menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 09:44
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Uważam, że każdy człowiek ma marzenia, większe lub mniejsze, na tym polega życie, z marzeniami łatwiej się żyje.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 12:49
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Hm marzenie jak to koleżanki pięknie wszystko opisały naprawdę z przyjemnością przeczytałam .
Ale ze mną jest trochę inaczej . Np. siedzę sobie w wygodnym fotelu słucham wyselekcjonowanej muzyki relaksacyjnej z zamkniętymi oczami popijam kawkę i wyobrażam sobie , że jestem gdzieś na plaży w oddali słychać szum morza , świergot ptaków (muzyka) wtedy czuje się fantastycznie lekko i to mi wystarczy. Bo jestem realistką i wiem , że nie stać mnie na taki wypad A co do marzeń to ja je interpretuję jak cel do zrealizowania i zawsze mi się udaje . Czasami jest to długofalowy proces ale kończy się osiągnięciem celu.
Takim przykładem może być mój samochód. Nie miałam żadnej pracy ani pieniędzy a bardzo chciałam go mieć. Moje intensywne myślenie a potem działanie osiągnęło sukces. A cena samochodu była 8.000,- zł (używana Toyota Starlet) od pierwszego właściciela. Koleżanka znalazł mi go, a córka innej koleżanki zatrudniła mnie na 1/4 etatu i dała mi kredyt na zakup tego samochodu i z tej pensji spłacałam raty przez 2 lata . Jestem bardzo z niego zadowolona bo już 4 rok a nic się nie psuje tylko wlewam paliwo (5,5 litra po mieście) i wymieniam części eksploatacyjne (klocki, szczęki..itp) .
I tak cały czas postępuje marzenie = cel i wierzę że się uda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 00:13
Be-a Be-a jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 2
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich na Forum i .... marzenia niech się spełniają.................
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 09:08
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Witaj Be-a

Cytat:
Napisał Be-a
Pozdrawiam wszystkich na Forum i .... marzenia niech się spełniają.................
Dziękuję(my?) za pozdrowienia i życzenia, ale czemu tak nieśmiało wkraczasz do naszej dyskusji? Czy tylko marzysz? Czekamy na słów bodaj parę w wątku "przedstaw się", a potem jakoś samo "poleci".
Bolesławie - p - też 2 m-ce temu wpisałeś się na listę i oprócz ładnej fotki cisza na planie.Czemu?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-12-2006, 12:59
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Witaj Be-a, dziękujemy za pozdrowienia.
Pewnie Krise1 wyśle Ci piękną karteczkę wkrótce,
na powitanie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 13-01-2007, 11:12
adria231 adria231 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 5
Domyślnie Czy seniorzy maja marzenia

Oczywiście,że to przekorne pytanie.Oczywiscie też,że mamy marzenia.Pragniemy,by nasze dzieci i wnuki były szcześliwe,zdrowe.Mamy tez wiele osobistych marzeń.Jestem jednak przekonana,że najpiękniejsze są te niespełnione marzenia.One nadają naszemu zyciu sens.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 14-01-2007, 14:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

A ja marzę,że w końcu nadzejdzie śliczniusia,bielutka, śniezna zima...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-01-2007, 22:58
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie

Marylko życzę Ci z całego serca aby spełniło się twoje marzenie.Jest mi smutno jeśli słysze że wnuki nie mają kontaktu z babcią.A może na dzień babci coś się zmieni,bądzż dobrej myśli.Pozdrawiam Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 01:58
jurek67 jurek67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Będzin
Posty: 17
Domyślnie Bez MarzeŃ Nie MoŻna SiĘ UŚmiechaĆ

Jak można żyć bez marzeń? Widzę wielu ludzi którzy będąc samotnymi, uśmiechają się. Uśmiechają się właśnie do swoich marzeń. Ja też często to robię. Gdyby człowiek znużony szarością dnia codziennego, otoczony brakiem życzliwości, złością i bezdusznością "elit" nie miał swoich marzeń, nie przetrwałby zbyt długo. Kiedy jest mi źle, włączm "program" MARZENIA i zaraz świat jestpiękny, ludzie dobrzy i żyć się chce!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 10:39
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Witaj Marzycielu

