menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Praca > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.praca.senior.pl, www.emerytura.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 00:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Zapomniałem napisać w #20, że zamiast do kieszeni Kulczyka wielomilionowych sum-wolę je w Kasie Państwa, nawet gdy część pieniędzy się marnuje-to jednak z tej kasy mogą trafić do pielęgniarek-z kulczykowej nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 09:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 011
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zapomniałem napisać w #20, że zamiast do kieszeni Kulczyka wielomilionowych sum-wolę je w Kasie Państwa, nawet gdy część pieniędzy się marnuje-to jednak z tej kasy mogą trafić do pielęgniarek-z kulczykowej nie.

Kazik,coś się tak zawziął na tego Kulczyka -nieboraka.Wczoraj usłyszałam ,że w Moskwie jest 80-ciu multimiliarderów ,a sam sobie policz naszych..nawet w przeliczeniu na kilometr kwadratowy..
Bida z nędzą przez wieś pędzą...

Ps.swoją drogą zagęszczenie w Moskwie tych bogaczy jest unikatowe.USA wysiada..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 09:46
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Dobra wiadomości o podwyżkach emerytur,szkoda ,że dopiero po dwóch latach.Nikt nam łaski nie robi,to są nasze pieniądze.Abonament to historia ci co płacą powinni dostać zwrot (ha ha).pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 10:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Z tego co wiem podatek Belki od oszczędności będzie zniesiony jednocześnie wszystkim, zaś druga tura będzie dotyczyć tego podatku od zysku z giełdy. I tak jak nie mam kulczykowych oszczędności-również nie gram na giełdzie, ale znowu Kulczyk i Krauze się ucieszą. Dlaczego przy leniwym rządzie to będzie uchwalane najpierw?--myślę że dwaj panowie K. się niecierpliwią [jak i nieco mniej bogaci również] Sądzę że kampanię Tuska wsparli kasą-teraz odbiorą obiecane ustawy. Gudzowaty kiedyś wsparł Wałęsę-i ten rozpoczął kampanię zanim nastał oficjalny termin startu. Pisali że to było [30 miliardów?], więc to jeszcze na stare zety.
I tu się mylisz, rekiny finansowe pójdą w drugim rzucie, o ile w ogóle da się to wszystko przepchnąć, w co wątpię, bo od pomysłu do realizacji droga długa, kręta i wyboista jak w piosence Młynarskiego.
Panowie K. (nie dotyczy bliźniaków ) nie lokują kasy na kontach zwykłych banków z oprocentowaniem od 3-7% jak np. przeciętny K.(owalski). Gdybyś miał taki majątek, też byś tak robił i nie zawracał sobie głowy jakimiś śmiesznymi lokatami, bo to za mało.
Nie bądź jak psiak ogrodnika, który sam nie zje, ale drugiemu też nie da.

Pomyśl o całej masie drobnych ciułaczy, tym razem także o bliźniakach , którzy z trudem, ale odkładają drobne na czarną godzinę i od tych dopisanych procentów fiskus kradnie im kolejne złotówki.
Skąpisz prezydentowi i byłemu premierowi nieposiadającemu nawet własnego konta?
Eee, nieładnie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 10:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 011
Domyślnie

No i aktualnemu tyż...

Konto ma żona..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 03-03-2008, 10:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie A to

ciekawostka, nie wiedziałam, ale jestem za, chronić. Fiskus! ręce precz od naszej kasy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-03-2008, 23:10
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

calkowicie popieram.Ja też bardzo "solidnie"zawsze płacę abonament.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 01:08
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie pogoda dla bogaczy

[quote=POLA]I tu się mylisz, rekiny finansowe pójdą w drugim rzucie, o ile w ogóle da się to wszystko przepchnąć, w co wątpię, bo od pomysłu do realizacji droga długa,
Pomyśl o całej masie drobnych ciułaczy, tym razem także o bliźniakach , którzy z trudem, ale odkładają drobne na czarną godzinę


