menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-01-2010, 15:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Polityczni i apolityczni seniorzy .


Jestesmy seniorami w roznej skali wiekowej ,byc moze ,ze i oprocz emerytow na tym portalu i w klubie sa tez rencisci ,a tych wiek moze byc rozny,sa wsrod nich tez seniorzy inwalidzi.

Zakladam temat ten po to aby posluchac/poczytac seniorki i seniorow o tym czy warto interesowac sie interesowac i zajmowac polityka ?

A jezeli juz ,to co nam polityka daje i jakie z niej odnosimy korzysci ?

Wiemy,ze duza ilosc spoleczenstwa POLITYKA NIE INTERESUJE,wiele osob nie zwraca na to wogole uwagi ,jeszcze innych z "polityki "wyleczono i wyjalowiono".

W Polsce politykowanie jest bardzo "modne" i z tym maja klopot rzadzacy Polakami .

Polskie spoleczenstwo jest jeszcze na tyle swiadome (to co interesuje sie polityka),ze nie da sobie wcisnac medialnej propagandy ,wszelkich klamstw i przeinaczen, siegac do wielu zrodel informacji.
Dzieki internetowi mozna poczytac wiele na temat zagadnien politycznych oraz o tym co faktycznie w swiecie sie dzieje.

Osobiscie uwazam,ze POLITYKA WINIEN INTERESOWAC SIE KAZDY DOROSLY CZLOWIEK.
Co Panstwo o tym sadzicie ?
  #2  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 15:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie ma powinien . Ja mam w nosie ,bo polityka ,polityka ,a życie toczy sie samo .Znaczy żyję e w wolnym kraju jeśli nie muszę interesować się polityka bo nie ma ona na moje życie większego wpływu.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 20:41
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wiemy,ze duza ilosc spoleczenstwa POLITYKA NIE INTERESUJE,wiele osob nie zwraca na to wogole uwagi ,jeszcze innych z "polityki "wyleczono i wyjalowiono".

Ja do takich seniorów należę, podchodziłam do spraw politycznych bardzo emocjonalnie, a po co?

Wiemy , że zawód polityka i prostytutki wymaga dużej dyplomacji, więc dyskutowanie w tematach polityki i prostytucji jest trudne i nie można w nich kierować się emocjami .
Więc tak czynię.
Próbowałam , ale wyleczono i wyjałowiono mnie z tego - obecnie zajmuję się o wiele wspanialszymi sprawami SZTUKĄ
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #4  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 20:54
Ewka52's Avatar
Ewka52 Ewka52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: POZNAŃ
Posty: 6
Domyślnie

Osobiscie uwazam,ze POLITYKA WINIEN INTERESOWAC SIE KAZDY DOROSLY CZLOWIEK.
Co Państwo o tym sadzicie ?[/quote]


Witam
Do całkiem niedawna, uważałam dokładnie to samo
Ostatnie lata,uświadomiły mi dobitnie iż nie mam absolutnie żadnego wpływu na to,co dzieje się w moim kraju.Zresztą to tendencja światowa : politycy dzisiejsi publicznie obiecują,prognozują,napawają optymizmem po to by wygrać .... a potem i tak robić swoje...Nikt nie musi już dotrzymywać obietnic,danego publicznie słowa,bo zniknęły takie wyrazy jak honor,wstyd itp...
Mnie akurat bezczelność i tupet bardzo w życiu przeszkadzają,ale wystarczy popatrzeć na słupki poparcia (znowu wzrosły! ) dla Tuska...
Dla młodszych ode mnie wyborców widać takie zachowania są bez znaczenia..
Przeżyłam KOMUNĘ, przeżyję i Tuska,bo ja nigdy nie obrażam się na rzeczywistość.
Wyciągam jedynie kolejne wnioski dla siebie ... i znowu idę do przodu
  #5  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 20:55
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Ja do takich seniorów należę, podchodziłam do spraw politycznych bardzo emocjonalnie, a po co?


