menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 19:11
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No dobra niech Ci będzie - ja nie wiem, ale jak o rządzeniu mówisz, nie bardzo im to wychodziło,..... no ale jak tak sądzisz... no to może uda nam się za ich rządów do Egiptu pojechać, albo do innych ciepłych krajów? no i prawie się zaczynam cieszyć, na razie tylko nie bardzo chcą powiedzieć jak to zrobić? bo , że chciało by się to mało, każdemu by się chciało...ale...

Pis-owi rzadzenie wychodziło, tylko że POmysłowa partia im psuła szyki
...a jeśli chodzi o te podróże do ciepłych krajów, to zawsze to lepsze, niż obiecanki cacanki o POmysłach na normalność, na Irlandię i jeszcze licho wie na co.
Będę głosował na PIS i tyle. Gdyby wygrało PO, to jedyne super jedzonko jakie by mi zostało, to tylko Rosołek
  #42  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 19:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Pis-owi rzadzenie wychodziło, tylko że POmysłowa partia im psuła szyki
...a jeśli chodzi o te podróże do ciepłych krajów, to zawsze to lepsze, niż obiecanki cacanki o POmysłach na normalność, na Irlandię i jeszcze licho wie na co.
Będę głosował na PIS i tyle. Gdyby wygrało PO, to jedyne super jedzonko jakie by mi zostało, to tylko Rosołek
A co im wyszło? bo mi się wydaje, że rządzenie im wyszło bokiem...przypomnij sobie, koalicja raz... rozleciała się, koalicja dwa roz.... ,
  #43  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 19:18
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mnie mycie kibla nie uwłacza, a może niektórym uwłacza mycie okien? a jak cała partia jest tak obrażalska to już nie moja wina, a nie bądź ich adwokatem, bo nie warci tego, no chyba, że chcesz się do Egiptu załapać...
A obchodzi mnie tyle samo co Ciebie... niewiele ale zawsze, a i jeszcze tez nie lubisz wzgardy? tak z jednej strony tylko?....




A co im wyszło? bo mi się wydaje, że rządzenie im wyszło bokiem...przypomnij sobie, koalicja raz... rozleciała się, koalicja dwa roz.... ,

Jip-ku
Martwię się o Twojego pieska, bo chyba z nim nie rozmawiasz. A jak nie rozmawiasz, to chyba piesek chory.
A jak piesek chory, i z nim nie konsultujesz swoich myśli politycznych, to wypacza Ci sie spojrzenie.
...no bo zobacz coś napisał Jip-ku
  #44  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 19:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mnie mycie kibla nie uwłacza, a może niektórym uwłacza mycie okien? a jak cała partia jest tak obrażalska to już nie moja wina, a nie bądź ich adwokatem, bo nie warci tego, no chyba, że chcesz się do Egiptu załapać...
A obchodzi mnie tyle samo co Ciebie... niewiele ale zawsze, a i jeszcze tez nie lubisz wzgardy? tak z jednej strony tylko?....

Ależ skąd!
Socjotechnika oparta na budowaniu frontu nienawiści bywa skuteczna, ale ma także swoją cenę i niezależną dynamikę.

Dorżnięcie watah i dekaczyzacja, może skończyć się dekapitacją tych, co rozbujali nienawiść pod hasłami miłości.
Bo karmić się nią na dłużej nie sposób.
A jeśli się PO zwycięży i PiS-u nie będzie,
to kto będzie winien wszystkich jej potknięć?


No i vice versa...
  #45  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 19:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Aneta Krawczyk i Alicja Tysiąc do Rządu!!
Będzie lepiej?
Jak ma tak być to nie można pominąć Jarucką. Tą haubicą ładowaną hakami Tusk wystrzelił i ustrzelił Cimoszewicza. Coś jednak sam dostał rykoszetem, bo prezydentem nie został. Załatwił prezydenturę dla obecnego Prezydenta. Teraz Komorowski z Sikorskim załatwiają reelekcję.
  #46  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 20:02
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie A co będzie robił Tusk w Katyniu? Poczytajcie cytaty, a do całości podaję linki:

Prezydent Kaczyński jedzie do Katynia na groby oficerów, premier Tusk wraz z Putinem rozpoczną budowę cerkwi dla rosyjskich ofiar Stalina

Bo dla Rosjan Putin nie jedzie do Katynia jednać się z Tuskiem i Polakami, tylko wmurować kamień węgielny pod budowę cerkwi poświęconej rosyjskim ofiarom stalinizmu. Ich zwłoki leżą przecież w katyńskim lesie obok polskich oficerów.
http://www.polskatimes.pl/komentarze...yniu,id,t.html

