menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 20:32
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Zwykle po moich wypowiedziach brak odpowiedzi, albo jest to wypowiedź jednostkowa. Tym nie mniej napiszę, co mam do powiedzenie w tej sprawie.
Przypomnijcie sobie ile lat mieliscie wówczas i co o tym wszystkim wiedzieliście. Oczywiście, o ile to nie dotyczyło Was osobiscie ze względu na powiązania rodzinnne. Bylismy wówczas dwudziestolatkami i jeśli akurat nie byliśmy studentami owej walecznej uczelni, to dzięki ograniczonej informacji publicznej, nic na ten temat nie wiedzieliśmy.Informacje o tym dotarły do nas dużo później.
To wszystko nie oznacza, że nie lubię żydów i ich kultury. Jestem zachwycony na przykład muzyka klezmerską. Mam kilka nagrań doskonałych kapel jazzowych, sam w kilku koncertach klezmerskiej muzyki uczastniczyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Generalnie nie ma nic przeciwko Żydom, bardzo ich szanuję i jeżeli czegokolwiek w życiu komukolwiekm zazdroszczę, to wlaśnie żydom ich biznesowego myslenia. Chwała im za to i za to ich własnie cenę. Dla mnie żyd, katolik, mahometanin, to wszystko jedno, liczy się postawa społeczna, uczciwość w postępowaniu z ludźmi itp. W tym jednak rankingu katolicy zdecydowanie przegrywają.
Napiszcie co o tym myślicie!
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 20:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Dotychczas

nie wiem kto naprawde wtedy byl wyrzucony z kraju.. Bo ci ktorych ja znalam ze szkoly.. sa w Polsce.. i dobrze sie maja.
Mysle ze to nie bylo doslownie "wyrzucenie" tylko "mozliwosc wyjazdu" Niektorzy to im nawet tej mozliwosci zazdroscili..
Tu nie chodzi o lubienie czy nielubienie.. Tu chodzi o SPRAWIEDLIWOSC... Gdzie ona jest ..ta sprawiedliwosc??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 20:54
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie wuere'le

Podzielam Twoje zdanie w zupełności
ja byłam w tym czasie z takimi ludźmi dość blisko
widziałam ich rozpacz i nie dowierzanie że to się dzieje naprawdę.Miałam wtedy naście lat i też nic nie rozumiałam dlaczego musza wyjeżdżać z biletem w jedną stronę.
Dla mnie nie ważne kto,Żyd czy inna nacja
ważny jest człowiek
jaki jest,co sobą reprezentuje .
PS
A sentyment do muzyki klezmerskiej mam podobnie jak Ty
wstaw coś na wątkach muzycznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 21:16
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Cruello

Cytat:
Napisał cruella
A ja wysyłam Siekierkę do PERNAMBUCO - czytaj daleko i w całkiem obce miejsce - nie po to, by zniknęła z forum, ale po to, by zrozumiała jak to jest nie móc wrócić. I nie mieć wyboru. Syty nie zrozumie głodnego, widzący ślepego. Ci wszyscy, którzy mają prawo wyboru czasu i miejsca do życia nigdy tak naprawdę nie zrozumieją, co działo się w sercach tych wyjeżdżających w jedną stronę. Są takie ćwiczenia pomagające uzmysłowić sobie ograniczenia niepełnosprawnych, choćby proste przeżycie jednego dnia w wózku inwalidzkim, pokonanie w nim wszelkich barier typu schody, progi, autobusy... Stąd moja propozycja biletu dla Siekierki.
a skąd Ty wiesz jak wygląda na codzień życie siekierki? Może jego życie jest pełne ograniczeń? Napisał ostro to fakt, ale nie wysyłałabym go od razu do PERNAMBUCO chociażby dlatego, że nie mam do tego prawa. Forum jest publiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 21:17
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Wątków muzycznych tu tyle, że szkoda czasu na szukanie właściwej półki, więc oczekiwaną muzykę wstawię tu:
http://www.voila.pl/262/w1t9n
To trzy wspaniałe utwory klezmerskie, ale mam ich więcej i bardzo je lubie.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 21:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Wuere'le, Sosno

podobnie jak dla Was dla mnie liczy się człowiek. Muzyka SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-03-2008, 22:09
sosna's Avatar
sosna sosna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 387
Domyślnie Basieńko

