menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 17:58
Piotr Nowacki Piotr Nowacki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 1
Post Jak zmniejszyć rachunki za prąd? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?
--------------------
energooszczedne żarówki to przyszłość, najnowsze projekty UE już wycofują z rynku stare żarówki, ale czy nie ma jeszcze lepszego sposobu na mniejsze rachunki/ alez jest wystarczy zainwestować w żarówki PowerLED, średni pobór mocy takich żarówek miesci się w granicy 1-3W a światlo jakie uzyskamy z oprawy z ciepła barwa pobierającej 3W bedzie dokładnym odpowiednikiem zarówki o mocy 35W.
---------------------------
Piotr Nowacki
Nowoczesne oświetlenie
www.spotline.tomix.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 18:12
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr Nowacki
Komentarz do artykułu: Jak zmniejszyć rachunki za prąd?
--------------------
energooszczedne żarówki to przyszłość, najnowsze projekty UE już wycofują z rynku stare żarówki, ale czy nie ma jeszcze lepszego sposobu na mniejsze rachunki/ alez jest wystarczy zainwestować w żarówki PowerLED, średni pobór mocy takich żarówek miesci się w granicy 1-3W a światlo jakie uzyskamy z oprawy z ciepła barwa pobierającej 3W bedzie dokładnym odpowiednikiem zarówki o mocy 35W.
---------------------------
Piotr Nowacki
Nowoczesne oświetlenie
www.spotline.tomix.pl
REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 18:36
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

P Nowacki
jeżeli mam siedzieć przy żarówce o mocy 35.w
cały wieczór to dziękuje !!!
ciekawym czy w swoim domu ma pan takie
oświetlenie -ciepłe -przytulne -oszczędne!!!
w kostnicy świecą oświetleniówki o m-cy 100w
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 18:43
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Zależy jeszcze jak często się przepalają te droższe niby wieki działające żarówki. U mnie tak jak wszystkie. Chyba mam w tym wzgledzie pecha. Nic to. Znam i polecam lepszy sposób na oszczedności prądu i gazu: spacery. Serio. Przyjemne z pożytecznym. Nie patrzysz w telewizor ani laptopika tylko wdychasz świeże powietrze. Prąd oszczędzony a Ty zrelaksowany i zdrowszy bo ruch to zdrowie ( może być rowerek bo jeszcze milszy. Gazu też nie zużywasz, bo Cię w domu nie ma, a więc nie jesz tyle a większość z nas ma nadwage więc też pozytek. Miłego stosowania mego przepisu. Wieczory a dworze też są piękne nawet te śnieżne.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2009, 18:52
emerED's Avatar
emerED emerED jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 221
Domyślnie

