menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.pasje.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 23-01-2013, 17:20
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Ojanna napisała:
Cytat:
Nawet dziś na innym wątku wytykano komuś jakie nazwisko zmienił
Nie wiem na którym wątku, ale mniejsza z tym. Ale zastanawia mnie po co, z jakiej przyczyny, masowo zmieniano nazwiska na polsko brzmiące.
Przecież Żydzi tu byli od wieków, gdy inni ich przepędzali, Polska stworzyła specjalne przepisy ich tyczące, chroniące, nawet dające wiele przywilejów.
Może dlatego, że niewdzięcznicy pięknie odpłacili nam zaraz po wojnie...
Fakt, że byli to ruscy Żydzi ideologicznie przeszkoleni przez Stalina w liczbie 300 tysięcy, którymi baciuszka obsadził wszystkie rządowe stanowiska, a zwłaszcza Urząd Bezpieczeństwa Państwa.
Czyżby strach? Wszak jakby nie było, to byli żydzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 24-01-2013, 23:34
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Rozmawiałam, ale nikt narodu polskiego o nic nie obwiniał.


Czytając ten wątek myślę, że jednak coś jest na rzeczy z polskim antysemityzmem.

Nigdy nie odniosłam wrażenia, że jestem jako Polka napiętnowana. Zwiedzałam Jadwashem i widziałam, jaką pozycję zajmują tam Polacy - sprawiedliwi wśród narodów.

Wiecznie niedowartościowani Polacy - oczekujemy,*że cały świat będzie bił pokłony, celebrował naszą wyjątkową historię, z uwagą pochylał się nad naszymi dokonaniami...prawda jest taka, że świat ma swoje sprawy. My tymczasem szukamy spiskiów- wszyscy sprzysięgli się, by nam przypiąć antysemicką łatkę, źle nas traktują, nie znają naszej historii, a powinni, bo my tacy wspaniali...otóż nie jesteśmy tacy wspaniali. Nawet dziś na innym wątku wytykano komuś jakie nazwisko zmienił


Żydów znam tylko z opowiadań innych , z prasy , książek Ostatnio również z netu .Tak naprawdę nie wiem , czy są w moim otoczeniu , pośród moich znajomych .
Ostatnio , szukałem w necie stowarzyszeń, organizacji , coś na kształt przyjaźni międzynarodowej Znalazłem Polsko-Izraelskie z siedziba gdzieś w Ciechanowie . W Warszawie są stowarzyszenia , ale tam zapraszają tylko Żydów .No może jeszcze tych co poczuwają się i przyznają do korzeni żydowskich . Czy we mnie płynie żydowska krew? Nie mam pojęcia , ale żadnej pewności zarówno na tak , jak i nie ,nie mam
Brakuje mi , /naprawdę chciałbym porozmawiać z osobami tego narodu/, konkretnego adresu , gdzie mógłbym przyjść , posłuchać , wymienić poglądy.

Piszesz ...
Cytat:
Wiecznie niedowartościowani Polacy
Zgadzam się , że często czujemy się niekomfortowo i mamy jako naród zaniżone poczucie wartości Dlatego pojawia się właśnie takie domaganie się uznania ze strony innych nacji .Często też poczucie wyrządzonej nam krzywdy .
To może trzeba bardziej zadbać o budowanie w narodzie godności narodowej ? Tylko ostatnio , ci którzy tego próbują nazywani są faszystami .
http://tkw.salon24.pl/399440,gdzie-n...dnosc-narodowa

Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem ...
Cytat:
My tymczasem szukamy spiskiów- wszyscy sprzysięgli się, by nam przypiąć antysemicką łatkę.
Coś jest na rzeczy , skoro nawet Adam Michnik mówił o tym w Krakowie ..." trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby usprawiedliwić Jałtę. Żeby mógł sobie Zachód powiedzieć: ,,Był taki naród, który wprawdzie od pierwszego dnia wojny walczył z Hitlerem, ale to był narod paskudny, nietolerancyjny i zrobił Żydom wiele złych rzeczy..."
Tu link do całego wystąpienia
http://www.dialog.org/dialog_pl/michn01.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 25-01-2013, 10:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Nora][

Pluto do Only'ego:

Cytat:
To już chwyt poniżej pasa...
Wobec tego "polecę" w tym samym tonie:
A może Ty masz w tym jakiś cel, że tak skwapliwie dołączasz do chóru obrońców tego antypolskiego filmu?
Jakiś wyrzut sumienia? Kompleksy? A może roszczenia?
Noro! Chyba wtrąciłaś sie "miedzy wódkę a zakąskę" bez uważnego przeczytania tego co pisałem do only'ego.
ten cytat który podrzuciłaś był komentarzem do tego co napisał only i osobno nie ma powodu go cytować.

