menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 17:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja na pewno żałuję idiotycznych decyzji ,które podejmowałam i podejmuję nieustannie .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 18:07
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Wiele rzeczy żałuję w swoim życiu...i gdyby możliwe było cofnąć się i naprawić, czy udoskonalić...- zrobiłabym to z ochotą i radością. Dojrzewałam powoli poprzez utratę najbliższych...
W myślach, latami poprawiałam niedoskonałości miłości delikatnie mówiąc. Dziś staram się dobrze żyć, być użyteczną, i cieszyć terażniejszością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 18:16
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Nic,a nic nie żałuję....

http://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88
Dopiero teraz zauważyłam załącznik, dziekuję ci Kazimierzu. Pamiętam pogrzeb wielkiej artystki, telewizja polska nadała urywki, kondukt pogrzebowy szedł ulicami Paryża a z wielkich głośników zainstalowanych na latarniach Pani Piaf śpiewała na własnym pogrzebie Non, Je ne regrette rien. Do dzisiaj to pamiętam to było dla mnie dziewczynki wielkie przeżycie. Jeszcze raz dziekuję za cudowne, "Nie nie żal mi".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 18:31
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Maju od zawsze "nie , nie zaluję niczego" było dla mnie małej dziewczynki pzrzezyciem i cała Edith Piaf...zresztą do dziś....A ja żałuję, że nie miałam więcej dzieci...dwoje to mało.Nas było 3 siostry i gdzieś rozmyłyśmy sie w świecie...tez mało...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 18:51
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A ja jedynaczka nie żałuję, mam tylko jedną córkę, ale serdecznie się przyjaźnimy. Mamy swoje "wyjścia" pod nazwą "dzień matki z córką" i wtedy idziemy do fryzjera/kosmetyczki, do restauracji na obiad i do kina na wyciskacz łez albo horror, a potem odwożę ją do domu. Wydaje mi się, że nie liczebność rodziny jest ważna, ważna jest więź rodzinna. Mam bardzo małą liczebnie rodzinę, ale kochamy się serdecznie i utrzymujemy codzienny kontakt. Znam liczne rodzeństwa, które nie tylko, że nie utrzymują kontaktów to jeszcze przy każdej nadarzającej się okazji walczą o ochłap z rodzinnego dobra. Znam też liczne rodziny bardzo do siebie przywiązane. To chyba zależy wyłącznie od wychowania i wzorców, które przekazali nam przodkowie. W mojej rodzinie Powstanie Warszawskie rozrzuciło po Polsce i świecie liczne rodzeństwo mojej mamy, nie utrzymywało potem kontaktu, a ja z moimi kuzynkami bardzo ścisły. Nie mam rodzeństwa, a rodzinę mam cudowną. Od zawsze razem spędzamy Wigilię, Święta, wakacje, ferie zimowe, co tylko się da. Po prostu przyjaźnimy się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 19:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Masz rację Maju, ale np wigilie- nas tak zawsze mało było, zazdrosciłam tym dobrym rodzinom wielodzietnym, domom wielopokoleniowym...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 19:18
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Malwinko

pewnie masz rację, ale ja nie poznałam smaku więc nie wiem czego żałować....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 19:21
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

A ja bardzo żałuję,że w swoim zaganianiu związanym z pracą,za mało czasu spędzałam z moim dzieckiem i aż się dziwię,że mam z nim bardzo dobry kontakt i że wyrósł z niego samodzielny wartościowy człowiek.Jednak gdybym mogła cofnąc czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-10-2008, 19:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nie, no ja tez mam taki wyrzut z tym czasem..ale chyba tak ma wiekszosć,studiowalismy, zaczynali jakieś życie zawodowe..ale chyba ogólnie nie było tak zle patzrąc na dzisiejszych młodych i ich dzieci - tu dopiero grozą wieje...praca do nocy oboje napzremiennie pojawiają sie i znikają dziecku wciskając "zamiast" zabaweczkę, słodkosć jakowąś...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 08:55
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Wychowywano mnie w wielkiej emocjonalnej ascezie . Dziewczynie nie wypadało ujawniać uczuć( nawet w wieku, kiedy bardziej się czuje niż wie), bo miłość jest romantycznie nieszczęśliwa ( o czym upewniła mnie literatura), miałam zakodowane, że dane raz słowo jest święte i wielkie przekonanie, że świat można zmienić na lepsze tylko uczciwym życiem, a właściwie pracą. Równocześnie miałam wielkie zaufanie do ludzi . Podsumowując, naiwna byłam bardzo i teraz też nie wyzbyłam się optymizmu i wiary w ludzi.
Nic dziwnego, że przeżyłam wiele rozczarowań.
Żałuję, że zamotałam się w tym życiu, a innego już nie będzie.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 11:50
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

