menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 17:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wstyd mi się zrobiło, że jestem seniorem.
Wracałem autobusem z pobliskiego hipermarketu, choć czas urlopowy i tłoku nie ma w tym autobusie należącym do tego sklepu. W czasie wsiadania pewna para w wieku podobnym do mojego przepychając się zajęła z triumfem miejsca siedzące. Już byłem zdziwiony do czas przejazdu do najdalszego przystanku trwa 15 minut. No niech im tam, może ich nogi bolą. Zdziwiłem się bardziej gdy wysiedli na pierwszym przystanku (czas jazdy około 4 minuty). Tak uczymy młodych. Brawo seniorzy tak trzymać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #42  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 17:54
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Jest taki dowcip: Pełen autobus,głównie młodych ludzi, wchodzi starsza pani i pyta , czy są tu dżentelmeni? I słyszy odpowiedź, dżentelmeni , owszem są, ale wolnych miejsc nie ma."
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #43  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 18:08
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Wstyd mi się zrobiło, że jestem seniorem.
Wracałem autobusem z pobliskiego hipermarketu, choć czas urlopowy i tłoku nie ma w tym autobusie należącym do tego sklepu. W czasie wsiadania pewna para w wieku podobnym do mojego przepychając się zajęła z triumfem miejsca siedzące. Już byłem zdziwiony do czas przejazdu do najdalszego przystanku trwa 15 minut. No niech im tam, może ich nogi bolą. Zdziwiłem się bardziej gdy wysiedli na pierwszym przystanku (czas jazdy około 4 minuty). Tak uczymy młodych. Brawo seniorzy tak trzymać.

Może mieli żylaki?
  #44  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 18:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Może mieli żylaki?
Chyba tam gdzie się czapkę zakłada.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #45  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 20:29
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Chyba tam gdzie się czapkę zakłada.
Albo odbytu.

Wsiada babcia do autobusu , wszystkie miejsca zajęte. Stanęła obok siedzącego młodziana.
Ten spojrzał i pyta:
- Pewnie chciałaby babcia usiąść?
- Oj tak synku, bardzo.
- No niestety jadę do końca.
  #46  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 18:52
Ola6 Ola6 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1
Domyślnie

Nie mam siły jeżdzić na stoiąco,szczegolnie z zakupami.Jadąc na miasto układam trasę rokującą wolne miejsca np.wsiadanie na pętli ewentulne przepuszczanie pełnych autibusów.A jeśli jednak tłok to ustępują mi miejsca,szczegolnie młode dziewczyny choć chyba nie wyglądam bardzo staro.Zawsze jestem bardzo wdzięczna.
  #47  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 19:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola6
Nie mam siły jeżdzić na stoiąco,szczegolnie z zakupami.Jadąc na miasto układam trasę rokującą wolne miejsca np.wsiadanie na pętli ewentulne przepuszczanie pełnych autibusów.A jeśli jednak tłok to ustępują mi miejsca,szczegolnie młode dziewczyny choć chyba nie wyglądam bardzo staro.Zawsze jestem bardzo wdzięczna.
Witaj Ola6
To musisz blisko pętli mieszkać, co maja zrobić Ci co daleko mają do pętli?? Czekać na przerzedzony autobus no to czasem i dnia braknie.Miłego dnia. Zawsze miejsca siedzącego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #48  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 20:03
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Gdy byłam młodą dziewczyną / za komuny/ z moją mamą jechałyśmy tramwajem w Budapeszcie. Obok nas stały dwie młode polki i tak ze sobą rozmawiały dosyć głośno nad siedzącym panem: " popatrz jak się byk rozsiadł, mógłby wstać" / na Węgrzech nie ma zwyczaju ustępować miejsca/. I tu niespodzianka, pan wstaje i mówi: byk wstaje niech krowa sobie usiądzie. Miały pecha, trafiły na Polaka.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #49  
Nieprzeczytane 31-08-2009, 20:14
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Drugi przypadek też z młodości. Miałam koleżankę której rodzice byli z Rumunii. Kiedyś pojechałam z koleżanką i jej mamą do Rumunii do Bukaresztu. Mama robiła zakupy przy straganie posługując się językiem rumuńskim a my stałyśmy z boku. Nagle wysypała się grupa młodzieży z Polski,stanęli w kolejce do tegoż straganu używając najgorszych wyrazów pod adresem sprzedających coś w stylu ten ch... ta ku... się opier itd. W pewnym momencie mama koleżanki poprawną polszczyzną powiedziała: no młodzieży robicie nam polakom wstyd. Tego was uczą w szkołach? Momentalnie się ulotnili z podkulonymi uszami. Z tego wynika,że gdziekolwiek by się było nie jest się pewnym kto obok stoi. Za "dobrych" czasów jeździliśmy do Bułgarii /pracowałam na kolei więc miałam bezpłatne bilety/. Mój syn miał 5 lat i coś mi mendził na ulicy w Warnie. Obejrzałam się w około, widzę sami niemcy / aparaty fotograficzne nosili na szyi/ więc mówię do syna: jak się nie zamkniesz to ci dupę zerżnę. Na to niby niemiec: oj jaka groźna mamusia. Wstyd jak diabli.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #50  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 07:09
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnaM.
Czy kulturalny mlody czlowek powinien ustapic? I czy kulturalny senior moze mowic o "niewychowanej mlodzierzy"?
Wrazliwosc to cecha nabyta. Zdobywa sie ja poprzez wychowanie. Coraz trudniej jest znalezc dobre wzorce do nasladowania. Nie wymagajmy od innych tego czego sami jestesmy pozbawieni. Dopraszanie sie o miejsce z powodu roznicy wieku jest niegrzeczne. Kulturalny mlodzian wie komu ustapic.
  #51  
Nieprzeczytane 01-09-2009, 13:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Wrazliwosc to cecha nabyta. Zdobywa sie ja poprzez wychowanie. Coraz trudniej jest znalezc dobre wzorce do nasladowania. Nie wymagajmy od innych tego czego sami jestesmy pozbawieni. Dopraszanie sie o miejsce z powodu roznicy wieku jest niegrzeczne. Kulturalny mlodzian wie komu ustapic.
Nie wszyscy jesteśmi pozbawieni wrażliwości i dobrego wychowania /nie jest z nami tak źle/dlatego trudno nam zrozumieć zachowanie osób pozbawionych tych cech. Masz rację, dopraszanie się często w sposób natrętny miejsca jest bardzo niegrzeczne.
  #52  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 16:00
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Nie wszyscy jesteśmi pozbawieni wrażliwości i dobrego wychowania /nie jest z nami tak źle/dlatego trudno nam zrozumieć zachowanie osób pozbawionych tych cech. Masz rację, dopraszanie się często w sposób natrętny miejsca jest bardzo niegrzeczne.

