menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 13:48
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Lila

Czy był instruktor? Chyba nie. Mnie tam na pewno nie było. Wysłuchałem tylko naocznego świadka.
  #262  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 14:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Niewolnicy PRL

http://wyborcza.pl/1,76842,7832556,N...as=1&startsz=x

Co tu można więcej pisać o piewcy i chwalący czasy minione PRL-u. Już widzę i czuje atak na mnie i znieważanie! Nożyce same się odezwą.
To początek artykułu.

Tadeuszu, masz prawo mieć własne poglądy jak każdy z nas. Nie powinieneś czuć się zagrożony atakiem czy znieważeniem tylko dlatego,że wyraziłeś może nawet nie swoją, a GW opinią.
Nie nożyce, ale ja zabiorę głos. Otóż, ja i moje rodzeństwo oraz najbliżsi kuzyni to roczniki 1931; 32; 34; 35 i 36. Nikt z nas nie był w PRL niewolnikiem w sensie o jakim piesze GW. Mój rodzony brat rocznik 1931 (najstarszy z nas) rozpoczął naukę w gimnazjum w 1945r tuż po wyzwoleniu, a 1950 dostał się na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie; my młodsi, wszyscy cały czas kontynuowaliśmy naukę rozpoczętą jeszcze za okupacji aż do ukończenie szkół średnich. Część z nas poszła do pracy , a część na studia. Wiem, że OHP istniało, ale bez przymusu. Z mojej rodziny, ani moi znajomi nikt w OHP nie był..Teraz OHP chyba też istnieje . Czy uważasz, że młodzi ludzie, którzy z jakich powodów nie chcieli lub nie mogli się uczyć ( np mało zdolni), poszli do OHP to znaczy, że byli w jakiś obozie przymusowej pracy. Czy lepiej było, że pracowali, uczyli się jakiegoś zawodu, niżby mieli jak wielu dzisiejszych młodzianów wyżywać się niszcząc wszystko co im stoi na drodze, kraść, bić i zabijać niewinnych ludzi. Zastanawiam, się czy nie zanadto zaufałeś propagandowej gazecie. Media jak wiesz, to jest czwarta władza, silnie działa na mentalność człowieka. Łotwo przychodzi im manipulować zwłaszcza młodymi umysłami. Ale my seniorzy, mający duże doświadczenie życiowe, musimy być czujni i szybko rozpoznać zamierzenia propagandzistów. Oni zabiegają tylko o własne interesy, a nie ogółu społeczeństwa. Każdy z nas powinien wytężyć zmysł krytyczny, aby nie pozwolić się zniewolić. Kończę, bo jeszcze oskarży mnie ktoś,że znalazł się mentor. Pozdrawiam.
  #263  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 14:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

wankabor
Cytat:
Zastanawiam, się czy nie zanadto zaufałeś propagandowej gazecie. Media jak wiesz, to jest czwarta władza, silnie działa na mentalność człowieka. Łotwo przychodzi im manipulować zwłaszcza młodymi umysłami. Ale my seniorzy, mający duże doświadczenie życiowe, musimy być czujni i szybko rozpoznać zamierzenia propagandzistów

Czy tam gdzie\ś jest napisane, że dotyczyło to wszystkich???
Jak przeczytasz posty innych użytkowników równych wiekiem Tobie to jakoś zgadzają się z tymi wiadomościami. kiedyś założyłem wątek.
http://www.klub.senior.pl/polityka-w...c.d.-5252.html

też zostałem oskarżony o sianie propagandy przez senioraA.P. Czemu nie możecie uwierzyć, ze tak było. Do najzagorzalszej propagandy czasów minionych należała "Trybuna Ludu" i w moim regionie "Trybuna Robotnicza". Cóż teraz mozna pisać o tym co przedtem groziło wysokim wyrokiem i zniknięciem z powierzchni ziemi. ( o górnikach -żołnierzach) opowiadali w tajemnicy starsi górnicy z którymi miałem przyjemność pracować.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #264  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 15:02
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Wiem, że OHP istniało, ale bez przymusu. Z mojej rodziny, ani moi znajomi nikt w OHP nie był..Teraz OHP chyba też istnieje .(...) Czy uważasz, że młodzi ludzie, którzy z jakich powodów nie chcieli lub nie mogli się uczyć ( np mało zdolni), poszli do OHP to znaczy, że byli w jakiś obozie przymusowej pracy. Czy lepiej było, że pracowali, uczyli się jakiegoś zawodu,
OHP powstało w r. 1958 i rzeczywiście nie było przymusowe. Głównie zorientowanie na nie uczących się i nie pracujących młodych.
Natomiast Służba Polsce bardzo dbała o rozrywkę i czas wolny wszystkich młodych. Nauka nie zwalniała z tego obowiązku.
W czasie roku szkolnego były obowiązkowe wyjazdy do pracy na wieś (czego panicznie bali się rolnicy, bo dorywcza pomoc nie znających się na pracach wiejskich przynosiła więcej szkody niż pożytku). Były także wakacyjne przymusowe obozy, z których tylko wyjazd na obóz sportowy mógł zwolnić.
Nie stawiających się na wezwanie milicja eskortowała od miejsca zamieszkania na dworzec.
To nie był przymus?
Tak było w Warszawie.
Do grudnia 1955 roku, kiedy rozwiązano SP.
  #265  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 16:13
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tadeuszu, jestem laikiem w sprawach górnictwa, całe życie spędziłam w Kielcach z wyjątkiem 5 lat, gdy była na studiach. Przeczytałam posty w podanym przez Ciebie wątku. Nie mam wątpliwości, że tak było.