Cytat:
Napisał Basia
podobnie jak dla Was dla mnie liczy się człowiek. Muzyka SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dowiodłaś tego nie raz

wuere'le
dziękuję za piękną muzykę
pozdrawiam
sosna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 00:47
cruella's Avatar
cruella cruella jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wybrzeże
Posty: 106
Domyślnie

A ja upieram się przy Pernambuco właściwie wcale nie w obronie konkretnej nacji, a właśnie CZŁOWIEKA. Podobnie jak w marcu, musieli opuścić kraj w stanie wojennym niektórzy działacze Solidarności. Tyle, że ich wygnanie skończyło się dość szybko, wolne wybory otworzyły im drogę powrotu...
"Możliwość wyjazdu" to taki wygodny eufemizm na jedyną możliwą drogę wyboru zaszczutego człowieka. Nie zazdrościłabym nikomu prawa do paszportu wówczas i rzekomo lekkiego życia. Myśmy tego nie mieli, ale byliśmy mimo wszystko u siebie, wśród rodziny i przyjaciół, nie musieliśmy zaczynać życia od zera, często ucząc się od podstaw nowego języka.
Każdemu, kto czegoś zazdrości innym, polecałabym wejście w jego skórę, ale takie uczciwe,taką mentalną "drogę do Pernambuko". I to tyle na ten temat, więcej nie mam ochoty nikomu tłumaczyć, że nigdzie nikogo nie wysyłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 01:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Marzec był hańbą!!!!!! Cruello zgadzam się z Tobą bo niektórzy niestety i wbrew swojej woli w obrzydliwy sposób zostali zmuszeni do swojej podróży do Pernambuko i dobrze ,ze moga stamtad po 40 latach wrócic.A co ma do tego Wielkanoc -przecież to świeto ruchome i jest co roku!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 13-03-2008, 01:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Zwykle po moich wypowiedziach brak odpowiedzi, albo jest to wypowiedź jednostkowa. Tym nie mniej napiszę, co mam do powiedzenie w tej sprawie.
Przypomnijcie sobie ile lat mieliscie wówczas i co o tym wszystkim wiedzieliście. Oczywiście, o ile to nie dotyczyło Was osobiscie ze względu na powiązania rodzinnne. Bylismy wówczas dwudziestolatkami i jeśli akurat nie byliśmy studentami owej walecznej uczelni, to dzięki ograniczonej informacji publicznej, nic na ten temat nie wiedzieliśmy.Informacje o tym dotarły do nas dużo później.
To wszystko nie oznacza, że nie lubię żydów i ich kultury. Jestem zachwycony na przykład muzyka klezmerską. Mam kilka nagrań doskonałych kapel jazzowych, sam w kilku koncertach klezmerskiej muzyki uczastniczyłem i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Generalnie nie ma nic przeciwko Żydom, bardzo ich szanuję i jeżeli czegokolwiek w życiu komukolwiekm zazdroszczę, to wlaśnie żydom ich biznesowego myslenia. Chwała im za to i za to ich własnie cenę. Dla mnie żyd, katolik, mahometanin, to wszystko jedno, liczy się postawa społeczna, uczciwość w postępowaniu z ludźmi itp. W tym jednak rankingu katolicy zdecydowanie przegrywają.
Napiszcie co o tym myślicie!
Zdecydowanie przegrywają a szczególnie polscy katolicy!!! A róznię się tym od ciebie wuere`le ,że ja w marcu bylam w szkole ,uciekłam z niej z grupką niepokornych i polazłam protestować ,po raz pierwszy zetknelam sie z przemoca państwa ,straciłam ukochanych przyjaciol którzy pojechali w sina dal i mysle ze to bardzo mialo duzy wpływ na moja postawe i swiatopoglad a poza tym nie zastanawiam się czy lubie grupy i narody lecz czy lubie czlowieka z którym mam do czynienia.Zaczelam studia na uniwerku w pare miesiecy później kiedy lizał on rany i nie byl to mily widok.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 13-03-2008 o 01:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 21:32
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
a skąd Ty wiesz jak wygląda na codzień życie siekierki? Może jego życie jest pełne ograniczeń? Napisał ostro to fakt, ale nie wysyłałabym go od razu do PERNAMBUCO chociażby dlatego, że nie mam do tego prawa. Forum jest publiczne.
Dlatego że forum jest pubiczne/ czytają dzieci / powinniśmy walczyć z anytsemityzmem.Dla mnie takie wypowiedzi to nacjonalizm ,który jest składnikiem nazizmu i faszyzmu.
Nie ma złych i dobrych narodów są tylko dobrzy i źli ludzie
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 21:41
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Alladynko

