menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:20
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
A może taki wariant: Jarosław Kaczyński zrzeka się prezesowania,do głosu dochodzą mniej radykalni, kto wie, może dojdzie do koalicji POPIS ?
Prof. J. Staniszkis proponowała na prezydenta Zbigniewa Romaszewskiego,ciekawa kandydatura.


Taaaa... w sam raz do muzeum figur woskowych.Romaszewski to taki pisowski Czuma.Kiedyś go zabije "godnościowe wzdęcie".
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

  #22  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:22
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

A moze by sie tak wstrzymac z wyrywaniem i podstawianiem stolkow?
Miejcie wzglad na powage chwili!
Przypomina mi to scene w Kiejdanach.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #23  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
A mnie się wydaje, że sytuacja jest taka, która postawi na nogi Cimoszewicza, przekonają go uwarunkowania, brak Szmajdzińskiego, było by to całkiem bardzo dobre,
O kazaniu już głośno na onet:
http://wiadomosci.onet.pl/2154227,11...nego,item.html
Myślę, że Cimosiewicz jednak nie zdecyduje się. A ta przemyska homilia jeszcze raz pokazała, jakich mamy księży prałatów. Myśmy też mieli takiego prałata w Gdańsku. Też takiego "patriotę".
  #24  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:39
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Komorowski to mądry człowiek, o wyważonych poglądach,a w każdym razie wzbudza chyba najmniej kontrowersji. Ciekawe, co wymyśli Toruń przeciw tej kandydaturze.
__________________
Staram się pisać po polsku.

  #25  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Zły, wściekły

Niech Rydzyk-Pan na włościach kandyduje.

Pogodzi sie z Jarusiem.,. i będzie dalej wesoło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #26  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:44
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Taaaa... w sam raz do muzeum figur woskowych.Romaszewski to taki pisowski Czuma.Kiedyś go zabije "godnościowe wzdęcie".
Dokładnie to samo powiedział mój syn, kiedy rozmawialiśmy o wywiadzie p. Staniszkis, w sumie też się z tym zgadzam.
__________________
Staram się pisać po polsku.

  #27  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:44
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
A moze by sie tak wstrzymac z wyrywaniem i podstawianiem stolkow?
Miejcie wzglad na powage chwili!
Przypomina mi to scene w Kiejdanach.
Ta cisza już została przerwana nie uważasz w niedzielę, przez takich "patriotów" , jak ten prałat z Przemyśla, o którym pisze Jasinek i Jip:http://www.alert24.pl/alert24/1,8488...OSLUCHAJ_.html
http://wiadomosci.onet.pl/2154227,11...nego,item.html
  #28  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 22:54
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
A moze by sie tak wstrzymac z wyrywaniem i podstawianiem stolkow?
Miejcie wzglad na powage chwili!
Przypomina mi to scene w Kiejdanach.

A ja w ramach miłości Ojczyzny proszę o poszanowanie polskiej pisowni!
__________________
Staram się pisać po polsku.

