menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 22:24
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
OK Tadeusz50

Dziękuję za wyczerpującą informację. Trochę przed chwilą poczytałam w Googlach. W przyszłym tygodniu pójdę do mojego oddziału PKO.W pracy mamy k-to w BOŚ-u. Tam dostaje się coś w rodzaju małego kalkulatorka - a jest to klucz. Jest to bardzo wygodne dojście do konta. Przelewy robię w minutę, mam podgląd konta i robię wydruki wyciągów. Jeżeli w PKO będzie coś takiego lub podobnie działającego, to ja " lecę" załatwić.Dość mam wystawania w kolejkach co miesiąć z garścią rachunków. Dziękuję,że wpadliście na pomysł poruszenia tej sprawy.Jakoś sama nie pomyślałam o tym.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 22:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Iwonko skoro robisz przelewy w innym banku to i tu trudności nie widzę. Jak się orientuję zamiast kalkulatorka - zdrapka. Dosyłają po zdrapaniu 20 kodów lub można zamówić do 3 sztuk. Kolejki i opłaty są be
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 18:10
sToRcZyK's Avatar
sToRcZyK sToRcZyK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 594
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Podobny temat już był poruszany -teraz nie bardzo chce mi się szukać gdzie. Ja konto mam od bardzo dawna gdy jeszcze było ono w powijakach. Żona pracowała w PKO i tam częściowo z przymusu musiała je założyć ja jako współwłaściciel. Sam odbierałem pieniążki w zakładzie pracy. Jednak gdy przeszedłem na rentę i listonosz nie zastał mnie w domu, zostawiając awizo. Na poczcie odstałem ogromną kolejkę i powiedziałem sobie "nigdy więcej" truchcikiem pozałatwiałem by ZUS przesyłał należność na konto. Odbieram pieniądze kiedy mam ochotę nie muszę czekać na listonosza ani stać w kolejce. Co do opłat. Kiedyś było on bez takowych. Teraz są ale i tu można znależć pozytywy. Płacąc w kasie banku lub na poczcie musiałem ponosić opłaty i to wcale nie małe. Od czasu gdy założyłem internetowe konto opłaty te są minimalne 0.5 zł od transakcji. Sumując zdecydowanie wychodzę na swoje opłata za prowadzenie konta + opłata za kartę bankomatową + za przelew i tak wychodzi zdecydowanie taniej niż wpłacanie gdziekolwiek (nawet płacąc w np. elektrowni, muszę do niej dojechać co też wiąże się z kosztami i odstanie tam kolejki). Wygoda bo płacę kiedy mam na to ochotę (oczywiście w terminie) ale np o 24.00
A co z podatkiem Belki miało być zlikwidowane nie dość że obracają naszymi pieniędzmi to jeszcze pobierają podatek z którego nie można rozliczyć się na koniec roku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 18:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z kont podatek Belki banki pobierają same. No to widzę jak wygląda przeglądanie wydruków. Tam musi być zaznaczone. Co miesiąc. Nie mam tego problemu bo jestem na minusie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 18:25
formiko's Avatar
formiko formiko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 33
Domyślnie

Miłe seniorki1 Nie ma co się bać. Ja tez miałam opory, ale tam wszystko jest w miarę jasne i proste, no w każdym razie łatwiejsze to w obsłudze niż Klub Senior Cafe- daję słowo honoru!!!!, wystarczy tylko przemóc obawy. Najlepiej poprosić kogoś zaufanego aby pierwszą transakcję nadzorował, człowiek wtedy czuje się bezpieczniej, bo to przecież pieniądze, i postępować według wskazówek. Jak już zaczęłam, to teraz uważam, że to jedyna droga do robienia opłat. Pozdrawiam i życzę sukcesów i oczywiście proszę o informację na ile moja rada była skuteczna. )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 18:39
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał sToRcZyK
A co z podatkiem Belki miało być zlikwidowane nie dość że obracają naszymi pieniędzmi to jeszcze pobierają podatek z którego nie można rozliczyć się na koniec roku
STorczyku,Kwiatuszku Maleńki ! Podatek Belki to jest podatek od naszych oszczędności. Kto nie oszczędza to go nie płaci. Jednym słowem nie warto oszczędzać w bankach. A zresztą, emeryci nie oszczędzają, nieprawdaż ?
Wdepneliśmy w ustrój konsumpcyjny, w którym cnotą jest konsumpcja, kupowanie, bo to sprzyja produkcji, zwiększa zatrudnienie. Kupuj,kupuj i jeszcze raz kupuj. Taki jest kupalizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 21-08-2009, 21:03
Hanna1952 Hanna1952 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 2
Post

Ja mam konto w banku od 1979 roku. W sklepach trzeba było wypisywać czeki, co było bardzo uciążliwe. Obecnie nie noszę ze sobą książeczki czekowej, gotówkę wypłacam w bankomacie, w sklepie za zakupy płacę kartą i nie martwię się, że mam w portmonetce za mało piemiędzy. Ważne żebym miała środki na koncie. Ponieważ mam dostęp do konta przez internet, na bieżąco sprawdzam stan konta oraz dokonuję wszelkich opłat. Nie ponoszę z tego tutułu żadnych opłat. Prowadzenie konta też mam bezpłatne. Oczywiście do takiej formy operowania pieniędzmi trzeba się przyzwycziać. Znam kilka osób, które wynagrodzenia mają przelewane na konta ale nie korzystają z karty płatniczej. Wybierają co jakiś czas z banku potrzebną im kwotę, zakupy robią za gotówkę a wszelkie opłaty tradycyjnie dokonują na poczcie. Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 27-08-2009, 17:29
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Konto.

Konto mam od 12 lat,i to jest dobra rzecz.
Bez problemu reguluje częściowo moje rachunki a resztę płace w Gminie.
Co do konta internetowego to nie mam pojęcia a i za ostrożna może jestem.Może ktoś coś doradzi.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 27-08-2009, 17:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Konto mam od 12 lat,i to jest dobra rzecz.
Bez problemu reguluje częściowo moje rachunki a resztę płace w Gminie.
Co do konta internetowego to nie mam pojęcia a i za ostrożna może jestem.Może ktoś coś doradzi.
Konto to mam od bardzo dawna, praktycznie od kiedy wchodziły w życie. Internetowe od 4 lat i jestem super zadowolony. Mam w PKO opłty za konto nie ma za przelew 0.5 zł co w porównaniu do opłat w bankach czy poczcie jest groszową sprawą. Bez kolejek, kiedy mam ochotę i pieniądze na koncie. Zalecam. Każdy bank ma zabezpieczenia niemożliwe do sforsowania, przy zachowaniu właściwej ostrożności.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 20:10
~gość: 178.42.96.xxx's Avatar
~gość: 178.42.96.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jerzy
Ja wolę emeryturę od listonosza , bo nie ponosić żadnych opłat z mojego konta.
Ana koncie są pobierane opłaty dodatkowe. a po tym jest to forma wygodniejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.