menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 12:59
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post Światowy Dzień Gruźlicy – rośnie ilość zachorowań w Polsce - komentarze


Komentarz do artykułu: Światowy Dzień Gruźlicy – rośnie ilość zachorowań w Polsce
--------------------
Jak ma nie wzrastac ilość zachorowań na grużlice jesli praktycznie zlikwidowano w Polsce cały system profilaktyczny.Nie prowadzi sie badań małoobrazkowych,nie ma poradni przeciwgrużliczych itd.Bieda i brak środków do życia będą w najbliższym czasie ten problem jeszcze pogłębiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 13:41
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Post

Powszechnie wiadomo,że profilaktyka jest tańsza od leczenia.
Szkoda,że w naszym kraju jakoś ta teoria mija się z praktyką.
W moim mieście jest duży szpital,specjalizujący się w leczeniu chorób płuc."Pęka w szwach",przybywa młodych pacjentów z grużlicą.Najczęściej lądują w szpitalu już z daleko zaawansowaną chorobą.Przez wiele miesięcy byli leczeni na przeziębienie,zapalenie oskrzeli lub płuc.To straszne!Zamiast zamiast zdrowieć-coraz bardziej podupadali na zdrowiu.Na dodatek zarażali nie tylko najbliższych.
To straszne!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 16:48
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie Witam

W latach 70-tych prowadzono tzw. badania katastralne ludności pod kątek właśnie gruźlicy. Jezdziło się ambulansami rtg. po najdalszych zakątkach naszego wojew. śląskiego i właśnie na wioski gdzie ludzie nie mieli czasu wyjezdzać do miasta to lekarze przyjezdzali do nich. No ale niestety zaniechano tej profilaktyki i to jest duży błąd - no ale jak na wszystko prawie nie mamy żadnego wpływu.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 17:18
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Bardzo jestem ciekawa czy ktoś z Was pamięta te ambulanse rtg. - napiszcie jeśli tak!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-03-2009, 18:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadwiga_G
Bardzo jestem ciekawa czy ktoś z Was pamięta te ambulanse rtg. - napiszcie jeśli tak!
Owszem pamiętam i pamiętam przygodę z tym związaną. Otóż idąc do swoich rodziców w odwiedziny zobaczyłem stojące pod domem dwie karetki pogotowia. Serce podeszło mi do samego gardła, rodzice byli nie najlepszej kondycji zdrowotnej. Raczej nie wchodzę a wpadam do domu i pytam co się dzieje??? Otóż okazało się, że do obojgu przyjechało pogotowie na konsultację z wyników rtg. Tato kilka lat wcześniej, zemdlał i przewrócił się uderzając się o róg stołu. Bolały go żebra, ale rtg nic nie wykazało. Dopiero to w ambulansie wykazało zrosty na żebrach. U mamy natomiast wykazał przebyty wcześniej zawał serca- przechodzony.Ja z racji pracy i badań okresowych byłem "fotografowany" dość często.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 12:44
JAGODA57's Avatar
JAGODA57 JAGODA57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 585
Domyślnie

Ja ambulansów nie pamiętam,ale utkwiły mi w pamięci wezwania na "obowiązkowe-małoobrazkowe".Pewnie dlatego,że odległość do specjalistycznej przychodni nie była duża.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 12:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

O ile pamiętam ambulansy były wspomaganiem pracowni rtg.
Były ustawiane w dzielnicach miasta tak by było po prostu bliżej do nich.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-03-2009, 13:11
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Zgadza się w miastach jak np. Wodzisław śl. Bielsko-Biała oraz większe zakłady pracy np. Huty, kopalnie (pracowałam w takim ambulansie )
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2009, 18:28
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post

To wlasnie dzieki ambulansom ruchomym,ktore doceraly do najdalszych zakatkow kraju wykryto wczesnie i leczono przypadki gruzlicy.A teraz problemy gruzlicy pozostawiono na lasce losu i nikt sie tym nie zajmuje.Ja Pani Jadwigo ambulanse te dobrze pamietam bo bylem w nich kilka razy w zyciu prześwietlany.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-05-2011, 19:17
~gość: 188.147.31.xxx's Avatar
~gość: 188.147.31.xxx
 
Posty: n/a
Post

Niestety nie tylko "bieda i brak środków do życia będą w najbliższym czasie ten problem pogłębiać.
Sprawa przedszkolaków zarażonych ostatnio w przedszkolu we wsi Jażyniec przez opiekunkę - to karygodne!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 23:07
~gość: 76.193.161.xxx's Avatar
~gość: 76.193.161.xxx
 
Posty: n/a
Post

W Polsce, w latach szescdziesiatych, zrobiono przekret w postaci zmiany klasyfikacji chorych na gruzlice, a co za tym idzie, ukryto prawdziwa liczbe
chorych.Tamte badania,tzw. katastralne, wiazaly sie z ogolnopolskimi badaniami i przeswietleniami rtg maloobrazkowym, ktore wcale nie pokazaly prawdziwej ilosci chorych.Jak ta sytuacja wyglada dzisiaj?Trudno cos wnioskowac.Umywanie rak przez ekipe Tuska od problemow medycznych, brak dbalosci o pacjenta, czesciowe zaprzestanie badan profilaktycznych nie wroza nic dobrego.Liczy sie dobro bogaczy z EU a nie nasz Narod.Potrzeba nam zmian ustrojowych, poki nie jest za pozno.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.