  #29  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 23:35
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
"Bloomberg: Katastrofa zmieni sytuację gospodarczą w Polsce
- Po tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku polską gospodarkę mogą czekać duże zmiany - pisze agencja Bloomberg. - Wygrana kandydata PO sprawi, że rząd będzie miał większe pole do prowadzenia polityki, w której na pierwszym miejscu będzie dobra kondycja fiskalna budżetu."
Czy Bloomberg ma rację ? Oby miał, bo wszyscy chyba oczekujemy szczęścia w tym nieszczęściu.
No tak. Tusk zrobi to samo za co krytykowano Leppera. Czyli zabierze większość rezerw z NBP dla ratowania budżetu, który ma już 55% zadłużenia w stosunku do PKB. Gdy dopuszczalne w UE jest max 50%. Ale ponieważ inne kraje też przekroczyły, to kara finansowa nam nie grozi. No to posuniecie Tuska=pomysł Leppera. No i jeszcze sprzeda się KGHM i ogólnie wyprzedaż narodową. Maja Tuska nie chwalić za granicą? Zacierają ręce na tanie kupowanie. Przecież kto kupuje za pół ceny jak od pasera, to nie gani tego pasera.
Cytat:
Napisał Kazimierz
Kaczyńskich.
Ciekawe jednak, czy naród będzie wolał cd dotychczasowych przepychanek, czy jedynowładztwo PO, co było by teraz, moim zdaniem, ze wszech miar wskazane. ZA 72 DNI NAROD ZDECYDUJE !
A może dyktatura PO? Wszystkie afery przy sprzedaży, już się nie wykryje.
Cytat:
Napisał waclaw46
Prezesa banku ma do obsadzenia PO ,chodzi o 4 miliardy złotych przeznaczyć na obsługę budżetu i o kredyt który chce wziąć MF w B.Ś na wypadek ataku kapitału spekulacyjnego na złotówkę
Opisałem to Kazimierzowi. Lepper też tak chciał-tylko cel był inny, że na kredyty tanie dla rolników. A osłabienie zasobów NBP to właśnie ułatwienie grania złotówką. To wtedy kredyt weźmiemy? Źle zrozumiałeś ekonomistów i Tuska. Nie chcemy brać kredytu, ale mieć MOŻLIWOŚĆ. Skrzypek się temu nie sprzeciwiał, ale miał tym w szachu KPP. Gdy robili zakusy na kasę NBP. Powiedział -jedno albo drugie. Nie wszystko. Tym ratował kasę NBP. PO w komisji KPP też PO ma większość. Skrzypek był tam nawet przewodniczacym, więc widzisz że nawet jego przegłosowali
Cytat:
Napisał waclaw46
IPN też może przewietrzyć najlepiej jak by zlikwidował i udostępnił teczki każdemu obywatelowi już kiedyś pisałem na ten temat, nie będę się powtarzał.Co do Komorowskiego to powinien zlikwidować towarzystwo wzajemnej adoracji w Kancelarii Prezydenta i podpisać nominacje ambasadorów a Fotydze podziękować za fatygę,oraz szybkie zmiany w UOP bo to następny bastion walki politycznej którą miał PiS.Poczekamy zobaczymy jak się chłopcy wezmą do sprzątania tej piaskownicy.
Daj PO oprócz UOP jeszcze NIK. To już w żadnej kontroli nic nie wykryją. To już będzie totalitaryzm.
A zlikwidować IPN? Nawet nie poczytałeś że słupki PO spadły jak taki miał zamiar. Wtedy SLD będzie mogło już palić swoje teczki? A może tylko uszczuplić zawartość jak to zrobił Wałęsa. Mieli go na smyczy całą prezydenturę. Dlatego "wzmacniał lewą nogę".
  #30  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 23:42
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Lekko Komorowskiemu nie będzie przez te 70 dni, bez obaw- już znaleźli się obrońcy wolności:
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,posel_pis_w_naszym_dzienniku_rosja_mata czy,item.html
__________________
Staram się pisać po polsku.

  #31  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 23:59
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
Lekko Komorowskiemu nie będzie przez te 70 dni, bez obaw- już znaleźli się obrońcy wolności:
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,posel_pis_w_naszym_dzienniku_rosja_mata czy,item.html
I jak tu utrzymywać dobre stosunki z kimkolwiek,jeżeli przed jakimikolwiek ustaleniami ,pojawiają się takie teksty?
W obliczu tego ,jak zachowują się Rosjanie ,taki tekst jest urągającą im prowokacją.
__________________
  #32  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 00:05
taneska's Avatar
taneska taneska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 323
Domyślnie

Zgadzam się, postawa Rosjan zasługuje na uznanie i szacunek.Dziś w Trójce podawali najnowsze ustalenia dotyczące identyfikacji zwłok : Rosjanie przygotowali wszystko w pełni profesjonalnie, z wielką dbałością o poszanowanie uczuć rodzin.
__________________
Staram się pisać po polsku.

