menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 23-02-2011, 19:05
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał stanley47
Siri!Pracowałem od 19 roku życia do emerytury...
I co!?
I wstaję rano w dobrym nastroju.
Nigdy nie spodziewałem się że będę żył jak np. emeryt w Szwecji.Czasem nachodzą mnie myśli i mam pretensję do samego siebie że odpowiednio wcześnie nie zmieniłem zawodu na lepiej opłacany, miejsca zamieszkania i zakładu pracy . Wszak można było.

Owszem,mozna bylo.Nawet wyemigrowac.
W dziwnym pojeciu amelii bylbys zbiegiem jak ja.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 11:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

http://www.ipiss.com.pl/teksty/kurowski.pdf .Co to jest minimum socjalne i minimum egzystencji te dwa dane publikuje Instytut Pracy i Spraw Socjalnych po ukazaniu się danych z Głównego Urzędu Statystycznego i ukazują się z trzymiesięcznym opóźnieniem .http://www.ipiss.com.pl/opracowania_min.html . I tak w oparciu o dane 2010 roku we wrześniu minimum socjalne gospodarstw emeryckich jedno i dwuosobowych wynosiło 944,18 i 776,82 na osobę.
Instytut publikuje tez dane z średniorocznego minimum socjalnego i egzystencji w latach dla gospodarstw emeryckich jedno i dwuosobowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 12:49
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Wacławie, czy to brutto, czy netto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 13:13
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Owszem,mozna bylo.Nawet wyemigrowac.
W dziwnym pojeciu amelii bylbys zbiegiem jak ja.





i jak ja....bez prawa mowienia o Polsce w/g w/w
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 17:35
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

W zasadzie jak mogą nie ubożeć Polacy, kiedy w zasadzie jest coraz mniej miejsc pracy.
Co pozostało z tylu fabryk, które kiedyś produkowały pełną parą, znikł przemysł ciężki, lekki, wysprzedano majątek dawnych PGR-ów, przemysł cukierniczy, teraz znów padła fabryka samochodów i 1200 ludzi poszło na bruk, sprzedaje się nasze linie lotnicze,
Czym będzie Polska? Zaściankiem Europy na usługach właścicieli wschodnich i zachodnich koncernów i pojedynczych bogaczy, jak bedziemy tworzyć majątek i budżet naszego państwa? Nawet sklepiki nie będą nasze, czytałam, ze sieć ''Żabki''polskich sklepów osiedlowych wykupuje Tesco, które swoje zyski przekazywac bedzie dla włascicieli brytyjskich. Strach ogarnia, na myśl co będzie dalej,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 20:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Wiesia51 napisała-Wacławie, czy to brutto, czy netto?
Wiesiu myślę że brutto bo tak się podaje ale z ciekawości zadzwonię jutro do instytutu spróbuję się dowiedzieć. Daj mi kilka dni to ci odpowiem.Na stronie którą podąłem są publikowane dane i są one wiarygodne.
Obecnie podawane dane będą ulegać większym zmianom ponieważ od IV kwartału ubiegłego roku drożeje żywność na rynkach światowych i będzie miało to odbicie w minimum socjalnym .Należy śledzić to na bieżąco.
Cytat:
jakempa napisała-Co pozostało z tylu fabryk, które kiedyś produkowały pełną parą, znikł przemysł ciężki, lekki, wysprzedano majątek dawnych PGR-ów, przemysł cukierniczy, teraz znów padła fabryka samochodów i 1200 ludzi poszło na bruk, sprzedaje się nasze linie lotnicze,
To jest kapitalizm za którym wypowiedziało się ponad 80% społeczeństwa. To co te fabryki produkowały nikt nie chciał tego kupić a jak spadała sprzedaż to należało zmniejszyć koszty czyli zmniejszyć zatrudnienie ale nie było takiego silnego by w przedsiębiorstwie rządzonym przez członków solidarności taką podjąć decyzję więc przedsiębiorstwa się zadłużyły i padały.Proponuję ci wsiąść kredyt i kupić samochód poleć to ten pomysł twoim znajomym to nie padnie fabryka bo będzie miała zbyt.Pytam się dlaczego nie latasz samolotem na wczasy ? To samo jakempo mało ludzi lata i Lot nie ma klientów tyle aby był rentowny jaki masz pomysł, może modlitwy przecież ma jakiegoś kapelana ?myślę że nie dopłaty z pieniędzy emerytów? Nie wszyscy to górnicy i służby mundurowe o byli działacze związkowi-pomyśl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 20:41
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Wacławie, wiem z własnych doświadczeń, jak wykończono nasze mleczarnie.
1. Sprzedaż mleka do supermarketów typu Tesco a zapłata za 6 miesięcy, a przecież rolnik musiał dostać pieniądze za mleko zaraz,
2. Klika zarządzająca mleczarniami robiła remonty za pieniądze spółdzielni, a potem za grosze je wykupywała.

