menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 11:49
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Dla Ala-ma-50

Na specjalne życzenie


Chciałaś tęczę, proszę bardzo
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 11:53
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Re. dla IWO 1111 (+-1?)

1. ważne, że wkleiłaś,(ja próbowałam przenieść w "swoje" miejsce, ale nie miałam cierpliwości i chyba umiejętności)
2. ważne, że sprostowałaś
3. ważne, że masz podobne zdanie
4. ważne, że nie jesteś "aż taka mądra", bo to mnie bardzo onieśmieliło....
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #23  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 12:13
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Już mi się zrobiło lżej na duszy.Dziękuję, tęcza jest śliczna.

Pozdrawiam gorąco.
  #24  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 12:18
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Czekam z niecierpliwością Feliksie.....chciałabym to zobaczyć....
Pozdrawiam.
  #25  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 12:28
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

FELIKSIE !
Pilnuj kolejności stronniczek, bo trudno Cię odszukać, albo w ogóle pomija się Twoje wypowiedzi...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #26  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 15:32
nair nair jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Solec Kujawski
Posty: 97
Domyślnie

Gratuluję tak obszernie i dogłębnie zebranego materiału.Gdyby to chcieli przeczytać i zrozumieć właściwi ludzie ale to jest ponad ich intelekt aby wyciągnąć właściwe wnioski.
  #27  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 16:43
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

jolitko przemiła, nie bądź okrutna i powiedz co i gdzie źle wpisałem.Naprawdę bardzo się staram ale ciągle mi coś nie wychodzi. Pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #28  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 17:19
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Nie przejmuj się - mnie przed chwilą też "nie wyszło" i to raz po razie. Moja uwaga - staram się by była delikatna - wynika z troski by T woje wypowiedzi - zawsze istotne były ogólnie dostępne, a czasem "wskakują" między posty wcześniejszej daty i wówczas tylko bardziej dociekliwi mają do nich dostęp. Poprostu przed dokonaniem wpisu trzeba spojrzeć czy jest sie na ostatniejstronieJa bardzo serdecznie pozdrawiam.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #29  
Nieprzeczytane 03-02-2007, 17:30
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Feliksie - wybacz

Tym razem "czepiłam" się niesłusznie! Sprawdziłam spokojnie i jest mi bardzo wstyd...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #30  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 10:02
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Moje trz grosze

