menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 16:57
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Grażynko, trudno mi Ciebie zrozumieć. Nie dbasz o siebie , bo Ci się nie chce. Mnie się to nie mieści w głowie.
Rozumiem, każdy z nas ma lepsze i gorsze dni.
Są dni, że też mi się czegoś nie chce zrobić, ale następnego dnia nadrabiam zaległości. Bo według mnie , tak trzeba.
Jak można nie dbać o siebie a wymagać by ktoś dbał o nas.
Chyba wiesz co mam na myśli...
A apropo dobrych butów, to ja tylko takie kupuje. O stopy należy dbać przez całe życie. To one nas dżwigają.
I nie dość , że noszą tyle kilo to jeszcze żałujesz im na porządne buty które można kupić za około 200 zł. Ja w ubiegłym roku kupiłam za tyle dobre klapki i nie trzymam ich w szafce tylko służą mi już drugi sezon.
Serdecznie Cię pozdrawiam.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 17:02
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

jp. masz racje, ale ja ostatnio na prawde źle sie czuje, nawet nie wesz jak bardzo, a stękać nie mam zamiaru....ani Tobie , ani nikomu tutaj...bo po co mam wprowadzać chorobliwa atmosferę.
W dniach tzw. lepszych mam porywy dbałosci , ale ostatnio jest ich coraz mniej. zwalam to na poczet wieku no i dolegliwosci..o których nie chcę pisać..
Dbałość to tez usilne kamuflowanie tego co jest np. naturalne czyli barwienie siwych włosów tez...
O higiene osobista dbam, nie łażę jak kocmołuch, ale tez nic nadzwyczajnego nie wyczyniam z tą dbałością....nie picuję stóp na wysoki szlif, bo po co, i tak biegam po domu boso i nigdy nie przestanę, myslę, że aż taka obleśna to nie jestem....a jesli jestem to trudno.....
Myśle, że jesli los skaże mnie kiedys na bycie włóczęga to chyba dam radę....
tez pozdrawiam.
Ostatnio widziałam u pani , która chyba była bezdomna szałowe skórzane buciki, serio!!! Prosze na mnie nie krzyczec, ja na prawde to widziałam! Dla mnie to też abstrakcja.Na dodatek miała na powaznie wypielęgnowane ręce i stopy, długo zastanawiałam sie jak to jest mozliwe, a jednak jest.....
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 30-07-2008 o 19:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 17:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Grażynko, dbałość w/g mnie nie ma nic wspólnego z kamuflowaniem.
Kamuflować, czyli tuszować należy różne niedoskonałości , dbać to pielęgnować . To dwa różne pojęcia.
Teraz są upały i każdy z nas ma gorsze dni. Nasze organizmy nie są przyzwyczajone do takich temperatur, ale za kilka dnia się ochłodzi i będzie wszystko o'cay.
To normalne, że się starzejemy i jesteśmy coraz mniej sprawni ale najważniejsze by się nie poddawać.
Głowa do góry. Więcej optymizmu !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 17:33
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Basiu, Malwino, Ewelino, dziękuję za troskę.
Ale z siebie zrobiłam fleję
Zapewniam ze nogi myję codziennie
Jeśli chodzi o tę bruzdę- może źle to określiłam. To zwykłe zgrubienie naskorka pod stopą, powstale prawdopodobnie w wyniku scisniecia stopy przez zbyt wąskie buty (mam na myśli tęgość stopy) Po zastosowaniu przez kilka dni masci na odciski (po zimie tak zrobilam) skora zeszla po moczeniu stop jak sznureczek pociągniety za jedeną z koncowek. Jest to trochę bolesne miejsce od tego czasu, zwlaszcza jak duzo chodze.

Przy okazji mam pytanie - czym zmiękczyc wode do moczenia stop? Ja dodaję mydlo, ale ktos tu pisał o sodzie. Wiem że sól można dodać, ale o sodzie nie słyszałam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 18:57
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

To nie tak,to nie tak - zadna fleja- nie mówimy o czystości, tylko o pielegnacji. Tak -soda do zmiękczenia skóry.A wąskie buty wyrzuc do kosza, bo będziesz miała bóle głowy, albo już je masz.O to miejsce odciskowe dbaj, ścieraj, masuj,natłusczaj,to zmniejszysz tendencje do odnowy.A generalnie jak widzisz, ze robi sie gdzieś odcisk-winne sa buty.W naszym wieku struktura stopy "leci"wszystie mięsnie, ścięgna w stopie są w gorszej kondycji, skrócone,kosteczki sie rozłazą i naprawdę wymagamy super wygodnych butów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 19:51
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie Grażyno

Cytat:
Napisał grazyna
A co sądzicie o niewygodnych klapkach? Czy je wywalić, czy zanieśc do szewca i dac oblkeic te miejsca , które ścieraja stopy.Czy taka inwestycja się opłaci czyli czy przyniesie efekt oczekiwany i poprawi komfort noszenia klapci.
j.p. bóle głowy nie maja nic wspólnego z upałami, zapewniam , że lubie upały, no może ostatnio nie tak bardzo....
Musisz sama zdecydowac co zrobic.Dla mnie klapki to najwygodniejsze obuwie,ale niestety trzeba sobie je dobrac odpowiednio.Uważam,że lepiej kupic jedne buty droższe,które służą nam długo niż kilka par byle czego.To tylko złudzenie,że zaoszczędzilismy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 21:39
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Najmniejszy problem z nogami tego lata to chyba ja mam,gdyż jedną nogę noszę w gipsie do kolana, no i jej nie myję od 6 tygodni.A ta druga ,niby zdrowa też robi się chora od tego dżwigania ciężaru.I wszystkie buty poszły do szafy.Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 21:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Czarna

