menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 10:25
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Też jestem za tym by młodzi mieszkali osobno. Są jednak sytuacje wymykające się ze stereotypów. Mieszkam z dorosłymi dziećmi w jednym domu ale w całkiem osobnych mieszkaniach. Sytuację córki opisałem wyżej i nie będę się powtarzał. Dzieci te wychowywałem z żoną samodzielnie mieszkając z teściową która to wymagała opieki /była częściowo sparaliżowana/Oboje z żoną pracowaliśmy układając tak pracę by dzieci mogły być w przedszkolu a następnie pod opieką naszą -rodziców. W sporadycznych sytuacjach podrzucałem dzieci swoim rodzicom mieszkającymi w innej dzielnicy. Ot raczej normalne czasem wyjście do kina na zabawę itp. Może na kilka godzin i kilka razy w roku. Wcześniej było to uzgadniane a nie przez zaskoczenie. Życie byłoby nudne gdyby je zamknąć w ramy stereotypów.
ps.Dziękuję Lilu dopisuję to po fakcie. Post pisałem z doskoku.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 10:26
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Mario, ja nie mieszkam z moimi dziećmi tj. z synową i synem.
Mieszkamy w tym samym mieście, ale każde oddzielnie.
Ja nie ingeruje i nie wtrącam się do nich ( jest to niezgodne z moją naturą ), tylko jak potrzeba i sami o to proszą, to pomagam.
Można mieszkać nawet 300km dalej i " mieszać " w garnkach....
Są ciągłe telefony z radami mamuśki....itp....Znam doskonale taki przypadek....
A można mieszkać prawie pod jednym dachem i żyć w zgodzie....
Przykładem niech będzie nasz Tadeusz....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:29
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zgadzam się z Wami wszystkimi Małgorzato, Tadeuszu,Jp50,Mimozo, Basiu ale właśnie życie dyktuje pewne zachowania - ale przy tym wszystkim trzeba też umieć odmówić.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 13:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Owoce swego siewu zbiera sie po odleglym czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:09
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Nie czytalam ,wiec nie znam Panstwa opini , co seniorowi wypada ,a co nie.
Uwazam ,ze zawsze wypada byc przyzwoitym czlowiekiem.

Wczoraj wrocilam z kiludniowej podrozy po Florydzie.
Bylam miedzy innymi w miejsowosci The Villages,niedaleko Ocala/Okala?/
Pracownicy naszej firmy mieli tam przyjecie Bozonarodzeniowe,tu jest taki zwyczaj,ze wszyscy spotykaja sie na" Christmas Party".
Wies, czyli Villages, to miasteczko ludzi na emeryturze ,mieszka tam 68 tysiecy .
Maja wszystko ,co potrzeba ,aby szczesliwie i beztrosko kroczyc w tych moze nielatwych latach zycia.
W sobote byla parada swiateczna ,sadze ze ok 1000 lub ponad osob bralo udzial w tym pochodzie ,reszta wylegla na trase jako obserwatorzy.
Panie w wieku poznobabciowym w krociutkich bialych spodniczkach z pomponami jako "cheerleaders"inne w zielonych bluzach ,butach do kolan i szortach,jako orkiestra,dyrygent/ka/ z batuta maszerujaca raznym krokiem miala z dyche wiecej ode mnie.
Poprzebierani w rozne mikolajki,elfy,skrzaty i inne bajkowe postacie.Oni potrafia sie bawic i bawic innych.
Bylam oczarowana,jesli zdecyduje sie zostac na Florydzie moze tam sie przeniose.
Pola golfowe o ktorych w innym watku Panstwo pisza, zajmuja tam powierzchnie miedzy domami w danej dzielnicy,mieszka sie na tym polu,wozki, jesli moga rozwijac szybkosc 25 mil na godz.sluza tez jako normaly pojazd ,do kina ,do resteuracji /a jest ich setki/,do kosciola jezdzi sie golfcart,maja obok ulicy specjalny pas ruchu tylko dla siebie.
Panie senior,to blisko od pana,prosze mi pomoc ,na pewno zna pan to miejsce.
Nie umiem wstawiac zdjec,ale znajde linki do strony tej lub podobnej wioski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446