Przy lekturze, tak obszernego i przeładowanego emocjami, materiału, rodzi się, nieodwołalnie, pytanie o intencje i cel takiego wystąpienia. Intencje widać wyraźnie i nie wnikając w poszczególne obszary /na razie/ poruszanych spraw, sprowadza się ona do ukazania, czytelnikom, jakich to nieodpowiednich nieodpowiedzialnych, wręcz nieudolnych ludzi, mamy przy władzy.
Takie podejście wskazuje, wyraźnie, cel jakiemu ma to służyć. Czytelnik ma wyrobić sobie pogląd, że skoro ci są tak źli to na pewno są inni, znacznie od nich lepsi. To dość stara, znana i dobrze wypróbowana metoda walki politycznej.
Wracając do intencji skupię się na tych, których nie dostrzegam, w tym opracowaniu. Nie widzę tam troski o kraj w wymiarze politycznym, gospodarczym czy społecznym. Wypominanie złej wymowy, niezręczności w kontaktach tzw. oficjalnych czy słynnej reklamówki w ręce, przy udawaniu się z tzw. wizytą oficjalną, są niczym innym jak odwracaniem uwagi od spraw ważnych.
Wypominanie obietnic o tanim państwie, o rozrzutność w gospodarowaniu środkami publicznymi, jest słuszne ale od początku do końca demagogiczne. Formacja krytykująca też dawała wiele podobnych obietnic.
Wyliczanie przypadków złej obyczajowości, korupcji, kolesiostwa czy współpracy z ludźmi z poprzedniego okresu, jest zwykłą populistyką obliczoną na tzw. wrażliwość społeczeństwa a w gruncie rzeczy stanowi „ igrzyska „dla odwrócenia uwagi od spraw zasadniczych.
Dlaczego w tematach gospodarki, finansów, oświaty, ochrony zdrowia itp. nie mówi się o malejących nakładach z jednej strony i o rosnących podatkach a zwłaszcza, kosztach utrzymania społeczeństwa?
Dlaczego nie poddano krytyce, wręcz samobójczą politykę zagraniczną, przez co tracimy rynki zbytu.
Brak stanowiska w tych i wielu jeszcze obszarach wskazuje, że krytykujący robiliby to samo. W kilku miejscach użyto sformułowania, że w 17 letnim okresie, czegoś podobnego nie było. Autorzy mają, jakąś dziwnie krótką, pamięć. Wspomnę tylko 4 lata rządów AWS, które zakończyły się ogromnym deficytem w budżecie państwa. Jak to się potem odbiło np. na waloryzacji emerytur wszyscy wiemy.
Daleki jestem od uznania i poparcia dla rządzącej koalicji PIS , SO i LPR ale nie wierzę, że środowisko związane z PO zmieniłoby cokolwiek na lepsze. Cały ten artykuł potwierdza tylko, walkę o władzę. Nie negując słuszności, wielu z postawionych zarzutów, liczę że społeczeństwo rozpozna te zagrywki i da im odpowiednią odprawę.
Jeśli tak się nie stanie, jeśli dalej będą trwały igrzyska pod tytułem dekomunizacja, deubekizacja i czort wie jakie jeszcze, zamiast konsolidacji i skupienia, całego społeczeństwa, dla rozwoju gospodarczego to nikogo i nigdy nie dogonimy a obszar ubóstwa i biedy, będzie się poszerzał.
Mamy wspaniały przykład u sąsiadów za odrą. Istnienie NRD uznano za jedną z kart historii narodu niemieckiego a ocenę tej karty pozostawiono historykom. Oceniono i osądzono tylko tych, którzy łamali prawo a pozostałym obywatelom, byłego NRD, udzielono pomocy materialnej aby szybko mogli powrócić do poziomu europejskiego. Nie wypominano im przeszłości tylko stworzono warunki powrotu do wspólnoty narodu niemieckiego. Prezydent Francji nie zawahał się interweniować kiedy zgrożony był byt firmy Danone
Pamiętamy wszyscy tzw. aferę rozporkową w USA, która groziła pozbawieniem stanowiska prezydenta wielkiego mocarstwa. Darowano mu jednak ponieważ był prezydentem niezwykle odpowiedzialnym za kraj, ludzi i gospodarkę.
Cały świat powtarzał jego zawołanie: - przede wszystkim gospodarka głupku- Jak, do tych przykładów, mają się poczynania naszych polityków np. w sprawie rurociągu bałtyckiego, sprzedaży, do Rosji, mięsa i owoców itp.
Krytykujący obecną koalicję nie podnoszą takich spraw ponieważ sami robiliby to samo.
Warto jeszcze przytoczyć wydarzenie z naszej historii . Marszałek J.Piłsudski, kiedy został naczelnikiem państwa, po odrodzeniu w 1918r. Jednym z pierwszych dekretów nakazał zniszczyć wszystkie akta tajnych policji, odziedziczonych po zaborcach, aby nie były wykorzystywane w walce politycznej.
Dziś, niektórzy politycy, próbują naśladować, tego wielkiego człowieka, tylko coś mi się wydaje, że za mało mają......resztę niech każdy sobie dopowie czego.
PS. iwo111 – piszesz, że tekst, który zamieścilaś, krąży po necie. Sądzę, że krążą również komentarze. Czy możesz podać gdzie znalazłaś te materiał?
pozdrawim
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #32  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 14:02
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Witaj Iwo, te linki, które podałaś są interesujące, jednak ja wolę zdawać się na własne zdanie. Czytam czasami wypowiedzi ludzi/ młodych/na forum i włos mi się jeży na głowie. Przede wszystkim ten wulgarny język, błędy ortograficzne itp., a spojrzenie na świat -konsumpcyjny. Praktycznie bez żadnych skrupułów krytykują wszystko i wszystkich, nic w zamian nie proponując.Ojczyzna dla nich to "kawał płótna", który każdy chce wyrwać strzęp dla siebie. Zresztą to samo robią ,pożal się Boże, koalicjanci.
  #33  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 14:28
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Uśmiech Do Dzidki