Cytat:
Napisał czarna
Najmniejszy problem z nogami tego lata to chyba ja mam,gdyż jedną nogę noszę w gipsie do kolana, no i jej nie myję od 6 tygodni.A ta druga ,niby zdrowa też robi się chora od tego dżwigania ciężaru.I wszystkie buty poszły do szafy.Pozdrawiam .
życzę jak najszybszego pozbycia się gipsu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 03-08-2008, 21:45
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

To ja tez życze pełnej sprawnosci tej chorej i zagipsowanej nogi
__________________
Grazyna

Ostatnio edytowane przez grazyna : 04-08-2008 o 13:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 12:29
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie hej,hej...

Hej,koleżanko"czarna".Ja też miałam dwa razy kończyny w gipsie.Byłam trochę mniej obciążona,bo raz w maju 1997 r/jeszcze pracowałam/Była to prawa noga także "pod kolano".Następnie w lutym ub.roku lewa ręka w nadgarstku.Złamanie nastąpiło w wyniku upadku na śliskiej jezdni w tym samym dniu,co pan premier Kaczyński.Teraz ręka jest już na tyle sprawna,że noszę ciężkie zakupy.Jeżdżę tez rowerem i uprawiam działkę.Nie martw się ...wszystko powinno wrócić do normy!W tym czasie,gdy miałam rękę w gipsie nauczyłam się poruszać po internecie...Nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło...Pozdrawiam.Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 18:16
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Dziękuję Basi,Grażynie i Barbarze M.za miłe słowa i za to ,że się do mnie odezwałyście.Już mi rażniej z Wami.Jutro pomykam (mam nadzieję) na zdjęcie gipsu, i umyję sobie nogi jak przystało na osobę cywilizowaną.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 21:45
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

pomykaj, pomykaj, aby nie za prędko i melduj sie po zdjęciu i co dalej mówią "opiekunowie Twojej nogi"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-08-2008, 23:01
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Po zdjęciu gipsu czeka Cię Martuniu rehabilitacja, dla mnie była żmudna i niezbyt przyjemna, a poza tym trzeba bardzo uważać, wiem coś o tym, bo miałam dwukrotnie gips i to na tej samej kończynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 22:09
smakokoszka smakokoszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 74
Domyślnie

dopiszę i ja słówko---mnie przyprawiają o mdłości osoby z grzybicą paznokci które wchodzą na baseny . To skandal i niejednokrotnie już chciałam rozmawiać z takimi paniami w sanatoriach.Obsługa mówi o płynach dezynfekujących a mnie mdli.Dostępnośc protetyki stomatologicznej opanowała szczerbate, śmierdzące j.ustne --bo to widać,a wstrętne zjedzone paznokcie to już niekoniecznie ważne.A jest taki prosty ,tani sposób na twarde,chore panokcie--ocet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-08-2008, 22:37
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara13
Po zdjęciu gipsu czeka Cię Martuniu rehabilitacja, dla mnie była żmudna i niezbyt przyjemna, a poza tym trzeba bardzo uważać, wiem coś o tym, bo miałam dwukrotnie gips i to na tej samej kończynie.

Melduję,że gips już zdjęty,a ja po kąpieli w wannie.Obie nóżki mam wymoczone i wreszcie lekkie.Narazie zalecone mam ćwiczenia w domu,a póki co utykam jak kaczka.!Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 16:17
wisia's Avatar
wisia wisia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: małopolskie
Posty: 40
Domyślnie do // smakokoszka

Cytat:
Napisał smakokoszka
dopiszę i ja słówko---mnie przyprawiają o mdłości osoby z grzybicą paznokci które wchodzą na baseny . To skandal i niejednokrotnie już chciałam rozmawiać z takimi paniami w sanatoriach.Obsługa mówi o płynach dezynfekujących a mnie mdli.Dostępnośc protetyki stomatologicznej opanowała szczerbate, śmierdzące j.ustne --bo to widać,a wstrętne zjedzone paznokcie to już niekoniecznie ważne.A jest taki prosty ,tani sposób na twarde,chore panokcie--ocet.
..... nie mam grzybicy ,dbam o stopy, ale niestety mam wrastające paznokcie i co jakiś czas muszę je wycinać / aby wyciąć, zmiękczać /--- napisz proszę o co chodzi z tym octem , może to jest metoda

Ostatnio edytowane przez wisia : 16-08-2008 o 18:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-08-2009, 20:37
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Zły, wściekły

Witam,ja chociaż od lat noszę buty wygodne,firmowe,to i tak nabawiłam się odcisku na palcu prawej stopy-piekielnie boli,a maść na odciski nie pomaga,czyżby pozostał tylko laser?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-08-2009, 20:07
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziunia_50
Witam,ja chociaż od lat noszę buty wygodne,firmowe,to i tak nabawiłam się odcisku na palcu prawej stopy-piekielnie boli,a maść na odciski nie pomaga,czyżby pozostał tylko laser?
A może ktoś zna dobry sposób,na odciski?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 23:28
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Jak pozbyć się bezoperacyjne haluksów?....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 09:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Gdzieś pisałam obszernie o haluksach, ich powstawaniu, profilaktyce itp....nie pamiętam..jak znajdę, przypomnę sobie to tu wrzucę w wolnej chwili...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.