Oczywiście pisząc "panowie K" miałem na myśli-Kulczyk Krauze. Napisałem też że ten giełdowy podatek będzie w drugim rzucie, ale to się stanie szybko, no i Dochnal który z aresztu zajmował się giełdą i zarobił 2,5 miliona też może się załapie, co z tego że tej forsy nie widzi-tyle narobił szkody sprzedając informacje przetargowe, że nasze huty poszły za mniejsze pieniądze-nawet cały majątek jak by mu zabrać to i tak braknie milionów które stracił budżet. Sam pośrednik Pęczak dostał ok 800 tys. Dochnal jeżeli zarobił 10 razy więcej, to nabywcy hut zarobili jeszcze 10 razy więcej-czyli strata państwa ponad 100 milionów [skromnie licząc] , A drobni ciułacze?-na przykład siekierka gdzieś tu pisał że zyska jakieś 5 zł rocznie. Oczywiście od oszczędności-bo na giełdę z "takimi oszczędnościami"?? Nie nam się równać do kacyków po PZPR.
A dzisiejsza wiadomość: Kulczykowa kupiła park w centrum Poznania, za kilka dni prezydent Poznania i radni przekwalifikowali "pod zabudowę" miasto straciło 7 mil. Czyli Kulczykowa zyskała-ile wzięli radni w łapę? Oskarżonych [chyba 6-ciu] ma zapłacić po 14 tys. czyli razem 84 tys-tyle dostali od 7 mln???--zwyczajowo podobno co najmniej 10%-a pewnie wiele więcej. Kulczykowej jakoś sąd nie ruszał mimo że uznano ich winę jako umyślną. Umyślnie takie coś można zrobić majac korzyść, a gdzie jest biorący musi być też dawca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 09:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Daremne żale

Cytat:
Napisał Kazik
[b]
Oczywiście pisząc "panowie K" miałem na myśli-Kulczyk Krauze. Napisałem też że ten giełdowy podatek będzie w drugim rzucie, ale to się stanie szybko, no i Dochnal który z aresztu zajmował się giełdą i zarobił 2,5 miliona też może się załapie, co z tego że tej forsy nie widzi-tyle narobił szkody sprzedając informacje przetargowe, że nasze huty poszły za mniejsze pieniądze-nawet cały majątek jak by mu zabrać to i tak braknie milionów które stracił budżet. Sam pośrednik Pęczak dostał ok 800 tys. Dochnal jeżeli zarobił 10 razy więcej, to nabywcy hut zarobili jeszcze 10 razy więcej-czyli strata państwa ponad 100 milionów [skromnie licząc] , A drobni ciułacze?-na przykład siekierka gdzieś tu pisał że zyska jakieś 5 zł rocznie. Oczywiście od oszczędności-bo na giełdę z "takimi oszczędnościami"?? Nie nam się równać do kacyków po PZPR.
A dzisiejsza wiadomość: Kulczykowa kupiła park w centrum Poznania, za kilka dni prezydent Poznania i radni przekwalifikowali "pod zabudowę" miasto straciło 7 mil. Czyli Kulczykowa zyskała-ile wzięli radni w łapę? Oskarżonych [chyba 6-ciu] ma zapłacić po 14 tys. czyli razem 84 tys-tyle dostali od 7 mln???--zwyczajowo podobno co najmniej 10%-a pewnie wiele więcej. Kulczykowej jakoś sąd nie ruszał mimo że uznano ich winę jako umyślną. Umyślnie takie coś można zrobić majac korzyść, a gdzie jest biorący musi być też dawca.
próżny trud...

sprawa padła, belkowe będziemy płacić, niestety, chociaż dlaczego aż tyle? Mogłiby ściągać np. połowę tego, co obecnie.

A Siekierce wyjaśniałam, że wszystko zależy od banku, przez który przepływają nasze walory finansowe i to wcale nie musi być 5zł. O giełdach nie mówię, to za wysoka półka dla przeciętnego Polaka.

