menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:12
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie nadazycie "kochane" Panie ze swymi "naukowymi madrosciami" ,za tokiem myslenia ludzi zwyczajnych, nawet gdy bedziecie mialy "profesury nadzwyczajne" habilitowane.
To ,ze zydowski adwokat z Was sie smieje to wiem tylko ja i wcale nie mysle sie z Wami na ten temat (on i ja) dzielic swoim doswiadczeniem w ocenie mozgow kobiecych,bo tak wyksztalcone powinny wiedziec,ze mozg kobiety jest lzejszy o SIEDEM GRAM od kazdego mezczyzny- dowiedzone naukowo,jak i to,ze AfrykoAmerykanin inaczej mysli niz Amerykanin.
Ale zostawiam Was w spokoju,kazdy ma prawo do swego myslenia i wlasnego pojmowania swiata.
Odpowiem tylko,ze "zony moje" Was pozdrawiaja i twierdza,ze z Polkami mozna wszystko,tylko nie................ .
Nie dokoncze ,bo znowu zacznie sie...........nawet o przypominaniu tradycji swiatecznej,dzieciatku,i stajence betlejemskiej na ,ktora nabieraja sie jeszcze w Polsce i interes (wszech) kwitnie.
Czy mozna prosic o dyskusje na temat ?
Wprawdzie bylo juz o PO ale co sie dzieje np . z LPR,SO ,koalicjami dobrych i zlych a nawet o tym gdzie bedzie glowna Pasterka i na niej spotakaja sie Tusk i L.Kaczynski przekazujac sobie znak pokoju.
  #482  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

AP nie wprowadaj tu dyscypliny wojskowej co? Będzie o czym nam się zachce teraz jest o zupie cebulowej...a te żony to jakiej są płci-skoro chca z Polkami....wszystko?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #483  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Wiesz ty co ?

Weź tego adwokata żydowskiego uściskaj na niedźwiedzia i se z nim pogadaj..Skoro on się tak z nas śmieje ,to mądrala z niego musi być..I nie chodzi o to,kto wie...Ty wiesz i na to pozwalasz,czyli dupek z ciebie a nie Polak..

A żony twoje ?
Hurtem tak nas pozdrawiają ? To ile was siedzi przy tym kompie ? Jak jeszcze pozdrowi nas pies sąsiada i gumowy krokodyl z basenu,to już pełnia szczęścia będzie...bleeee.
  #484  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

A jaki pyszny jest gęsi pipek !! W Lelowie ,gdzie jest pochowany Cadyk,podają żydowskie potrawy..
I wiecie co jest pysznego jeszcze ?
Jajka na twardo,posiekane na drobno z cebulką i gęsim smalcem.Takie smarowanko do chlebka..Też z kuchni żydowskiej..
  #485  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie a na to nie wpadłabym

Cytat:
Napisał danmal
...ale kulinarnie..jest tez pasta z watrobek/moze tez gesich?/,je sie z krakersami.

Czyli jakby nasz pasztet..
  #486  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:44
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Prosba !
Nie zaniedbujcie innych dzialow tematycznych ,bo Wam sie wprosza "znajomi", Odbiegacie od zasadniczego tematu i na sile chcecie mnie tu z ta Wasza "polska ........" zjesc !
Ja znam takie ptactwo jak sepy,takze sokoly i orly ale tu nie o kuchni dyskusja tylko o polityce,
Czyzby Wam watkow zabraklo a moze wytycznych od szefa ?
Ale niech tam !
Walcze o POLSKE polska i nikt mi w tym nie przeszkodzi ,mam za soba "odwody i wsparcie".
O zonach to Wam zdradze tajemnice wojskowa (ostatnio pchaja sie nawet do WP).
Jest i byl (nie wiem czy bedzie zawsze problem z lazniami w koszarach i to rozny. Teraz dla trzech zolnierek trzeba wlanczac goraca wode,bo przeciez nie pojda z chlopakami , w dodatku spragnianymi pod prysznic. Co sie wiec dzieje,trzeba pisac o przydzial srodkow finasowych (dodatkowych) na wojsko miedzy innym na dodatkowe wyposazenie pan w mundurach. Problem rozwiazano - beda do wojska przyjmowane malzenstwa mlode i sprawa zalatwiona (maz zone,zona meza......umyje) i juz Polacy nie beda smierdziec jak tu jeden Pan zarzuca mnie Amerykanowi.
Do tematu :
Bedzie zgoda narodowa w Polsce czy nie,spieszczie sie ,bo nie wiele ma dzisiaj czasu,znowu musze zbierac mandarynki.
  #487  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 14:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie Seniorze

mój czas też się kończy.
Wracaj na plantację i pozdrów żydowskiego adwokata oraz żony.Mam nadzieję ,że nie przekroczyłeś magicznej liczby 4 ,którą to zaleca Koran..

Trzymaj się powietrza.Allach akbar..
  #488  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 16:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Własnie mialam napisac o rosole.A jescze jedna potrawa tradycyjna zydowska szabasowa to czulent(czy ciulent) -nie przepadam bo strasznie cieżkie .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #489  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 17:39
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie z Wikipedii

Czulent – inaczej "cholent", ciulent – potrawa z kuchni żydowskiej. Czulent to bardzo wolno gotowany (duszony) gulasz, przyrządzony z koszernego mięsa, z fasolą (często ciecierzycą) , cebulą, kaszą jęczmienną lub jaglaną. Czasami w jego skład wchodzą także ziemniaki, jajka na twardo, knedle. Spożywany w święto szabasowe.
W związku z tym, że w Szabas nie wolno gotować (na ogniu), czulent przygotowuje się przed jego rozpoczęciem, a następnie pozostawia w rozgrzanym piecu, aby dogotował się przez noc i był gotowy na sobotni obiad. Dawniej, w małych miejscowościach noszono przygotowany czulent do miejscowej piekarni, aby udusił się w powoli stygnącym piecu chlebowym. Specjalne miejsce w piecu, służące do przechowywania ciepłych potraw, nazywa się szab
__________________
  #490  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 17:51
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

A karp po żydowsku? Nie przepadam za karpiem, a to jest pyszne!
A takie mabdziubdzie kluseczki? Jak one się nazywają? farfelki?
  #491  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 19:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Jadłam czulent,w Lelowie.Bardzo smaczny..
Kluseczek nie znam,ale moja Mamusia miała przyjaciółkę -Żydówkę ,już nieżyjącą.Popytam.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17
Co z tą Polską ???...cz.III Lila Polityka - wątki archiwalne 490 17-02-2008 11:57
Co z tą Polską ??? Lila Polityka - wątki archiwalne 511 25-11-2007 18:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.