A cel? powiem ci na ucho, że mam. Uważam bowiem, ze dziś kiedy własciwie wszystkie sprawy z historii najnowszej RP są znane, to nie ma sensu wielkiego toczyc bojów o to co jaki obywatel RP ma w spodniach i dlaczego zmienił nazwisko.
Nie wiem na jakiej podstawie film traktujesz jako antypolski, ale to juz twoje prawo.
A kompleksy? Spotkałem polskich Żydów, którym mogłabys zazdroscić polszczyzny i wszystkich przymiotów polskiego patrioty i "prawdziwych" Polaków po metryce, którzy Żyda zjedliby na sniadanie bełkocząc przy tym mieszaniną polskiego
i obcego a nazwisko wczesniej zmienili na łatwiejsze dla innostrańców bez żadnej żenady.
A co do sumienia, to w tej materii mam czyste. Z każdym mogę się wódki napić jesli nie jest agresywnym antypolonusem, antyruskim,antypepikiem i antysemitą też.
i na drugie ucho ci szepnę, że tak się jakoś dziwnie złożyło, że więcej zwykłego sk...syństwa zdarzyło mi sie zauważyć w wykonaniu metrykalnych Polaków-katolików, niż tych co ewentualnie mogli zmienić nazwiska. Donosy które smarowali uczynni dobrzy ludzie nie byli nie czyści rasowo...
Roszczenia? Walec mi po chałupie przejechał, ale to z innych niż przypuszczasz
[quote]
Cytat:
A co do meritum Twojej wypowiedzi - nikt temu nie przeczy!
I to mnie cieszy.
Cytat:
Nieludzkie warunki antycypują nieludzkie zachowania. Ale nie uogólniaj! Znaj proporcjum mocium panie!
Nic nie jest czarno-białe!
Są niestety czarno-białe sytuacje z tamtego czasu. W Częstochowie zdarzyło się, że Polak mający za ukrywanie Żyda właściciela hotelu zapisane połowę tegoż hotelu użył siekiery, żeby posiąść całość.
Chcesz szukać tu jakichś odcieni? A donosy dobrych sąsiadów na tych co żydowskie dziecko przechowywali..
Nie ma usprawiedliwienia dla takich rzeczy. Bez względu czy toczyły sie na Podlasiu, czy gdziekolwiek indziej. I bez względu na to kto donosil i na kogo donoszono.
Cytat:
O rzezi w Koniuchach zrobi ktoś film? Lub o masakrze w Nalibokach?
Będzie miał ktoś odwagę? Ogłosi to światu?
Odwagę? A KTO zabrania?

Cytat:
I nie chcę, żeby ktoś mnie posądził o antysemityzm.
Piszę to jako Polka, chrześcijanka, w której żyłach płynie nieco żydowskiej i niemieckiej krwi.
(Mój dziadek pochodził z żydowsko-niemieckiej rodziny).
Trochę doświadczeń było w mojej rodzinie i to w różnych odcieniach bieli, czerni i szarości.
No to gdybym był złośliwy to rzekłbym, że w/g ustaw norymberskich.....
Cytat:
Zauważyłam, że wystarczy wytknąć komuś jawny, wściekły antypolonizm - a już zostaje się pomówionym o antysemityzm.
Prymitywny mechanizm...
Bo trzeba każdego po czynach rozliczać, a nie patrzec w rozporek. Antypolonista żywi sie tym samym co antysemita.
jedna ich natura i jednakie kompleksy.
Cytat:
Kompleksy jakieś?
Jako narodowy mix sama możesz to ocenić. Siedliby twoje dziadki do wspólnego stołu i bez awantur spełnili toasty za pomyślnośc potomków?
Cytat:
Niektórych (zaznaczam: niektórych)Żydów zbyt duża dawka prawdy przerasta.
Nie potrafią sobie z nią poradzić, ani emocjonalnie, ani intelektualnie.
Wtedy (dla własnego uspokojenia) pozostaje im zafałszować historię.
Noro! Sądze że twój żydowski dziadek powiedziałby to samo o niektórych przedstawicielach narodu drugiego twojego dziadka.
i jako swego rodzaju arbiter w tych kwestiach myślę, że obaj mogliby mieć rację.

