menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Fotografia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Fotografia Forum poświęcone fotografowaniu - zamieszczamy wyłącznie AUTORSKIE (wykonane przez siebie lub bliskie osoby, nie ściągnięte z netu) zdjęcia. Dyskusje na temat szeroko pojętej fotografii, technik fotografowania, sprzętu etc.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 15:25
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Taaak. Fajne zdjęcie i jak dla mnie świetnie pokazujące możliwości i sprzętu, i AUTORA W międzyczasie naczytałem się mnóstwo (nie tylko na tym forum) i po głębokim namysle, biorąc pod uwage to, że na lustrzanke po prostu mnie nie stać (samo body drogie + konieczne obiektywy), a dodając, że BARDZO zależy mi na "kręconym" monitorku + aparacie UNIWERSALNYM - nabyłem w sklepie EUROMEGA Canona SX20 IS + baterie i kartę dość szybką (ultra II) po całkiem atrakcyjnej cenie (targowałem się trochę, zatem nie podam ostatecznego wyniku - ale komplet dużo tańszy niż w MediaMarkt sam aparat ).
Obecnie zestaw testuję, ale już moge podać kilka szczegółów: w dobrym oświetleniu sprawnie ostrzy i b.dobrze stabilizuje. Obsługa b.wygodna, choć dla mojej macho łapy (ale bez przesady z tą wielkością) czasem miejsca jakby brakuje (albo musze się przyzwyczaić). Dla mnie nowością rozwiązanie "ręcznego" ostrzenia - b.szybki dostęp + kółeczko na tylnej ściance. Póki co jestem niemal zachwycony (zawsze pozostaje odcień strachu o kilka różnych parametrów).
Na razie żadnych "wykonów" tu nie pokażę, bo prezentacja fotek w formacie znaczka pocztowego mija się z celem, a na wrzucanie przez galerię trochę mi teraz brak czasu. Ale na pewno się poprawię.
PS. SX20 na pewno jest szybszy itd. od A95, ale tamten nadal darzę niemałym szacunkie. Jak wyżej koleżanka zauważyła, "małe" jest poręczne - dodam: i takie imprezowe
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-10-2009, 16:33
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

Cytat:
Napisał woti
Taaak. Fajne zdjęcie i jak dla mnie świetnie pokazujące możliwości i sprzętu, i AUTORA W międzyczasie naczytałem się mnóstwo (nie tylko na tym forum) i po głębokim namysle, biorąc pod uwage to, że na lustrzanke po prostu mnie nie stać (samo body drogie + konieczne obiektywy), a dodając, że BARDZO zależy mi na "kręconym" monitorku + aparacie UNIWERSALNYM - nabyłem w sklepie EUROMEGA Canona SX20 IS + baterie i kartę dość szybką (ultra II) po całkiem atrakcyjnej cenie (targowałem się trochę, zatem nie podam ostatecznego wyniku - ale komplet dużo tańszy niż w MediaMarkt sam aparat ).
Obecnie zestaw testuję, ale już moge podać kilka szczegółów: w dobrym oświetleniu sprawnie ostrzy i b.dobrze stabilizuje. Obsługa b.wygodna, choć dla mojej macho łapy (ale bez przesady z tą wielkością) czasem miejsca jakby brakuje (albo musze się przyzwyczaić). Dla mnie nowością rozwiązanie "ręcznego" ostrzenia - b.szybki dostęp + kółeczko na tylnej ściance. Póki co jestem niemal zachwycony (zawsze pozostaje odcień strachu o kilka różnych parametrów).
Na razie żadnych "wykonów" tu nie pokażę, bo prezentacja fotek w formacie znaczka pocztowego mija się z celem, a na wrzucanie przez galerię trochę mi teraz brak czasu. Ale na pewno się poprawię.
PS. SX20 na pewno jest szybszy itd. od A95, ale tamten nadal darzę niemałym szacunkie. Jak wyżej koleżanka zauważyła, "małe" jest poręczne - dodam: i takie imprezowe
Mnie rozczarowało w tym aparacie to, że trzeba podnosić lampę błyskową na razie troszkę aparat przetestowałam, jak się wygrzebię z przeziębienia pobawię się w fotografa i dam fotki na forum. Korzystam jeszcze z aparatu Sony DCS-H2, który moim skromnym zdaniem jest bardzo dobry no i nie trzeba w nim podnosić lampy błyskowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-10-2009, 10:06
resca's Avatar
resca resca jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 1 031
Domyślnie

