menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 09-10-2007, 06:51
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Zgadza się

Cytat:
Napisał Basia
jeżeli komuś pomagam a robię to chętnie nie liczę na rewanż ani dozgonną wdzięczność. Myślę, że nie jestem "jedyna i wyjątkowa" takich ludzi jest sporo.
Spotkałam wiele takich osób, przede wszystkim były to kobiety. Też nie uznaję zasady dozgonnej wdzięczności, ale gdzieś mam zakodowane, że dobro, ktorego doświadczyłam, powinnam oddać komuś, kto jest w życiowej opresji. Staram się to robić, jak umiem. Spłacam długi, ale rzecz się nie tyczy honoru ani innych tym podobnych bzdur. Chodzi o moją potrzebę serca. Na tym polega ciepłe i puchate. Gdyby tak...zamienilibyśmy ziemię w przyzwoity raj. Od czegoś trzeba zacząć, z pewnością od siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 20:09
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

przyjaźń to nie profity,wiek też nie ma znaczenia,przyjaźń to zrozumienie i otwarcie się na drugiego człowieka. Jeśli trzeba pomagamy bez oczekiwań, oddadzą nam inni.W wielu przypadkach nie chodzi o pomoc a o mądrą obecność.Dbałość o przyjaźń to konieczność obustronna.Tak budowałam własne przyjaźnie i bardzo je sobie cenię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 21:16
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Przyjazń powinna być budowana na prawdzie, nie uznaję niezdrowej rywalizacji między przyjaciółkami.Przyjazń o jakiej ja myślę jest bardzo szczerym i czystym uczuciem.Nad prawdziwą przyjaznią trzeba pracować i wciąż ją doskonalić.Nikt nie da nam przyjaciółki raz na zawsze musimy na nią zasługiwać. Ja nie spotkałam jeszcze na swej drodze prawdziwej przyjaciółki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:02
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie przyjaźń??

A czy wiecie moje drogie że p. Smoktunowicz była serdeczną przyjaciółką Kingi Rusin - no i takie "przyjaźnie" też sie zdarzają - niestety !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 22:19
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Przeceniamy znaczenie przyjazni, zbyt prędko nazywamy się przyjaciómi a to długi proces.Nad przyjaznia trzeba pracować , mam własnie kilka zawodów i długo się zastanowię zanim koleżankę nazwę przyjaciółką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 10:00
antek2's Avatar
antek2 antek2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Milanówek, mazowieckie, Polska
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frezja
Przeceniamy znaczenie przyjazni, zbyt prędko nazywamy się przyjaciómi a to długi proces.Nad przyjaznia trzeba pracować , mam własnie kilka zawodów i długo się zastanowię zanim koleżankę nazwę przyjaciółką.


A ja skłonny jestem uznać, że bezinteresowne przyjaźnie między kobietami to zjawisko bardzo sporadyczne. Zdecydowanie lepiej jest z przyjaźnią między kobietą i mężczyzną, a chyba najlepiej między mężczyznami.
Te relacje najlepiej widać jeśli pracuje się dostatecznie długo w licznym gronie damsko-męskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 10:51
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Endriu...

Jednak takie damskie przyjaźnie się zdarzają. Ta granica, by nazwać kogoś Przyjacielem jest trudna do sprecyzowania. Przyjaciel, to ktoś na dobre i na złe. I nawet jeśli w ciągu lat nasze drogi jakoś się rozejdą, to zawsze wspomnę go/ją z sentymentem Myślę, że jeśli mogę zaufać tej osobie, to jest moim Przyjacielem.
Ja osobiście, nie dzielę przyjaciół na taki podział męsko-damski.
Wiem z doświadczenia, że przyjaźń damsko-męska albo nie istnieje, albo jest bardzo trudna (bo nie wykluczam).
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 27-02-2009, 17:07
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Granny - Miła Ewo. Jakiś czas mnie tu nie było i nie wiem,co się dzieje.
Szukałam Cię tutaj,ale nie znalazłam. Gdzieś się zgubiłaś?
Jeśli możesz,to odezwij się,proszę. Jak się miewasz,jak Twoje zdrowie?
Ostatnio jakoś mam tak mało czasu na wszystko,że aż mnie to niepokoi.Nie wiem,kiedy przelatują te dni,tak szybko biegną.
No i dalej nie wiem,jak założyć gg. Wszystko to jest dla mnie bardzo skomplikowane. A może tylko mi się tak wydaje.
Przesyłam serdeczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 09-05-2009, 16:09
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Domyślnie

Popieram- Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 09-05-2009, 16:13
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Domyślnie

Taka jest prawda-życie ucieka, nawet się nie obejrzysz.Głowa do góry -Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 09-05-2009, 16:16
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Domyślnie

Wiem,wiemy!!! Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 04-09-2009, 15:08
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Jestem bardzo ostrozna, trzy razy pomyslę zanim nazwe kogos przyjacielem czy przyjaciółką. To słowo znaczy dla mnie bardzo wiele, i tak się składa,ze ilekroc już myślę,ze mam przyjaciół spotyka mnie rozczarowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 06-09-2009, 22:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Weekendowo, leżąc na dowolnie wybranym boku, myślę sobie o przyjaźni. Nie mam kompa, jedynie SMS można wymienić. I jak to jest? Ludzie, którzy nigdy nie widzieli się na oczy i być może nigdy nie zobaczą mogą się serdecznie przyjaźnić? Jak to jest możliwe? A jednak jest. Jeżeli chcecie to może porozmawiamy o przyjaźni mimo barier, odległości, braku osobistego kontaktu. A co nam to szkodzi, spróbujmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chcę Ci ofiarować...(wątek o przyjaźni) destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 372 07-07-2011 11:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.