menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 10:27
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie ZG Movement-Ekonomia Zasobów

Podyskutujmy może o blaskach cieniach nie kapitalizmu, i nie sosjalizmu (komunizmu), ale o blaskach i cieniach systemów ekonomicznych opartych na pieniądzu i zasobach. Czy rozwiązanie Zeitgeist Movement ma przyszłośćć, czy to tylko utopia.
Przyznam się, że wierzę w "utopię" propagowaną przez ZG movement (ekonomią zasobów) i długi czas próbowałwem zaintresować nią nasze forum, ale mi się nie udało, narazie.
Może uda mi się tym razem zainteresować przynajmniej Stalincia, Jipa i Wibi.
ZG Movement prowadzi dyskusję nad przyszłą ekonomią, a nie ustrojami politycznymi, moim zdaniem.
http://www.thezeitgeistmovement.com/...ation_Guide/pl
  #42  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 12:31
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Kazimierz

To jest b.długi artykuł i dlatego przeczytałem go nieco pobieżnie ale z tego co wyczytałem to nic innego jak tzw.Ekonomia Socjalistyczna którą miałem na jednym semestrze (były dwa semestry ekonomi,kapitalistyczna i wspomniana wyzej socjalistyczna).To był bardzo trudny przedmiot szczególnie dla młodych ludzi, gdyz wprowadzał nowe,nieznane pojecia które trzeba było wykuc na pamięć niezbyt je rozumiejąc.Zrozumienie przyszło później a własciwie obecnie gdy mamy do czynienia z tym na codzień.Podwaliny pod taki własnie system ekonomiczny stworzył w XIX w.Marks.Myślę, że jeśli nie nastąpi III Wojna Światowa która zmiotła by ludzkość z powierzchni ziemi to wcześniej czy później takie założenia gospodarcze zostana zrealizowane.Realizacja napewno nie odbyła by się bez ofiar i dlatego procesy zmian (jesli beda się dokonywały a bedą) będą bardzo długie,napewno ponad 100 lat.Juz teraz widac pierwsze symptomy załamywania się obecnego systemu monetarnego gdyż ten system po prostu "dusi" świat.Najwieksze kraje,wierzyciele Ameryki jak Chiny,Rosja,Indie,Brazylia juz teraz podpisały umowę o warunkach wymiany towarowej bez pośrednictwa dolara.Ponadto wielkość długu USA wobec reszty świata pod znakiem zapytania stawia przyszłość dolara jako waluty światowej.Czasem wystarczy mała iskierka by rozpętać upadek gospodarki światowej która nastapiła by wraz z upadkiem dolara.Dlatego pewnie najwięksi wierzyciele Ameryki jeszcze na to się nie zdecydowali,bo to oni tak naprawde maja wpływ na całą gospodarkę.Być może taki upadek moze spowodować atak militarny USA na IRAN?(oby nigdy nie nastapił)?Jedno tylko można powiedzieć,dla społeczności Świata stan jaki istnieje obecnie raczej długo się nie utrzyma.
  #43  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 14:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Wibi !