  #33  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 00:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
Lekko Komorowskiemu nie będzie przez te 70 dni, bez obaw- już znaleźli się obrońcy wolności:
http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11,posel_pis_w_naszym_dzienniku_rosja_mata czy,item.html
Jakiś dureń zawsze się znajdzie co chce mieć swoje 5 minut zainteresowania. Spróbuję odszukać to co pisze Onet, ale u źródła. Dziwi mnie też dlaczego to jest odczytywane głosem kobiety. Czy to Onet czyta? Bo w "Dzienniku" mają chyba nagranie?
---------------------------------------------------------------------------
Znalazłem. http://www.naszdziennik.pl/index.php...tk&id=tk17.txt No cóż jest oszołom, ale zaraz to rozciągną na całe PiS. Tylko Palikota jakoś nie mogą uznać za typową twarz PO. A Sikorski w Bydgoszczy?
  #34  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 01:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Widzę, że w # 29 mamy jasnowidza, proroka. On już wie co będzie. Gdzie indziej innych gani za przewidywania.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 01:49
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Widzę, że w # 29 mamy jasnowidza, proroka. On już wie co będzie. Gdzie indziej innych gani za przewidywania.
Gdzie tu widzisz proroctwa? Ja pisze wacławowi46 daj PO cała resztę. Nie wiem kto tam w UOP i z czyjej nominacji, ale był projekt PO, aby NIK przeszedł pod władzę [kontrolę] marszałka Sejmu. Czyli Komorowskiego. No to wtedy byłby "niezależny"? Czy możesz wskazać jedną instytucję nie zależną od PO? Bo IPN to tylko na chwilę. Dadzą swojaka zaraz po żałobie. Przecież Kurtykę już chcieli wymienić, jak Zyzak książkę napisał. Kontrolę natychmiast chciało ministerstwo robić na UJ, ale się zreflektowali i wycofali po krytyce. A Kamińskiego natychmiast zwolniono za wykrycie afery hazardowej.

Moje przewidywania się sprawdzą lub nie i to zobaczymy. Ale przewidywania że być może rozkazał pilotowi to nawet koledzy z pułku lotniczego się śmieją. Tego się nie sprawdzi, a rozmowy w kabinie są nagrywane. Otworzą nagranie, to coś się dowiemy.
  #36  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 06:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazik
Sam piszesz

Cytat:
Moje przewidywania się sprawdzą lub nie i to zobaczymy.

Pozostawię bez komentarza
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #37  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 08:42
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

W parlamencie polskim wystąpi dzisiaj prof. Jerzy Buzek z delegacją Unijną.
Dzisiejsze posiedzenie będzie hołdem oddanym wszystkim zmarłym tragicznie
i niełatwym przeżyciem osobistym dla posłów.

  #38  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 10:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Źle zrozumiałeś ekonomistów i Tuska. Nie chcemy brać kredytu, ale mieć MOŻLIWOŚĆ.
Tak to zrozumiałem bo biorąc kredyt celowy a nie wykorzystując go płaci się za gotowość a przy dużych kredytach kwota nie jest mała.Aby nie rozwlekać tematu o co chodzi w sporze ostatnim polecam link http://www.egospodarka.pl/51540,Pols...10,1,24,1.html można ominąć wydarzenia tygodnia a przeczytać komentarz.Myślę że to wystarczy za wyjaśnienie.
Cytat:
Daj PO oprócz UOP jeszcze NIK. To już w żadnej kontroli nic nie wykryją. To już będzie totalitaryzm.
Kaziu a wcześniej takiej sytuacji nie pamiętasz za rządów PiS.? Teczki udostępnić wszystkim a podnieść kwoty odszkodowawcze za pomówienia i na pomawiającym postawić obowiązek udowodnienia swoich rewelacji.
  #39  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:19
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Tak to zrozumiałem bo biorąc kredyt celowy a nie wykorzystując go płaci się za gotowość a przy dużych kredytach kwota nie jest mała.Aby nie rozwlekać tematu o co chodzi w sporze ostatnim polecam link http://www.egospodarka.pl/51540,Pols...10,1,24,1.html można ominąć wydarzenia tygodnia a przeczytać komentarz.Myślę że to wystarczy za wyjaśnienie.Kaziu a wcześniej takiej sytuacji nie pamiętasz za rządów PiS.? Teczki udostępnić wszystkim a podnieść kwoty odszkodowawcze za pomówienia i na pomawiającym postawić obowiązek udowodnienia swoich rewelacji.
Niektórzy widzę z wielką lubością trzymają się starych skrótów. Myślałem,że UOP zastąpiła już dawno ABW . Kazik wspomina o jakiejś KPP. Chyba mu chodzi o RPP.
A do tych 4mld. rząd,państwo, ma prawo, chociażby z tego tytułu, że jest głównym udziałowcem NBP i ma prawo, moim zdaniem, do rocznej dywidendy. NBP powinien pomagać gospodarce państwa, gdy jego sytuacja jest dobra, bo swoją dobrą sytuację zawdzięcza przede wszystkim dobrej polityce finansowej rządu Tuska. Jestem pewien, że prezesem NBP zostanie naprawdę fachowiec finansista. Rossatti byłby świetnym, moim zdaniem.
  #40  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 11:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
No tak. Tusk zrobi to samo za co krytykowano Leppera. Czyli zabierze większość rezerw z NBP dla ratowania budżetu, który ma już 55% zadłużenia w stosunku do PKB.