Otóż po owej słynnej już rozmowie panów premierów stosowne ministerstwo w Rosji podobno wydało oficjalny komunikat informujący odbędą się uroczystości dla uczczenia pomordowanych...(tu nie doczytałam kogo), a także polskich oficerów i radzieckich jeńców zamordowanych przez hitlerowców.
http://graz.salon24.pl/
Wszystko jest przygotowane, wybrano miejsce, zatwierdzono projekt. Wkrótce ruszy budowa. Na terenie cmentarza w Lesie Katyńskim, gdzie znajdują się groby pomordowanych przez ZSRR polskich żołnierzy, stanie prawosławna świątynia - ogłosił gubernator obwodu smoleńskiego.
http://forum2.dziennik.pl/read.php?5,1593353,0

Czytałem też artykuły z zapytaniami czy Tusk weźmie udział w tym wmurowaniu kamienia węgielnego pod cerkiew. [7 kwiecień] Nie będzie mógł odmówić bo dla Putina to główna część programu.Jak to dobrze, że Prezydent w tym nie będzie brał udziału. Główne uroczystości z udziałem rodzin katyńskich, rozpoczną się trzy dni później [10 kwiecień] No i znowu pytanie, czy Tusk zostanie czy już wróci?
  #47  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 20:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Polu! Z niego taki profesor jak z Kwasniewskiego magister.
Ciekawe jest to, ze wielbiciele braci na :K: wykpiwali Wladyslawa Bartoszewskiego kiedy ktos tytulowal Go profesorem.
A tu prosze Kaczynski i ..profesor z tej samej szuflady)
Sam sobie nadal, czy Kwasniewski mu wyrobil papiery, tajnie i bez rozglosu?
Bo jakos celebry ku czci nie zauwazylem
  #48  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 20:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila]Ba, ale jeśli to ich taka zaleta,
to równie dobrze mogę osiąść i ja....i połowa polskiej populacji.

Lilu!!!
Sie boj Najwyzszego w kazdym gatunku!
Jaka polowa?
Od kiedy to marniutkie i naciagane 15% to polowa))
Nie zapominaj, ze najwiekszy koszmar deliryka to zobaczyc obu Kaczorow w ...podwojnym widzie)))
  #49  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 20:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

re Kazik:
W tej materii wiemy juz wszystko.
Zamiast kombinowac na sile cytatow, to poczekajmy.

Lila natomiast chyba winna mi jest jakies piwo za bywsze potyczki.
Lilu!!!
Wyszlo na moje))
Kaczor jedzie w innej wycieczce))))))))))
Co bylo do przewidzenia.
  #50  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 21:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]Pluto ma rację, a mnie interesuje nie sąd nad WJ, to zostawiam ewentualnie wysokiej sprawiedliwości, mnie nurtuje postawa generała, której nie rozumiem.
Twoje tłumaczenie mnie nie przekonuje.

Polu! Wysoka Sprawiedliwosc i tak go w koncu dosiegnie.
Dla mnie sprawiedliwoscia nie z sadowej sali jest ten fakt, ze Jaruzelski musi sie codzien zmierzyc z wlasnym zyciorysem wywlekanym mu na zywca i bez znieczulenia.
Ze swieca mu po oczach dokumentami sprzedwaczyka z wojskowego UB, ze przypominaja mu trupy z Grudnia, ze przypominaja mu antysemickie czystki w armii i to cale robactwo co mu plecy wylazi z jego papierow.
Przez takich kazdy sierota po Bermanie i Rozanskim moze kazdemu w oczy powiedziec:
Plujecie na zydokomune? A Jaruzelski, Kiszczak, Sokorski, Wasilewska, Bierut, Gomulka, Moczar i reszta, to kto??? Chinczyki?Eskimosi?


Nadal twierdzę, że to karierowicz. Nie jemu pierwszemu i nie ostatniemu przewróciło się w głowie, nie on jeden stracił twarz i honor.

- Przewrocilo sie w glowie?
Jak go trzymano na krotkiej smyczy, a bal sie uzyc tt-ki we wlasciwy sposob, to sluzyl wiernie na komende.
I tyle. I co tu ma honor do rzeczy.
Niewolnik nie ma zdolnosci honorowej.
I tyle.
  #51  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 21:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lila]
Socjotechnika oparta na budowaniu frontu nienawiści bywa skuteczna, ale ma także swoją cenę i niezależną dynamikę.