Cytat:
"Piach w nasze oczy, cały Synaj piasku
By nie powiedział kto, że widzi jasno."

(Rafał Wojaczek)
A jak sądzisz. Co na ten cytat powiedziałby twój żydowski dziadek? ucieszyłby sie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 02:36
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Pluto "Noro! Chyba wtrąciłaś sie "miedzy wódkę a zakąskę"
Na tej samej zasadzie ...tym razem ja
Cytat:
Pluto "Nie wiem na jakiej podstawie film traktujesz jako antypolski
Może dlatego , ze powstał za pieniądze między innymi Rosji .
Ministrem kultury w tym kraju , jest człowiek , który zwyczajnie kłamie .Kłamie także , co do udziału ZSRR , w napaści na Polskę . Mój ojciec , brał udział w kampanii wrześniowej i bronił właśnie wschodnich granic .
Cytat:
Film „Pokłosie”, którego tak dzielnie broni Maciej Stuhr powstał przy udziale putinowskiego ministerstwa kultury, którym kieruje młodociany stalinista Władimir Miedzynski (jego publiczne wypowiedzi to np. „Nie było agresji ZSRR przeciw Polsce w 1939 roku. To były działania policyjne i nie było walk”; lub „przyłączenie Litwy, Łotwy i Estonii do ZSRR stało się na prośbę mieszkańców i nie było niezgodne z prawem międzynarodowym”, lub powtarza słowa swojego idola Iosifa Wisarionowicza „Tanków było w 1941 r. mało. Bardzo mało” – [„tylko” 26 tys. sztuk przy 3 tys. niemieckich – przyp.W ])
Dostał on (film „Pokłosie” reż.Pasikowskiego, nie Stalin, ani jego wyznawca minister kultury Rosji od 2011 r.) dzięki temu, jako pierwszy film rosyjski dotację z Eurimages, europejskiej fundacji dotowania kinematografii w wysokości 260 tys. Euro.
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/pr...-mi,nId,709180
Tu link do strony rosyjskiej... http://mkrf.ru/proekty/detail.php?ID...rase_id=970161
Cytat:
Pluto "Z każdym mogę się wódki napić jesli nie jest agresywnym antypolonusem....
Gdybym był obcokrajowcem i czytał twoje posty na tym forum , w których wypowiadasz się o Polakach , całkiem możliwe , że stałbym się antypolonusem .Może nawet agresywnym . To co piszesz , wygląda mniej więcej tak ...
Cytat:
tak się jakoś dziwnie złożyło, że więcej zwykłego sk...syństwa zdarzyło mi sie zauważyć w wykonaniu metrykalnych Polaków-katolików, niż tych co ewentualnie mogli zmienić nazwiska. Donosy które smarowali uczynni dobrzy ludzie nie byli nie czyści rasowo...
i tak ...
Cytat:
Mieszkałem -a nie obijałem sie- w takim kawałku gdzie żyli i żyja muzułmanie, sikhowie,hinduiści, żydzi, prawosławni, protestanci i cholera wie jeszcze jacy i jeden wytrysk agresji z motywów religijnych jaki miał miejsce, to taki, ze trzech polskich łobuzów [chrzczonych] plus jeden Pepik skopali starego sikha ....
Twoje zdanie co do wypowiedzi Nory ...
Cytat:
Cytat:Nora "
O rzezi w Koniuchach zrobi ktoś film? Lub o masakrze w Nalibokach?
Będzie miał ktoś odwagę? Ogłosi to światu?
?
Odpowiedziałeś....
Cytat:
Odwagę? A KTO zabrania?
Zabraniać nie musi .Wystarczy , że KTOŚ nie da pieniędzy

Cytat:
Są niestety czarno-białe sytuacje z tamtego czasu. W Częstochowie zdarzyło się, że Polak mający za ukrywanie Żyda właściciela hotelu zapisane połowę tegoż hotelu użył siekiery, żeby posiąść całość.
O czym to świadczy??? Wiezienia na całym świecie , pełne są morderców , którzy przyspieszali swoje prawa do spadku .
Cytat:
"Piach w nasze oczy, cały Synaj piasku
By nie powiedział kto, że widzi jasno."
(Rafał Wojaczek)
Mylę , że pod tym tekstem podpisałby się ...Pan Finkelstein Żyd , którego rodzice byli w niemieckich obozach zagłady , a w swojej książce , "Przedsiębiorstwo holocaust " opisuję kulisy wykorzystania Holokaustu , jako swoistej broni i narzędzie do roszczeń finansowych
http://youtu.be/sCPf-OTDQyw?t=1m33s