Masz rację ! Całkowite przejście świata od ekonomii monetarej do ekonomii zasobów będzie długie i , jestem pewien, że obędzie się bez III WW.
Walka o pokój, i pokojkowe wdrożenie ekonomii zasobów, powinni przejąć młodzi . Już to robi kilka milionów ludzi na całym świecie. Do propagowania tej ideii nadaje się świetnie internet. Po to powstał też ZG Movement. Jest to spontaniczny Ruch, automatyczne (komputerowe) tłumaczenia tekstów są cyzelowane bezpłatnie. Ruch się dynamicznie się rozwija. Massmedia go nie eksponują i bardzo dobrze. Świat musi być najpierw dobrze zapoznany z ideą, że nie jest to kwestia władzy politycznej, jakiegoś ustroju quasi-socjalistycznego, ale kwestia urządzenia ekonomicznego świata na nowych zasadach. Bez pieniądza, co jest widziane trochę jak utopia.
Dla tych, którzy żyją z zasobów kopalnych ( ropy, gazu,metali itp) jest to widziane jako zamach na ich kraj, na nich. Tym bardziej, że idea zrodziła się w USA.
Irańczycy tak są indoktrynowani, moim zdaniem, ale to,że sami otwarcie grożą Izraelowi bronią atomową,i zmieceniem go z mapy, nie widzą, i nie trakują jako niedopuszczalnego zła, które potępia cały światm wszyscy ludzie dobrej woli.
Świat nie może do tego nigdy dopuścić.
Mam nadzieję, że upadek ekonomii monetarnej odbywa się pod kontrolą, a to, że już trwa, to widać.
Zaryzykuję nawet i powiem, że zwycięstwo tej ideii ( przejścia świata na ekonomię zasobów) nastąpi w w Wielkiej ZJEDNOCZONEJ EUROPIE, w połowie tego wieku, a może wcześniej ?
  #44  
Nieprzeczytane 23-02-2010, 17:06
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Może jeszcze trochę rozszerzę swoja poprzednią wypowiedź,mianowicie mowimy ustrój "kapitalistyczny",jest to pojecie w naszej dobie całkowicie nieuprawnione gdyż kapitalizm jako taki prócz tego, że bazował na "wyzysku" to jednak sumaryczna wielkość kapitału w świecie była ograniczona np.zasobami złota.Obecnie tego juz nie ma tzn.parytetu złota a w świecie króluje wirtualny pieniadz służący m/n do podboju i zniewolenia innych narodów (jak Polska) nie posiadających zasobów naturalnych, bedacych gwarancją niepodległości.Kraje,majace zasoby naturalne mozna podbić i zniewolic jedynie militarnie (jak Irak) lub obecnie Afganistan.Mając zasoby można śmiac się prosto w twarz "Wujowi Samowi" jak robi to Wenezuela szczególnie gdy ma się przyjaciół bedacych mocarstwami w sensie militarnym i surowcowym (Rosja).
  #45  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 02:35
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Mózgi... Jednak mózgi się liczą, było parę polskich mózgów które zarobiły kupę kasy u wuja Sama...
W tej konkurencji nie masz szans, wibi, przykro mi...
Holandia,Szwecja, Hiszpania, Portugalia i Szwajcaria nie mają zbyt wielu zasobów naturalnych i ciągle nie są zniewolone...
Pan wybaczy, ale zaczynam Pana szanować jako mniejszość intelektualną
__________________
  #46  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 12:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Stalińciu !

Właśnie, na Twój mózg liczyłem. Moim zdaniem, nie chodzi o użycie swojego mózgu do robienia kasy i myśleniu tylko o sobie, ale o los innych. Wibi podziela chyba moje myśli i w "raju" ,o którym wspominasz mógłby zrobić kasę niemniejszą od Ciebie, ale ma teraz czas i warunki do myślenia o tych co przyjdą po nim. Może o swoich wnukach ?

W "Podsumowanie Rozdziału 2 (http://www.thezeitgeistmovement.com/...tion_Guide/pl), zawarta jest taka sentencja:

System Monetarny świata jest jedynie grą. Ma niewielkie podstawy w rzeczywistości. Pojawił się tysiące lat temu, kiedy niedobór surowców był codziennym problemem. Ludzie w tamtych czasach musieli znaleźć jakiś sposób, żeby dystrybuować dobra i usługi, jednocześnie wynagradzając tych, którzy pracowali by je wyprodukować. Ten monetarny system pracy był podstawą systemu przez tak długi czas, że większość nie wyobraża sobie bez niego życia. Niezależnie od tego jednak, mechanizmy tego systemu, zarówno strukturalne jak i psychologiczne, stworzyły dramatyczne problemy w obrębie całego społeczeństwa, poczynając od monetarnie warunkowanego przestępstwa i emocjonalnych wypaczeń po nadużycia i wyzysk planety i siebie na wzajem na różnych szczeblach. Świat składa się obecnie z serii plemiennych Mafii. Granica między tradycyjnym biznesem a przestępczością zorganizowaną właściwie nie istnieje. Z innej strony, świat stoi w konflikcie z samym sobą, gdyż jednostki, firmy i kraje ciągle walczą by ochronić to, co mają i zyskać więcej, zwykle siłą i korupcją. Z jeszcze innej strony, cały świat ma u samego siebie dług, będąc winnym komiczne sumy pieniędzy, gdy tymczasem sama integralność struktur finansowych stoi na krawędzi rozpadu z uwagi na swoje własne słabości.