...Lilu! Patrzac na zjazd PiSu to twoje zdanie ma gleboki sens i tchnie prawdami na miare metra

Dorżnięcie watah i dekaczyzacja, może skończyć się dekapitacją tych, co rozbujali nienawiść pod hasłami miłości.

Moze, ale ..nie musi. Ale musze przyznac, ze ladny obrazek namalowas. Jest rownie sugestywny jak widok Kaczynskiego na plazy w Egipcie

Bo karmić się nią na dłużej nie sposób.
- Lilu Droga! jakaz to nienawisc. Po co nienawidzic jesli mozna pokazac prawdy oczywiste i niezaprzeczalne. Ze z tego kucyka zadnego Pegaza sie nie wymodzi
Wspomnij laskawie, ze Miller przerznal wybory nie dlatego, ze go znienawidzono, a dlatego, ze zaczeto sie z niego smiac. I to samo spotkalo potem Twoich ulubiencow.
Ten plazowicz sie juz od Kaczynskiego nie odczepi

A jeśli się PO zwycięży i PiS-u nie będzie,
to kto będzie winien wszystkich jej potknięć?

- Lilu! A skad ci przyszlo na mysl, ze beda potkniecia?
Badz optymistka. Bedzie dobrze, a moze nawet jeszcze lepiej!
Ja tam juz sie ciesze z widoku kaczynskiego na plazy. A do stanu euforii doprowadzilby mnie taki widoczek na plazy nudystow. Wtedy chyba nikt by sie nie nudzil.
  #52  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! Z niego taki profesor jak z Kwasniewskiego magister.
Ciekawe jest to, ze wielbiciele braci na :K: wykpiwali Wladyslawa Bartoszewskiego kiedy ktos tytulowal Go profesorem.
A tu prosze Kaczynski i ..profesor z tej samej szuflady)
Sam sobie nadal, czy Kwasniewski mu wyrobil papiery, tajnie i bez rozglosu?
Bo jakos celebry ku czci nie zauwazylem
Przecież wiem, zacytowałam ZZ z apetytem na stołek po LK, który jest takim profesorem jak dr Nowak, naczelny trubadur RM. Sprawdziłam na stronie internetowej uczelni toruńskiej: jest prof. dr hab.Nowak, a powinno być: dr hab. Nowak, prof. jakiejś tam szkoły.
Jest różnica? a jakże i tak samo tytułują LK.
  #53  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał Lila
Ba, ale jeśli to ich taka zaleta,
to równie dobrze mogę osiąść i ja....i połowa polskiej populacji.

Lilu!!!
Sie boj Najwyzszego w kazdym gatunku!
Jaka polowa?
Od kiedy to marniutkie i naciagane 15% to polowa))
Nie zapominaj, ze najwiekszy koszmar deliryka to zobaczyc obu Kaczorow w ...podwojnym widzie)))

Eeeee...

To chodziło o bliźniaków przecie.

Ja i masa ludzi nie ma brata bliźniaka.
  #54  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Lila natomiast chyba winna mi jest jakies piwo za bywsze potyczki.
Lilu!!!
Wyszlo na moje))
Kaczor jedzie w innej wycieczce:
Co bylo do przewidzenia.

Ha ha ha!!
Za przyszłe też!
Jak będziesz w Cz-wie, chłopaku.

I dobrze że jedzie w innej wycieczce.
Ma kłaść kamień węgielny pod cerkiew?
No chyba bym dziada opuściła definitywnie!!
  #55  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! Wysoka Sprawiedliwosc i tak go w koncu dosiegnie.
Dla mnie sprawiedliwoscia nie z sadowej sali jest ten fakt, ze Jaruzelski musi sie codzien zmierzyc z wlasnym zyciorysem wywlekanym mu na zywca i bez znieczulenia.
Ze swieca mu po oczach dokumentami sprzedwaczyka z wojskowego UB, ze przypominaja mu trupy z Grudnia, ze przypominaja mu antysemickie czystki w armii i to cale robactwo co mu plecy wylazi z jego papierow.
Tu zgoda, jest to dotkliwa kara pod warunkiem, że poczuwa się do winy.
Z tego, co mówi, wynika, że nie poczuwa się do winy. Szuka usprawiedliwienia dla swojej postawy.
Cytat:
Jak go trzymano na krotkiej smyczy, a bal sie uzyc tt-ki we wlasciwy sposob, to sluzyl wiernie na komende.
I tyle. I co tu ma honor do rzeczy.
Niewolnik nie ma zdolnosci honorowej.
I tyle.
Nie musiał służyć, a jednak to robił. Dlaczego? on, z taką przeszłością swojej rodziny? Nie widział, co to za system?
Czym go uwiedziono, jeśli nie karierą dość szybką?
Niewolnicy też się buntowali, nie wszyscy, niektórzy tak.