Cytat:
Pluto "A jak sądzisz. Co na ten cytat powiedziałby twój żydowski dziadek? ucieszyłby sie?
Mogę przypuszczać , że dziadek Nory , znając fakty z książki Finkelsteina ,mógłby się ucieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 11:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał only

Może dlatego , ze powstał za pieniądze między innymi Rosji .
Ministrem kultury w tym kraju , jest człowiek , który zwyczajnie kłamie .Kłamie także , co do udziału ZSRR , w napaści na Polskę .

Czyzbym dobrze zrozumiala, ze gdyby film byl zrobiony...powiedzmy za moje pieniadze, ZGDODZILBYS SIE Z NIM. Zaznaczam, nie jestem Ministrem Kultury...choc ciutek znam sie na niej, nawet pisze o sztuce na moim blogu.

Jak juz napisalam poprzednio, temat jest skomplikowany i nie nalezy do niego podchodzic z predyspozycjami i UPRZEDZENIAMI.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 14:28
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Pluto!
Odkopałeś mój stary post i dokonałeś takiej analizy... chyba powinnam poczuć się zaszczycona

Cytat:
Spotkałem polskich Żydów, którym mogłabys zazdroscić polszczyzny i wszystkich przymiotów polskiego patrioty
i "prawdziwych" Polaków po metryce, którzy Żyda zjedliby na sniadanie bełkocząc przy tym mieszaniną polskiego
i obcego

Wierzę Ci, sama się o tym przekonuję często.

Pluto:
Cytat:
Są niestety czarno-białe sytuacje z tamtego czasu.
Tu przyznaję Ci rację. Jednak odnoszę to wyłącznie do pojedynczych sytuacji.
Tak jak napisał
Only:
Cytat:
Wiezienia na całym świecie , pełne są morderców, którzy przyspieszali swoje prawa do spadku .

Jednak nawet tak ohydne, pojedyncze fakty, których istnieniu nie przeczę ,
nie mogą być podstawą do tak daleko idących uogólnień!

Pluto:
Cytat:
Antypolonista żywi sie tym samym co antysemita.
jedna ich natura i jednakie kompleksy.
I tu podpisuję się pod Twoimi słowami

Cytat:
"Piach w nasze oczy, cały Synaj piasku
By nie powiedział kto, że widzi jasno."
(Rafał Wojaczek)
Cytat:
A jak sądzisz. Co na ten cytat powiedziałby twój żydowski dziadek? ucieszyłby sie?
Pluto!
Tu jednak dokonałeś nadinterpretacji!
Jesteś erudytą, jesteś błyskotliwy
i nigdy nie uwierzę w to, że tak właśnie odczytałeś te słowa.


Skoro jednak... jesteśmy przy dalekich skojarzeniach, powiem Ci coś i zapytam jednocześnie.
Dwa dni temu obejrzałam po raz drugi "Różyczkę" Kidawy-Błońskiego.
To historia mojego kraju, która mnie dotykała i której ja dotykałam bezpośrednio.
Miałam wtedy dziewiętnaście lat, pamiętam wszystko doskonale.
Pamiętam czerwiec 67 i wojnę sześciodniową, pamiętam dejmkowskie Dziady...
Pamiętam Marzec 68.
Kto rozpętał wtedy tę obrzydliwą, antyżydowską nagonkę?
Oczywiście, to retoryczne pytania, bo odpowiedź doskonale znasz.


Temat trudny, skomplikowany i tak jak Mar-Basia radzi - trzeba podchodzić do niego bez uprzedzeń.
Myślę jednak, że Only właśnie tak podchodzi i ma tu dużo racji. Można przypuszczać bowiem, że film powstał na zamówienie.
Tylko czyje... ?
(To już trzeba sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie)
A tak nawiasem, Basiu, znając trochę Twoją wrażliwość i wiedząc trochę o Twoim życiu myślę,
że Ty nie sfinansowałabyś "dzieła" szkalującego Polskę.
Na Twój film - idę w ciemno!