Cytat:
Napisał Jurek67
Jak można żyć bez marzeń? Widzę wielu ludzi którzy będąc samotnymi, uśmiechają się. Uśmiechają się właśnie do swoich marzeń. Ja też często to robię. Gdyby człowiek znużony szarością dnia codziennego, otoczony brakiem życzliwości, złością i bezdusznością "elit" nie miał swoich marzeń, nie przetrwałby zbyt długo. Kiedy jest mi źle, włączm "program" MARZENIA i zaraz świat jestpiękny, ludzie dobrzy i żyć się chce!
Przepraszam pozostałych, ale nie spodziewałam się, że mężczyzna potrafi tak pięknie sprecyzować swoje zdanie n.t. marzeń...Jestem przekonana, że tu nie znajdziesz "elit" jakie wymieniasz i oprócz programu MARZENIA klikniesz na "SENIORA"
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 21-01-2007, 10:43
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał Jurek67
Kiedy jest mi źle, włączm "program" MARZENIA i zaraz świat jestpiękny, ludzie dobrzy i żyć się chce!
Bardzo podoba mi się to sformułowanie,bo ja , można tak powiedzieć funkcjonuję dzięki marzeniom i wierzę że się kiedyś spełnią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 26-01-2007, 19:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
OK Bez marzeń

Nie mam marzeń, zaledwie bardziej lub mniej sprecyzowane plany. Byłam długi czas bardzo poważnie chora, udało mi się ujść z życiem. Odzyskałam je ze wszystkimi kłopotami i problemami, które niesie. Mam życie=mam wszystko. Czasem to nawet zbyt wiele jak na osobę niepełnosprawną. Do czego miałyby mi służyć marzenia? Kojarzą mi się z pustymi słowami lub obietnicami bez pokrycia, itp. Mocno stąpam po ziemi. Jestem tu i teraz. Nie uznaję odlotów, one zawsze się mszczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 17:41
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 716
Domyślnie czy senoir ma marzenia

Cytat:
Napisał Jurek67
Jak można żyć bez marzeń? Widzę wielu ludzi którzy będąc samotnymi, uśmiechają się. Uśmiechają się właśnie do swoich marzeń. Ja też często to robię. Gdyby człowiek znużony szarością dnia codziennego, otoczony brakiem życzliwości, złością i bezdusznością "elit" nie miał swoich marzeń, nie przetrwałby zbyt długo. Kiedy jest mi źle, włączm "program" MARZENIA i zaraz świat jestpiękny, ludzie dobrzy i żyć się chce!

Myślę że każdy z nas ma marzenia ,tylko nie wszyscy się do tego przyznają .Cóż by to było za życie bez marzeń ? I ja mam swoje marzenie takie malutkie i też jak Jurek włanczam program ''marzenie'' i od razu jest lepiej . Życzę wszystkim spełnienia marzeń .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 18:15
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Uśmiech Ostrożnie z marzeniami

Cytat:
Napisał Jurek67
Widzę wielu ludzi którzy będąc samotnymi, uśmiechają się. Uśmiechają się właśnie do swoich marzeń. Ja też często to robię.
Zdrowiej uśmiechać się do ludzi. Czasami śmieję się w głos do swoich myśli, których w żaden sposob nie dałoby się nazwać marzeniami. Przypuszczam, że czynią tak i inni. Marzenia nie powinny stanowić ucieczki od samotnej rzeczywistości, ale mogą wskazywać właściwy kierunek, w którym należy ją przekształcać. To zdrowsze niż odloty w nierealne wyobrażenia. One jedynie zwielokrotniają uczucie osamotnienia, spychają na krawędź depresji.
Cytat:
Napisał Jurek67
Gdyby człowiek znużony szarością dnia codziennego, otoczony brakiem życzliwości, złością i bezdusznością "elit" nie miał swoich marzeń, nie przetrwałby zbyt długo.
Z elitami się nie kontaktuję. Poza tym odnoszę wrażenie, jakbyśmy żyli w rożnych światach. Mój jest całkiem całkiem, chociaż daleko mu do ideału. Czasami się dziwię, jak wiele doświadczam bezinteresownej życzliwości i takiegoż zainteresowania. Któreś z nas się myli, najprawdopodobniej oboje po części mamy rację.
Cytat:
Napisał Jurek67
Kiedy jest mi źle, włączm "program" MARZENIA i zaraz świat jestpiękny, ludzie dobrzy i żyć się chce!
................................... i spać się chce! A sny sa kolorowe...bajeczne...zaś przebudzenie niemiłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 18:38
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał isia
Marzenia dodają skrzydeł - jeśli umie się w nie wierzyć - czasem pozwalają uniknąć załamania, pomagają przetrwać złe okresy życia rodzinnego
Z tym, że marzenia mogą stanowić formę przetrwania od - do, w zupełności się zgodzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 18:41
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Jurku 67 - trzymaj się!