Cytat:
Napisał Boga
Zależy jeszcze jak często się przepalają te droższe niby wieki działające żarówki. U mnie tak jak wszystkie. Chyba mam w tym wzgledzie pecha. Nic to. Znam i polecam lepszy sposób na oszczedności prądu i gazu: spacery. Serio. Przyjemne z pożytecznym. Nie patrzysz w telewizor ani laptopika tylko wdychasz świeże powietrze. Prąd oszczędzony a Ty zrelaksowany i zdrowszy bo ruch to zdrowie ( może być rowerek bo jeszcze milszy. Gazu też nie zużywasz, bo Cię w domu nie ma, a więc nie jesz tyle a większość z nas ma nadwage więc też pozytek. Miłego stosowania mego przepisu. Wieczory a dworze też są piękne nawet te śnieżne.
Pozdrawiam
Ja po dłuższym "napowietrzaniu" to mam akurat apetyt!
Do kolacji siadam przy świecach, światło na pewno przytulniejsze
od LEDówek!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-11-2009, 18:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Żarówki "energooszczędne" jak wszystkie inne też się psują. Tradycyjne stare żarówki potrafią świecić wiele lat a nowe wysiadają po kilku tygodniach.Oszczędność energii przez wyłączanie z gniazdka urządzeń posiadających opcję czuwania też mija się z celem. Po ponownym włączeniu musimy je programować od nowa. Szkoda czasu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 12:21
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Stosuję żarówki energooszczędne tylko w pokoju.
Czyli tam gdzie najczęściej przebywam. One nie "lubią" jak je się ciągle 'pali i gasi'. I służą mi przez długi czas.
Kuchnia, łazienka, sypialnia - tu zwykłe żarówki.
Tu mam odruch ciągłego wyłącznia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 13:52
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Stosuję żarówki energooszczędne tylko w pokoju.
Czyli tam gdzie najczęściej przebywam. One nie "lubią" jak je się ciągle 'pali i gasi'. I służą mi przez długi czas.
Kuchnia, łazienka, sypialnia - tu zwykłe żarówki.
Tu mam odruch ciągłego wyłącznia.
Podzielam Twój reżim energooszczędzania. Robię tak samo,ale mam jeszcze zapas prawdziwych żarówek,40,i 60, a narazie led'y mam tylko w monitorze. Ale, mój flatron L1919s " żre" 37watt i ledwo mi gębę oświetla. A te,niby "żarówki" led tutaj reklamowane to chyba dla tych nowobogackich, bo ceny są szkoda gadać. Szukam takich, co dają światła tyle co 40 tki,60 tki,tradycyjne,zużywają 10krotnie mniej energii i nie kosztują więcej niż 5-10x więcej niż tradycyjne, czyli ok.10-20 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 14:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Uważam że sprawa oświetlenia i żarówek to temat wymyślony przez producentów oświetlenia a efekty tego oszczędzania będą mizerne.
Przecież na temat surowców otrzymywanych z recyklingu mówi się i mówi od 20 lat a nic się nie zrobiło.Tu efekty były by o wiele większe niż te głupie żarówki.Staramy się zaoszczędzić grosze a złotówki nam ulatują.W każdym gospodarstwie domowym należało by wymieni ć lodówkę pralkę mikrofalówkę robot telewizor radio na energo oszczędną nie mówiąc o komputerze czy monitorze.Wymiana okien i ocieplenie budynków czy bardziej wydajne systemy grzewcze.Ale na to potrzebne są środki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 15:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wymiana żarówek na energooszczędne i zależy na co się trafi i nie wiadomo czy zakup nowej opłaci się tj, czy zaoszczędzimy pieniądze. Mnie osobiście śmieszy propozycja wyłączania opcji czuwania. Skoro w telewizorze jest wyłącznik i włącznik o odpowiedniej godzinie to jak mogę wyłączyć go z sieci. Pilot tylko do zmiany programów?? Co ile musimy wymieniać urządzenia AGD?? Przecież następne będą bardziej oszczędne!!
Wymiana np. okien owszem kosztowna ale i oszczędność widoczna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 16:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Tadeuszu zgadzam się z tobą że urządzenia mam po to abym z nich korzystał i po coś je zaprojektowano.Oszczędności te są minimalne straty znaczne energii są na liniach przesyłowych wysokiego i niskiego napięcia i tu należy dokapitalizować system.Czy zwiększyć udział surowców wtórnych a nie bezproduktywnie tracić na składowiskach śmieci.Tu ważna jest edukacja nas wszystkich, aby wyrobić w nas odruchy segregacji śmieci i wrzucania ich do specjalnych przeznaczonych na nie pojemników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 17:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Potop przewiduję...

Moim zdaniem,świat produkuje za dużo śmieci i na wyprodukowanie tych śmieci zużywa masę energii. Wszystko to robi dla doraźnego zysku, chociaż ujemne konsekwencje są przewidywalne,a często już dobrze znane.
Do produkcji opakowań zużywa się masę surowców,energii,paliw, środków transportu itp. Wszyscy o tym wiemy. Opakowania często nie nadają się recyklingu i skażą środowisko człowieka na wieki.
Czas zmienić mentalność człowieka, a przede wszystkim tych pragnących zysku i wygody za wszelką cenę.
DUCH CZASU, DUCH EPOKIm, ZEITGEIST warto poczytać. Czy to utopia, czy konieczność ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 17:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu, czyżby chęć powrotu do produktów bez opakowań lub w opakowaniach zastępczych? Tandety i brzydoty.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 18:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu, czyżby chęć powrotu do produktów bez opakowań lub w opakowaniach zastępczych? Tandety i brzydoty.
Tadeuszu ! Wierzę w inteligencję człowieka i wymyślenie wkrótce biodegradalnych opakowań, calkowity zakaz produkcji niektórych opakowań nie poddających się recyklingowi.
Może nawet wrócą roznosiciele mleka ? UHT-zbrzydło mi,i to nie ten smak mleka,który jeszcze pamiętam, se ne vrati.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 18:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jakoś nie tęsknię za czasami gdy mleko było gotowane i loteria. przegotuje się, czy się zważy ??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 18:47
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Kazimierzu tylko segregacja odpadów i ich recykling ,potrzebny jest system który ponad podziałami był by stworzony.Nie wyobrażam sobie konsumpcji mleka w nie mytych opakowaniach czy nadpitych bo kogoś suszyło.
Opakowania umożliwiają nam szybki wybór produktów różnych producentów i uniemożliwiają łatwy dostęp ludzi postronnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 19:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
(...)
Może nawet wrócą roznosiciele mleka ? UHT-zbrzydło mi,i to nie ten smak mleka,który jeszcze pamiętam, se ne vrati.
Czy wrócą roznosiciele mleka nie wiem.
Wiem, że powinieneś zmienić okulary lub się rozejrzeć lepiej po sklepie. Oprócz mleka UHT jest takie do gotowania i nawet bywa w szklanych butelkach. Częściej jest w metalizowanych kartonach.
Szukaj w półlodówkach, bo tam jego miejsce, żeby dało się przegotować.

