menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 09:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://fakty.interia.pl/kraj/news/po...otko,1756774,3 bo zwiększyła się nam przez ten czas ilość wyznawców islamu można to też tak tłumaczyć
Cytat:
Jarosław napisał-Dziwne jest to, że lewacy popierają eutanazję i dają ludziom prawo wyboru a nie dają wyboru wiernym w ich wiarę.
Skąd ta pewność że wszyscy lewacy popierają etanazje , też można napisać też że wszyscy wyznawcy sekt jej nie popierają. Też twierdzenie że lewacy nie dają prawa wyboru wiary jest błędne twierdzenie.Lewacy i nie tylko oni, są przeciwni zawłaszczaniu przestrzeni publicznej przez wyznania i są przeciwni państwu wyznaniowemu.Lewacy i nie tylko oni ,są też za swobodą wypowiedzi w każdym temacie i na temat religii też.

W ramach wyznań chrześcijańskich pogląd na eutanazję jest różny i najbardziej konserwatywni są wyznawcy religii rzymskokatolickiej.A w Holandii i Belgi jest mniej wyznawców ortodoksyjnego chrześcijaństwa i dlatego dopuszczono eutanazję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 09:28
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II

Złe zaczyna się dopiero gdy zaczyna brakować tolerancji wobec wiary i wiernych.
Dziwne jest to, że lewacy popierają eutanazję i dają ludziom prawo wyboru a nie dają wyboru wiernym w ich wiarę.
Nie podoba mi się że dzielisz ludzi na lewaków i wierzących - to jest sztuczny i nierzetelny podział. Są na świecie niewierzący nielewacy, wierzący lewacy, niewierzący lewacy i wierzący nielewacy. Strasznie skomplikowane? W ogóle skąd to słowo? "Lewak"? Kojarzy mi się z pewnego typu ideologią i jest w niej formą okazywania lekceważenia i agresji.

Nie podoba mi się ta zakamuflowana agresja w twoim tekście.

Nie podoba mi się też, że uogólniasz,

- znam wielu ateistów którzy nie potępiają wierzących, są im obojętni do czasu do kiedy nie zablokują ulic swoimi manewrami świątecznymi i nie zmuszają innych ludzi do przestrzegania swoich zasad i nie narzucają swoich systemów wartości, "żyj i daj żyć innym"

- znam też innych, otwarcie wyśmiewających religijność i wiarę, obojętnie jaką, "opium dla tępego ludu" itp, ludzie są rożni, forma wyrażania poglądów to kwestia klasy

- znam wierzących, którzy nie są ani otwarci ani tolerancyjni, ani nie mają nawet odrobiny miłości bliźniego w sercu, o której trąbią na okrągło ich duszpasterze (być może uczą się tego, ale bardzo powoli, katolicyzm na przykład swoją potęgę zbudował na ludzkiej krwi i wykorzystywaniu podbitych narodów, to gdzieś tam straszy cały czas, o tyle jest to niekomfortowa sytuacja, że czynił to ze słowami miłości na ustach - jak to teraz traktować poważnie?)

- znam też wierzących którzy mają w sobie ciepło i serdeczność do innych.... i są żywym człowieczeństwem w pełnym tego słowa znaczeniu, niewielu, to prawda, ale są (to wyjątki działające na zasadzie rodzynków w cieście)

- znam ludzi o różnych światopoglądach: buddystów, pogan, ewangelików, katolików, wyznawców "ateizmu", agnostyków, poszukujących, zadających pytania, szukających odpowiedzi

i wiem, że wojowniczość u ludzi nie zależy od wyznawanego światopoglądu, a od charakteru, temperamentu i dojrzałości, że szufladkowanie innych ludzi to wstęp do przedmiotowego ich traktowania i odbierania im praw, które dajemy sobie.

Złe zaczyna się dopiero gdy zaczyna brakować akceptacji wobec ludzi i ludzkich postaw.


