menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 10:15
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Tak,tak,Rysiu ! Wolę swojego sąsiada,choćby wyimagiwanego,niż takich forumowiczów,którzy są anonimowi i chowają się za przyłbicą. To wszystko chyba po to,abym uwierzył w szczerość wypowiedzi na tym forum.Ja jednak nie wierzę takim osobom,które nie mają odwagi pokazać na forum swojej twarzy,a nawet mininimum informacji o sobie!.
Czy to nie jest zbyt surowa opinia i ocena?
Spotykając się z drugim człowiekiem, np. w podróży, nawiązujemy rozmowę, często poruszamy niezwykle poważne sprawy, spieramy się, przekonujemy do swoich racji itd. i... nie jest nam potrzebna widza, o rozmówcy, do miłego i pożytecznego dialogu lub szerszej wymiany poglądów.
Mówiąc tak, wychodzę z założenia, żę ważniejsza jest treść - co kto ma do powiedzenia, a nie kto mówi - bowiem zawsze można zaniechać lub nie podejmować rozmowy, która nas nie interesuje.
Zarzut o ukrywaniu się, o jakichś obawach, jest chyba niesłuszny, bowiem, można nawiązać bezpośredni kontakt, na tzw. priv i poznać interesującą nas postać.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #42  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 12:17
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Feliksie !Podoba mi się zwyczaj,że przy powitaniu z nieznajomym itp,osoba przedstawia się z imienia i nazwiska. IMG widać.Tak robią Anglicy i Amerykanie,co widać na każdym filmie. Ja spotkałem się z tym wielokrotnie w życiu.
Pamiętam,że tu,na forum,mimo,że podałem swoje prawdziwe dane w profilu, panie-użytkowniczki poprosiły mnie jeszcze,abym w pierwszym głosie podał jeszcze garść szczegółów o sobie. Bardzo podobała mi się ta forumowa kurtuazja.
Być może,byłem zbyt ostry w swojej wypowiedzi o Ryszardzie K.,ale jego postawa na forum nie wzbudziła we mnie zaufania do jego osoby. Twoja z resztą również. Wodnisty awatar, brak IMG,brak jakichkolwiek danych, może wzbudzać u każdego pewne podejrzenia. A w pociągu też, ludzie powinni się przedstawiać. Tak robią w innych krajach i z tym się spotkałem. U nas tego zwyczaju jeszcze nie ma,ale wierzę,że będzie.Przepraszam,przy okazji,p.Rysia,za moje zbyt ostre słowa.
  #43  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 14:45
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Masz Kazimierzu rację, ale za razem jej nie masz. Przedstawianie się pełnym imieniem i nazwiskiem przy poznaniu, na szczęście w naszym kraju nie zniknęło. Może młodzi to uprościli, ograniczając się do samego imienia, ale i oni osiągając poważniejszy wiek, lub na spotkaniach oficjalnych przedstawiają się. Nie tylko z resztą! Często na "oficjałkach" przypina się identyfikatory, które mówią wszysko o człowieku. Inaczej rzecz ma się na forum, gdzie dostęp jest niczym nieograniczony. Spójrz na statystykę, na dole strony głównej. Ilu jest użytkowników, a ile osób tylko przeglądających. Nieostrożnością jest podawać swoje dane osobowe. Mogą być one wykorzystywane do różnych celów, niekoniecznie oczekiwanych przez daną osobę.
A pociąg, tramwaj czy autobus to również miejsca publiczne. Każdy może tam się znaleźć. Oszust i łotr też. Zbytnia otwartość tam, może przynieść opłakane skutki.
  #44  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 15:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Piszesz,że "Nieostrożnością jest podawać swoje dane osobowe."Czy podawanie na forum też ? To po co są zatem, te wszystkie rubryki.Rozumiem,że kobiety nie podają roku urodzenia,kryją twarze za awatarami itp szczegóły,ale żeby starzy,tfu,tfu,faceci tak robili. No,chyba,że szukają babek na podryw.
Oszusci,złodzieje,naciągacze,agenci,szpiedzy itp byli i będą zawsze. Ale,żeby z tego powodu zamykać się w sobie? To,że internet jest pełen szpiegów internetowych to zrozumiałe i tego się nie uniknie.
Nie będę się dłużej rozpisywał na ten temat,bo wszyscy czytamy prasę i różne tabloidy w internecie,oglądamy tv.
Odzyskaliśmy wolność osobistą,ludzie czują,że "Polska jest Polską", nastąpił ogromny skok cywilizacyjny,szczególnie u nas,mamy całkiem inny ustrój polityczny w kraju,jesteśmy ogólnie bogatsi,ale jest chyba jest co raz więcej podejrzliwości,braku wzajemnego zaufania,mobingu ,tzw.ochrona danych osobowych (np.zniknęło 70% nazwisk z tablic lokatorów klatki,z domofonów ) została doprowadzona do absurdu itp.
To mi się w nowej rzeczywistości nie podoba.Być może,znalazłem się na liście "niektórych" forumowiczów ? Ale,nic to-jak mawiał Pan Wołdyjowski. Pozdrawiam Cię , Hannobarbaro.
  #45  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 15:59
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Za pozdrowienia dziękuję! Mam nadzieję, że w sformułowaniu "niektórych formowiczów" miałeś na myśli przeglądaczy i podgladaczy!
  #46  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 00:43
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie moje "trzy grosze"