Panie w wieku poznobabciowym w krociutkich bialych spodniczkach z pomponami jako "cheerleaders"inne w zielonych bluzach ,butach do kolan i szortach,jako orkiestra,dyrygent/ka/ z batuta maszerujaca raznym krokiem miala z dyche wiecej ode mnie.
Poprzebierani w rozne mikolajki,elfy,skrzaty i inne bajkowe postacie.Oni potrafia sie bawic i bawic innych.

.

No... to jakos niezbyt mnie sie podoba.. Staruszki w mini.. to zalosna sprawa.. nawet jak maja jeszcze dobre figury..
Wczoraj widzialam program w telewizji ze starymi gwiazdami..
Trzeba przyznac ze faktycznie dobrze sie trzymaja i ruszaja sie wspaniale... Dlaczego wiec powoduje zmieszanie?? Czy zachowuja sie smiesznie??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:22
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

http://www.thevillages.com/AboutUs/location.htm


Cos znalazlam,mam nadzieje,ze administracja nie wysle w kosmos ,choc to po angielsku,pan Kazio ma pole do popisu,nie bedzie mial rozterek,czy to dobrze,czy z bledami napisane.Sadze ,ze te glupie hamerykany wg opini tu panujacej potrafia pisac tak,aby " mundry"Polak nie musial poprawiac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:42
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
No... to jakos niezbyt mnie sie podoba.. Staruszki w mini.. to zalosna sprawa.. nawet jak maja jeszcze dobre figury..
Wczoraj widzialam program w telewizji ze starymi gwiazdami..
Trzeba przyznac ze faktycznie dobrze sie trzymaja i ruszaja sie wspaniale... Dlaczego wiec powoduje zmieszanie?? Czy zachowuja sie smiesznie??



A Ty nigdy tam nie bylas?
Tak dlugo mieszkasz w Ameryce,to jest kolo Orlando,
Figury?Rozne,ale takich jak tu widaialam na slaskim zdjeciu nie bylo.Nie -wysuszone stare drapaki ,tylko zadbane, piekne starsze panie.

MAJA W TYCH WIOSKAC KILKA MIEJSC,GDZIE SIE TANCZY OD 5 PO POLUDNU DO 9 ,CODZIENNIE INNA ORKIESTRA,INNI PIOSENKARZE.
ONI TANCZA/przepraszam za te wielkie litery,pomylka/ jak po szkolach baletowych,gracja,wdziek,lekkosc elegancja.
Pierwszy raz widzialam "square dance"Figurowy taniec,100 osob na parkiecie przypadkowo zebranych w jednym miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zosiu, nie badz złosliwa=wbrew temu co Ci sie wydaje, wiekszosc z nas zna jezyk angielski, ale angielski- nie wolapik amerykański- wiec blędy Kaziu moze znalezc.A Ty chyba jestes bardzo stara, bo taka jestes starczo zgryzliwa.Przepraszam, ze jestem niegrzeczna, ale twój post jest taki niemily. Ja podczas swojego pobytu W USA spotkałam samych milych ludzi.Nikt nie mówil , że jestem MUNDRA( nie ma takiego słowa w jezyku polskim)A ja jestem na ślaskim zdjeciu( chyba) ale mam figure całkiem niezła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 19:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

W tm roku miałem okazję być krótko w Cieplicach i zobaczyć tam występ 80-osobowego zespołu country z Danii bodajże.No było to widowisko dość.. powiedzmy dziwne.
http://www.voila.pl/046/so3b6/
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446
A Ty nigdy tam nie bylas?
Tak dlugo mieszkasz w Ameryce,to jest kolo Orlando,
Figury?Rozne,ale takich jak tu widaialam na slaskim zdjeciu nie bylo.Nie -wysuszone stare drapaki ,tylko zadbane, piekne starsze panie.