W jakims sensie wszyscy byliśmy niewolnikami, zakładnikami tego systemu. Niektórzy mu służyli, inni potrafili powiedzieć NIE. Kosztem życia, kosztem drogi zawodowej, różnie.
  #56  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Prezes po kongresie

jest cały i zdrowy, nawet udzielił wywiadu, bo przed kongresem pokazał dziennikarzom...plecy. No ma, szerokie nawet.
Co powiedział PAP?
Cytat:
Sytuacja się zmienia, ludzie się zmieniają, partia się zmienia więc i ja będę pewnie troszkę inny ale jednak ten sam. Bo ludzie się zmieniają, ale jednak pozostają tacy sami. Czym człowiek ma więcej lat, tym trudniej jest mu się zmieniać, a ja już trochę mam.
No proszę, jaka głęboka myśl filozoficzna.
Prawda, na duże zmiany nie ma co liczyć, wszak starych drzew o grubym hmm...pniu, raczej się nie nagina. Złamać się mogą.
  #57  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! Z niego taki profesor jak z Kwasniewskiego magister.
Ciekawe jest to, ze wielbiciele braci na :K: wykpiwali Wladyslawa Bartoszewskiego kiedy ktos tytulowal Go profesorem.
A tu prosze Kaczynski i ..profesor z tej samej szuflady)
Sam sobie nadal, czy Kwasniewski mu wyrobil papiery, tajnie i bez rozglosu?
Bo jakos celebry ku czci nie zauwazylem
Lech Kaczyński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1980 uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu prawa pracy. W 1990 uzyskał stopień doktora habilitowanego rozprawą pt. Renta socjalna. Był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego (1996-1999), a od 1999 Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
----------------------------------------------------------------------
Bartoszewski:

Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów.

W latach 1983–1984 i 1986–1988 gościł z wykładami jako Gastprofessor w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych LMU w Monachium (na tej uczelni także w Instytucie Nauki o Mediach w latach 1989–1990).
------------------------------------------------------------------------
Z wykładami gościli też w różnych miejscach Wałęsa i Kwaśniewski [nawet z chorobą filipińską], ale profesorami ich się nie nazywa. Nawet Wałęsę nie nazwano "gość-profesor" "Wykładał" też na zaproszenie Libertasu. O dwóch pierwszych łatwo znajdziesz. Wikipedię polecam. Na celebrę Cię nie zaprosił Kaczyński? Potworne niedopatrzenie. Może za młody jesteś?
  #58  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 22:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ba, ale jeśli to ich taka zaleta, to równie dobrze mogę osiąść i ja...
Rozważyć można, startuj.
A co obiecujesz? jakie księżycowe wizje przed ludem roztoczysz? Przebijesz nimi prezesa?
  #59  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 23:03
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
re Kazik:
W tej materii wiemy juz wszystko.
Zamiast kombinowac na sile cytatow, to poczekajmy.

Lila natomiast chyba winna mi jest jakies piwo za bywsze potyczki.
Lilu!!!
Wyszlo na moje))
Kaczor jedzie w innej wycieczce))))))))))
Co bylo do przewidzenia.
Jakbyś wiedział wszystko to byś współczuł Tuskowi, że go Putin zrobił "w konia". Chcę zobaczyć Tuska z kielnią w ręce jak wmurowuje kamień węgielny pod cerkiew. Ale bardziej bym się ucieszył gdyby pod synagogę.

Prezydent w "innej wycieczce" uniknie wstydu zadanego Tuskowi. No i to będą główne uroczystości. Putin z Tuskiem głównie uczczą pomordowanych żołnierzy sowieckich.

Rosyjska prasa chyba napisze, że na uczczenie pomordowanych żołnierzy radzieckich [przez hitlerowców] przybył Tusk do Katynia.
  #60  
Nieprzeczytane 07-03-2010, 23:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Lech Kaczyński... Był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego (1996-1999), a od 1999 Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
To jest stanowisko, nie tytuł naukowy. Już kiedyś o tym pisałam.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 530 16-11-2009 08:37
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.