odnośnie zachowywania anonimowości na tym forum to wydaje mi się rzeczą pozorną, bo osoby, które podjęły decyzję spotkania się w realu nie zakwestionowały pokazania się na zdjęciach wykonanych z tej okazji. Rzeczywiście krępującą trochę jest świadomość, że stanowimy swoistą zabawę dla t.zw. podglądaczy ale wchodząc tutaj takie przyjęliśmy warunki. Natomiast jeśli chodzi o szczerość wypowiedzi, a właściwie rodzaj "otwarcia się" - wydaje mi się że czasem łatwiej dokonać tego do osoby obcej niż nawet do przyjaciela. Obcy (ten np. z pociągu) wysłucha i pójdzie w swoją stronę, a zwierzającemu się częstokroć pozostanie.... ulga.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #47  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 12:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Malo jest ludzi szczerych w dzisiejszym swiecie i to z wielu powodow. Glosy forumowiczow sa jak widzimy i czytamy na ten temat rozne.
Ja pozwole sobie przypomniec,ze w internecie osoby podpisujace sie z imienia i nazwiska wylapuje polskie "google".
Wystarczy je wpisac i te godne uwagi (roznej) strona nam wyswietli z cytatami ich zaistnien w net.
To jest i dobre i zle,bo stajesz sie osoba wiecej lub mniej publiczna. To mozna wykorzystac do wielu celow.
Pan Kazimierz patrzy nam prosto w oczy ze zdjecia i pisze to co mysli - chwala mu za to !
  #48  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 15:22
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hmm...

Cytat:
Napisał Kazimierz
Rozumiem,że kobiety nie podają roku urodzenia,kryją twarze za awatarami itp szczegóły,ale żeby starzy,tfu,tfu,faceci tak robili. No,chyba,że szukają babek na podryw.

Tu się nie zgadzam, jeśli na podryw, to pewno konieczne jest zdjęcie, odpowiednio "podrasowane", żeby się dobrze sprzedawało