MAJA W TYCH WIOSKAC KILKA MIEJSC,GDZIE SIE TANCZY OD 5 PO POLUDNU DO 9 ,CODZIENNIE INNA ORKIESTRA,INNI PIOSENKARZE.
ONI TANCZA/przepraszam za te wielkie litery,pomylka/ jak po szkolach baletowych,gracja,wdziek,lekkosc elegancja.
Pierwszy raz widzialam "square dance"Figurowy taniec,100 osob na parkiecie przypadkowo zebranych w jednym miejscu.

Dla ciebie to wszystko jest nowosc wiec sie nie dziwie ze sie tak entuzjazmujesz..
W dalszym ciagu uwazam ze starsze panie glupio wygladaja w kusych spodniczkach i szortach, nie wazne czy sa zgrabne czy nie.
A najgorzej to wygladaja takie "dzidzie-pierniki"

Ja wolalabym na stare lata nie byc zmuszona do wyzbycia sie mojego domu i wyjechania do jakiegos "staruszkowego getta " na Florydzie.. Czy tak bedzie czy nie to dopiero zobacze za kilkanascie lat.
Do Orlando jezdzilismy z dziecmi jak byly male.. Mnie ono zupelnie nie interesuje.
Floryda jest cudowna na wakacje.. ale nie jestem pewna czy chcialabym tam mieszkac na stale..Dla mnie stanowczo za goraco.. Lubie snieg w zimie i narty. Nie lubie wezy, aligatorow, i olbrzymich latajacych karaluchow ( water bugs) ktore wieczorami sa doslownie wszedzie .. na murach , na ulicach.. i nieraz wlaza do domow tez.. Mowia ze mozna sie do nich przyzwyczaic
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:13
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał zosia446
http://www.thevillages.com/AboutUs/location.htm


Cos znalazlam,mam nadzieje,ze administracja nie wysle w kosmos ,choc to po angielsku,pan Kazio ma pole do popisu,nie bedzie mial rozterek,czy to dobrze,czy z bledami napisane.Sadze ,ze te glupie hamerykany wg opini tu panujacej potrafia pisac tak,aby " mundry"Polak nie musial poprawiac.
Po co miałbym poprawiać przecież Ty to nie pisałaś. Tylko amerykański redaktor. Alisia też przysłała bardzo dobry i długi kawał, ale sama go nie wymyśliła. Metodą kopiuj-wklej nie zrobiła błędu biorąc to z internetu. Miałem to uznać "że to od niej i tłumaczyć".Dziękuję Ci za reklamę serca Florydy. Mogę nawet znaleźć trochę fotek na uzupełnienie, z internetu oczywiście.

Może podesłać Ci Akapulko, Florencję, Rzym, Wenecję, Seszele, zresztą sama napisz. Dodam ilustracje. Teraz masz biuro turystyczne?

Mundry Polak poprawia czasem jak hamerykany piszą same i czują się jak z lepszej gliny. Wystarczy że jest tydzień i będzie "Yes, yes yes" słychać co chwilę. A jak coś skopiują z gazety dla rodaków -to błędy trudno zrobić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
W tm roku miałem okazję być krótko w Cieplicach i zobaczyć tam występ 80-osobowego zespołu country z Danii bodajże.No było to widowisko dość.. powiedzmy dziwne.
http://www.voila.pl/046/so3b6/


A czy znacie tzw.. " Stowarzyszenie czerwonych kapeluszy"
Jest to zgromadzenie starszych pan ktore ubieraja sie w czerwone i fioletowe kapelusze..
Znow mam "zmieszane " uczucia

Oto sklep dla takich pan hehehe
http://www.youtube.com/watch?v=LKmsP...eature=related
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:43
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Mruga oczkiem (żart) Szkoda....