A ja tam niczego nie żałuję, ani tych dobrych, ani złych przeżyć, bo to jest życie i trzeba dotknąć wszystkiego, bo skąd znałabym ból, poniżenie, wzloty i upadki gdybym tego nie przeżyła? Tak jak syty nie zrozumie głodnego, bogaty biednego, kto nie przeżył wszystkiego, nie zrozumie drugiego. Daleko nie szukajmy, iluż na seniorku jest ludzi, którzy nie potrafią dyskutować i zrozumieć intencje innych, a tylko patrzą jak drugiemu dogryżć, i tacy mają czego żałować, bo brakuje im prawdziwego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 11:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
miałam zakodowane, że dane raz słowo jest święte i wielkie przekonanie, że świat można zmienić na lepsze tylko uczciwym życiem, a właściwie pracą. Równocześnie miałam wielkie zaufanie do ludzi . Podsumowując, naiwna byłam bardzo i teraz też nie wyzbyłam się optymizmu i wiary w ludzi.
Nic dziwnego, że przeżyłam wiele rozczarowań.
Żałuję, że zamotałam się w tym życiu, a innego już nie będzie.

Zostan taka jaka bylas, bron Boze nie zmieniaj sie. Nalezy wierzyc w ludzi, nie wszyscy sa zli. Zawsze bylam niepoprawna optymistka za co czesto nalalo mi sie w uszy i ciagle nalewa. Zlych ostawiam od "piersi", dobrych - piuelegnuje jak tropikalne roslinki aby byly swiezutkie i piekne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 12:21
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

A ja żałuję, że jestem łatwowierna, a z tym się wiąże naiwność. Pracuję jednak nad tym intensywnie i już powoli mam efekty - szkoda tylko, że tak późno zrozumiałam, ale lepiej późno niż wcale
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 12:26
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
A ja żałuję, że jestem łatwowierna, a z tym się wiąże naiwność. Pracuję jednak nad tym intensywnie i już powoli mam efekty - szkoda tylko, że tak późno zrozumiałam, ale lepiej późno niż wcale
Lawendziu, człowiek łatwowierny jest człowiekiem przyzwoitym, nie wietrzy podstępu, każdego ocenia własną miarą. Tego się nie pozbywaj, pozbądź się tylko tych, którzy wykorzystują twoje dobre serce. Dla innych miej go pod dostatkiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 12:35
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Majeczko, to takie piękne i słuszne, że trudno nawet polemizować, ale zaczęłam teraz w swej nauce zauważać, że nie to złoto co się świeci a idąc dalej tym tropem, można by .............. i.t.d.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 13:54
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Trop jest ze wszech miar słuszny i wyjdzie ci na zdrowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:04
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Zostan taka jaka bylas, bron Boze nie zmieniaj sie. Nalezy wierzyc w ludzi, nie wszyscy sa zli. Zawsze bylam niepoprawna optymistka za co czesto nalalo mi sie w uszy i ciagle nalewa. Zlych ostawiam od "piersi", dobrych - piuelegnuje jak tropikalne roslinki aby byly swiezutkie i piekne.
Marbello, ja wierzyłam, że wszyscy są dobrzy i szlachetni, bo chcą być dobrzy i szlachetni. Teraz zgadzam się z Tobą, że nie wszyscy są źli, ale jednak niektórzy źli bywają. A to jest wielka różnica, przekonałam się na własnej skórze.
Myślę podobnie jak jakempa, cierpienie uszlachetnia, ale czegoś żal....
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Nie ma ani złych ani dobrych ludzi,poza jednostkami.
Jest tylko zło i dobro .W każdym z nas.Nawet w tych,co myślą o sobie jak najlepiej ,i w tych co myślą jak najgorzej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:48
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Marbelko napisałam do ciebie dłuuugą informację na priv i nie poszła 2 razy- nie wiem dlaczego.Chciałam,żebyś wiedziała...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 22-10-2008, 19:58
koka koka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 100
Domyślnie

Paru rzeczy żałuję serdecznie-widocznie tak miało być.Niektóre decyzje dobrze podjęte,inne tak sobie- jak to w życiu.Najbardziej żałuję wyboru kierunku studiów.Teraz poszłabym na inny kierunek...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawda o życiu pszczół kufa86 Wszystkie zwierzęta duże i małe 49 16-08-2008 00:37
Czego kobieta nie lubi... Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 228 22-04-2008 13:19
Magia w naszym życiu Nika Różności - wątki archiwalne 211 20-03-2008 23:00
czy jest z czego się ceszyć? ymca Emerytura, renta, ZUS 7 10-03-2008 08:51
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.