Znowu ci sie cos pomylilo.
Ale skoro o budzecie ci sie sie przypomnialo, to wspomnij, ze gdyby tusk stosowal lekarstwa aplikowane przez PiS, to wyszloby juz wiecej niz te 55%. A tak dzieki dywidendzie NBP bedzie nizej.

Cytat:
No i jeszcze sprzeda się KGHM i ogólnie wyprzedaż narodową. Maja Tuska nie chwalić za granicą? Zacierają ręce na tanie kupowanie. Przecież kto kupuje za pół ceny jak od pasera, to nie gani tego pasera.
Masz jakies ustalenia wlasne co do ceny? Jak tanio to ..kupuj. Jedyna okazja. Tylko uwazaj, bo tam zwiazkow jak mrowkow i kazdy co bojowszy przy korycie. A koryto zasobne, wiec jest co ssac.
Cytat:
A może dyktatura PO? Wszystkie afery przy sprzedaży, już się nie wykryje.
Chyba masz cos na sumieniu i masz pietra, ze ci zbrojni o 6 rano w drzwi zalomoca. Wzorem wyslannikow Ziobry.
Cytat:
Skrzypek się temu nie sprzeciwiał, ale miał tym w szachu KPP.
Popatrz! I gdzie sie przez tyle lat KPP uchowalo. To musialy byc te niedobitki, co je prezes PiSu w Wyborczej szukal, a one w okolicanch NBP urzedowaly. Ale spryciule jedne. I kto by sie tego po takich spodziewal.
Cytat:
Gdy robili zakusy na kasę NBP. Powiedział -jedno albo drugie. Nie wszystko. Tym ratował kasę NBP. PO w komisji KPP też PO ma większość. Skrzypek był tam nawet przewodniczacym, więc widzisz że nawet jego przegłosowali
Jak byl Balcerowicz na miejscu Skrzypka, to tez go przeglosowywali. I nikt rabanu nie robil z dywidendami.
A gdybys sie przez moment zastanowil, to pewnie doszedlbys do wniosku, ze gdyby ta dywidenda NBP wplynela do budzetu w pelnej wysokosci, to ta linia kredytowa w zupelnosci moglaby stanowic ta rezerwe o ktorej mowil Skrzypek.

Cytat:
Daj PO oprócz UOP jeszcze NIK. To już w żadnej kontroli nic nie wykryją. To już będzie totalitaryzm.
Kaziku. Co sie z toba dzieje. Jak nie KPP ci chodzi po glowie to UOP. Czy ty aby nie naduzyles ziela?

Cytat:
A zlikwidować IPN? Nawet nie poczytałeś że słupki PO spadły jak taki miał zamiar. Wtedy SLD będzie mogło już palić swoje teczki? A może tylko uszczuplić zawartość jak to zrobił Wałęsa. Mieli go na smyczy całą prezydenturę. Dlatego "wzmacniał lewą nogę".

A po co? Przecie to komunistom donosilo SB. Co mieli spalic, to spalili. A dzis co mieliby palic ? Po premierze Millerze, Belce i prezydencie Kwasniewskim. Jesli mieli cos wyczyscic to wyczyscili. Kazdy kto chcial i mial interes to mogl.
A potem okazywalo sie ze czy sa papiery, czy nie to i tak obrzucano sie "agentami" w dowolny sposob i przy kazdej mozliwej okazji.
A jak juz o IPN-ie wspomniales, to los tak zrzadzil, ze Kurtyka puscil jakis brzydki papier na konkurenta tuz przed nominacjami i ....wygral. Potem okazalo sie, ze donos byl nieprawdziwy.
Obaj spotkali sie w prezydenckim samolocie.
Czy to nie jest dziwne zrzadzenie losu?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
DNI SZCZEGÓLNEJ ŻYCZLIWOŚCI - cz.IV jolita Różności - wątki archiwalne 398 20-04-2011 21:44
Jak w 90 dni pokonałem raka? Robi Zaproszenia 0 23-07-2008 10:08
Dni szczególnej życzliwości - część II jolita Różności - wątki archiwalne 500 18-10-2007 21:44
Dni szczególnej życzliwości jolita Różności - wątki archiwalne 505 30-06-2007 18:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.