Uwaga - nie zamierzam o tym dyskutować, to było jedno z moich exposé

Ostatnio edytowane przez rebelio : 08-02-2012 o 09:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 14:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
Nie podoba mi się że dzielisz ludzi na lewaków i wierzących - to jest sztuczny i nierzetelny podział.
Uwaga - nie zamierzam o tym dyskutować, to było jedno z moich exposé [/b]
Ja nikogo nie dziele, to Twoje urojenie, jak wielu na tym forum wyczulonych na wszystko co napiszę. Ja tylko wymieniłem dwie grupy spośród miliona. Ja też bym mógł powiedzieć, że w swoim expose zrobiłaś podział na 22 kategorie, czemu akurat tyle, czyżby to była jakaś szczęśliwa liczba? Akurat tak się mi przytrafiło, że podzieliłem na wierzących i niewierzących równie dobrze mogłem podzielić na grubych i chudych, małych i dużych, usmarkanych i zadbanych i wiele innych. Czy w tym coś złego? Widzisz w tym jakąś agresję, ideologie czy lekceważenie? Widzisz we mnie co chcesz widzieć i masz to zakodowane widocznie po jakieś mojej jednej bardziej agresywnej odpowiedzi i jestem już w odpowiednim worku. Najlepiej taki worek zawiązać jak kota i z mostu do wody.
Ta Twoja wypowiedź jest to forma takiego kuksańca, bo w sposób lekceważący odniosłaś się nie do całej wypowiedzi tylko jednego zdania. A reszta co, nie ważna, nie potrzebna, nie warta dyskusji , a może z nią się zgadzasz?. Dla mnie właśnie cała wypowiedz to moje stanowisko. I żeby było jasno jak nic nie uogólniam ani grupy społecznej ani wyznaniowej ani ateistycznej. Każdy ma prawo do istnienia. I jesteś zbyt inteligentna by tego nie zauważyć. Szkoda, że nie chcesz dyskutować, tylko wrzucić kamień sąsiadowi o obserwować zza firanki.
Ja odczuwam na tym forum brak tolerancji do mojej wiary a inni mogą mieć inne odczucia i dobrze bo najgorsze są wypowiedzi w formie "popieram cię w 100%"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 08-02-2012 o 15:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 18:17
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

kamień?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 18:33
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

W wodę
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 19:48
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

proszę jeszcze raz uważnie przeczytać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 20:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
proszę jeszcze raz uważnie przeczytać
Coś mi świta w łepetynie, gdzie obumiera dziennie parę milionów komórek dlatego wolę masło klarowane niż masło Karite. Nie da się nie dzielić ludzi, bo nie jesteśmy klonami, a i tak byłby podział na tych z południa i tych z północy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 07:46
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Brawo, merytorycznie, na temat i jak elegancko! Tak trzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 12:21
Giga30's Avatar
Giga30 Giga30 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 2
Domyślnie

Trudno o mnie powiedzieć czy jestem religijna. Wierzę w Boga, bo tak mnie nauczono. Chodziłam do Liceum Selezjanów i tak po trochu zaczęłam nie uznawać księży. Uważam, ze trzeba w coś wierzyć ale słusznie napisano ile krzyw ludzkich uczyniły wojny religijne i nadal czynią. Jestem przeciwnikiem budowy nowych obiektów sakralnych. Uważam, że te które były wystarczyłyby dla wiernych chodzących do kościoła. Jest to niepotrzebny wydatek w naszej trudnej sytuacji. Jest tyle biednych i chorych, których nie ma za co leczyć a modlić można się wszędzie. Wszak w/g wiary Bóg jest wszędzie. Jestem przeciwna wszystkim manifestacjom religijnym /walka o krzyż przy którym nikt się nie modli/. Wiara to coś co istnieje w człowieku i trudno to nazwać religią. Uważam, że dzieci nie powinny mieć w szkole zajęć religijnych. Obniża to poziom innych przedmiotów. To tyle { tylko proszę mnie nie zlinczować}
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 13:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Giga30, nikt Cie nie zlinczuje. Tak jak Ty mysli wiele i wielu wychowankow szkol religijnych. Sama do nich naleze i musze przyznac, ze nie mam dobrej opinii o tym "towarzystwie". Naturalnie sa wyjatki ale to rzadki przypadek. Mlodziez, ktora z woli rodzicow musiala uczesczac do tego typu instytucji, mimo, ze ma podloze religijne - NIE JEST RELIGIJNA, wrecz przeciwnie.

Mnie osobiscie nie podoba sie ostentacja bogactw kosciola versus teoria, ze trzeba byc milosiernym i pomagac biednym. Wedlug mnie kosciol nie spelnia roli, ktora wg nauk Chrystusa powinien odgrywac.

Mam za to wielki respekt dla katolickich misji religijnych dzialajacych w Afryce, Azji. Robia wspaniala robote i dzieki nim tysiace zywych osob ma szanse na przezycie, nauczenie sie alfabetu, zapoznanie z podstawowa higiena.

