menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-08-2010, 21:23
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja sobie wyszukałam księgarenki z tzw. tanią książka. Można tam za połowę ceny, albo jeszcze mniej kupić wiele cennych pozycji. Mam też antykwariat, gdzie książki wylewają się z półek, pachnie specyficznym papierowym kurzem. A wszystko to w jednej okolicy, więc jak życie zaboli okrutnie wpadam tam jak do świątyni. A i jeszcze zaprzyjaźniłam się dzięki piesom z bibliotekarką i mam co czytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-08-2010, 21:48
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Miła Bronczyk dla człowieka, który czuje bakcyla książkowego w środku, w sercu nie ma przeszkód. Książka zawsze będzie dla niego ważna i zawsze znajdzie drogę aby ją mieć. Dałaś temu przykład.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 05-08-2010 o 07:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 21:53
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Paula tylko coraz mniej młodych ludzi czyta. Oni nawet nie wiedzą, że można nocami dyskutować o bohaterach powieściowych. A szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 22:29
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

"Książka w ręku to przyjemność, której nie zapewni żaden e-book"

Młodzi ludzie mają wszelką informację w zasięgu ręki i w zasadzie nie wiadomo co wybrać i nad czym się skupić a co odrzucić. Łatwość dostępu do internetu sprawiła, że wybierają prostą drogę bez wytężenia swojej mózgownicy wrzucą hasło i mają odpowiedź.
Celebrowanie książki tej dosłownie w fizycznej postaci zamieniają na książkę elektroniczną bo to dla nich pójście z duchem czasu.
A gdzie czar i ekscytacja czytania i przewracającej kartki? Po prostu czar pryska i basta.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 15:11
alodia1949's Avatar
alodia1949 alodia1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 12 850
Uśmiech witam

Byl u mnie dzisiaj fachowiec, który powiedział, że latwiej mu się czyta wszelakie instrukcje obsługi i uruchomienia niż np. "Makbeta". Ja mam odwrotnie.
Ale czytac warto - ja po przeczytniu książki "Pamiątkowe rupiece, przyjaciele i sny Wislawy Szymborskiej" zaczęłam robić wyklejanki i kolaże. Poetka też je robi, są w książce ich zdjęcia. Są z poczuciem humoru co bardzo mi się spodobało. Książkę bardzo polecam.
Miłego dnia życzę.
__________________
Zapraszam na fb "Robótki z komódki" https://www.facebook.com/robotkizkom...homepage_panel

i na blog: https://kotnagalezi.home.blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 18:12
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Paula
"Książka w ręku to przyjemność, której nie zapewni żaden e-book"/.../
Jak się nie ma co się lubi, lubi się to co się ma, bo lepszy rydz niż nic...
Dwa lata przyzwyczajałam się do e-booków. Pierwsze i trudniejsze drukowałam. Maczkiem. Cztery lub sześć stron na stronie A-4. Aż przywykłam do elektroniki. Osiągnięciem była książka przeczytana w telefonie. Zysk podwójny, bo i szacun młodzieży zdobyłam.

Zapewniam Was, treść jest taka sama na papierze jak i na ekranie. Nie naigrywajcie się więc, bardzo Was proszę. Z dzisiejszej wycieczki po Chomikach przyniosłam kilka książek, których darmo by szukać w okolicznych bibliotekach.

Pozdrawiam. I idę sobie stąd, bom wiejska babina... i do porządnej biblioteki mam hektar albo więcej...
__________________

Ostatnio edytowane przez ostatek : 10-08-2010 o 21:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 20:13
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Uwielbiam czytać książki, nie wyobrażam sobie żadnego dnia bez przeczytania chociażby kilku kartek. Jestem wzrokowcem i myślę, że niewiele zapamiętałabym z książki - słuchając jej.
Korzystam z biblioteki miejskiej, spotykam tam zawsze ludzi młodych, seniorów - nie widuję.
Czy ubywa bibliotek? - przyznam, że nie zaobserwowałam takiego zjawiska. W moim miejscu zamieszkania raczej przybyła na drugim osiedlu.
Pozdrawiam wszystkich czytających
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-08-2010, 22:09
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ostatku ja może konserwatystka jestem i wolę kartki, ale jak mam możliwość przeczytania czegoś istotnego to i na monitorze przeczytam. Pamiętam czasy jak kupowaliśmy książki na bazarze. Te, to były chałupniczo wydawane. Na powielaczu, pobrudzone tuszem strony, ale się czytało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:27.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.