menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Nie, to nie o to chodzi - nikt nie ogranicza praw do egzystencji- nie spotkałam się z tym.A jeśli nawet, to przecież są inne sposoby egzekwowania swoich praw.
A co będzie, jeżeli większość ludzi zacznie walczyć o prawa dzieci, które oddawane są tym parom? A jak w tym wypadku z tolerancją?

No to nalezy to zrobic, walczyc, dac dobre i uzasadnione argumenty a nie pietnowac. Argumenty, argumenty....dyskusja bez zlosliwosci i ubocznych mysli. Wlasnie tak to widze.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #42  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:36
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alladynka
Moim zdaniem homoseksalizm to nie wyuzdanie . Jednak nie wiem o co chodzi w marszach równości . Jak dla mnie mogłoby ich nie być , wywołują zbędną dyskusję i budzą niesmak .
Szczerze mówiąc też nie do końca wiem o co idzie? Wygląd mi to raczej na chęć rozróby a nie walkę o swoje. Fakt, budzą niesmak i więcej szkody niż pożytku. Czemu na siłę mam się chwalić, że kocham inaczej? Nie wydaje mi się, żeby w Polsce była aż taka nietolarancja dla kochających inaczej, natomiast jest nietorelancja do pokazywania tego kochania i chwalenia się nim na siłę. I tutaj też jestem nietolerancyjny, bo mnie to g..o obchodzi jak się ktoś kocha, obchodzą mnie jednak koszty takiego demonstrowania innej miłości, a są to jednak koszty płacone przez podatników.
  #43  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 13:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Szczerze mówiąc też nie do końca wiem o co idzie? Wygląd mi to raczej na chęć rozróby a nie walkę o swoje. Fakt, budzą niesmak i więcej szkody niż pożytku. Czemu na siłę mam się chwalić, że kocham inaczej? Nie wydaje mi się, żeby w Polsce była aż taka nietolarancja dla kochających inaczej, natomiast jest nietorelancja do pokazywania tego kochania i chwalenia się nim na siłę. I tutaj też jestem nietolerancyjny, bo mnie to g..o obchodzi jak się ktoś kocha, obchodzą mnie jednak koszty takiego demonstrowania innej miłości, a są to jednak koszty płacone przez
podatników.

Jip - tu sie z Toba zgodze, ze zewnetrzne formy "guy parade" napewno draznia oko. Dlatego moze byloby dobrze doprowadzic do otwartej dyskusji np w emisji TV i kazda strona przedstawi swoje argumenty. Mysle, ze jest wiele do zrobienia na tym polu.
Nie sadze, ze koszt tych "parad" jest placony przez podatnikow. Ale moze sie myle?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #44  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:21
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Tylko, że ja nie mogę dostrzec nietolerancji w normalnym bytowaniu takich osób. Tak nawet w TV wypowiedziała się nagrodzona para gejów, Raczek twierdził, że ludzie wobec niego i jego partnera wszędzie zachowują się tolerancyjnie i normalnie. Zaczną się zachowywać nienormalnie o ile dalej te idiotyczne parady będą i na siłę forsowanie i pokazywanie, że kocham inaczej, wtedy ja też przestanę być tolerancyjny. A co do płacenia, to o ile miasto musi zapewnić im ochronę to jak myślisz, kto, kochający inaczej za to płacą?
  #45  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Czy można w jakiś sposób zlikwidować ten post, chodzi o #46.
Proszę o pomoc
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #46  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 14:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Czy można w jakiś sposób zlikwidować ten post, chodzi o #46.
Proszę o pomoc
Ja wchodzę w edytuj usuwam i wstawiam kropki i już jest
  #47  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 15:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Właśnie tego nie lubię tej tzw tolerancji pt patrzcie jaka jestem tolerancyjna ..geje ..cyganie ..ludzie a czy zastanawialiście się czy chcielibyście być obiektem tak pojętej tolerancji...dlatego tak jak powiedziałam istnienie ludzi innych niż ja przyjmuje do akceptującej wiadomości i nie zastanawiam się nad własną "tolerancją" coś tam mi się podoba w innym człowieku a coś innego nie i tyle.A jeśli chodzi o zachowania chamskie czy przestępcze to jest to czego nie akceptuje i już.A rękę podaję drugiemu człowiekowi -nie zastanawiając się kim jest i szczerze mrowiąc niewiele mnie to obchodzi.Oceniam postpowanie człowieka i jako czlowiek chcę byc oceniana -i nie ma to nic wspolnego z tolerancją


Malgosiu , jak zawsze madra odpowiedz.

Nie splycajcie problemu do rasy , narodowosci czy orientacji seksualnej..
  #48  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 21:09
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Poniewaz poruszylas temat, chcialabym cie zapytac jak mozna rozumiec kulture "chamowata". Czy mozesz wymienic te kultury, ktore cie drazna i sa wg ciebie chamowate , oczywiscie bez denerwowania sie. Wedlug mnie kultura, jest kultura - chyba, ze sformujesz to inaczej, np cecha, przywar. Podejrzewam, ze to mialas na mysli.