A do wiary i wierzenia? Zrozumiale, ze kazdy z nas w "cos" wierzy. Problem w tym, ze czasami na sile usiluje sie przeforsowac to "wierzenie" i kazdego kto nie "spiewa" na te sama nute - traktuje sie jako wroga. Zapomina sie o czyms co nazywa sie TOLERANCJA RELIGIJNA.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 13:30
Giga30's Avatar
Giga30 Giga30 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 2
Domyślnie

Czy religia zapewnia dłuższe życie i optymizm? Uważam ,że dłuższe życie zapewnia mi raczej większa emerytura, by mnie było stać na leki i odpowiednie odżywianie. Ogólnie na leczenie. bo pokażcie mi seniora, któremu nic nie dolega jeśli tak to gratuluję.Poza tym komfort życia nie mam na mysli luksusów ale comiesięczne opłaty, zakup leków no oczywiście przyjemności. Jak wyjście do Filharmonii, czy teatru, na bal. Wizyty i rewizyty. To jest życie a przy okazji nie poddawać się chorobie. Choruje już od 38 lat i moje motto. Chorobę trzeba polubić, by z nią wspólnie żyć. Częste chodzenie do lekarzy to stres i hipochondria. Ja nauczyłam się żyć z choroba, unikać stresów / to trudne/ ale pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 13:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella

A do wiary i wierzenia? Zrozumiale, ze kazdy z nas w "cos" wierzy. Problem w tym, ze czasami na sile usiluje sie przeforsowac to "wierzenie" i kazdego kto nie "spiewa" na te sama nute - traktuje sie jako wroga. Zapomina sie o czyms co nazywa sie TOLERANCJA RELIGIJNA.
To jest tak Marbello jak nie czyta się dokładnie, tylko każdy chce sobie coś zaśpiewać. Wszyscy mówimy o tym samym spierając się do utraty ostatniej kropli krwi. To takie typowo polskie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 14:02
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
To takie typowo polskie.

Jarek, bez przesady. Dlaczego typowo polskie? Wolalabym abys powiedzial "typowo ludzkie". Wedlug mnie lepiej brzmi.

A czy mi religia pomaga czy nie? Tak naprawde jak do tej pory nie zastanawialam sie nad tym. Ide do przodu, staram sie nie kustykac, a jak...to sa laseczki...czasami "twarzowe" z ladna glowka z kosci sloniowej
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 09-02-2012, 14:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

...........Tymczasem jak informował kilka dni temu Jerry Coyne (za Radiem Watykan), Konferencja Episkopatu Anglii i Walii zainicjowała nowy program, który zmierza do zaopatrzenia wiernych tej denominacji w plastikowe karty wiernego. Ponad milion takich kart ma być rozdanych w diecezjach Anglii i Walii, zaś wierny będzie dzięki temu wiedział ponad wszelką wątpliwość, że jest na pewno katolikiem, że podziela radość tych co to znają Jezusa, modli się, przystępuje regularnie do sakramentów, kocha bliźniego jak siebie samego, mądrze korzysta z darów, wybacza jako i my wybaczamy..............

Ciekawym co nasi w Polsce hierarchowie wymyślą.W Krakowie Dziwisz wystawił relikwie JPII jak był wysoki stan wody w Wiśle no i wały przesiały i zalało część Krakowa .Myślę że nie będzie ponawiał prób z relikwiami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 15-02-2012, 12:29
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Mi to się wydaję prawdą, bo jednak to daje spokój ducha
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 10:13
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomeh
Mi to się wydaję prawdą, bo jednak to daje spokój ducha
mam wrażenie że tylko spokojnym daje to spokój ducha, niektórym - tzw gooopkom - odwala.

Przemyślawszy temat sądzę, że religijność nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli już - to wiara, taka szczera, autentyczna, wewnętrzna, która nie ma nic wspólnego z kościołem, ani z urzędasami kościelnymi, ale może przypadkiem mieć! Ludzie mają potrzeby skupiania się w stado dla dobrego samopoczucia, albo posiadania kogoś kto im powie co jest czarne albo białe.

Wszystko jednak zależy od tego co człowiek ma w środku. Znam takich religijnych, co mają na języku żyletki i machają nimi jak poparzeni bez sensu naokoło. Dziary paskudne mają na duszy tylko tego nie widzą.. a "pochlastani" są calutcy i innych chcą usilnie 'pochlastać' ... na swój kolorek koniecznie, na swój obraz i podobieństwo. APAGE.

Wewnętrzny spokój płynie z dobrego dogadywania się ze sobą samym ku własnej i innych radości
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.