A serio:
Kazimierzu, wizerunek Twój czy innego użytkownika nie jest mi niezbędny, bo to jest "martwa" twarz, która niczego nie wyraża podczas wymiany poglądów na forum. Do prowadzenia rozmowy niepotrzebne mi są też inne dane typu: stan cywilny, wiek, miejsce zamieszkania, stan rodzinny i co tam jeszcze. Te informacje często ujawniają się w toku rozmowy.
Część Forumowiczów poznała się już w realu, a część nie będzie miała takiej okazji nigdy z przeróżnych powodów i nie mam tu na myśli "niechciejstwa". Część zagląda tutaj sporadycznie dlatego, że nie ma takiej możliwości mimo posiadania sprzętu na wyłączność. Są różne sytuacje i pozwalam sobie wtrącić swoje trzy grosze dla dobra sprawy
Pozdrowienia dla tych ze zdjęciem, bez niego, z awatarem lub bez
  #49  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 17:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Droga Polu!
Co do profilu użytkownika zawartego w każdym forum, uważam,że to jest minimum informacji,jaką każdy,kto zamierza odpowiedzieć interlokutorowi,powinien znać.Tym bardziej,że każdy podaje tyle,ile chce,aby o nim wiedziano.
Piszesz,że zdjęcie,to "martwa" twarz. Ale, to lepsze niż to,co występuje w wielu profilach, beznadziejnie martwy kontur.
Panie zamieszczją swoje najlepsze zdjęcia,które są wspaniale obrobione na komputerze i upiększają profil.Jest czasami masę serdecznych wpisów,gifów,kart itp. Niektóre profile są godne dokładnego obejrzenia.
Niektórzy forumowicze nie zamieszczają żadnych danych o sobie,bo media wystraszyły ich,że wszystkie fora są pilnie obserwowane przez różnych agentów służb specjalnych,"google" wie o nas wszystko,każdy nasz kroczek w internecie. I bardzo dobrze. Czuję, że ktoś nade mną czuwa i w razie czego przyjdzie mi z pomocą, np.gdy znikną mi moje miliony z konta.
No nic.Kto się boi,niech chowa twarz,jako największe dobro osobiste. Ja,w razie czego,zdążę uciec.Do internetowego raju !
Pozdrawiam wszystkich,bez wyjątku.
  #50  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 18:47
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Kazimierzu, a nie przyszło Ci do głowy, że nie każdy ma aparat cyfrowy?
Że nie każdego stać na taki wydatek?
  #51  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 18:53
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Droga Polu!
Co do profilu użytkownika zawartego w każdym forum, uważam,że to jest minimum informacji,jaką każdy,kto zamierza odpowiedzieć interlokutorowi,powinien znać.Tym bardziej,że każdy podaje tyle,ile chce,aby o nim wiedziano.
Piszesz,że zdjęcie,to "martwa" twarz. Ale, to lepsze niż to,co występuje w wielu profilach, beznadziejnie martwy kontur.
Panie zamieszczją swoje najlepsze zdjęcia,które są wspaniale obrobione na komputerze i upiększają profil.Jest czasami masę serdecznych wpisów,gifów,kart itp. Niektóre profile są godne dokładnego obejrzenia.
Niektórzy forumowicze nie zamieszczają żadnych danych o sobie,bo media wystraszyły ich,że wszystkie fora są pilnie obserwowane przez różnych agentów służb specjalnych,"google" wie o nas wszystko,każdy nasz kroczek w internecie. I bardzo dobrze. Czuję, że ktoś nade mną czuwa i w razie czego przyjdzie mi z pomocą, np.gdy znikną mi moje miliony z konta.
No nic.Kto się boi,niech chowa twarz,jako największe dobro osobiste. Ja,w razie czego,zdążę uciec.Do internetowego raju !
Pozdrawiam wszystkich,bez wyjątku.
O przepraszam ja takie slicznosci jestem naprawdę nic nie obrabialam .....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #52  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 19:11
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Przepraszam, że sie wtrącę

