menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 09:03
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu, skrypty 8bf - te do PS można instalować w dokument and settings, ale trzeba utworzyć tam nowy folder Plugin_ps . Ma sie nazywać dokładnie tak z "_" a nie z "-". I w GIMPie należy wskazać na ten folder (jako źródłowy-jak to sie robi opisane jest w http://sp8.co-arto.com/tutoriale/Zby..._w_GIMP-ie.pdf )
Wypróbowałam, mam cześć w GIMPie i cześć w dokument and settings.
Wszystkie działają.
Zrób tak jak pisała Yeva. Wyrzuć wszystko z folderu scripts, oprócz plików z rozrzeżeniem . scm

Pliki z rozrzeżeniem scm instalujemy do folderu scripsts, a pliki z rozrzeżeniem 8bf do folderu plugin_ps. Ta zasada dotyczy zarówno instalacji w programie GIMP jak i w dokument and settings.

Po zainstalowaniu skryptów.scm dajemy odśwież skrypty

Po zainstalowaniu filtrów 8bf - postępujemy jak w instrukcji , tylko wskazujemy jako żródło folder "plugin_ps" który mamy utworzony w progtamie GIMP lub w dokument and settings ( w zależnosci gdzie te pliki 8bf instalujemy)
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #22  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 10:05
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Kochane jesteście dziewczyny, że chcecie mi pomóc. To co napisałyście, wszystko sobie zapisałam, wejdę jeszcze na link od Teresy i poczytam. W międzyczasie sama znalazłam jakiś folder plugin c w d.and.s i go wyrzuciłam.
Mam taką przywarę, że jak czegoś nie rozumiem, to knocę do sześcianu.
  #23  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 10:13
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu, może zrób zrzut i go pokaż na forum. Scrypty scm czasem inastalują się w folderze scripts w podfolderach. A działają tylko wtedy jak są bezpośrednio zainstalowane w folderze scripts.
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #24  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 11:13
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Z mojej analizy wynika, że mimo komunikatu o uszkodzonym pliku jednak glass mi wszedł. Ale jako luźne pliki pod folderami w gimp.2.6 Wnioskuję to na postawie wczorajszej daty, która stoi przy większości plików. Być może wystarczy wstawić je do folderu skrypty i będzie po kłopocie.Gdyby tak było, to również nie wiem, gdzie się odświeża skrypty.

  #25  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 11:19
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

P.S nie ma rozszerzenia scm. To chyba jednak jest błąd!
  #26  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 11:48
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu kliknij na gorze na pasku za folderami w to okienko z kawadracikami, tam ustaw sobie widoczność jako szczegóły i zobaczysz rozszerzenia i daj wtedy zrzut, ale postaraj sie pełny. Drugi zrzut zrób po wejsciu to folderu script
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #27  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 12:47
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Tereso! Może niepotrzebnie rozpakowałam paczkę, jak patrzę na skripty, to widzę, że wszystkie są paczkami.Moim zdaniem, to chyba trzeba wszystko pousuwać, ściągnąć i zapisać jeszcze raz.
Sama zobacz!
Tak wyglądają stare skripty



A tak wygląda moje ściągniecie z rozpakowaniem

  #28  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 13:03
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu, one muszą wejść do folderu skcript już rozpakowane, ma to wyglądać tak:


Haniu w folderze scipts nie moga być spakowane paczki. Ja ściagam na pulpit i rozpakowywuję do folderu scripts w dokuments and...
Jeśli masz paczki w folderze skript, to je wywal. GIMP nie zobaczy spakowanego scriptu.
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #29  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 13:04
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Haniu u mnie wygląda tak jak na tej drugiej pozycji, więc chyba tak ma być, bo działa wszystko dobrze.