AAlko, masz rację, coś mi świta,że jakaś Służba Polsce istniała w moich młodzieńczych latach. Przypominam sobie, że będąc w gimnazjum, śpiewałam w chórze szkolnym. Pewnej niedzieli nasz chór dał koncert dla uczestników SP budujących osiedle mieszkaniowe w Skarżysku -Milica. Ach!! te wspomnienia. Mądre jest powiedzenie, że "dobro pisane jest na piasku, zło wyryte jest w kamieniu"
  #266  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 18:40
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

A ja chciałem tylko dodać, że pewien etatowy propagandzista ten link o niby "niewolniczej" pracy Słuzby Polsce w PRLu zamiescił równiez pod tym linkiem

http://www.klub.senior.pl/spoleczens...-cd.-7274.html

co chyba wyraźnie swiadczy o jego intencjach i tego nie mam zamiaru komentować,pozostawiam to do przemyslenia innym dlaczego??
  #267  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 18:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
A ja chciałem tylko dodać, że pewien etatowy propagandzista ten link o niby "niewolniczej" pracy Słuzby Polsce w PRLu zamiescił równiez pod tym linkiem

http://www.klub.senior.pl/spoleczens...-cd.-7274.html

co chyba wyraźnie swiadczy o jego intencjach i tego nie mam zamiaru komentować,pozostawiam to do przemyslenia innym dlaczego??
Propagandzista z czasów PRL-u sam jesteś a donosicielstwo wyssałeś z mlekiem PRL-u.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #268  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 20:53
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie się chyba śni?!

Co ja tu robię, qrna? Psychiatryk, czy co?

Lilu! wibi ma swoje fobie, a inni/e w innym pomieszczeniu swoje.
Za czasow minionych mawialismy o wesolym baraku w obozie.
I nie byl to oboz harcerski
Swiat sie sklada ze wiekszej ilosci ciekawostek przyrodniczych.
I trza z tym zyc
Ten swiat wibiego se ne vrati i jedyne co moze, to wylewac zale za nim i utraconymi apanazami.
My natomiast mamy problemy z ..."innymi szatanami", co to z drzewa wszelakiego dobra chca nas poczestowac jabluszkiem po wlasnem przemienieniu. I znowu chca nam zrobic dobrze, a nawet jeszcze lepiej.
  #269  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 20:54
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Mam nadzieję, że moderator?lub admin zareaguje na te personalne zaczepki zaczepki a jesli nie to sam ogłosze kim jestes tadeusz50
  #270  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 21:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał AAlka
W czasie roku szkolnego były obowiązkowe wyjazdy do pracy na wieś (czego panicznie bali się rolnicy, bo dorywcza pomoc nie znających się na pracach wiejskich przynosiła więcej szkody niż pożytku).

Jak to pisal Kofta?
...A u nas w powiecie byl zlot.
Zlecialy sie dzialacze mlode.
I chociaz wokol byl plot
rolnictwo znow ponioslo szkode..

A w sprawie "ochapu" to powiem tyle, ze kiedy w naszej dzielnicy [szczescie dalej od naszego domu] zawiatal "ochap", to wzrosla ilosc wszelkich plag spolecznych. I to w sposob znaczny.Jesli wczesniej dzielnicowy mial jakies rozeznanie wsrod miejscowych lobuzow, to po zainstalowaniu sie tej instytucji wykrywalnosc spadla..
  #271  
Nieprzeczytane 21-05-2010, 22:55
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Co do obecności cenzury czy autocenzury w III RP to Wibi aż tak bardzo z prawdą się nie mija.W najświeższym rankingu państw sporządzonym w aspekcie wolności słowa klasyfikują nas na 37 miejscu.Za Ghaną i bodajże Namibią.
  #272  
Nieprzeczytane 26-06-2010, 20:20
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Pytanie Nerwy

Cytat:
Napisał wibi
Mam nadzieję, że moderator?lub admin zareaguje na te personalne zaczepki zaczepki a jesli nie to sam ogłosze kim jestes tadeusz50
Tylko czasem nie ogłaszaj że Tadeusz sikał do zlewu bo to była wielka tajemnica.
  #273  
Nieprzeczytane 26-06-2010, 20:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Udałem, ze tamtego # nie widziałem tego też 272 nie widzę. Znów jakiś isiński bądź iksinska napisze, ze szukam zwady i prowokuję. W lustro przy goleniu patrzę spokojnie i bez odrazy. Plamą moją było użależnie o czym piszę i za co dostaję po dooopie. Tyle nie szukam drogi do draki
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Blaski i cienie III RP ! Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 297 28-09-2011 22:50
Oczy - cienie, worki, przebarwienia - komentarze bajbus Ogólny 7 04-04-2011 11:24
PRL - Blaski I Cienie... Lila Polityka - wątki archiwalne 552 23-02-2010 00:55
55 lat temu zbiegł z PRL budowniczy PRL ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 5 08-01-2009 13:40
Jedną nogą w PRL. z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 17-10-2008 16:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.