Tym niemniej, to wszystko nic w porównaniu ze znacznie silniejszą, niezauważaną siłą, która gwarantuje ostateczny koniec systemu ekonomicznego, jakim go znamy, a zwie się "Technologicznym Bezrobociem". Ludzie są zastępowani coraz szybciej przez zautomatyzowane systemy, co prowadzi do katastrofy w niespotykanym wymiarze, ponieważ jeśli ludzie nie mają pracy, to nie mogą podtrzymywać ekonomii poprzez kupowanie. Ta rzeczywistość jest ostatecznym dowodem, że obecny system jest przestarzały i jeśli chcemy uniknąć zamieszek na ulicach i biedy na bezprecedensową skalę, to musimy ponownie przemyśleć nasze tradycyjne koncepcje funkcjonowania społeczeństwa na najbardziej fundamentalnym poziomie.

Potrzebujemy nowego systemu społecznego, który będzie zaktualizowany do dzisiejszej wiedzy i nowoczesnych technologii.
, z którą się w pełni zgadzam, szególnie z tym czerwonym, "bezrobociem technologicznym". Ludzie, "ludzie nie mają pracy, to nie mogą podtrzymywać ekonomii poprzez kupowanie.", bo nie mają pieniędzy, które teraz daje tylko praca !

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 24-02-2010 o 13:34.
  #47  
Nieprzeczytane 24-02-2010, 13:25
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Holandia,Szwecja, Hiszpania, Portugalia i Szwajcaria nie mają zbyt wielu zasobów naturalnych i ciągle nie są zniewolone...

Kiedyś na Majorce pewien nasz Obywatel będąc na wywczasach zagadnął kelnera który go obsługiwał mówiąc:" macie piekny zakątek,wspaniałe plaże i cudowny klimat.Na co tenże hiszpański kelner mu odpowiedział,mamy? nie proszę pana,to nie nasze,my tu tylko pracujemy a reszta jest własnością Niemców,Anglików i Amerykanów,My mamy tylko pracę ale jak własciciel chce mnie wyrzucić to na drugi dzień już tej pracy nie mam",to w skrócie, bo chodziło raczej o uzasadnienie mojego wcześniejszego postu i polemiki Stalina
  #48  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 12:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bzdura i braki w myśleniu perspektywicznym. Był czas że zamykano przedszkola bo nie było dzieci lub było ich mało. Teraz gdy przyrost nieco wzrósł okazują się braki miejsc w przedszkolach. Jak namówić rodziców do posiadania dzieci gdy w perspektywie widzą BRAK MIEJSC W PRZEDSZKOLU.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...i_walczyc.html

Może jeszcze następny "kwiatek". Likwidowano kopalnie, likwidowano szkoły górnicze i teraz nie ma nawet podręczników do nauki zawodu. Te co gdzieś są maja wiedzę historyczną nadającą się do muzeum górnictwa. (zresztą dla mnie nic dziwnego, ja też -dzieści lat temu wiedzę z książek do nauki zawodu pobierałam o urządzeniach dawno złomowanych) teraz nie ma kto opracować takich książek i nie ma chętnych do tego.

http://www.dziennikzachodni.pl/slask...remu,id,t.html

Pewnie wkrótce okaże się, że brak miejsc w zlikwidowanych szkołach podstawowych i następnie tych nieco wyższych gimnazjach i liceach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #49  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 14:57
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Tadeuszu !