Ojejku - staram się czytać wszystkie posty, ale jeszcze nigdy nie spotkałam tak wnikliwej analizy czyjejś wypowiedzi jak to zdarzyło się Tobie Jurku. A taka była piękna...Przyznam szczerze, że pogubiłam się - czy tekst jest krytykowany, czy chwalony, ale nie chciałabym już polemizować na ten temat. Moim zdanie wypowiedź była bardzo, bardzo...
A o marzeniach - to pojęcie względne, zależne od ich wielkości i jakości. Moim marzeniem do tej pory spełnianym jest mieć dobre - oczywiście odpowiednio do wieku zdrowie i być akceptowaną przez otoczenie (bodaj najbliższe) co ma miejsce (odpukałam w niemalowane....)
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 19:00
jurek67 jurek67 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Będzin
Posty: 17
Domyślnie Re do BABURKI

Nie ,Babrko. Odnoszę wrażenie że odniosłaś się do mojego postu zakładając z góry że będziesz na nie. Moim zdaniem nie można z góry zakładać że marzenia to wynik samotności. Oddawanie się marzeniom wcale nie znaczy ucieczki od rzeczywistości. Gdybyśmy zakładali że marząc popadamy w skrajną depresję popełnilibyśmy duży błąd. Realny świat jest piękny ale mała odskocznia do marzeń działa niekiedy jak kuracja oczyszczająca nasz organizm z tosyn rzeczywistości. Uważam się za zupełnie normalnego seniora i jestem bardzo szczęśliwy że potrafię marzyć.Chciałbym Ci jeszcze powiedzieć ze mój świat jest też "całkiem, całkiem". Nie posiadam z tego tytułu żadnych kompleksów i potrafię się uśmiechać tak samo (mam nadzieję) ładnie jak Ty. "Elity" w moim wąku to była tylko przenośnia. Napewno mamy obydwoje trochę racji w swoich poglądach. Bardzo bym chciał abyś nie potraktowała moich na ten temat przemyśleń jako ataku na Twoje w tej sprawie zdanie. Uważam Twój post za bardzo interesujący i wnoszący zarazem konieczność dyskusji na ten temat. Uważam na zakończenie że i ja doświadczyłem bezinteresownej życzliwości niewątpliwie z Twojej strony gdyż byłaś uprzejma zwrócić uwagę na moją obecność w cafe.
Serdeczne pozdrowienia, Jurek67
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 19:17
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 716
Domyślnie

Jolitko tekst był chwalony. Bardzo mi sie podobał czemu dałam wyraz w swoim postcie . Nie zgadzam się natomiast z Baburką ,kochana zawsze przyjemniej zasypiac z marzeniem niż z rozpamiętywanymi problemami.A przebudzenia? Jakie zasypianie,taki sen i takie przebudzenie .

kwiatek na poprawienie humorku dla Baburki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 22:10
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Teraz Cię mam, Jurku

Dzięki Twojemu szerokiemu objaśnieniu zrozumiałam, że nie stoi przede mną pożółkły facet z wydłużoną brodą, którego jedyny azyl przed napastliwym światem stanowią marzenia, a tak sobie właśnie wyobraziłam Twoją osobę. Wziąwszy pod uwagę całość Twojej wypowiedzi wypada Ci tylko przyklasnąć, a marz sobie, marz na zdrowie...
Chciałam jedynie, nie pierwszy zresztą raz, zasygnalizować, że marzenia mogą być zgubne, siejące marazm i depresję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 27-01-2007, 22:14
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Dzięki za kwiatek! Zgadzam się z Tobą w zupełności. Muszę popracować nad stylem, bo zauważylam, że trudno mi się wyjęzyczyć i stąd niejasności prowadzące do nieporozumień.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior - co to znaczy? vega Społeczeństwo - wątki archiwalne 38 25-07-2009 14:25
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 14:14
Senior pracuje zagranicą Bianka Seniorzy i praca 60 21-01-2008 21:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.