Grobelny skazany, ale będzie się odwoływał. Pamiętam, jak GW pisała o kulczykparku i zawiłościach z przetargiem, już wtedy sugerowano nieczystą sprawę, ale jakoś to prokuratury nie interesowało. Widać klimat nie sprzyjał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 06-03-2008, 10:09
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Grobelny pójdzie do więzienia i będzie grał na giełdzie-no może teraz żona będzie grała,to mu nie zabiorą.
Abonament zawsze płacę-teraz zamienię go na codzienną gazetę.
Zysku żadnego nie mam bo nie mam z czego oszczędzać(a może nie potrafię?)-w szkole prowadziłam SKO.
Co z podwyżki kiedy wszystko idzie w górę!
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 14:53
alcia's Avatar
alcia alcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 13
Post

Aja sie ciesze ze choc o niewiele zostana podwyzszone emerytury.Od niedawnia korzystam z emerytury i dopiero teraz zeszlam na ziemie.Ale usilujemy sobie radzic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 20:32
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie

Skąd ta wiadomość, że od dziś emeryci dostaną więcej? Bardzo proszę o zsczegóły, jeżeli ktoś zna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 20:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał walentynahrywniak
Skąd ta wiadomość, że od dziś emeryci dostaną więcej? Bardzo proszę o zsczegóły, jeżeli ktoś zna.
Spójrz na datę jest z ub. r.
15-03-2008, 14:53
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 22:09
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Dostaliśmy o parę złotych więcej, bo podatek z 19 proc. zmienił się na 18 proc. i stąd ta różnica.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 26-01-2009, 22:27
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

A w marcu dostaniemy taką podwyżkę emerytury że chyba pójdę do banku z torbą bo mi się w portmonetce nie zmieści
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 26-01-2009, 22:31
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 149
Domyślnie

Basiu...i nie zapomnij o obstawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 26-01-2009, 23:03
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Basiu ciesz się. Zawsze to coś, a gdyby tego nie było. Ja obstawy nie wezmę, ale mam taką torbę na kółkach, w sam raz przyda się.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 28-01-2009, 12:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja to się tylko zastanawiam, czy mi starczy miejsc /cyferek/ na koncie. hi hi h hi z resztą to się jakoś poradzi. Kupię ze dwie wsie a może jakiś stan w Ameryce. Myślę o Florydzie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 11:25
pozytywna pozytywna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 44
Domyślnie

w sumie lepiej, że więcej a nie że mniej pozytywnie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 11:33
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochani, to jest mydlenie oczu, ze wiecej.Podatek sie zmniejszyl , prawda, dostaniemy jakas tam podwyzke, ale zwroccie uwage , że co roku w zwiazku z tak zwana kwota wolna od podatku dostawalismy jakis niewielki zwrot. W tym roku kwota wolna od podatku zmniejszyła sie 10- krotnie- nie dosc ze nie dostaniemy, to osoby dostajace pomoc 300 pln-!!!!!!!!- ja na miejscu władców tego panstwa zapadlabym sie pod ziemia za takie" miłosierdzie gminy"-będa placic podatek od tej kwoty.DLA MNIE BOMBA- ale ulgi- niech to diabli wezmą. Podatki od dzoałalności gospodarczej mimo ze obciazone mniejszym podatkiem, płaca większy podatek jek w zeszłym roku-wlasnie w zwiazku z ta kwota. Biedne panstwo jest zdolne do kazdej podlości wobec najbardziej bezradnych...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emeryci i renciści piszą pozwy - komentarze rencista 8 Ogólny 3 15-12-2019 21:40
Awantura o abonament zakończona: emeryci i renciści nie będą płacić - komentarze mamira Ogólny 50 20-02-2010 16:12
Smutni wydają więcej pieniędzy - komentarze Basia. Ogólny 48 06-08-2009 00:56
Emeryci i renciści nie będą musieli płacić abonamentu RTV? - komentarze Ekspedytka Ogólny 3 15-06-2008 19:04
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.