menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 21:20
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Na dobranoc zacytuję przesłanie:

"Niech łódź twojego życia będzie lekka, obciążona jedynie tym, co jest potrzebne: przytulnym domem i prostymi przyjemnościami; jednym czy dwojgiem przyjaciół wartych tego miana; kimś, kogo pokochasz z wzajemnością; kotem, psem, niezbędną żywnością i niezbędną odzieżą..." JEROME K. JEROME
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 23:30
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Droga Paulo,Jolinko i Marbelko!

Dzięki za dobre słowa,zrozumienie choć częściowe!!! Czeka mnie ciężki czas, choć nikt nie zna "dnia i godziny". Osoba która skrzywdziła mnie najbardziej jest już w podeszłym wieku,jest chora- w szpitalu-nie wiem co mam robić!!!! Czy nie zważać na krzywdy mi wyrządzone tak jak nie zważałam przez długi czas,czy znowu po raz enty uniżyć się z nadzieją na dobre słowo?Prawdziwy dylemat i rozterka w sercu. http://www.iv.pl/images/72245197021212305306.jpg
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 11-03-2010, 23:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Droga Paulo,Jolinko i Marbelko!

Dzięki za dobre słowa,zrozumienie choć częściowe!!! Czeka mnie ciężki czas, choć nikt nie zna "dnia i godziny". Osoba która skrzywdziła mnie najbardziej jest już w podeszłym wieku,jest chora- w szpitalu-nie wiem co mam robić!!!! Czy nie zważać na krzywdy mi wyrządzone tak jak nie zważałam przez długi czas,czy znowu po raz enty uniżyć się z nadzieją na dobre słowo?Prawdziwy dylemat i rozterka w sercu.

Aniu, mysle, ze potrafisz byc ponad i okazac milosierdzie. To tylko bedzie na Twoj plus. Wiesz, zdradze Ci moja zasade. Nigdy nie liczylam, ze ktos mi powie "dziekuje" za to, ze cos dla niego robie. Jezeli je uslysze jest mi bardzo milo, ale jezeli NIE - to tez nie biore sobie tego do serca.

A w zyciu...wiem z autopsji, ze jak Ci ktos wyrzadzi duza krzywde to ciezko sie z tym pogodzic. Jednak sa momenty w zyciu, ze nalezy o tym zapomniec i podac reke nawet najwiekszemu wrogowi. Wierzaj mi, dobrze isc do lozka i miec czyste sumienie.

Nie oczekuj "dobrego" slowa, poprostu zrob to co Ci serce i etyka czlowieka dyktuje.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 00:39
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Marbello miła- dobrym jesteś człowiekiem i zrobię to co mi radzisz!!! Bóg niech położy moje i jej przewinienia na szali!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 00:42
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie Droga Zeniu

Wiem, ze musisz iść na ten " urlop zdrowotny" .. Zdrowotny...wiec potrzebny.
Idź z pozytywnym nastawieniem , a my Twoje wirtualne koleżanki , będziemy myślami ,cały czas przy TOBIE.. Poproszę też mojego Anioła stróża, aby nie odstępował od Ciebie ani na krok ,i szczęśliwie przyprowadził do domu i do nas.. Ucałowania, do jutra. Dobre spokojnej nocy Ci życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 07:56
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Droga ansty - Aniu miej tą świadomość, że są ludzie gotowi razem tobą przeżywać trudne chwile. Jesteś ważną osobą dla nas chociażby dlatego, że zaufałaś nam zwierzając się ze swojego cierpienia.
Pytasz jak masz postąpić wobec złego człowieka, czy wybaczyć, zapomnieć.
Wybaczanie to piękna sprawa. Oczywiście wybaczać. Nie warto chować urazy, to do niczego nie prowadzi tylko do żalu. Jest to niszczenie siebie samego i swojej duszy. Gdy wybaczamy innym osiągamy spokój. Będzie nam łatwiej i lepiej żyć. Może przekonamy tych złych , że żaden człowiek nie zasługuje na pogardę, że zawsze jest czas aby to zmienić.

http://img194.imageshack.us/img194/9642/amtro.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 11:06
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

"W życiu najlepiej, kiedy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest nam tylko dobrze - to niedobrze." KS. JAN TWARDOWSKI

http://img691.imageshack.us/img691/7...049eebb27c.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 11:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Marbello miła- dobrym jesteś człowiekiem i zrobię to co mi radzisz!!! Bóg niech położy moje i jej przewinienia na szali!!!

