menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pani belfer M50 - cos kuso z argumentami. Bardzo mi sie podobalo co powiedzial Obama w Ghanie, " Afrykanczycy musza wziasc swoj los w swoje rece" - i mial racje! Pewnie powinien przyjechac do Polski i powiedziec to samo.
Jednak nie potrzebny nam Obama,ponieważ Ty wystarczysz.Spytaj się dlaczego nie potrafi u siebie zażegnać kryzysu.Po prostu pustosłowie nie wiele kosztuje.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:17
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pani belfer M50 - cos kuso z argumentami. Bardzo mi sie podobalo co powiedzial Obama w Ghanie, " Afrykanczycy musza wziasc swoj los w swoje rece" - i mial racje! Pewnie powinien przyjechac do Polski i powiedziec to samo.
Marbello napisałam ,że terz nie mam czasu ,bo załatwiam sprawy mieszkaniowe -jeśli ne załapałaś .Wieczorem powrócę tu .Przeczytaj sobie w międzyczasie uważnie bahakuj -bo o to m.w.chodzi.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja jestem przed taką decyzją, ale jeszcze na jedną czwartą gwizdka - pracuję.
Mam dużo tych metrów, niestety.Mój Prywatny uwielbiał budować.I co to będzie, powiedzcie mi, skoro lasu szkoda? Bo na działce leśnej nie ma pracy, poza regularnym cięciem dolnych konarów,aby po łbie nie dostać.

I ta gromada zwierząt wokół mnie.
Na razie są ludzie, którzy robią wiele rzeczy za nas.Ale trzeba się liczyć z późną starością, i co dalej?


Ja chcialabym moc mieszkac w moim domu do konca zycia.
Jak juz bede niedolezna to wtedy mozna sprzedac i przeprowadzic sie do jakiegos domu dla staruszkow.
Mam nadzieje ze to sie da zrobic.
W koncu istnieje cos takiego jak ogrodnik czy pomoc domowa
Jezeli kochasz las i zwierzeta to dlaczego wlasnie wtedy kiedy najbardziej chcialabys sie tym cieszyc mialabyz z tego rezygnowac??
Kazdy czlowiek wyobraza sobie inaczej to co chcialby robic jak juz zacznie sie starosc..
Jeden chce mieszkac w miescie i chodzic po muzeach do teatru i na koncerty filharmonii..

drugi chcialby tylko podrozowac i wylegiwac sie po egzotycznych plazach....

trzeci chce nareszcie moc pobyc z wnukami..i moc otoczyc sie ksiazkami i muzyka.

a czwarty ( taki jak ja) ma to wszystko w nosie i bawi go ciagle kreowanie czegos .. np budowanie i przerabianie domu albo domow, czy kreowanie nowych kolekcji..ogrodow, mieszkan.. itd.

Lila kocha zwierzeta i las ...... na jej miejscu siedzialabym w tym lesie dopuki moglabym.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Uważasz ze 20 lat wystarczy,aby żyć na odpowiednim poziomie,może tak,ale nie u nas.Nawet jeżeli byś prowadziła swój zakład,to albo należałoby oszukiwać państwo,albo pracowników,żeby do czegoś dojść.Jeżeli tak slabo orientujesz się w naszych realiach,to zabieraj głos w innych wątkach,a na Boga nie miej nas za samych nieudaczników,bo mimoże bnie jest mi najgorzej tak się poczulam.

Przeczytaj powtornie co napisalam. Nikogo nie nazywalam "nieudacznikiem" - poprostu nie rozumiem, ze w ciagu 20 lat nic sie nie zrobilo w "wolnej Polsce" - poprostu zmarnowano szanse. Warunki krajowe znam i moze lepiej niz sie niejednemu wydaje. Ciezko bedzie mnie przekonac, bo cos tu nie gra. Sama piszesz, ze 20 lat to "za malo" aby zyc na odpowiednim poziomie. Wobec tego, moze mi powiesz ile lat potrzeba?

Czytalas przyklad jaki podalam: Hiszpania - parenascie lat temu parias Europy, ktora z wielkim trudem dzwigala sie z epoki Franco. Kim sa w dniu dzisiejszym? - wzorem dla innych. Dobrze wykorzystali 25 lat....nie oszukujac panstwa i pracownikow - a prywatny business kwitnie i to jak, nawet w czasie kryzysu.