Próbuję nowe textury.
__________________
  #30  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 13:24
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Haniu, teraz patrzę, że glass z linku http://kward1979uk.deviantart.com/ar...n-2-4-30316704 jest nie zapakowany. Klikasz prawym przyciskiem na download i dajesz zapisz element docelowy jako i tu wybierasz C:\Documents and Settings\Hanka\.gimp-2.6\scripts
Po kliknieciu w GIMPie Filtry>script-fu>odśwież skrypty wychodzisz z GIMPa, a po ponownym jego uruchomieniu powinanś już glass .
Jak script jest w paczce ZIP to ja robie to tak: ściągam paczkę na pulpit i z pulpitu rozpakowywuję do do folderu scripts ( musisz wejść tak głeboko aby zobaczyć pliki z rozszerzeniem scm). W scriptach ma wygladac tak jak dałam na zrzucie. Tam nie moze być podfolderów ( żołte ikonki) ani paczek ze scriptami. Po odświeżeniu skriptów isprawdzeniu, ze wszystko chodzi wyrzucam paczkę z pulpitu do kosza.
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #31  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 13:51
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

A tu obrazowo jak przebiega rozpakowywanie pliku.


Po lewej na pulpicie obok ikonki G-G jest ściągnieta paczka scriptów ( z drugiego linku) klikasz na nią i po zobaczeniu piku z roszszerzeniem scm dajesz wypakuj do, ustalsz scieżkę taką jak na zrzucie i OK
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #32  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 16:38
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Dzięki Teresko za szczegółowe dane. Na razie wyrzucam pojedynczo te spakowane pliki, a jest ich okolo setki. Cały folder nie chce się usunąć.Ściagnęłam je w marcu ubiegłego roku, pewnie wtedy, gdy po raz pierwszy chciałam zainstalować gimpa.To chyba przyczyna moich niepowodzeń.Czasu mam nie za wiele, bo obiad i dziś goście.Z doskoku wpadam i usuwam!
  #33  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 18:56
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Wczoraj wieczorem ściągnąłem Glass Efekt Text i rozpakowałem w folderze Scripts (ale w Program Files). Po odświeżeniu ukazał się w Filtry> Script-Fu i działa dobrze. Tylko te ustawienia w okienku Glass Ef. Text muszę wybadać bo nieciekawie wychodzą kolory.

W świetle dyskusji o wyglądzie plików w folderze Scripts dodam, że wyglądają jak u Hani t. zn. w postaci "paczek" co nie przeszkadza w ich działaniu. Chyba, że tak jest tylko w folderach z Program Files. Powiększyłem je bo normalnie są w postaci listy.

  #34  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 19:02
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Chaliniak, musze to wypróbować. Ja za radą Yevy wkładałam do scripts po rozpakowaniu.
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #35  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 19:16
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Witam.Ja najczęściej wypakowuje bezpośrednio do folderu ale trzeba sie upewnić ,czy wypakował się tylko plik.Wygląd , jak widac u chaliniaka, nie ma znaczenia, ważne jest rozszerzenie .scm.U Hani nie widac , jakie rozszerzenie mają pliki.
  #36  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 19:50
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Taka sobie karteczka.

__________________
http://tesara.flog.pl/
  #37  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 21:02
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Tesaro
Wydaje mi się, że na moim zrzucie i Hani są pliki już rozpakowane. Te 3 księgi leżą na kartce ze zgiętym rogiem, chyba symbolem pliku. Natomiast skompresowany, nie rozpakowany ładunek to 3 księgi bez tej zagiętej kartki. Tak jak na Twoim zrzucie z postu 624, gdzie obok GG na pulpicie leży taki nie rozpakowany ładunek. Gdy te moje pliki ustawię w formie listy to też nie widać nazwy skrótu .scm.

Ale chciałem głównie powiedzieć, że bardzo, bardzo mi się podoba Twoja ostatnia praca nazwana zbyt skromnie. Jest taka delikatna, nie przeładowana a najbardziej podoba mi się kolorystyka.
  #38  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 21:08
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 715
Domyślnie

Tez mi się podoba Tereniu twoja karteczka
taka delikatna i ten kolor ..piekne.
  #39  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 22:13
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Jeżeli ktoś ma link do pędzli dla Gimpa będę wdzięczny.
Oglądałem różne strony i oferty ale tam np. 1100 pędzli, 2500 pędzli. A czy wiem co to warte? I czy takie oferty traktować poważnie?
Pozdrawiam.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porady komputerowe krise1 eSenior 640 05-03-2023 09:43
Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne Cz.III hannabarbara Hobby, pasje 506 19-02-2009 11:06
Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne Cz.II hannabarbara Hobby, pasje 530 21-01-2009 10:44
Wypożyczalnia pomysłów i porady graficzne hannabarbara Hobby, pasje 513 06-01-2009 15:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.