Cytat:
Napisał woti
Taaak. Fajne zdjęcie i jak dla mnie świetnie pokazujące możliwości i sprzętu, i AUTORA W międzyczasie naczytałem się mnóstwo (nie tylko na tym forum) i po głębokim namysle, biorąc pod uwage to, że na lustrzanke po prostu mnie nie stać (samo body drogie + konieczne obiektywy), a dodając, że BARDZO zależy mi na "kręconym" monitorku + aparacie UNIWERSALNYM - nabyłem w sklepie EUROMEGA Canona SX20 IS
..........
Dla mnie nowością rozwiązanie "ręcznego" ostrzenia - b.szybki dostęp + kółeczko na tylnej ściance. Póki co jestem niemal zachwycony (zawsze pozostaje odcień strachu o kilka różnych parametrów).
Na razie żadnych "wykonów" tu nie pokażę, bo prezentacja fotek w formacie znaczka pocztowego mija się z celem, a na wrzucanie przez galerię trochę mi teraz brak czasu. Ale na pewno się poprawię.
PS. SX20 na pewno jest szybszy itd. od A95, ale tamten nadal darzę niemałym szacunkie. Jak wyżej koleżanka zauważyła, "małe" jest poręczne - dodam: i takie imprezowe

No to... gratuluję wyboru i zakupu nowego aparatu. Teraz pozostaje czekać na zdjęcia. Pozdrawiam Czasem lepszy dobry kompakt, niż byle jaka (tania) lustrzanka. Jaka by nie była, ta jest skarbonką bez dna. Samym body zdjęć nie zrobimy, a możliwość i dostępność wymiany obiektywów kusi, a koszt to niemały. Trzeba przyznać, że możliwości i wieksza kreatywność też. Stąd moje o lustrzance marzenia
Pozdrawiam.
__________________
-------------------
http://czayka.flog.pl/
-------------------
http://green-mix2.blogspot.com/
-------------------


Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy. /José Saramago/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 15-08-2012, 10:05
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie fotka z Canona SX

Jeśli uda się dodać... Udało się
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_5009.JPG (134.5 KB, 20 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 16:33
JagodaW.'s Avatar
JagodaW. JagodaW. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Łódź
Posty: 1
Domyślnie

Woti, mógłbyś dodać jeszcze parę fotek, które pokazują możliwości tego „superzooma”? Mój dotychczasowy sprzęt (Sony DCS-W630) też przestał mi już wystarczać i planuję zakup czegoś lepszego (chociaż aparaty lustrzanka są zdecydowanie poza moimi możliwościami technicznymi i finansowymi), a ten Canon wydaje się być całkiem rozsądną propozycją. Odstrasza mnie trochę ta „nieporęczność” i podnoszona lampa, ale może zoom mi to należycie zrekompensuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 17:55
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

1/ Podnoszona lampa jest bardzo dobra! Możesz wymusic jej NIE użycie
2/ Tu widać "macro" zrobione pszczole z daleka (pełny zoom + kadr, wycinek z fotki przy obróbce)

Załacznik: Orzeł nad Szczecińska Amazonią - pełny zoom + wycięcie fragmentu foto (ważne dla uwidocznienia braku szumów, ziarna itp.). Zauważ, że tu foto znacznie zmniejszone, tylko o boku 600plx - "normalne" jest ok. 3,5mln plx.
Niestety tutaj nie można wstawiać dużych foto - zatem podrzucam jeden z moich albumów na FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.224921854229894.62468.100001362440495&type= 3
A jeśli nie uczestniczysz w FB to dla przykładu:

Ten obrazek "w pełnej krasie" ma 720*539 plx. Jak widzisz, tutaj w tle pojawiają się już "zakłócenia" (efekt "internetowy"), ale w oryginale nie jest tak źle.
Załączone Grafiki
File Type: jpg Orzeł.jpg (190.7 KB, 3 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez woti : 10-09-2012 o 18:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 18:06
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Ja mam Panasonic FZ45 , jestem bardzo zadowolona z niego. Ma zoom 24x .
http://www.opineo.pl/opinie-979391-p...-dmc-fz45.html

Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 18:24
woti woti jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 35
Domyślnie

Bo to jest tak, że FOTOGRAF "rzadzi" aparatem, a nie odwrotnie. W swojej klasie wiele aparatów daje podobne wyniki, ale Canon Z REGUŁY znany jest z najlepszych matryc (czyli "e-filmu"). Jednak współczesne możliwości obróbki pozwalają na znaczne niwelowanie błedów koloru itp. Zatem AUTOR + aparat + OBRÓBKA dają dopiero właściwe połączenie sztuki foto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 18:26
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Ja mam FijiFilm HS10 zoom30x i też jestem zadowolona

__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 18:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeva
Ja mam Panasonic FZ45 , jestem bardzo zadowolona z niego. Ma zoom 24x .
http://www.opineo.pl/opinie-979391-p...-dmc-fz45.html

Ostatnio odlozylam "na polke", wyjelam baterie, starannie zapakowalam obiektywy z moich dwoch lustrzanek SONY i NIKON'a. Niech czekaja na inne czasy. Kupilam lekki LUMINUX (Panasonic) FZ45, ktory jest doskonala formula. Jestem z niego bardzo zadowolona, choc mam pare zastrzezen.Naturalnie jak sie robi duzo zdjec to polecam kupic druga baterie. Mam drugi aparat, tzw pomocniczy CASIO EXLIM, ktory mam zawsze w torbie. Doskonaly do robienia zdjec w ruchu, np z samochodu czy autobusu.