Piszesz, ze podrozujesz - wobec tego obserwujesz.

Jezeli chodzi o Francje (nota bene mieszkam w Europie) - sytuacja nieporownywalna i mysle, ze nie zyczylabym Polsce takiej sytuacji. To co sie tam dzieje to gorsze od komunizmu, gdzie kazdy wyciaga reke po wszystko...i placze, ze jest zle. Wystarczy popatrzec na zapchane szosy w pierwszym dniu wakacji, pelne sklepy.....a o zebranych oszczednosciach na kontach bankowych - to pobili swiatowy rekord - tak jest zle! A kasa panstwa robi bokami....juz nawet nie ma z czego rozdawac pieniedzy na przerozne bezplatne ulgi dla spoleczenstwa.

Poprostu dyskutujemy i nie ma powodu wskakiwac "na sufit" - Ty masz swoje argumenty - przekonaj mnie. Jak narazie obstaje przy moich, bo po prostu nie rozumiem jak to wszystko jest mozliwe? Napewno to nie jest wina spoleczenstwa.....a nieudacznikow politykow, ktorzy sami wybraliscie.

Podam Ci taki przyklad. Znana osoba z zycia teatralnego - mieszka w sluzbowym mieszkaniu od 50 lat, zarabiala i zarabia kokosy i jak ja poinformowano, ze musi sie wyprowadzic, do mniejszego mieszkania, tez sluzbowego - pierwsze strony gazet poszly w ruch, ze komus sie robi krzywde.....ze po tylu latach wyrzuca sie na bruk, samotnego czlowieka, ktory placi (czesto zalegajac) zl.320/miesiecznie za mieszkanie czteropokojowe w jednej z najlepszych dzielnic Warszawy.

Poprostu dyskutujmy, a ze ktos nie mieszka na stale w Polsce i nic nie rozumie - jest argumentem ponizej pasa. Przepraszam, ale to tak odebralam.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Hmm, to chyba o Ninę Andrycz chodzi.
Choć może ,zważywszy wiek i zasługi, należałoby poczekać te kilka lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 16:52
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Jednak nie potrzebny nam Obama,ponieważ Ty wystarczysz.Spytaj się dlaczego nie potrafi u siebie zażegnać kryzysu.Po prostu pustosłowie nie wiele kosztuje.

No,no - ladna masz opinie o prezydencie najwiekszej i najsilniejszej nacji swiata. Duzo odwagi w tej wypowiedzi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:10
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
No,no - ladna masz opinie o prezydencie najwiekszej i najsilniejszej nacji swiata. Duzo odwagi w tej wypowiedzi.
Taka moja odwaga ,jak również Twoja.Proponuję Mirabella na premiera.Dziwi mnie tylko to ,ze mając tak dobrze poukładane w glowie,nie mieszkasz w Polsce,ale potrafisz nam dawać rady.Jak już wyżej wspomnialam ,nie zabieraj glosu na wątkach,które są dla nas drażliwe i nie mów nam że wybraliśmy takich ,a nie innych politykow,bo jeżeli dobrze się orientujesz byly już rządy chyba wszystkich liczących się partii.I albo nie umiemy rządzić ,albo rzeczywiście nie jesteśmy narodem wybranym i jak widzisz nie wiele z tego wychodzi.Z Twoich niektorych # wnioskuję że jesteś dość zamożną osobom,mnie jak na warunki polskie nie powodzi się najgorzej,ale zostalam wychowana przez dziadka socjalistę i tak mi już zostalo.Nie śmialabym dawać rady koleżance ,ktora je zalewajkę,żeby z porcji rosołowych ugotowala sobie rosół.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:28
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

A tak a propos moich podróży,to naprawdę w tym dla nas jeszcze zachodnim świecie widzialam nie tylko takie obrazki,które Ty wklejasz ,bo widzialam rownież obskurne kamienice na tylachladnych przednich fasad,nie wiem czy tam żyją ludzie rownie luksusowo.Nie bywalam w domach prywatnych,może Ty wiesz więcej na ten temat i się z nami podzielisz swoją wiedzą w tym zakresie?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