Aniu, dobra i szlachetna decyzja. Jezeli moge dodac...nie oczekuj niczego dobrego w zamian. Poprostu kieruj sie swoim sercem i sumieniem.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 12-03-2010, 16:30
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

W każdym człowieku drzemią uzdrawiające siły, które mogą pomóc w chwilach zwątpienia. Trzeba w to wierzyć i nie poddawać się a poczucie wpływu i decydowanie o jakości naszego życia daje nadzieję na lepsze jutro. Oczekiwanie na radosne wydarzenia np: ( święta ) wyzwalają energię, która sprawia, że organizm skuteczniej walczy z chorobą i nie poddaje się. Nadzieja, która nas nie opuszcza daje siłę i wiarę, że wszystko się uda.

http://img692.imageshack.us/img692/7516/kwiatp.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 08:04
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

"Mieć pogodę ducha, godzić się z tym czego zmienić nie można, odwagę by zmienić to co można , mądrość by móc rozpoznać te rzeczy...."

Młodzi duchem są ciągle aktywni, spotykają się z ludźmi, podejmują naukę rzeczy, na które wcześniej nie mieli czasu. Podróżują, chwytają każdą chwilę życia. Pomimo lat są młodzi duchem i przyciągają młodość do siebie.

http://img16.imageshack.us/img16/319...istyczne23.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 09:39
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Prawda

Cyt. Paulę:

"W każdym człowieku drzemią uzdrawiające siły, które mogą pomóc w chwilach zwątpienia. Trzeba w to wierzyć i nie poddawać się a poczucie wpływu i decydowanie o jakości naszego życia daje nadzieję na lepsze jutro. Oczekiwanie na radosne wydarzenia np: ( święta ) wyzwalają energię, która sprawia, że organizm skuteczniej walczy z chorobą i nie poddaje się. Nadzieja, która nas nie opuszcza daje siłę i wiarę, że wszystko się uda. "


Wiem to... z autopsji
Wiele lat temu całą siłą woli nie dopuściłam ,aby moja choroba (SM) uniemożliwiła mi
wychowanie dzieci.Stanęłam do walki ,o czym piszę na swoim blogu.Udało się.Dziś walczę o moją córkę.Myślę,że uwierzyła.

Ostatnio ,po Olimpiadzie Zimowej A.Małysz powiedział coś takiego:"Żeby wygrać ,trzeba wierzyć ,że się wygra" -takie proste stwierdzenie ...
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 14:10
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Być i czuć się młody duchem to być pogodnym i optymistycznym. Jest wiele recept na to aby to spełnić i jest także wiele rad jak nie poddawać się i iść z duchem czasu. Starajmy się aby proza życia nas za bardzo nie pochłonęła. Szukajmy kontaktów międzyludzkich chociażby tu na forum by poprzez dialog porozumiewać się i wymieniać poglądy. Jest to też jeden ze sposobów na poprawienie sobie jakości życia. Nie siedzieć z założonymi rękami i biernie się przyglądać.

http://img535.imageshack.us/img535/2844/stokrotkja.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Ostatnio edytowane przez Paula : 13-03-2010 o 17:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:47
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Jeszcze ciut i wiosna zapuka do naszych drzwi. Będzie jeszcze cieplej na sercu. Dobrze kiedy wygospodarujemy trochę czasu i zrobimy sobie 2- godzinny spacer. Będziemy się czuli młodo i lekko i nie będziemy mieli okazji aby oszukiwać nasz mózg bo będzie to najprawdziwsza prawda.


http://img195.imageshack.us/img195/1...maj1270237.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 16-03-2010, 08:17
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

http://img191.imageshack.us/img191/3...b228f9705c.jpg
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.