Pluto:
Cytat:
Nie wiem na jakiej podstawie film traktujesz jako antypolski, ale to juz twoje prawo.
Widzisz... w tej kwestii pozostanę przy swoim zdaniu.
Dziś nie będę przytaczała argumentów. Trochę już wcześniej napisałam.
Ale przygotuję się merytorycznie i tu zajrzę na pewno, aby Ci odpowiedzieć.
Jednak nie teraz, bo mam pewną "musową" robótkę, dałam słowo, że skończę do poniedziałku.

"a słowo musi być święte
- obiecało się... chorowało się,
umierało się - jest mus"



Miłej reszty niedzieli życzę zaglądającym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 15:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nora
A tak nawiasem, Basiu, znając trochę Twoją wrażliwość i wiedząc trochę o Twoim życiu myślę,
że Ty nie sfinansowałabyś "dzieła" szkalującego Polskę.
Na Twój film - idę w ciemno!



Wow...Nora, trafilas w dziesiatke. Uwazam, aby robic filmy o tej niezmiernie trudnej i delikatnej tematyce nalezy byc bezstronnym, dobrze znac historie i wiele faktow, i co najwazniejsze SLUCHAC ludzi, ktorzy z doswiadczenia maja cos do powiedzenia w tym temacie.

Jedno wiem, ze zyjac poza Polska...ojejku , juz nawet nie licze lat, bo wyjdzie tasiemiec cyferkowy....zawsze wlos mi sie jezy, kiedy ktokolwiek szkaluje kraj w ktorym sie urodzilam.

Co do filmu...jak wygram w europejskiego Lotka...parenascie zer..... dlaczego nie?

Dzisiaj, jest dla mnie szczegolny dzien - 27 styczen - w dniu tym wyzwolono 68 lat temu hitlerowski oboz zaglady KL Auschwitz. Dzieki temu jestem z Wami.

Mam do Was prosbe, poswieccie minute pomordowanym, obojetnie jakiej narodowosci lub religii i tym co uszli z tego piekla na ziemi, zapalcie swieczke. Powiedzcie NIGDY WIECEJ !




Moze wlasnie zacznijmy od tego...reszta bedzie latwiejsza.

PS. Pisze troche o tym na moim blogu - serdecznie zapraszam, oczywiscie tych co maja na to ochote.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 20:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=only]
Cytat:
Może dlatego , ze powstał za pieniądze między innymi Rosji .
Ministrem kultury w tym kraju , jest człowiek , który zwyczajnie kłamie .Kłamie także , co do udziału ZSRR , w napaści na Polskę . Mój ojciec , brał udział w kampanii wrześniowej i bronił właśnie wschodnich granic
.
To tylko z tego powodu mierzi sie film? W/g mnie to dość marny argument. Czy gdyby na to znaleziono pieniadze np w Niemczech, to byłoby to do przyjęcia?
Moje przodki lały sąsiadów kiedy zaszła potrzeba i w ten deseń to musiałbym mieć za złe Ruskim,Niemcom i Ukraińcom ..wszystko.

Cytat:
Gdybym był obcokrajowcem i czytał twoje posty na tym forum , w których wypowiadasz się o Polakach , całkiem możliwe , że stałbym się antypolonusem .Może nawet agresywnym .

czyżbyś samych slicznych rodaków spotkał na swej drodze?
Jesli tak tos szczęśliwy. Ja od dziecięcia spotkałem sie z donosem lokatora, strachem przed ubekiem, działalnoscia ormowca, donosiciela bezpartyjnego bolszewika i partyjnego też.
I szkolnego kolegi.. Taki fart. I żaden z tych dobrych ludzi nie był innostrańcem. To w końcu ja jestem antypolonista, czy moze te one "dobre ludzie' narodowy honor nam nadwyrężali?

Cytat:
Twoje zdanie co do wypowiedzi Nory ...
Widzisz only! Takich Polaków jak Nora zdarzało mi sie spotykac w RP i całkiem daleko od Polski i powiem Ci, ze jakos tak sie złożyło [może dziwnie, ale jednak] że w zasadzie ci wszyscy byli lepszymi Polakami [mimo tego, ze niektórych wywalono w po 67]
niz wielu przedstawicieli naszego polskiego ludu ze spalonych miast i wsi. Tak, ze wybryki jakichś ogłupiałych rabinów, czy amerykańskich artystów w tym gatunku specjalnie wrażenia na mnie nie robią. Zawsze mogę im zaświecic dalszą sąsiadką Polka, która męża Żyda całą wojnę w zdrowiu przechowała. I wspomnieć konsula RP II z Lyonu, który wydał setki czy tysiace polskich paszportów Żydom zanim Niemcy zajęły Francję.