Cytat:
Napisał zosia446
A Ty nigdy tam nie bylas?
Tak dlugo mieszkasz w Ameryce,to jest kolo Orlando,
Figury?Rozne,ale takich jak tu widaialam na slaskim zdjeciu nie bylo.Nie -wysuszone stare drapaki ,tylko zadbane, piekne starsze panie.

MAJA W TYCH WIOSKAC KILKA MIEJSC,GDZIE SIE TANCZY OD 5 PO POLUDNU DO 9 ,CODZIENNIE INNA ORKIESTRA,INNI PIOSENKARZE.
ONI TANCZA/przepraszam za te wielkie litery,pomylka/ jak po szkolach baletowych,gracja,wdziek,lekkosc elegancja.
Pierwszy raz widzialam "square dance"Figurowy taniec,100 osob na parkiecie przypadkowo zebranych w jednym miejscu.

Jakże przydałyby się zdjęcia tych wyszukanych gracji po 60-tce.Ja na przykład ,taki drapak,chętnie bym popatrzyła,popodziwiała.100 zadbanych ,lekkich i eleganckich,o matko!!!Tańczą figurowo??
Ciekawe skąd tyle orkiestr mają?Codziennie inne-ale wspaniale.... Ni ma to jak w Ameryce!
A nam wciskają kit,że tam same grubasy....myślą,że uwierzymy?O nie!Gracje,zwinne,eleganckie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 20:57
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
Jakże przydałyby się zdjęcia tych wyszukanych gracji po 60-tce.Ja na przykład ,taki drapak,chętnie bym popatrzyła,popodziwiała.100 zadbanych ,lekkich i eleganckich,o matko!!!Tańczą figurowo??
Ciekawe skąd tyle orkiestr mają?Codziennie inne-ale wspaniale.... Ni ma to jak w Ameryce!
A nam wciskają kit,że tam same grubasy....myślą,że uwierzymy?O nie!Gracje,zwinne,eleganckie....

Elizko moze to jedna z nich??

http://www.youtube.com/watch?v=03Lp8h1p-MY

Fajna babka nie??

A tu wybory miss seniorow..Calkiem calkiem.. Podobaja mi sie tylko w dlugich wieczorowych sukniach.

http://www.youtube.com/watch?v=wGc9l...eature=related
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 21:04
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Ale kinooo!!! No to dopiero gracja...leżę pod biurkiem z ....podziwu.Gdzie nam do niej?
No cóż nie dbamy o siebie....a potem płacz i zgrzytanie zębów.Jednakże koleżanka daja nam piękne i właściwe przykłady i weżmiemy się za siebie ..od zaraz.Co tam piękne bluzeczki,fryzury,szczery uśmiech-to tylko byle co..
Z ukłonami..pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 22:26
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Super Babki!!!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 22:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Też tak uważam

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Super Babki!!!!!!!!
robią to co sprawia im frajdę i o to chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 23:13
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A czy znacie tzw.. " Stowarzyszenie czerwonych kapeluszy"
Jest to zgromadzenie starszych pan ktore ubieraja sie w czerwone i fioletowe kapelusze..
Znow mam "zmieszane " uczucia

Oto sklep dla takich pan hehehe
http://www.youtube.com/watch?v=LKmsP...eature=related
Jeżeli tym paniom sprawia radość noszenie takich kapeluszy, jeżeli czują się w nich piękne, to ja jestem za. Nadszedł dla tych kobiet czas kiedy mogą robić co im się podoba, żyją na luzie i to jest wspaniałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 15-12-2008, 23:20
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Jeżeli tym paniom sprawia radość noszenie takich kapeluszy, jeżeli czują się w nich piękne, to ja jestem za. Nadszedł dla tych kobiet czas kiedy mogą robić co im się podoba, żyją na luzie i to jest wspaniałe.

Niech sobie nosza co chca.. ale starej baby w krotkich majtkach nie lubie i juz..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.