No i ostatnie, nie aparat ale robiacy zdjecia jest "szefem".

PS. Przymierzam sie do nowego cacka FUJIFILM X-E1....moze kupie. Z tego co czytalam jest rewelacyjny.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-09-2012, 19:46
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ajaks


Ajaks, wybacz, nie mogłam się oprzec pokusie, by wkleic jeszcze raz, robisz cudowne zdjęcia, a ta róża !?
Powalająca...
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 11:45
jan0101 jan0101 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Legnica
Posty: 114
Domyślnie

Zawsze w trakcie robienia zdjęć dyrektorem ma być fotograf a nie aparat. Ja fografuję lustrzanką Nikonem D80 której nie ma już w produkcji. W celowniku widzę obraz taki jaki zarejetruje matryca. I nie jest ważne, czy świeci słońce czy nie, obraz jest zawsze wyraźnie widziany i to jest dla mnie najwazniejsze.
Nie korzystam z programów z utomatycznych. Używam priorytetu czasu wzglęnie przysłony w zależności od tego jaki efekt chcę uzyskać, np:







Przed umieszczniem zdjęc w galerii zawsze obrabiam swoje zdjęcia w Photoshopie Elements (program dzisiaj kosztuje ok350 zł)

W tym programie sklejam również panoramy:




Panoramy oglądamy przesuwając dolny pasek.
Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytnia, chętnie odpowiem.
__________________
Ludzie codziennie poprawiają swoje włosy,
a dlaczego nie poprawiają swoich serc?


Zapraszam do:
http://www.ogrodniczka.pl/galerie/74...i_ksztalt.html
oraz:
http://jan0101.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 12:05
jan0101 jan0101 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Legnica
Posty: 114
Domyślnie

Aaaa. I jeszcze jedno:
Mar-Basia! Trochę niedobry wybór, że nie będziesz korzystać z baterii? (czy akumulatorków???) SONY i NIKON.
Akumulatory (baterie) podobnie jak w samochodzie, dłuższy czas niedoładowywane ulegają uszkodzeniu i stają się niezdatne do użytku. A nowe (nawet zamienniki) trochę kosztują.
Lepiej będzie, jeżeli będziesz korzystać z lustrzanki jako sprzętu podstawowego, a kompakt używć jako rezerwowy.
__________________
Ludzie codziennie poprawiają swoje włosy,
a dlaczego nie poprawiają swoich serc?


Zapraszam do:
http://www.ogrodniczka.pl/galerie/74...i_ksztalt.html
oraz:
http://jan0101.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 22-05-2014, 11:56
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Podbijam pytanie. Chciałbym kupić sobie w najbliższym czasie pierwszą lustrzankę.
Mam na oku ten model Nikon:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2231447
Czytam sobie opinie i większość jest pozytywnych ale nie wiem czy nie lepiej jest kupić coś innej marki jak na przykład Sony (mam do niej większe zaufanie).
Co o niej sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 07-08-2014, 16:10
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Wszystko zalezy jak bardzo jesteś zasobny albo inaczej zdesperowany. Napewno nikon to super wybór, ale pytanie co bedziesz pstrykac. Na początek kupiłbym ale tylko z pewnego zródła uzywany D90 aparat ja na pierwsza lustrzanke rewelacja , obiektyw kit 17-105 tez jest nie zly naturalnie musi być swiatlo choc jest tu spora dobra tolerancja iso wiec mozna podkrecić. Jezeli masz duzo kasy kup D7000 i kitowy obiektyw co prawda dalej jest ciemny ale iso na 2500 jest spokojnie bez szumow, potem przyjdzie czas na obiektywy , naturalnie marzenie to nikkor ale ja osobiscie mam sigmy f2,8. Mala probka nikon D7000 , hala , bez lampy blyskowej , baz jakiejkolwiek obrobki.


Ostatnio edytowane przez spinoo : 07-08-2014 o 16:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mydła, żele - czym się myjemy? fionna Kosmetyki 117 28-05-2021 18:39
O czym warto pamiętać pisząc CV - komentarze edward wrzosek Ogólny 2 19-07-2012 13:54
Czym denerwują się Polacy - komentarze jip Ogólny 42 01-10-2009 15:58
Czym jest bol ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 11 17-04-2008 11:15
Czym czyścicie monitory? iwo1111 eSenior 19 21-04-2007 00:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.