czyżbyś w moim poście dopatrzyla się nacjonalizmu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 21:49
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Pytanie ironiczne , bo wiadomo że nie .To było odnośnie wypowiedzi siekierki , która moim zdaniem trąci nazjonalizmem i antysemityzmem.
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 21:49
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alladynko

skad ci przyszlo do glowy ze nazionalizm jest faszyzmem i nazizmem?? Czyli patriotyzm tez niedlugo sie nim stanie??
Zgadzam sie co do niepropagowania antysemityzmu na rowni z antypolonizmem... Wlasciwie jakiekolwiek anty jest niepoprawne... Zawsze tylko pro reszte sobie sama dospiewaj...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 22:06
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
skad ci przyszlo do glowy ze nazionalizm jest faszyzmem i nazizmem??
Ja tak nie napisałam.Tak napisałam "nacjonalizm ,który jest składnikiem nazizmu i faszyzmu"
Prawie to samo ,ale prawie czyni różnicę.
Nacjonalizm był jednym z elementów faszyzmu. Skrajny nacjonalizm (szowinizm) cechował z kolei narodowy socjalizm, obecnie neonazizm.

Współtwórcą i głównym ideologiem polskiego nacjonalizmu - Narodowej Demokracji (endecji) - był Roman Dmowski, (Myśli nowoczesnego Polaka, 1902).[4] Obecnie spadkobiercy ideologii Narodowej Demokracji, unikają na ogół określenia nacjonalizm i określają się jako ruch narodowy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 23:34
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie Admin

Proszę o reakcje na ostatnie wpisy Poldera w wątku pyskówki, mozna pyskować do woli, ale chamstwo poraża, ratunku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 00:56
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie "Krajobraz po szoku" Przedświt Wa-wa 1989 r.

Pamiętam marzec, że tak powiem, z autopsji. Pamiętam pożegnania na dworcach, wysyłanie polskich książek, długie listy, wkładane do nich fiołki i stokrotki... Nikt mi nie powie, że była to "przepustka do lepszego życia" czy też pchanie się do wyjazdu. Może były takie przypadki, ale ja ich nie znam.
I wstydzę się do tej pory, bo zabrakło jednego gestu - zwykłego, ludzkiego przepraszam.
Podsumuję krótko: Jezus, Maria - też Żydzi...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 00:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Ostatku

masz rację, to nie była przepustka do lepszego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Humor żydowski kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 20 16-08-2008 23:56
konczy sie marzec ... BUNIA Miłość, przyjaźń, związki, samotność 23 27-03-2008 10:07
Walentynki 2008 destiny Różności - wątki archiwalne 83 15-02-2008 19:53
życzenia noworoczne 2008 smiling Różności - wątki archiwalne 22 01-01-2008 13:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.