To prawda, oto jak nas widzą młodzi w środkach komunikacji:

http://www.blog.pl/artykuly/rozklada...adac-chce,47,1
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #53  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 20:02
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Rozkłada taka nogi, a potem siadać chce!

Przywykliśmy już do opinii, że polska młodzież jest niekulturalna, niewychowana, agresywna i wulgarna. Przyjmuje postawę „wszystko się mi należy" i nie zamierza w niczym ustępować starszym. Także miejsc siedzących w środkach komunikacji miejskiej. Tymczasem zdarza się też, że to staruszkowie prowokują młodzież do takich, a nie innych zachowań.

http://www.blog.pl/artykuly/rozklada...-chce,47,1#top
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #54  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 20:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Przywykliśmy już do opinii, że polska młodzież jest niekulturalna, niewychowana, agresywna i wulgarna. Przyjmuje postawę „wszystko się mi należy" i nie zamierza w niczym ustępować starszym. Także miejsc siedzących w środkach komunikacji miejskiej. Tymczasem zdarza się też, że to staruszkowie prowokują młodzież do takich, a nie innych zachowań.

http://www.blog.pl/artykuly/rozklada...-chce,47,1#top

Chamstwo jest wszechobecne.
Wśród starych i młodych. Nie ma reguły. Łeb w łeb, rzec można.
  #55  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 20:09
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Obejrzałam się w około, widzę sami niemcy / aparaty fotograficzne nosili na szyi/ więc mówię do syna: jak się nie zamkniesz to ci dupę zerżnę. Na to niby niemiec: oj jaka groźna mamusia. Wstyd jak diabli.


Mnie kiedys z zatloczonym metrze w Toronto, najczarniejszy Murzyn odpowiedzial po polsku na moja uwage wygloszona po polsku do kolezanki.
Na szczescie nie bylo to nic rasistowskiego, raczej dowcipna uwaga. Okazalo sie, ze studiowal w Polsce.
Na najbardziej zabitym dechami koncu swiata zawsze znajdzie sie ktos, kto zrozumie co mowimy, wiec zawsze nalezy wazyc slowa.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #56  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 20:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Chamstwo jest wszechobecne.
Wśród starych i młodych. Nie ma reguły. Łeb w łeb, rzec można.
Bo pewnie prawda leży pośrodku. Sż młodzi którym stanie w komunikacji stwarza problemy ze względu na stan zdrowia, to samo z każdym innym w każdym przedziale wiekowym. Są starsi którzy kategorycznie żądają swoich (niby ) przywilejów. Ale plotkować godzinami nogi ich nie bolą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #57  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 21:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

No właśnie.
A najlepiej jeździć własną bryką.
Postuluję, aby każdy emeryt miał swój środek lokomocji, pod warunkiem nie zakładania kapelusza na głowę, będąc kierowcą.
Ilekroć widzę starca w kapeluszu za kierownicą, wpadam w panikę i ...ciągła nie ciągła ( linia) daje ile fabryka dała, uciekając w popłochu. Taki jeden, w zielonym kapeluszu, zepchnął mnie do rowu kiedyś.
Uczulenie mam.
  #58  
Nieprzeczytane 31-10-2009, 21:58
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No właśnie.
A najlepiej jeździć własną bryką.
Postuluję, aby każdy emeryt miał swój środek lokomocji, pod warunkiem nie zakładania kapelusza na głowę, będąc kierowcą.
Ilekroć widzę starca w kapeluszu za kierownicą, wpadam w panikę i ...ciągła nie ciągła ( linia) daje ile fabryka dała, uciekając w popłochu. Taki jeden, w zielonym kapeluszu, zepchnął mnie do rowu kiedyś.
Uczulenie mam.
Bardzo mi się ten postulat podoba - ale wolałabym jeszcze mieć osobistego kierowce hi.hi a co mi tam wszak jako emerytka śmiało mogę sobie na to pozwolić !!
__________________
Jadzia G
  #59  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 05:32
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
... Taki jeden, w zielonym kapeluszu, zepchnął mnie do rowu kiedyś.
Nie przejmuj sie juz go zlapali. To byl klusownik przebrany za gajowego. Ustrzelil koziolka i umykal pogoni.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miasto czy wie?- najlepsze miejsce na jesie ycia - komentarze barbara41 Ogólny 175 16-01-2022 12:33
ulubione miejsce w domu Nika Dom, wnętrza, ogród 88 28-11-2018 14:12
Senior w UE zayas Jestem babcią, jestem dziadkiem 16 01-07-2013 23:09
Kazimierz Dolny nad Wisłą - bajeczne miejsce. z centrum lubelskie 7 14-12-2008 09:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.