi, że chcą żyć tak jak wszyscy.
I tak jest . Zawsze byłam pełna uznania dla osób , które mimo
przeciwstawień losu walczą o swoje marzenia i potrafią osiągnąć sukces .
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 09:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basia56
Alladynko

Basiu wyciągnęłaś wątek dość stary. Temat oczywiście jest stale aktualny. Odpowiadasz -czortowi- który ostatni post napisał w czerwcu 2007r. tak więc półtora roku temu. Data postu znajduje się u góry postu po lewej stronie. Miłego buszowania po tym forum.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 10:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeszcze odnosnie n iepelnosprawnych- bedąc w Ciechocinku zachwyciłam sie para- ona na wózku - on nie, tanczyli najpiekniej na sali
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 23-01-2009, 11:03
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

W Ciechocinku rok rocznie odbywają się Festiwale Twórczosci Niepełnosprawnych- mój Boze ile tam mozna zobaczyć radosci i doznać pięknych wzruszeń.I tam mozna zrozumieć, ze wszyscy mamy takie same potzreby, tylko drogi realizacji dla jednych są oczywiste i proste a dla innych wspinaniem na Golgotę tylko z uśmiechem i determinacją....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
taniec leczacy dla seniorow-instrumenty perkusyjne maja Oddam, potrzebuję 7 16-10-2007 17:44
taniec lepszy od gimnastyki malgos651 Różności - wątki archiwalne 13 12-06-2007 18:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.