Próbowałam , ale wyleczono i wyjałowiono mnie z tego - obecnie zajmuję się o wiele wspanialszymi sprawami SZTUKĄ

A ja nie pozwalam by mnie wyjalowiono, przez przekore sie zaglebiam
Sztuka sie interesuje
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #6  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 21:04
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Można interesować się i jednym i drugim, ale na polityce zawsze jest weselej...może sztuka przyjemniejsza, ale na polityce czas bardziej się denerwuje, adrenalina rośnie, szczególnie jak proste krzywym się robi, jak żółwik się pokaże, bo aż się prosi, żeby wyjść z ukrycia...
a sztuka, sztuka każe podumać, zastanowić się, kontemplować, wyluzować, przeżywać sztukę, to prawie jak modlitwa
ale jedno z drugim się uzupełnia, tu się człowiek wkurzy - tam wyluzuje i odwrotnie,...
  #7  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 21:19
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Jeśli juz można by połączyć politykę ze sztuką, tak aby sie wzajemnie te dziedziny nie wykluczały, to można by powiedzieć, że obecni politycy (skoro robia tyle "plam") to taszyści z kierunkiem na informel

Niektóre ich posunięcia, to niczym Action art.
  #8  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 21:24
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Jeśli juz można by połączyć politykę ze sztuką, tak aby sie wzajemnie te dziedziny nie wykluczały, to można by powiedzieć, że obecni politycy (skoro robia tyle "plam") to taszyści z kierunkiem na informel

Niektóre ich posunięcia, to niczym Action art.

Polityka, sztuka i kultura.
Bo jak sie patrzy na taka polityke to sztuka zachowac kulture
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #9  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:18
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Polityka, sztuka i kultura.
Bo jak sie patrzy na taka polityke to sztuka zachowac kulture
a jak się czyta,
że prezydent był na premierze,

To trzeba się lepiej i dokładniej wczytać, aby nie potraktować tej wiadomości jak afery seksualnej
-tylko jako wydarzenie kulturalne w którym uczestniczył polityk
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #10  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewka52
Osobiscie uwazam,ze POLITYKA WINIEN INTERESOWAC SIE KAZDY DOROSLY CZLOWIEK.
Co Państwo o tym sadzicie ?


Cytat:
Witam
Do całkiem niedawna, uważałam dokładnie to samo
Ostatnie lata,uświadomiły mi dobitnie iż nie mam absolutnie żadnego wpływu na to,co dzieje się w moim kraju.Zresztą to tendencja światowa : politycy dzisiejsi publicznie obiecują,prognozują,napawają optymizmem po to by wygrać .... a potem i tak robić swoje...Nikt nie musi już dotrzymywać obietnic,danego publicznie słowa,bo zniknęły takie wyrazy jak honor,wstyd itp...
Mnie akurat bezczelność i tupet bardzo w życiu przeszkadzają,ale wystarczy popatrzeć na słupki poparcia (znowu wzrosły! ) dla Tuska...
Dla młodszych ode mnie wyborców widać takie zachowania są bez znaczenia..
Przeżyłam KOMUNĘ, przeżyję i Tuska,bo ja nigdy nie obrażam się na rzeczywistość

Ewuniu, Tuska to raczej niedługo nam do przeżycia zostało.
Przeminęło z wiatrem, rzec można. A raczej,
przeminęło z kompromitacją.

Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez Lila : 23-01-2010 o 22:53.
  #11  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Amelio masz rację trudno zachować kulturę przy naszych politykach. Ja interesuję się polityką, ale bez emocji. Traktuję ją czasem jak kabaret, choć wiem, że od tych kabareciarzy zależy w jakiś sposób mój los.
  #12  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:44
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przeminęło z wiatrem, rzec można. A raczej,
przeminęło z kompromitacją.

Kiedy będzie mozna powiedzieć?

- Przeminęło z korupcją.
  #13  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:52
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
......trudno zachować kulturę przy naszych politykach. Ja interesuję się polityką, ale bez emocji. Traktuję ją czasem jak kabaret, choć wiem, że od tych kabareciarzy zależy w jakiś sposób mój los.

Ja też traktuję ich jak kabaret.
Kabaret Niemoralnego Spokoju
  #14  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 22:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Ja też traktuję ich jak kabaret.
Kabaret Niemoralnego Spokoju

A także ''Koń polski'', jako że udało się wyborców zrobić w konia.
  #15  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:06
Stach Głąbiński Stach Głąbiński jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Gdańsk, pomorze, Polska
Posty: 3
Domyślnie