Cytat:
Zabraniać nie musi .Wystarczy , że KTOŚ nie da pieniędzy

Kto ma dać? A zobacz, ze na "Smoleńsk' daja ci co chcą. Na Westerplatte w nowym wydaniu tez. O bitwie pod Mokra i Ak-owskich bitwach w naszej okolicy tez nikt filmów nie zrobił. O katowniach i rozwałkach w Częstochowie tez nie. A represje zaczęły sie u nas wczesniej niz gdzie indziej.
Cytat:
O czym to świadczy??? Wiezienia na całym świecie , pełne są morderców , którzy przyspieszali swoje prawa do spadku .
only! Ale to Polak Żyda w czasie wojny dla szmalu... To nie był cały swiat. czy jak ci tym jakiś Gross, czy inny Finkenstein zaświeci, to bedziesz się wypierał i psy na nim wieszał? W Cz-wie biskup zapobiegł powojennemu pogromowi na kielecką modłę.
Cytat:
...Pan Finkelstein Żyd , którego rodzice byli w niemieckich obozach zagłady , a w swojej książce , "Przedsiębiorstwo holocaust " opisuję kulisy wykorzystania Holokaustu , jako swoistej broni i narzędzie do roszczeń finansowych
only! Nie mieszajmy moze kilku porządków w jednym garze.
Żydzi mają swoje na narodowych sumieniach, a my swoje.
proponuję nie uogólniać. Są przekazy o tym jak Żyd żydowskie dziewczyny do burdeli w argentynie sprzedawał na przełomie XIX i XX-wieku , ale to akurat oni sami między sobą niech rozliczają
Cytat:
Mogę przypuszczać , że dziadek Nory , znając fakty z książki Finkelsteina ,mógłby się ucieszyć.
Ja nie jestem taki odważny.
A jak juz to mogę sobie wyobrazić, że większość tych publikacji mógłby wrzucic do kosza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 20:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Nora][

Cytat:
Wierzę Ci, sama się o tym przekonuję często.
Noro! Przecie i bez przodków mozna się znaleźć na listach proskrypcyjnych. Bo ...."ludzie dobrej woli są wszędzie"
Cytat:
Pluto:
Tu przyznaję Ci rację. Jednak odnoszę to wyłącznie do pojedynczych sytuacji.
Noro. Z tym, że z te pojedyńcze składaja sie na większe zestawy.
Niestety.
Cytat:
Jednak nawet tak ohydne, pojedyncze fakty, których istnieniu nie przeczę ,
nie mogą być podstawą do tak daleko idących uogólnień!
W każdym razie nie powinny, ale to jest łatwiejsze. Bo uogólnienie jest abstrakcją i mniej boli. zawsze mozna krzyknąć w każdą strone ..a wy....

Cytat:
Pluto!
Tu jednak dokonałeś nadinterpretacji!
Jesteś erudytą, jesteś błyskotliwy
i nigdy nie uwierzę w to, że tak właśnie odczytałeś te słowa.
Ja bym tu tego cytatu nie wrzucił.

Cytat:
Dwa dni temu obejrzałam po raz drugi "Różyczkę" Kidawy-Błońskiego.
To historia mojego kraju, która mnie dotykała i której ja dotykałam bezpośrednio.
Noro! i zobacz jak ten film pokazuje naszą pozakręcaną historie całkiem współczesną. zapewne wiekszość z nas pamięta jak Polak-komunista Gomułka plugawił przy aplauzie polskiej klasy robotniczej Jasienice i Szpotańskiego. I transparenty Syjonisci do Syjamu! I ...Pisarze do ..piór".
Ale tez "Zamienimy Mariana na drugiego Dajana"

Cytat:
Oczywiście, to retoryczne pytania, bo odpowiedź doskonale znasz.
Wtedy jako starsze nastolatki zaczęliśmy sie tak bardziej dokładnie przyglądać co się dzieje wokół nas. I zastanawiac się dlaczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 20:45
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Czyzbym dobrze zrozumiala, ze gdyby film byl zrobiony...powiedzmy za moje pieniadze, ZGDODZILBYS SIE Z NIM. Zaznaczam, nie jestem Ministrem Kultury...choc ciutek znam sie na niej, nawet pisze o sztuce na moim blogu.
Mar- Basiu
Właśnie tak się uśmiechnąłem przy czytaniu tego postu .
Twoje wypowiedzi bardzo dużo tu wnoszą .
Czytam z wielkim zainteresowaniem , wszystko co piszesz . Twoja osoba wzbudza zaufanie i moją sympatię .


