menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > dolnośląskie > Wrocław
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:23
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Uśmiech Mój Wrocław 3


Zakładam kolejny wątek o tematyce wrocławskiej
  #2  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:30
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Wątek pt. Mój Wrocław 2 zakończyłam tematem "jesienny spacer" po Wrocławiu, więc ten kolejny również zacznę od tematu aktualnego, jakim jest ta piękna pora roku.

  #3  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:33
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Jesień
Kiedy Ci mówię: październik
Widzisz żółknące liście,
Szpaki odlatujące,
Słońce bledsze o świcie,

Mgły nad stawami jesienne
Coraz chłodniejsze noce.
W parkach złote kasztany.
W koszach świeże owoce .
  #4  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:37
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

  #5  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:41
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Spacer jesienny

Pójdę do lasu ziół jesiennych nazbierać
Przystanę pod wielkim dębem
Czy ostra i długa
Będę tylko chwilę, spróbuj mnie odszukać!

I cisza szumiąca dookoła nam nie przeszkodzi
Powiedzieć kilka może nieistotnych rzeczy

A razem ścieżki od pajęczyn srebrne
Przecinać będziemy wracając

I cisza szumiąca dookoła nam nie przeszkodzi
Powiedzieć kilka może nieistotnych rzeczy.
  #6  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 20:50
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

W poprzednim wątku pisałam, gdzie można coś dobrego zjeść we Wrocławiu.

A dziś propozycje, gdzie się ogrzać we Wrocławiu.
Nastrój z pewnością poprawi każdemu wizyta motylarni we wrocławskim zoo. Z pewnością jest tu ciepło, a dodatkowo otoczą nas kolory kwiatów i bujna zieleń. Oraz oczywiście motyle - synonim lata i wakacji.

Letnia atmosfera wypoczynku z pewnością panuje w aquaparku. Jedni odzyskają energię pływając lub pluskając się w wodzie, innych bez wątpienia rozgrzeje i zrelaksuje gorąca sauna.

Przyjemne z pożytecznym? To na pewno taniec. Ruch nie tylko wyzwala w nas energię, ale zwiększa poziom endorfin, a dobra muzyka poprawia nastrój. We Wrocławiu nie brakuje szkół tańca. Może na przekór pogodzie warto zacząć tańczy właśnie dziś?







Zamiast spaceru po wietrznym parku można, wybrać spotkanie z przyjaciółmi przy kominku. Polecamy pub Highlander w Rynku, lub Bałagan przy ul. Bogusławskiego. Rozgrzeją nas rozpalone do czerwoności dyskusje oraz ciepło opalanego drewnem pieca.

Gorąca aromatyczna herbata parzona w ceramicznym czajniczku zgodnie z chińskim ceremoniałem? Wykwintnej atmosfery zakosztujemy w Muzeum Narodowym, gdzie ciągle trwa wystawa czajników z najsłynniejszej chińskiej manufaktury Yixing.

Proponujemy także ucztę duchową. Wygodny fotel teatralny lub kinowy i ciepła romantyczna komedia, lub emocjonujący dramat w teatrze.
  #7  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 21:04
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Motylarnia we wrocławskim ZOO

  #8  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 21:12
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie



Wrocławskie Muzeum Narodowe zaprasza na wystawę chińskich czajników z Yixing. Można na miejscu rozgrzać się gorącą aromatyczną herbatą.
  #9  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:17
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

"Wibroskop". Takie słowo można ułożyć z literek w nazwisku Borowski, przy zastosowaniu tzw. blanków, czyli dwóch dodatkowych, dowolnie wybranych liter z alfabetu.
Nikt nie wiedział, czym jest wibroskop, ale słowo zostało uznane. Choć nie ma znaczenia, można go używać w grze w scrabble. Przez weekend 90 miłośników tej gry walczyło we Wrocławiu o miano najlepszego.

W turnieju, oprócz anonimowych uczestników, walczyli też znani Polacy. Najlepszy, tak jak przed rokiem, okazał się dziennikarz telewizyjny Grzegorz Miecugow. Drugie miejsce zajął Marek Borowski. Poza sławami zwyciężył student z Wrocławia, Krzysztof Obremski.
  #10  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:21
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie



W ten weekend walczyli we Wrocławiu w turnieju
  #11  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 22:52
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Jak aktywizować osoby starsze? Co należy zrobić dla lepszej integracji środowiska? Przedstawiciele Miasta, Klubów Seniora i innych instytucji i organizacji będą starali się uzyskać odpowiedź na te i inne pytania podczas II Wrocławskiego Forum Klubów Seniora.
Na Forum, które odbędzie się 20.października, wykłady i prezentacje wygłoszą m. in. Doradca Prezydenta ds. Seniorów – dr Walentyna Wnuk, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, Dominik Golema, a także kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora – Robert Pawliszko.
Na Forum zaprezentują się także Kluby i organizacje, które wyróżniają się działalnością na rzecz seniorów. Zaprezentują oni tzw. „Dobre Praktyki”. Kluby Seniora Nowy Dwór, przy Parafii pw. Św. Jadwigi oraz „Pod dzwonnicą” omówią, jak korzystają z oferty Miasta. Ekonomiczny Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Akademia Sztuki Trzeciego Wieku są doskonałym przykładem, że kształcić można się w każdym wieku. Swoją działalność dla seniorów przedstawi także Klub Inteligencji Katolickiej.
Ważną częścią Forum będą grupy dyskusyjne. Seniorzy będą mogli wysnuwać swoje propozycje i sugestie, a także omawiać sytuację osób starszych we Wrocławiu.
II Wrocławskie Forum Seniora rozpocznie się o godzinie 13. Planowane zakończenie następi o godz. 16:40.
  #12  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:04
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Każdy z nas ma swoje niepowtarzalne miejsca, w których czuje się swobodnie i dobrze, często są to miejsca dla nas wyjątkowe, niemal magiczne. Dla jednych będzie to kawiarnia, restauracja czy muzeum dla innych ulubiona ławka w parku. Dlatego też Wrocławskie Centrum Seniora, wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów, postanowiło uhonorować takie miejsca, nadać im specjalny, jedyny w swoim rodzaju status.
Aby uzyskać miano miejsca przyjaznego seniorom, należy spełnić szereg wymogów stawianych zarówno przez CIRS- Wrocławskie Centrum Seniora jak i przez Seniorów Wrocławia.
Projekt „Miejsca przyjazne seniorom” ma za zadanie wyróżnić instytucje kawiarnie, sklepy, itd., które świadczą usługi dla seniorów na najwyższym poziomie
Głównym celem projektu jest z jednej strony zachęcenie osób starszych do aktywnego spędzania czasu poza domem z drugiej strony projekt ma za zadanie zaktywizować właścicieli „przyjaznych miejsc” do jeszcze większej dbałości o tak liczna grupę społeczną jaką są osoby starsze.
Za główne zadanie projektu obrano przełamywanie stereotypów babci bujającej w fotelu i dziadka przesiadującego na ławce w parku. Dziś seniorzy pragną być nadal aktywnymi członkami społeczeństwa i dążą do samorealizacji. Mają swoje ulubione, wypróbowane miejsca w których spędzają czas a przy tym wciąż szukają nowych, pionierskich wyzwań. Sporą grupę wśród seniorów stanowią osoby, które spędzają większą część wolnego czasu w domu. To im należy udzielić niezbędnych wskazówek odnośnie tego gdzie udać się na pierwszy spacer, pierwszą wystawę, czy gdzie znajduje się najbliższy klub seniora. Jako pełnoprawny obywatel senior ma prawo wejść na każdy seans filmowy, wypić kawę w każdej kafejce, zrobić zakupy w każdym sklepie, przebadać się w każdym szpitalu. Jednak nie każde z wymienionych miejsc jest do tego przystosowane. CIRS - Wrocławskie Centrum Seniora chce wyróżnić te miejsca, w których seniorzy mogą czuć się swobodnie a przede wszystkim, te które są przystosowane dla ich potrzeb.
  #13  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:08
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Witam w nowym wątku.Będę tu zaglądac.Jest co oglądac.Pozdrawiam Cię Ewelinko.
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:17
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Spotkanie naszego wrocławskiego prezydenta z grupą seniorów.
  #15  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:20
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Witam Cię Inko i serdecznie zapraszam.

  #16  
Nieprzeczytane 18-10-2009, 23:38
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Życzę miłej nocy...dziś mój kotek siedzi na klawiaturze i łapką swoją robi klik klik. DOBRANOC
Tu zdjęcie mojej psotki.

  #17  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 11:51
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Witam Cię Ewelino w nowym i w dalszym ciągu ciekawym wątku, wspaniale jesteś poinformowana o tym co się dzieje we Wrocławiu, z przyjemnoscią zaglądam na ten wątek, a teraz jeszcze bardziej będę ciekawa zdarzeń w naszym miescie, ponieważ nie zawsze wiem co ciekawego u nas się dzieje pomimo codziennej prasy. POZDRAWIAM
__________________
]


  #18  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 13:45
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Ewelinko

Dziękuję ,za otwarcie następnego wątku ,a najbardziej że jesteś ,Pozdrawiam.

__________________
WITAM
  #19  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 13:57
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

DZIEŃ DOBRY

Dziś na początek mam nieciekawą wiadomość. Jestem zbulwersowana, ponieważ mam trzy groby i trzy ławki, głęboko wkopane i to się wiąże znowu z kosztami.

Na wrocławskich cmentarzach komunalnych, m.in. tych największych - na Osobowicach, Grabiszynku i Kiełczowie - nie będzie już można usiąść przy grobach bliskich.
Administrator nekropolii, Zarząd Cmentarzy Komunalnych, chce usunięcia wszystkich ławek stojących przy grobach.
Na razie prosi, by wrocławianie zdemontowali je sami. Zarządca zostawia na ławkach kartki z zaleceniem ich usunięcia. Jeśli tego nie zrobią do końca roku, zajmą się tym pracownicy ZCK.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy demontaż ławki będzie utrudniony (np. gdy będzie głęboko zabetonowana), urzędnicy grożą nawet sądem. Usuwanie ławek ma się zacząć po 1 listopada.
  #20  
Nieprzeczytane 19-10-2009, 14:01
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Tak mnie poruszyła ta wiadomość, a tak wogóle, to nie wiadomo o co chodzi z tymi ławkami?
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mój wnuczek krise1 Jestem babcią, jestem dziadkiem 27 05-10-2019 21:04
Mój blog Robi wielkopolskie 33 06-07-2017 19:12
Mój Wrocław 2 ewelina55 Wrocław 534 18-10-2009 20:18
Mój WROCŁAW lawenda Wrocław 535 02-10-2009 22:30
Mój pierwszy raz kufa86 Humor, zabawa - wątki archiwalne 60 18-05-2009 19:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.