Cytat:
Napisał Alsko
Kazimierzu, a nie przyszło Ci do głowy, że nie każdy ma aparat cyfrowy?
Że nie każdego stać na taki wydatek?
aby umieścić swoje zdjęcie w internecie nie jest konieczne posiadanie aparatu cyfrowego. Można zrobić zdjęcie telefonem komórkowym i wysłać je na swój mail, a potem zapisać w "moich obrazach", a potem przenieść tutaj za pomocą np. imageshack.us , można też przy wywoływaniu zdjęć zrobionych zwykłym aparatem poprosić o zgranie je na cd, a potem zgrać je sobie do komputera i dalej jak powyżej
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #53  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 19:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bianko, tyle to ja wiem! Tyle tylko, że do tego należy mieć aparat w telefonie komórkowym.
Nie każdy ma, wyobraż sobie!
  #54  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 20:07
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Można zrobić zdjęcie również zwykłym aparatem, jak również napisałam
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #55  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 20:11
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Bianko, tyle to ja wiem! Tyle tylko, że do tego należy mieć aparat w telefonie komórkowym.
Nie każdy ma, wyobraż sobie!
Alu! Ja nawet nie potrafię fotografii zrobić. Nigdy mnie to nie ciągnęło i tak już zostało. Może na razie, może na zawsze. Nie wiem! Ale od czego mam potomstwo.Chcę mieć w kompie zdjęcie, per pedes, maszeruję do dzieci. Mają jakieś wieloczynnościowe ustrojstwo, wgrywają w komputer i mnie odsyłają mailem. O właśnie sobie przypomniałam, ze mam poszukać starych zdjęć, do wysłania na "naszą klasę".
Natomiast do swojego awatarku jestem bardzo przywiazana. Wcale mi nie przeszkadza, ze ktoś może sobie wyobrazić, że jestem zwiewna jak ten elf.Tak samo lubię patrzeć na Twój awatar. Gdybyśmy tak powklejały fotki, to prawdopodobnie zaczęłybyśmy zachowywać się śmiertelnie poważnie.Od razu powiałoby nudą.
  #56  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 20:19
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

No,wiecie drogie Panie! Jak kogoś stać na pc,neostrade,czy sieć,itp,to powinno go stać na webcam za 200-300zł.Ja nie mam ap.cyfrowego,choć byłoby mnie stać na takowy,ale pytam siebie,po co ci to?Aby robić od czasu jakieś zdjęcie?Kamerkę internetową (webcam),wykorzystuję od lat do rozmów z video z synem.Zdjęcie w profilu mam też z webcam. Mam też komórkę z kamerką (prezent od gwiazdkowy od syna) i zdjęcia mogę zrobić sobie samu na wyciągnięcie ręki.Kiedyś nawet publikowałem z niej zdjęcia w portalu "mojeosiedle.pl",ale już tam nie wysyłam,bo wsiedli na mnie "fachowcy" i wybrzydzali mi, co niemiara.
Małgosia,i wiele innych użytkowniczek,nie musi robić pc obróbki swoich zdjęć. Przepraszam.
Wydaje mi się,że nie zamieszczają swoich podobizn z innych powodów. Ale o tym,sza.
  #57  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 20:20
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech To prawda, Dziewczyny

Wasze awatarki Alu i HaniuBasiu są bardzo ładne Wyluzowujące (jest takie słowo?)
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 15-01-2008 o 20:23.
  #58  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 20:56
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A ja śmiertelnie poważnie odpowiem:

nie przyszłoby mi do głowy liczyć cudzych pieniędzy.
Nie będę się tłumaczyć, skąd mam forsę na abonament...
Przypominam, że istnieją ludzie, którym budżet może przewrócić się po wykupieniu leków.
Teraz możesz sobie, Kazimierzu, pozwolić na schadenfreude w stosunku do mnie.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 15-01-2008 o 21:21.
  #59  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 21:37
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Wasze awatarki Alu i HaniuBasiu są bardzo ładne Wyluzowujące (jest takie słowo?)
Bianko! Jeśli nawet nie było, to teraz już jest.
Kazimierzu! Wyluzuj! Szpiedzy i podglądacze internetowi czuwają!
  #60  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 21:42
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kozirozec
Nie słyszałam o takim przypadku,aby komuś przybyło pieniędzy od liczenia ,szczególnie cudzych.Swoich też nie przybywa,tak jak herbata nie staje się słodsza od mieszania
Ale ja chciałam nawiazać do profilu itd,parę osob mnie pyta dlaczego cośtam ,a ja nie wiem o co chodzi ,napisalam o sobie co moglam w pierwszym wejsciu i myślałam ,że to wystarczy,jak zmądrzeję to może i do tego dojdę.
Muszę okrzepnąć.

Ale twój profil nikomu się nie otwiera ,pewnie tak jest ustawiony,tak że jesteś tajemniczą osobą..
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.