Myślę, że takich przykładów jest wiele. Co na to powiesz, chyba chetnych na kupno mleka nie brakowało, ale jak pieniądze dostawali z takim opóżnieniem to tracili płynnośc finansową.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 21:08
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wiesiu myślę że brutto bo tak się podaje ale z ciekawości zadzwonię jutro do instytutu spróbuję się dowiedzieć. Daj mi kilka dni to ci odpowiem.Na stronie którą podąłem są publikowane dane i są one wiarygodne.
Obecnie podawane dane będą ulegać większym zmianom ponieważ od IV kwartału ubiegłego roku drożeje żywność na rynkach światowych i będzie miało to odbicie w minimum socjalnym .Należy śledzić to na bieżąco. To jest kapitalizm za którym wypowiedziało się ponad 80% społeczeństwa. To co te fabryki produkowały nikt nie chciał tego kupić a jak spadała sprzedaż to należało zmniejszyć koszty czyli zmniejszyć zatrudnienie ale nie było takiego silnego by w przedsiębiorstwie rządzonym przez członków solidarności taką podjąć decyzję więc przedsiębiorstwa się zadłużyły i padały.Proponuję ci wsiąść kredyt i kupić samochód poleć to ten pomysł twoim znajomym to nie padnie fabryka bo będzie miała zbyt.Pytam się dlaczego nie latasz samolotem na wczasy ? To samo jakempo mało ludzi lata i Lot nie ma klientów tyle aby był rentowny jaki masz pomysł, może modlitwy przecież ma jakiegoś kapelana ?myślę że nie dopłaty z pieniędzy emerytów? Nie wszyscy to górnicy i służby mundurowe o byli działacze związkowi-pomyśl.
Soli-durność i Soli-durność i nigdy w tym nie byłam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 24-02-2011, 21:08
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

No coś ty wiesia21! W Wielkopolsce zostały te najlepsze mleczarnie i dobrze zarządzane .Mają się w miarę dobrze. PSM upadła na własne życzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 25-02-2011, 08:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Wiesia napisała-Wacławie, wiem z własnych doświadczeń, jak wykończono nasze mleczarnie.
1. Sprzedaż mleka do supermarketów typu Tesco a zapłata za 6 miesięcy, a przecież rolnik musiał dostać pieniądze za mleko zaraz,
2. Klika zarządzająca mleczarniami robiła remonty za pieniądze spółdzielni, a potem za grosze je wykupywała.
Prawda zawsze leży pośrodku i nic nie jest proste.Przecież spółdzielnia to są spółdzielcy którzy są właścicielami spółdzielni.Też jest organ nadzorczy do którego wchodzą członkowie spółdzielni z wyboru.Aby coś padło to musi być spełnionych wiele rzeczy jak nieudolność zarządzania czy niemająca pojęcia i spolegliwa rada nadzorcza i nie wykazujący zainteresowania członkowie spółdzielni którzy powierzyli swoje pieniądze w postaci udziałów nieudolnemu kierownictwu.Aby to przeprowadzić to muszą być zaangażowani ludzie i to nie jeden.Zebranie raz w roku członków spółdzielni akceptuje działalność kierownictwa spółdzielni jeżeli członkowie zbagatelizują to uprawnienie to potem ponoszą konsekwencje. W większości to brak nadzoru przez niekompetentnych ludzi powoduje upadek wszystkiego nawet ustroju i spolegliwość ludzi.Tu stanley47 ma rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 23:38
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Wacławie, bo u nas sposób zarządzania jest taki, dlaczego kredytów na samochody ludzie nie biorą? Akurat kilka lat temu własnie brałam,- niestety, nasze polskie banki, które na ten cel dawały- takie odsetki sobie liczyły, do tego koszty obsługi, ubezpieczenie itp, - wtedy to miałam zamiar kupić samochód produkowany w FSO, poszłam do Opla i otrzymałam kredyt z dużo niższym oprocentowaniem, bez dodatkowych kosztów, z ubezpieczeniem dillera, spłaciłam go dawno i do dzisiaj mam pełne ubezpieczenie pakietu Opla na całą UE , za niewielkie pieniadze, a kredytował mnie bank Opla, Czyli można, -wiele takich przykładów, Lot- tak się składa, ze latam samolotami,
Od kilku lat Lot przebił ceny prawie wszystkich przewoźników, bo tanio, to się nie opłaca,... a innym sie opłaca? Nawet prawie wycofano czartery, a przecież miliony ludzi lata szczegolnie w wakacje.Nam się nic nie opłaca, Taka polityka,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-09-2014, 17:04
arletab's Avatar
arletab arletab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Polska
Posty: 19
Domyślnie Polacy coraz biedniejsi..

No właśnie... I cóż, miało być w przyszłym roku te marne 36zł. podwyżki, a tu klops! Nawet tak upodlającej kwoty możemy nie dostać! Nadzieje milionów emerytów na tę bardzo skromną podwyżkę mogą zostać pogrzebane! Ponoć naszego państwa nie stać na taką kwotę! Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać! Ale raczej to pierwsze, gdyż na szczęście moja emerytura nie jest głodowa! Śmiać chce mi się z tego, że nasz naród chyba wierzy w takie brednie! Bo co niektórzy w naszym kraju /a jest ich niemało!/ biorą po kilkadziesiąt tysięcy złotych premii, /nie wspominając już o pensji/ ! I za co?! Osoby "normalnie" zarabiające, czy emeryci, pozbawiane są możliwości zwiększenia dochodów, a jeszcze próbuje się je im zabierać! Oszczędza się na emerytach! Strach pomyśleć co będzie dalej! Pozostaje za to wszystko "podziękować"! A komu? Nie muszę chyba pisać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-09-2014, 17:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Oj, to poczytaj na innych wątkach jaka to świetlana przyszłość nas czeka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-09-2014, 19:28
arletab's Avatar
arletab arletab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Polska
Posty: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Oj, to poczytaj na innych wątkach jaka to świetlana przyszłość nas czeka.
Dobrze, poczytam! :-) Choć jaka ta przyszłość może być, to nie będąc jasnowidzem, już dobrze wiem! Dziękuję za odpowiedź. :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 11-09-2014, 09:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie , na watku politycznym( a to Polska wlasnie)-poczytaj- jesteśmy ludżmi przeszczęsliwymi, nie oszukiwanymi, bogatymi, i majacymi obowiązek wielbic ten a nie inny rząd.Pozdrawiam. e
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.