Nie wszyscy młodzi są tacy jak piszesz.
A temu, że mają konsumpcyjny stosunek do świata chyba nie należy się dziwić. W końcu każdy ma tylko jedno życie i jeśli ma do wyboru życie za 800zł brutto w Polsce, czy za 5000zł za granicą, to wiadomo, że wybierze tę drugą opcje.Wiem jednak, że nie chodzi tylko o pieniądze. W krajach Europy zachodniej żyje się inaczej niż u nas. Tam urzędy i urzędnicy są dla ludzi, a nie odwrotnie. Na ulicy widać uśmiechnięte buzie i wszyscy potrafią być dla siebie mili. Pomijam już kwestie władzy czy polityki, bo to są zupełnie różne światy. A to, że młodzi robią błędy też nie powinno szokować, skoro mamy taki system oświaty, jaki mamy.
Pozdrawiam
__________________
  #34  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 16:16
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie Do Iwy

Zgadzam się z Tobą, jednak wypowiadałam się głównie na temat tych, którzy rozpisują się na forach lub blogach. Ja też mam dwóch prawie dorosłych wnuków, którzy jednak czują się Polakami. Otrzymali takie wychowanie w domu. Ja jestem przedstawicielką starszego pokolenia i w trudnych momentach dla kraju, potrafiłam wyrzec się wielu rzeczy. Po studiach zarabiałam naprawdę mało i jakoś, mimo że miałam taką okazję, nie opuściłam Polski.Żyłam i pewnie dalej żyję ideałami, ale dobrze mi z tym i jestem optymistką, co do dalszej przyszłości.Pozdrawiam.
  #35  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 16:25
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Przepraszam, ale [b]świadomie zmieniam temat[b]Moje pytanie: czy jest na sali ornitolog? Proszę o ustalenie "rasy" ptaka, którego jako awatara umieściła IWO 1111
ps.och ,oby to nie był kaczorek...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #36  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 17:07
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Jolito? zdumiewasz mnie.Masz pazur Dziewczyno.
  #37  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 17:19
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunshine
Jolito? zdumiewasz mnie.Masz pazur Dziewczyno.
Promyku - basta! Już więcej nie chwal. Robię się przesądna...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #38  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 17:52
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie Do jolity

Zobaczysz, że się doigrasz i to niebawem. Kara będzie straszna a pospólstwo radować się będzie gdy kat się z Tobą rozprawi. Ja nie ornitolog choć w moim mieście mieszka, wybitny, specjalista od owadów. A może to szczypawka?
pozdrawiam
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #39  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 18:16
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Feliksie - nie bądź okrutny...

Ja staram się jak mogę zachować umiar w wypowiedziach, a zwłaszcza ich ilości, ale widać, że mało mogę. Jeśli chodzi o Twojego ziomka - speca od robaków to coś szczęście mu nie dopisuje. Tyle lat w ważnych ławach a ani profesury na zaprzyjażnionej Akademii, ani "honoris"...Możeby go do solarium wysłać?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #40  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 18:33
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Jolito<słonko>Ty moje to ptasze to jest TWEETY po naszemu tłiti taki śmieszny kanarek walczący i psocący wstrętnemu kocurkowi hihihihihi jak mogłaś porównać tak wdzięczne ptasze z imieniem najważniejszych szefów państwa zwanego Kaczolandem - a te stosy akt nie zawsze prawdziwych ,a te gry wojenne tymi aktami- hahahaha pozdrawiam Cię Grażyna
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.III jolita Polityka - wątki archiwalne 500 10-03-2008 18:53
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.