Ubolewasz, że Twoje ukochane górnictwo upada. Współczuję Ci, bo upadła także moja branża, przemysł włókienniczy, w tym mój ulobiony,wełniany, przędzalniany,czesankowy, i mój zakład TPCz Merinotex, w Toruniu. Niestety, nasze emerytury przypadły na czas kryzysu systemu monetarnego, o którym piszę idaję link do głównego opracowania ntt.
Fakt, to jest kobylaste opracowanie, ale warto się z nim zapoznać, chociażby pobieżnie.
W pewnym sensie, to my mamy szczęście, że nie musimy już szukać pracy, aby przetrwać najgorsze, ale nasi spadkobiorcy będa jeszcze długo musieli walczyć o przetrwanie, mimo pozorów nowoczesności wokół. Ciekaw jestem, jakie jest Twoje zdanie ntt.
  #50  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 15:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu

Cytat:
Ubolewasz, że Twoje ukochane górnictwo upada. Współczuję Ci

Gdzie napisałem, że ubolewam?, że ukochane? no gdzie?
To, że dużo kopalń zostało zlikwidowanych uważam za słuszne, pokłady w rejonie tych kopalń wybrane, wybieranie resztek hmm baaardzo niebezpieczne. Czasem włos jeżył się na głowie widząc co się dzieje w tych resztkach. rak był i jest dalszych koncepcji, przygotowania następnych pokoleń do tego zawodu, brak nakładów na przygotowanie nowych pokładów do właściwej eksploatacji. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie bo szkół za mało i dochodzi do tego długi okres odkąd przestałem pracować. Pewnie w wielu miejscach bardzo bym się dziwił jakie teraz urządzenia są na dole kopalń. Myślę, że podobnie jest w wielu dziedzinach. Postęp technologii jest ogromny
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #51  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 15:24
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Anko !

Cytat:
Napisał Anka25
Pamiętam Gierka, ale Gierek nie lubię.
  #52  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 15:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Tadeuszu !

"Może jeszcze następny "kwiatek". Likwidowano kopalnie, likwidowano szkoły górnicze i teraz nie ma nawet podręczników do nauki zawodu. Te co gdzieś są maja wiedzę historyczną nadającą się do muzeum górnictwa. (zresztą dla mnie nic dziwnego, ja też -dzieści lat temu wiedzę z książek do nauki zawodu pobierałam o urządzeniach dawno złomowanych) teraz nie ma kto opracować takich książek i nie ma chętnych do tego."
Odniosłem się tylko do tego akapitu. Fakt, Górnictwo jest jeszcze podtrzymywane przy życiu przez państwo, ale to już agonia, moim zdaniem, dumy PRL.
Pierwszy link się u mnie nie otwiera.
  #53  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 15:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
"Może jeszcze następny "kwiatek". Likwidowano kopalnie, likwidowano szkoły górnicze i teraz nie ma nawet podręczników do nauki zawodu. Te co gdzieś są maja wiedzę historyczną nadającą się do muzeum górnictwa. (zresztą dla mnie nic dziwnego, ja też -dzieści lat temu wiedzę z książek do nauki zawodu pobierałam o urządzeniach dawno złomowanych) teraz nie ma kto opracować takich książek i nie ma chętnych do tego."
Odniosłem się tylko do tego akapitu. Fakt, Górnictwo jest jeszcze podtrzymywane przy życiu przez państwo, ale to już agonia, moim zdaniem, dumy PRL.
Pierwszy link się u mnie nie otwiera.
To nie jest ubolewanie a stwierdzenie faktu, czytaj ze zrozumieniem-. Górnictwo obecnie utrzymuje się za swoje. Nie dokładasz do niego.
Link o przedszkolach faktycznie się nie otwiera, cóż mam zrobić?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #54  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 16:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

No, to ja ubolewam,że upada duma PRL, ale z drugiej strony, można to zaliczyć bo blasków III RP.Tak zresztą jak upadek przemysłu lekkiego.
  #55  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 21:13
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