No wlasnie ten socjalizm!!!!! Kochany socjalizm!!!!! Ciagle ta sama spiewka. Basiu, moja imienniczko to juz minelo i nie wroci. Gdybym byla mlodsza pewnie pokusilabym sie dzialac w polityce - moze baba by cos zrobila lepszego niz panowie - kto wie? Czyzby w Polsce nie bylo madrych kobiet politykow? Dlaczego nie podjac ryzyka?
Dlaczego watki drazliwe? Uwazam, ze trzeba spojrzec prawdzie w oczy a nie okrecac w bawelne. To sa powazne sprawy i nie nalezy ich lekcewazyc, myslac, ze "jakos to bedzie". Nie bedzie i tyle. Jak dlugo mozna zartowac ze wszystkiego? Jezeli uwazasz, ze macie geniuszy za politykow - tym lepiej, tym lepiej - moze w koncu beda rezultaty pozytywne.

PS. Jak mam na przeciwko glodnego i potrzebujacego to mu pomagam i rownoczesnie staram sie zrozumiec co go gnebi i dlaczego....jednym slowem zrodlo.

Nota bene - uwielbiam zalewajke, rosol wyraznie mi szkodzi - wobec tego nie jadam. Ale wyobraz sobie, ze znam dosc dobrze uczucie glodu...i zalewajka bylaby w tym przypadku jak krolewski dar - niestey nie byla....nawet kolezanki nie bylo....tak tez bywalo w zyciu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 17:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
A tak a propos moich podróży,to naprawdę w tym dla nas jeszcze zachodnim świecie widzialam nie tylko takie obrazki,które Ty wklejasz ,bo widzialam rownież obskurne kamienice na tylachladnych przednich fasad,nie wiem czy tam żyją ludzie rownie luksusowo.Nie bywalam w domach prywatnych,może Ty wiesz więcej na ten temat i się z nami podzielisz swoją wiedzą w tym zakresie?

A tu wkraczasz w sfere zlosliwosci - a to nie jest dobry objaw....mysle, ze zboczylas z tematu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 18:11
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Mówi się że starych drzew się nie przesadza. Ja nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym musiała iść mieszkać do bloków. Osiedle na którym mieszkam jest bardzo spokojne i cudownie się mieszka ale.......gdybym została sama to napewno nie dałabym rady z pracą wokół domu. Teraz 90 % prac wykonuje mąż. Ale co tu gdybać ...życie pisze nieraz takie scenariusze .....że kto wie. Nie wiem czy znacie ten wiersz....żył sobie dziad i baba bardzo starzy oboje...itd. Dobrze by było zejść z tego świata razem ale to nie od nas zależy.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 18:53
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
A tu wkraczasz w sfere zlosliwosci - a to nie jest dobry objaw....mysle, ze zboczylas z tematu.
Nie uważam tego za złośliwość,tylko nie wszyscy z KS bywali poza granicami i odbierają może że tam to naprawdę jest Kanada,zresztą i slamsy na zdjęciach wyglądają ładniej niż w rzeczywistości.Tak że jeżeli masz takie fotki,to też je pokaż.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Nie uważam tego za złośliwość,tylko nie wszyscy z KS bywali poza granicami i odbierają może że tam to naprawdę jest Kanada,zresztą i slamsy na zdjęciach wyglądają ładniej niż w rzeczywistości.Tak że jeżeli masz takie fotki,to też je pokaż.

Basiu, slumsy pokazywalam na Afryce i to jakie...poszukam europejskie, chyba pstryknelam pare. Choc miedzy nami jest ich coraz mniej...chyba ze jakies camp refugies....Najwieksze slumsy widzialam w krajach 3-go swiata...ale to inna sprawa. Psttt...uciekam, bo nie na temat i wylece w Kosmos. Hihihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:21
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Smutny

Oj dziewczyny.... czy każdy wątek musi zakończyć się w ten sam sposób ?????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Oj dziewczyny.... czy każdy wątek musi zakończyć się w ten sam sposób ?????

