menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 17:15
hhh.Gosia hhh.Gosia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: małopolskie
Posty: 1
Domyślnie Gosia 55

Jeśli wydłuża się wiek emerytalny to należy zabezpieczyć stanowiska pracy. Mam 55 lat.Staż pracy 30 lat jako księgowa.Od 6 miesięcy jestem na bezrobociu i nie mogę znależć żadnej pracy, nawet jako sprzątaczka ( potrzebują w miarę młode osoby , zdrowe i silne).Uważam, że emerytury winny być utrzymane kobiety- 55 lat, męzczyzni - 60lat.Nie mam nic przeciw temu, aby pracować będąc na emeryturze - jeśli mi na to pozwoli zdrowie i znajdę pracę.Dzięki temu polepszyłabym sobie byt.Czuję się oszukana i okradziona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 18:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Gosia i inni. Wacław-pomyśl.

tadeusz50 ma rację. Górnik dołowy w tym wieku? Prezes tak. Czy górnik i mężczyzna bibliotekarze powinni iść jednakowo na emeryturę? Ja uważam że nie.

Z górnika nie zrobisz bibliotekarza [z pylicą płuc dodatkowo]. A bibliotekarza widziałem który miał okulary 8 dioptrii.Na górnika by się nie nadał, ale ma umysł i może pracować w bibliotece długo.

A może chce ktoś komandosa w wieku 65 lat? W czynnej służbie w Afganistanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 18:36
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No i policjant w wieku 60, pielęgniarka, kolejarz, ekspedientka, nauczycielka itp
Babcia klozetowa może!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 19:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Zastanawiam się, jak sobie radzą Niemcy?
Chyba od czasów krzyżackich, tłamsząc Prusów i Żmudzinów,
nabrali takiej kondycji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 07-04-2010, 20:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
A może chce ktoś komandosa w wieku 65 lat? W czynnej służbie w Afganistanie.
Może pracować w ochronie a jak jest dobry to w Black Water czy zajmować się logistyką.W wojsku wcześniej przechodzi się na emeryturę.Inne kraje co mają wydłużony okres pracy i z przechodzeniem na emeryturę jakoś sobie radzą.W Stanach przechodzi się później na emeryturę ,seniorzy mogą się podzielić doświadczeniami co pracowali za granicą i przeszli na emeryturę.Nie wszyscy w kopalni to górnicy dołowi ? Zawsze ten co go to dotyczy będzie oponował nawet prezes bo powie że jego praca jest stresująca i powinien przechodzić wcześniej na emeryturę i ze on płacił najwyższe składki.Punkt widzenia na sprawę zawsze jest związany z punktem siedzenia ,tego nie zmienimy.Aby reforma miała sens to cały system emerytalny nadaję się do zreformowania.Problem jest jeden że wszystkie siły społeczne powinny siąść i ponad podziałami ustalić warunki gry i zmiana partii u władzy nie będzie miała na realizacje ustaleń reformy emerytalnej.hhh .Gosia ma rację, tak jest, ze pracodawca stara się pozbyć pracowników starszych i przenieś ich na wcześniejszą emeryturę.Tylko gadaniem nie rozwiążemy tego problemu musi być cały pakiet zachęt który wpływał by na zainteresowanie pracodawcy do pozostawienia dłużej pracowników czy przeprowadzenia roszad na stanowiskach pracy. Natomiast zmuszanie prywatnego pracodawcy do zatrudniania ludzi starszych nic nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.