Nie bardzo tez rozumiem, ze pewne sprawy toleruje sie "latwiej" kiedy nie mamy ich na codzien. Wedlug mnie jestesmy tolerancyjni albo nie tolerancyjni, taka "wyborcza " tolerancja nie bardzo mi przypada do gustu.


Mnie bardzo denerwuje styl amerykanski.. czy jak wolisz ich tzw. kultura.. o ich sovoir fair.. czy maniery czy jak to tam mozna powiedziec .. To nie sa przywary czy wady to jest ich sposob bycia.. inny niz moj.. Od czasu do czasu nie denerwuja mnie ale na codzien trudno z nimi wytrzymac.. Ot i cala filozofia!!
  #49  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 21:27
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Mnie bardzo denerwuje styl amerykanski.. czy jak wolisz ich tzw. kultura.. o ich sovoir fair.. czy maniery czy jak to tam mozna powiedziec .. To nie sa przywary czy wady to jest ich sposob bycia.. inny niz moj.. Od czasu do czasu nie denerwuja mnie ale na codzien trudno z nimi wytrzymac.. Ot i cala filozofia!!

Hmmm....zgodze sie i nie zgodze z twoim wytlumaczeniem i nie nazwalabym tego kultura - raczej nawykami, sposobem bycia. Nie nalezy uogulnia - Ameryka to ogromny kraj, rozne srodowiska, narodowosci - duzy zlepek. Tu znowu zalezy w jakim srodowisku przebywasz, z kim obcujesz, w jakiej mieszkasz dzielnicy. Nigdy nie mieszkalam na stale w Ameryce, ale wystarczajaco dlugo znam ten kraj aby zauwazyc roznice. Zdecydowanie sa srodowiska gdzie dobre maniery i "savoir faire" sa na porzadku dziennym - przebywalam w nich i mysle, ze nie popelnilam gafy w moim stwierdzeniu. Zgadzam sie, ze sa rowniez srodowiska, gdzie praktykowane maniery, sposob bycia jest inny niz np w Europie. Ale tu rowniez zalezy od nas samych - jakie srodowisko wybierzemy. Mysle, ze nie nalezy uogolniac - duze ryzyko.
Osobiscie, jezeli bym sie zle czula gdzies, w jakims kraju, ktory wlasciwie nie jest moim krajem, gdzie styl zycia mnie drazni - spakowalabym manatki i szukala czego bardziej odpowiedniego. Nie bierz tego za ironie czy zlosliwosc - poprostu bym tak zrobila. Nie lubie byc maso!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #50  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 21:55
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Widocznie ta ich odmiennosc nie byla az tak meczaca

A ciekawe skad Grecy sie wzieli w twoich okolicach??
Odpowie w skrocie,Wiadomo, ze w Grecji wybuchła wojna domowa, której pierwszy etap 1944-1946 byl kontrolowany przez komunistów,W1947 r po objęciu wladzy przez Krola, komunisci przeszli do podziemia, a wojna wybuchła ponownie.Armia rządowa wsparta przez Wielką Brytanię i USA wyparla komunistow, ktorzy musieli skapitulować.Wtedy to większośc z nich zmuszono do emigracji, wywieziono wiele małych dzieci, potomkow komunistycznych rodziców,Olbrzymia ilość emigrantów, w tym osieroconych dzieci, osiedliło się w Polsce. która w czsie wojny domowej wspierala greckich komunistów. Stąd w domach dziecka duża ilość dzieci greckich,ktore ze mną chodziły do szkoły, a póżniej uczestniczyla w róznych imprezach, Nie wiem jak wygladało to w innych rejonach Polski, ale na Dolnym Śląsku do dzisiaj jest bardzo dużo Greków, we Wroclawiu też,
  #51  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 00:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Odpowie w skrocie,Wiadomo, ze w Grecji wybuchła wojna domowa, której pierwszy etap 1944-1946 byl kontrolowany przez komunistów,W1947 r po objęciu wladzy przez Krola, komunisci przeszli do podziemia, a wojna wybuchła ponownie.Armia rządowa wsparta przez Wielką Brytanię i USA wyparla komunistow, ktorzy musieli skapitulować.Wtedy to większośc z nich zmuszono do emigracji, wywieziono wiele małych dzieci, potomkow komunistycznych rodziców,Olbrzymia ilość emigrantów, w tym osieroconych dzieci, osiedliło się w Polsce. która w czsie wojny domowej wspierala greckich komunistów. Stąd w domach dziecka duża ilość dzieci greckich,ktore ze mną chodziły do szkoły, a póżniej uczestniczyla w róznych imprezach, Nie wiem jak wygladało to w innych rejonach Polski, ale na Dolnym Śląsku do dzisiaj jest bardzo dużo Greków, we Wroclawiu też,