Cytat:
Jak juz napisalam poprzednio, temat jest skomplikowany i nie nalezy do niego podchodzic z predyspozycjami i UPRZEDZENIAMI.
Mar-Basiu , w moim odczuciu , staram się równoważyć niektóre wypowiedzi . Nie to , że się z nimi absolutnie nie zgadzam , ale uważam , że są zbyt jednoznaczne , a jak napisałaś ...temat jest skomplikowany

Cytat:
....poswieccie minute pomordowanym, obojetnie jakiej narodowosci lub religii i tym co uszli z tego piekla na ziemi, zapalcie swieczke. Powiedzcie NIGDY WIECEJ !
Oczywiście , że tak . Oby NIGDY WIĘCEJ .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 27-01-2013, 21:05
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Pluto , jestem świeżo po czytaniu twoich postów .
I tak pod wpływem chwili powiem , że gdybyś wcześniej zachował symetrię , to zapewne i moje posty by inaczej wyglądały . Może i reaguję za bardzo emocjonalnie , ale cieszę się , że w ogóle reaguję .
Pozdrawiam
Edytuję
Kliknąłem aby dodać , że pozdrowienia jak najbardziej sympatyczne

Ostatnio edytowane przez only : 27-01-2013 o 21:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 28-01-2013, 09:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał only
Pluto , jestem świeżo po czytaniu twoich postów .
I tak pod wpływem chwili powiem , że gdybyś wcześniej zachował symetrię , to zapewne i moje posty by inaczej wyglądały . Może i reaguję za bardzo emocjonalnie , ale cieszę się , że w ogóle reaguję .
Pozdrawiam
Edytuję
Kliknąłem aby dodać , że pozdrowienia jak najbardziej sympatyczne

Witaj only!
Ja zwyczajnie uważam, ze narody nie są śliczne i piekne. I że komentując wydarzenia historyczne powaznie nalezy je ogladac z każdej strony na tyle na ile jest to mozliwe. I brać ....dystans.
I ...słuchać ludzi. Jeśli jest taka mozliwość to tych z tzw. drugiej strony.
Miałem kiedyś ciekawa rozmowę z Niemcem, który ocalał spod Stalingradu i jeniectwa. Przeszedł autentyczna ludzką gehenne porównywalną z polskimi doswiadczeniami z łagrów, zsyłek itp.
Ja mu oczywiście współczułem po ludzku, ale na zakończenie rozmowy spytałem czy sie to im Niemcom opłaciło. Czy klaskanie Hitlerowi przez cały naród było warte. I mówiłem mu w oczy, że gdyby nie 1IX39 to pewnie o Syberii i Stalingradzie czytalby w niemieckich gazetach, a nie ogladał masowe trupy własnych rodaków. Nie był najszczęśliwszy. Przy innej okazji wysłuchałem opowieści Mazura, którego ojciec był działaczem plebiscytowym zamordowanym przed wojna przez Niemców, który widział co wyprawiali z autochtoniczna ludnościa sowieci po wejściu do Prus.
Ukraińcy? Znamy historię rzezi, a jeden z moich przyjaciół opowiadal, ze sasiad Ukrainiec ostrzegł ich całą rodzinę przed rezunami.
A wracając do naszych "baranów" to na na listach sędziów komuny wiodące miejsce maja nazwiska Stefana Michnika i Wolińskiej. A jakos dziwnym trafem pomija sie nazwisko oberoprawcy z prokuratury Zarako-Zarakowskiego. oficera przedwojennego WP. Masz na żywo jeszcze Jaruzelskiego przykładowego żałosnego bolszewika z pańskiego domu. Masz Gierka, Grudnia i innych wiernych towarzyszy odpowiedzialnych za nasze narodowe s..syństwa.
I żeby nie ciagnąc tych opowieści powiem, że zawsze warto pamietac o tym gdzie stało zomo i gdzie byli ci co tego widziec nie mogli.
Mamy na tyle poskręcana historię, że przykłady heroizmu i ludzkiego plugastwa da się wyciągnąc na każdą okazję.
Najlepszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.