A propos kopalń i przemysłu włokienniczego...
Co do kopalń, to wyczytałem że w Niemczech sa 3 kopalnie wegla kamiennego, głównie po to, aby zapewnić przetrwanie zawodu, wiedzy i technologii. Głowy za ta informację nie dam bo czytałem dawno ale faktem jest, że Zagłębie Ruhry od dawna górnictwem nie stoi. Mogło się cos zmienić ze względu na Chiny.
Co do przemysłu włókienniczego to akurat sprowadzałem maszyny dla tegoż, najbardziej pamiętam firmę Bruckner Trockentechnik ale kontrahentów mieliśmy też w Anglii i Włoszech. Natomiast iestety koszty produkcji dramatycznie spadły i przestaliśmy się mieścić na rynku...
__________________
  #56  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 21:32
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
.. ubolewam,że upada duma PRL... można to zaliczyć bo blasków III RP.Tak zresztą jak upadek przemysłu lekkiego.
Nie tylko przemysł lekki upadł (Łódź,Żyrardów,Milanówek,Bielsko), upadł lub jest w agonii przemysł stoczniowy,huty sprzedane,inne,wielkie zakłady przemysłowe (Tychy,Bielsko,Żerań,Cegielski...)w obcych rękach podobnie jak cały przemysł tytoniowy i spirytusowy,wszystkie cementownie i część energetyki.Cała masa różnych innych zakładów nie jest nasza a zysk transferuje do właścicieli,dobrze,że juz im skończyły się ulgi podatkowe?ale nie wiem czy do końca.Nie ma przemysłu farmaceutycznego który był największym wśród demoludów.
Zostaliśmy tylko MY,seniorzy,niektórzy nawet chwalący upadek PRLu pewnie do czasu dopóki ZUS wypłaca emerytury i renty a co będzie jak przestanie wypłacać?Co wówczas ci którym jest tak "dobrze" powiedzą?Bedą strajkować?Oflagują się?wolne żarty.Pamietajcie,że taki scenariusz jest możliwy i uwzglednijcie to w swoim chwaleniu.
  #57  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 21:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Proponuje dolaczyc do pochodow protestacyjnych na Placu Czerwonym w Moskwie - moze cos z tego wyjdzie? ......i bedzie wiecej ludu z czerwonymi sztandarami. Tam tez panuje nostalgia za dawnymi czasami!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #58  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 21:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tęskniący za PRL-em starsi wiekiem. Od którego roku za tamtego ustroju waloryzowano renty i emerytury??? Wiem że w latach sześćdziesiątych jeszcze nie. Pamiętam rentę babci otrzymaną po dziadku w kwocie 360 zł koniec lat 50-tych i całość 60-tych. Renta po sztygarze na kopalni a więc powinna być dość wysoka.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #59  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 06:16
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Blaski:
Kazdy moze gadac co mu slina na jezyk przyniesie i mimo, ze czasami uszy bola od sluchania a oczy od czytania to
niech tak zostanie.
Jest nadzieja, ze opluwacze sami zapluja sie na smierc
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #60  
Nieprzeczytane 26-02-2010, 09:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Blaski:
Jest nadzieja, ze opluwacze sami zapluja sie na smierc

Ojoj, starsza pani i takie życzenia dla bliźnich.
Fuj!!!

ps. i jeszcze się szczerzy....szczerze...zdaje się.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oczy - cienie, worki, przebarwienia - komentarze bajbus Ogólny 7 04-04-2011 11:24
PRL - Blaski I Cienie... Lila Polityka - wątki archiwalne 552 23-02-2010 00:55
Sabatowo cz.III jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 473 18-02-2009 08:08
Rocznice cz.III jolita Różności - wątki archiwalne 524 10-02-2009 22:15
Co z tą Polską ???...cz.III Lila Polityka - wątki archiwalne 490 17-02-2008 11:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.