Też mam nadzieję, że "zielone" opakowania zastąpią plastiki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 01-12-2009, 21:11
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Kochani ! Żartowałem z tymi roznoscielami mleka. Postępu zatrzymać się nie da. UHT, z tych wszystkich rodzajów mleka, ma najwięcej zalet, bardzo przydatnych, szczególnie dla mnie. Raz na tydzień, jadę z wózkiem, kupuje 5-6 litrów i mam spokój prawie na cały tydzień z mlekiem. Ograniczyli też ilość toreb plastikowych.Teaz trzeba kupować i dużą torbę noszę ze sobą. Tylko te wody sprowadzane z drugiego końca Polski do Gdańska. Ja uważam to za niepotrzebne marnotrawstwo. Woda z Żywca jabłkowa, plastikowej butelce, 3,30 zł, w tym 22% PTU. Ale,żona ją lubi. Smaczna, chociaż mnie wystarczy przegotowana kranówa, z łyżeczką soku malinowego. Mówię soku,choć wiem,że to nie z malin tylko erzatz, zresztą, jak wszystkie inne "soki". Dobrz,że chociaż w "zielonych" opakowaniach, jak pisze Alsko.
Smarowidło do chleba. Masmix albo Delma z masłem, czasami żywe masło fińskie (może chińskie ?). Na szczęście, cholesterol mam w normie,ale żona na granicy, cukier podwyższony, żona poniżej normy. Nie jest żle.
A propos segregacji. My mamy zsyp i wszystko idzie do jednego wora. Znoszę tylko czasami butelki plastikowe,makulaturę, jak uzbieram karton, butelki szklane, ale pojemniki z sortowanymi śmieciami stoją dosyć daleko, w niewydodnym miejscu i są zamałe.
Marzy mi zsyp z 3 zsypami: na plastik,szkło,makulaturę i odpadki żywnościwe. Ale, to już lepiej zbudować sortownie śmieci,prawdziwe fabryki utylizacji śmieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 12:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu
Cytat:
Marzy mi zsyp z 3 zsypami: na plastik,szkło,makulaturę i odpadki żywnościwe. Ale, to już lepiej zbudować sortownie śmieci,prawdziwe fabryki utylizacji śmieci.
Odpowiedź z Cytowaniem


Wierzysz, że zsypy będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. To są bajki nie do zrealizowania.
ps. już wymieniasz cztery rodzaje podziału, pisząc o trzech ????
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-12-2009, 13:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu
Wierzysz, że zsypy będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. To są bajki nie do zrealizowania.
ps. już wymieniasz cztery rodzaje podziału, pisząc o trzech ????
Tadziu ! Na żartach sie nie znasz ? Nie słyszałeś o trybie "dwa w jednym". Technicznie to ja widzę to tak: w zsypie na butelki będzie wajcha;plastic-szkło. W zsypie na plastic,będzie zgniatarka,albo rozdrabniarka, w zsypie na szkło (butelki,słoiki z resztkami dżemu itp) będzie tłuczek , żywnościowe będą w workach plastikowych i muszą być zgniatane, czyli tam musi być prasa, najlepiej śrubowa,i dezynfekcja. W ogóle, jeden zsyp na cały blok, bloczek,w wysokościowcach będą już małe,automatyczne,fabryczki utylizacyjne. Zresztą, ciekawe, jak to jest teraz rozwiązywane w tych towers'ach, jaj Sea towers w Gdyni ?

http://img11.imageshack.us/img11/662...ynia239aaf.jpg
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.