menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-10-2008, 23:31
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Czego żałuję w swoim życiu.


Napiszmy czego nigdy byśmy nie zrobili w swoim życiu, gdyby dane było nam przeżyć drugi raz.
Zacznę od siebie:
Otóż byłam niesamowicie zakochana w moim mężu, który przez 32 lata nadal jest moim mężem. Było różnie, a najtragiczniejsze zdarzyło się niestety. Związek poza... i urodziła się dziewczynka, którą traktowałam jako trzecie dziecko mojego ( naszego) związku mając już dwie nasze córki. Przypominam, że moja miłość była bardzo ślepa i po wielu... latach to się trochę zmieniło,ale fakt został faktem. Zostałam w związku do dzisiaj i co??? Moje dzieci nadal kochają swojego Ojca, mimo....Teraz kiedy moje zdrowie szwankuje, kiedy nie jestem zdolna do pracy, mąż mnie utrzymuje (renta) i nie robi z tego powodu wymówek, a i tak czuję, iż zostałam sama z tym swoim bagażem gdzieś w głębi jest żal, bo nigdy nie wzięłam pod uwagę, że choroba tak może ograniczyć moje marzenia, że będę kiedyś wspaniałaą towarzyszką na naszą starość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-10-2008, 23:48
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Kiedyś zasłyszałam powiastkę której istotnym było stwierdzenia "żałuję, że nie żałuję..."
Ja nie żałuję i nie żałuję, że żałować nie potrafię...Już chyba gdzieś pisałam, że moją dewizą jest: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Związałam i rozwiązałam dwa związki czego też nie żałuję, a w pamięci pozostały miłe rozstania... Spotkałam się kiedyś z zarzutem M., że jeśli tak podchodzę do sprawy to znaczy, że nigdy nie kochałam. Być może nie miał mnie kto nauczyć miłości, ale znów "nie ma tego złego"...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 00:00
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Nie żałuję niczego bo chociaż moje małżeństwo nie należało do udanych to z tego związku urodził się mój udany bardzo syn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 00:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Sagula,toś przeszła swoje ,kobieto.Ale minęło.Jak wszystko.
Ja wielu rzeczy w swoim życiu żałuję.Wyborów -nie.Ale ....tak wcześnie skończyłam z młodością.Praca ,dom ,nauka i rodzina.W najpiękniejszym okresie życia,zasypiałam na stojąco ze zmęczenia.
Po co ja się tak męczyłam ?
Komu to potrzebne było ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 00:31
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Nie żałuję niczego bo chociaż moje małżeństwo nie należało do udanych to z tego związku urodził się mój udany bardzo syn.
Lilu, może i ja i Ty, dlatego męczyłyśmy się, aby teraz móc patrzeć na coś, Kogoś, co było warte tego wszystkiego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 00:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagula
Lilu, może i ja i Ty, dlatego męczyłyśmy się, aby teraz móc patrzeć na coś, Kogoś, co było warte tego wszystkiego?
Niczego nie zaluje z mojego zycia, poza jedna rzecza, chcialabym wiedziec wiecej o moich rodzicach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 07:17
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Żałuję,że byłam głupia i nauczyłam sie palić..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 07:57
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Domyślnie

Ja żałuję, że wyszłam / 2 razy/ za mąż, że nie potrafiłam zrealizować swoich marzeń. Powinnam być bardziej uparta a nie spolegliwa. Może teraz czas jest na to, aby się tego nauczyć ?
Zacząć żyć tak, aby życie sprawiało przyjemność przede wszystkim mnie ,a nie całej reszcie....bo....