Zobacz moj no 20.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #52  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 10:03
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Mnie zachwyca wprost tolerancja w wykonaniu kilku czołowych przedstawicieli partii rządzącej, takich jak Chlebowski, Palikot, Niesiołowski, a także byłych prezydentów:Wałęsa, Kwaśniewski.
Jak się który z nich odezwie, to sam miód płynie z ich ust korali, szczególnie w kierunku przedstawicieli konkurencyjnej partii oraz kościoła katolickiego.
Uczmy sie od nich tolerancji!!
  #53  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 10:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Masz racje, ale zaraz, kto to powiedział?, "małpa w czerwonym", "spieprzaj gnoju" "stoją tam gdzie ZOMO"...... Może byś się zastanowił, co piszesz bo wygłupy i ślinotok jest tak z jednej jak i drugiej strony, więc może lepiej go do wątku o tolerancji nie ładuj. Tu raczej trzeba by powiedzieć o braku zdrowego rozsądku i kultury, a może się mylę. Zaznaczam, że nie bronię tu PeŁo bo ten brak kultury i chamstwo przejawia się w każdej partii a najwięcej go widać w PiS i PeŁo.
  #54  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 10:33
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Nie siekierko

A jaki miodzik spływa z ust korali pp Kaczyńskiego,Suskiego,Gosiewskiego......i wielu innych z tej jedynej słusznej partii.Nie chce mi się już ich wymieniać.Nieprawdaż siekierko?
Cytat:
Uczmy sie od nich tolerancji!!

Broń Boże,żadnych nauk-nie polecam.Małpa w czerwonym -jakie to urocze powiedzenie-zwłaszcza gdy to mówi profesor habilitowany
  #55  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 10:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał a_sikorzanka
A jaki miodzik pływa z ust korali pp Kaczyńskiego,Suskiego,Gosiewskiego......i wielu innych z tej jedynej słusznej partii.Nie chce mi się już ich wymieniać.Nieprawdaż siekierko?

Broń Boże,żadnych nauk-nie polecam.Małpa w czerwonym -jakie to urocze powiedzenie-zwłaszcza gdy to mówi profesor habilitowany

A ja Wam powiem jedno. Kiedy obserwuje z daleka moj obecny biedny kraj, wlosy mi deba staja na glowie. Mozecie sobie mowic, pisac co chcecie - dla mnie jest to kraj w "pigulce" i tyle. Tolerancja - a co to za zwierzatko kosmiczne?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #56  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 11:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
M123 !
Polska to biedny kraj ?
Co jaki czas zmieniasz swoje poglady ???

"Biedny" - jakbys byl bardziej inteligentny to bys potrafil czytac miedzy liniami. Helas.......
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #57  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 12:22
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał a_sikorzanka
...Broń Boże,żadnych nauk-nie polecam. Małpa w czerwonym -jakie to urocze powiedzenie-zwłaszcza gdy to mówi profesor habilitowany

Ja tylko pamiętam "Małpę z brzytwą" w wykonaniu Wałęsy do Wyszkowskiego. To zresztą był przedmiot procesu sądowego.
  #58  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 13:47
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie JP

Cytat:
Napisał jip
Masz racje, ale zaraz, kto to powiedział?, "małpa w czerwonym", "spieprzaj gnoju" "stoją tam gdzie ZOMO"...... Może byś się zastanowił, co piszesz bo wygłupy i ślinotok jest tak z jednej jak i drugiej strony, więc może lepiej go do wątku o tolerancji nie ładuj. Tu raczej trzeba by powiedzieć o braku zdrowego rozsądku i kultury, a może się mylę. Zaznaczam, że nie bronię tu PeŁo bo ten brak kultury i chamstwo przejawia się w każdej partii a najwięcej go widać w PiS i PeŁo.


Kazdemu moze sie przydarzyc
Kilka miesiecy temu prezydent Sarkozy powiedzial jednemu takiemu:" Spadaj imbecylu" I co mu sie dziwic?? Faktycznie mozna stracic cierpliwosc nie raz..
  #59  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 14:02
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Ja tylko pamiętam "Małpę z brzytwą" w wykonaniu Wałęsy do Wyszkowskiego. To zresztą był przedmiot procesu sądowego.
Czas abyś bilobil zaczął pobierać. To takie coś na pamięć, ale widzę, że pamięci nie masz tam gdzie jest niewygodna dla Ciebie,
  #60  
Nieprzeczytane 28-11-2008, 14:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Kazdemu moze sie przydarzyc
Kilka miesiecy temu prezydent Sarkozy powiedzial jednemu takiemu:" Spadaj imbecylu" I co mu sie dziwic?? Faktycznie mozna stracic cierpliwosc nie raz..

A Krol Hiszpani co powiedzial Chavesowi? Odpowiedz Krola stala sie najpopularniejszym powiedzeniem w Hiszpanii (w sensie pozytywnym).
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.