Rządzenie krajem, w którym żyjemy decyduje o warunkach bytowania naszego i przyszłych pokoleń. Uchylanie się od odpowiedzialności za kształtowanie tych warunków jest głupotą. Minimum stanowi udział w wyborach wszystkich szczebli - od ogólnopaństwowych do osiedlowych. Twierdzenie, że wszyscy kandydaci są jednakowo nieodpowiedni, jest bez sensu: nawet w skrajnej sytuacji istnieje możliwość wyboru mniejszego zła. Jeżeli ktoś twierdzi, że nie ma różnic jakości kandydatów, to po prostu jest niedoinformowany i powinien postarać się o uzupełnienie swojej wiedzy. A możliwości są nieograniczone, np. w Internecie.
Nieco wyższy od tego minimum stopień aktywności politycznej (niestety skandalicznie zaniedbywany) polega na nadzorowaniu działalności mojego przedstawiciela, który, jeżeli nikt nie dopomina się o informacje z jego wypełniania obowiązków mandatowych (choćby tylko sprawdzanie obecności na posiedzeniach), traci poczucie odpowiedzialności, demoralizuje się. Sprawa w okręgach wielomandatowych utrudniona, gdyż właściwie nie wiadomo, który z reprezentantów jest moim przedstawicielem.
To, co dotąd opisałem, jest to minimum, które odpowiedzialnemu, rozsądnemu człowiekowi nie może wystarczyć. Efektywny wpływ na zarządzanie krajem, miastem itp. mogą mieć jedynie członkowie większej grupy, np. partii, czy stronnictwa. Patologia naszego życia politycznego wynika z niezrozumienia istoty partii: powszechne jest bierne akceptowanie przez ogół członków wszelkich wyczynów kierownictwa. Wstąpić do partii należy nie dla osoby "wodza", lecz dla zasad wyrażonych w statucie, za których realizację każdy członek jest odpowiedzialny i pilnowanie kierownictwa, by tych zasad przestrzegało jest jego głównym obowiązkiem. Należy dążyć do tego, by w polskich stronnictwach znajdowało się jak najwięcej ludzi, którzy rozumieją to i zamiast wiwatować swoim przywódcom, krytykują ich za łamanie zasad. Tak działam w SLD i widzę jak coraz więcej znajduję poparcia dla krytyki przewodniczącego partii, który bezczelnie łamie postanowienia statutu. Jeszcze raz powtarzam: gdy przynajmniej część z nas przyjmie że każdy, w stronnictwie, którego program jest zbliżony do przekonań własnych, będzie konsekwentnie wymagał od elity przestrzegania prawa, atmosfera poprawi się. Działacza politycznego do odpowiedzialnego postępowania skłoni krytyka nie przeciwników, lecz kolegów partyjnych.
  #16  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:07
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

aaapolityczna jestem i jest mi z tym dobrze..bardzo dobrze...
a Lepper mój ulubieniec zresztą to już w mediach się pokazuje?
jak tak to włączę telewizor.

...czytać się nie da patrzeć też już biorę prochy na nadciśnienie i dbam o zdrowie ogólnie.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:13
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
a Lepper mój ulubieniec zresztą to już w mediach się pokazuje?
jak tak to włączę telewizor.

.

Kojarzy mi się z "Zemstą" Fredrowską
  #18  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:21
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Kojarzy mi się z "Zemstą" Fredrowską

..... "zgoda, zgoda a Bóg wtedy rękę poda"
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:35
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stach Głąbiński
Działacza politycznego do odpowiedzialnego postępowania skłoni krytyka nie przeciwników, lecz kolegów partyjnych.

Działacza politycznego, do odpowiedzialnego postępowania skłoni wysoki poziom etyczno-moralny, wiedza, doświadczenie i swiadomość, że jak coś przeskrobie, to będzie dyndał na szubienicy, albo w najlepszym przypadku, pójdzie na kupe lat do "paki".
A obecnie, działacze mają w nosie krytyke przeciwników, a z kolegami potrafią się tak dogadywać, że żeby zrozumieć ich "mowę", trzeba powoływać Komisje Śledcze
  #20  
Nieprzeczytane 23-01-2010, 23:49
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
..... "zgoda, zgoda a Bóg wtedy rękę poda"

oj pasuje to do Andrzeja
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy seniorzy randkują marcin Miłość, przyjaźń, związki, samotność 52 29-12-2009 14:48
Co seniorzy jedza ? senior A.P. Dieta 290 28-11-2009 20:55
seniorzy dla seniorow liha11 Katowice 1 19-10-2009 15:03
Seniorzy do piór kate Zaproszenia 0 04-03-2009 08:19
poszukiwani SENIORZY do TV!!! pambem Praca, wolontariat 106 29-12-2008 19:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.