.....lepiej jest grzeszyć i potem żałować,
niż żałować, że się nie grzeszyło....
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 07:59
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Żałuję, że za bardzo słuchałam matki i nie wyszłam za mąż za miłość swojego życia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 08:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czego żałuję??
Po dość krótkim przemyśleniu nasuwają mi się następujące sprawy. Żałuję że nauczyłem się palić -od lat pięciu nie palę. Żałuję, że nie słuchałem ostrzeżeń ludzi życzliwych o tym że jestem na drodze do choroby alkoholowej. W następstwie czego wpadłem w nią. Obecnie od lat siedmiu jestem trzeżwy ale alkoholikiem pozostanę do końca swoich dni. Jeszcze jednego bardzo żałuję, że nie pogoniłem wcześniej małżonki do lekarza i na badania. Była wielka szansa, że teraz byłaby wśród żywych. Szkoda, że czau nie można cofnąć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 08:56
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Założyłaś Elu piekny wątek.
Ja, jak prawie każdy z nas , żałuję wielu rzeczy które kiedyś, przed wieloma laty, się stały lub nie.
Gdybym miała tamte lata i ten rozum , to uczyła bym się , uczyła .... Nigdy bym nie przerwała studiów i nie "poszła" w dorosłe życie w tak młodym wieku. Miłość jest ślepa i nie patrzy w przyszłość.
Dlatego jestem szczęśliwa, że moja córka wczoraj się obroniła.
Teraz może realizować swoje inne marzenia.
Ja, kiedyś chciałam zmienić kolejność i nic z tego mi nie wyszło.
Teraz najbardziej tego żałuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 09:04
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Widzisz Sagula ? Jaki piękny wątek założyłaś ?
W swoim pierszym poście odsłoniłaś się ,pisząc co gryzie Cię przez tyle lat i wraca ciągle.Tym samym ,niejako zobligowałaś pozostałych do spojrzenia na swe lata minione.A jest tych lat sporo.

Dziewczyny,które piszecie ,że niczego nie żałujecie w swym życiu ,sorki,nie wierzę.Zawsze jest coś.
Jeszcze raz postawmy się na progu dorosłego życia .Ja wiem,nie wyobrażamy sobie innego scenariusza,ale jednak ?
Jestem w udanym związku od lat 40 .
Ale dlaczego u licha tak wcześnie ? Przecież byłam jeszcze dzieciakiem ?
No i oczywiście za młoda i głupia na matkę.Kochałam,ale miałam tyle zajęć.Umknęły bezpowrotnie pierwsze lata mojego synusia.Czuję się winna i nic tego nie zmieni.Bo córce poświęciłam wiele czasu.A to on był dzieckiem,które powinno mieć moją uwagę.
No tak,ale córkę miałam po 30 -tce.

A w życiu zawodowym ? Po kiego tyle czasu zapieprzałam na państwowej posadzie ? Bałam się .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 09:16
mamuk's Avatar
mamuk mamuk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: sopot
Posty: 649
Domyślnie

Nie wiem czy żałuję czegoś..
Wiem jedno że wszystko co nas spotyka dobro lub zło,ma zawsze ciąg dalszy
__________________
Cogito ergo sum...
http://koszperelek.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 09:54
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Piękny wątek, ale niestety nie mogę nic napisać czego żałuję, nie dlatego, że nie mam czego żałować, ale gdybym szczerze napisała, to potraktowano by to jak niezbyt szczęśliwa bajka - delikatnie mówiąc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 10:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Nic,a nic nie żałuję....

http://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 11:31
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Żałuję bardzo dużo , długo by pisać ,ale czasu nie da się cofnąć, a żyć trzeba dalej i cieszyć się tym co jest.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 13:18
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Gdybym mogła cofnąć czas to przeżyłabym swoje zycie tak jak przezyłam. I tu zaczęłam pisać jak przeżyłam, ale skasowałam szybciutko, na szczęście trzeba chuchać żeby się nie obraziło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 13:35
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Mam tylko jedno dziecko a właściwie to nie mam, bo córka mieszka w odległości ponad 300 km od domu rodzinnego i na codzień muszą mi wystarczyć rozmowy przez telefon, skype czy sms. Żałuję, że "nie miałam czasu" aby urodzić i wychować gromadkę dzieciaków, może teraz nie tęskniła bym tak bardzo i nie czekała na jej przyjazd czy drobny znak. Mąż chciał bardzo mieć większą rodzinę ale ja realizowałam się w pracy. Niestety czasu nie można cofnąć, można tylko żałować!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 14:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Maju i Kazimierzu

Dzięki, że jesteście! Uratowaliście mnie od frustracji (nie jestem pewna czy właściwe określenie, ale chyba wiadomo w czym rzecz). Już myślałam, że jestem delikatnie mówiąc - anormalna i żałowałam że włączyłam się w dialog, ale znalazłszy się w tak doborowym towarzystwie nie żałuję!


p.s. Kazimierzu - dzięki za załącznik, który stał się uroczym deserem mojego tete a tete po obiadku z M.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 14:51
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jolitko, też się dobrze poczułam w tak dobrym towarzystwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawda o życiu pszczół kufa86 Wszystkie zwierzęta duże i małe 49 16-08-2008 00:37
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 13:19
Magia w naszym życiu Nika Różności - wątki archiwalne 211 20-03-2008 23:00
czy jest z czego się ceszyć? ymca Emerytura, renta, ZUS 7 10-03-2008 08:51
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.