Jadziu kochana, to poprostu dyskusja, nic powaznego - jestesmy dorosle dziewczynki i wymieniamy poglady. Watek jest OK i nawet bardzo OK....nie zrobimy sobie krzywdy.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Polatałam sobie w sieci, przejrzałam oferty prywatnych domów opieki w woj. mazowieckim /już nie miałam siły przeglądać ofert w innych województwach/ i w euforię nie wpadłam. Znalazłam jeszcze coś takiego na temat osiedli dla seniorów http://www.zycie.senior.pl/147,0,Osi...orow,3596.html to jest artykuł z lutego 2008 r. Jak widać w Polsce tego typu osiedli jest bardzo mało /chyba jest jedno/, nie wiem czy jeszcze gdzieś takie osiedla powstają z pewnością jest to nisza do zagospodarowania. Czy przeciętnego emeryta /mam na myśli nas/ będzie stać na kupno mieszkania w takim miejscu śmiem wątpić. Następne pokolenia będą miały łatwiej niż my, nie jest to narzekactwo z mojej strony tylko realne spojrzenie na rzeczywistość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

W sumie Asia ma rację . I Basia-bachakuj ,też.
Co byśmy zrobiły na starość bez naszych zwierzaków ?
Ja mieszkam tu od 20 lat .Nigdy nie było moim marzeniem zamieszkać wśród sosen, bo zawsze uważałam,że do lasu się jeździ, ale w nim się nie mieszka.
Ot, mieszczuch.

Ale teraz, psiakość...
Tym bardziej,że to bardzo cywilizowany las.Przed wybuchem wojny ,ten teren był już wytyczony na sanatorium.Potem idea wzięła w łeb i lasy podzielono na duże działki.
Mam na miejscu prywatną przychodnię, w ramach Funduszu oczywiście,dobrego fryzjera ,skąd dziewczyny mogą dojechać do domu ..dyskont i wiele sklepów,oraz wiejskie wyroby i ciasta.
A także basen i niebawem ( ponoć) gorące źródła. Mieszkać na terenie Parku Narodowego to przyjemność.

Tylko z kolei ....rodzina daleko zostanie.
I tak źle, i tak niedobrze.
Ale co się martwić.Szlag moze mnie trafić za godzinę, i dylematy się rozwiążą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Polatałam sobie w sieci, przejrzałam oferty prywatnych domów opieki w woj. mazowieckim /już nie miałam siły przeglądać ofert w innych województwach/ i w euforię nie wpadłam. Znalazłam jeszcze coś takiego na temat osiedli dla seniorów http://www.zycie.senior.pl/147,0,Osi...orow,3596.html to jest artykuł z lutego 2008 r. Jak widać w Polsce tego typu osiedli jest bardzo mało /chyba jest jedno/, nie wiem czy jeszcze gdzieś takie osiedla powstają z pewnością jest to nisza do zagospodarowania. Czy przeciętnego emeryta /mam na myśli nas/ będzie stać na kupno mieszkania w takim miejscu śmiem wątpić. Następne pokolenia będą miały łatwiej niż my, nie jest to narzekactwo z mojej strony tylko realne spojrzenie na rzeczywistość.


Ale Basiu dlaczego te osiedla musza byc tylko dla seniorow?? Czy nie lepiej zeby byly one dla ludzi w roznym wieku a tylko lubiacyh te same warunki??
Ja nie chcialabym byc w srod samych staruszkow.. Lubie byc wsrod mlodych.. Oni chyba tez mnie lubia.
Fajnie jest sie uzupelniac .
Wierzcie , starsi ludzie moga jeszcze duzo z siebie dac.. nie umeczajac sie przy tym ani nie meczac innych.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No załatwiłam i jestem gotowa na wszystko.To nie chodzi o socjalizm (a kysz!!!!) ani o nieudacznictwo ani brak pomyslunku tylko o parę prostych spraw.
1.Nie każdemu odpowiada zmiana miejsca trzeba to szanować
2.Seniorzy, jak każda grupa społeczna są rózni pod względem statusu materialnego ,społecznego ,wykształcenia itd,nie tylko w Polsce ale w całej Europie-co jest banałem i oczywistością
Ty marbello patrzysz na świat z pozycji tych bardziej uprzywilejowanych i wolno ci masz prawo do swojego punktu widzenia ,ale...
Starasz się podać tu jedyne ,twoim zdaniem słuszne rozwiązanie -dostępne,tak naprawdę ,wszędzie tylko nielicznym
I to jest jedna strona medalu.
A druga jest taka -że w Polsce z ogolno/biednego socjalizmu przeszlismy gwaltownie do dość drapieżnego kapitalizmu i tzw opieka społeczna czyli Welfare zostalo gdzieś z tyłu. I to w sensie szeroko pojetym -nie tylko w zakresie "rozdawnictwa" dla najuboższych.
Bo oczywiste jest ,że dla chętnych możliwe sa rozwiązania typu osiedla na zasadzie lokatorskiej z dotacja -nie wiem,gminy ,państwa czy kogokolwiek (fundacji np.) z opieką itd przeznaczone dla osób ,które miałyby chęć na taką formę-czymś podobnym są przeznaczone dla tych ,którzy nie mogą kupić mieszkania na wolnym rynku tzw TBS-y ale to są osiedla ogólnodostępne kryterium są dochody i nie są przeznaczone do specyficznych potrzeb ludzi starszych. Myslę ,że ten kierunek w końcu sie rozwinie .Bo pomalu zaczyna się dostrzegac starzenie się społeczeństwa.
A inną sprawa ,której nie wzięłaś pod uwagę jest socjologia -mianowicie jesteśmy społeczeństwem wychodzącym z traumy komunizmu ,mającym specyficzną mentalność i określony poziom materialny -w porównaniu ze "starą" Europą dość niski.Jestesmy poza tym społeczeństwem wiejskim ze specyficznym stosunkiem do własności.A mieszkanie jest często jedynym majątkiem jakim starsze osoby dysponują i boją się zwyczajnie go pozbywać mając na wzgledzie spadkobierców ,ktorym nic innego nie sa w stanie zostawić .
Można się z takim punktem widzenia zgadzać lub nie -ale tak jest po prostu.
Moje zdanie prywatne jest takie ,ze nie ma sensu biedować w dużym mieszkaniu -można je sprzedać ,kupic miniejsze i zyc spokojnie -lub pomoc spadkobiercom ,jeśli ma się taką wolę .Rozumiem też osoby takie jak Lila czy jp ,że chcą wreszcie w spokoju nacieszyć się dorobkiem swojego zycia.Natomiast jest nieznosnie droga Pani Profesor pouczanie nas i wskazywanie jedynie słusznych rozwiązań.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 13-07-2009, 19:58
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Mówi się że starych drzew się nie przesadza. Ja nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym musiała iść mieszkać do bloków. Osiedle na którym mieszkam jest bardzo spokojne i cudownie się mieszka ale.......gdybym została sama to napewno nie dałabym rady z pracą wokół domu. Teraz 90 % prac wykonuje mąż. Ale co tu gdybać ...życie pisze nieraz takie scenariusze .....że kto wie. Nie wiem czy znacie ten wiersz....żył sobie dziad i baba bardzo starzy oboje...itd. Dobrze by było zejść z tego świata razem ale to nie od nas zależy.

Moje osiedle też jest ciche i w miare spokojne....ale....
Kiedy zimą spadnie śnieg...to mąż sam musi go zgarniać z dachu....sam musi odgarniać bardzo duże podwórko i kawał ulicy by móc wyjechać do miasta....
A sił coraz mniej...
Nie mam sumienia angażować do tego naszego syna....bo on u siebie też ma dużo pracy....
Takie są uroki mieszkania we własnych domach...
Mamy wszystkie media....centralne na gaz, kanalizacje, wode....
Żyć nie umierać....ale gdyby lato trwało u nas choć przez 10 miesięcy....zima daje nam popalić...
Gdyby mnie było stać na utrzymanie bloków i domu....zostawilibyśmy sobie go jako letnią " rezydencje"....niestety... musieliśmy dokonać wyboru i z żalem bo żalem ....ale wybraliśmy bloki...
Pewno, że starych drzew się nie przesadza....ale ja jeszcze nie uważam się za starą....więc uznaliśmy, że to doskonała pora by zaplanować swoje 50+ a właściwie to już niedługo 60+...

Muszę jeszcze dodac, ze ten dom wybudowaliśmy 35 lat temu...

Ostatnio edytowane przez Jadzia P. : 13-07-2009 o 20:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.