menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 23:57
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pani werbalizuje: chodzi o aborcje, jezeli chcesz to nawet na bezludnej wyspie, Ksiezycu czy Marsie, nikt NIE MA PRAWA OCENIAC KOBIETY w tej materii. Decyzja nalezy do niej.

Rozumiem..., ale to tylko o aborcję chodzi, bo gdyby ta rzeczona kobieta udusiła swoją sąsiadkę to mamy (my społeczeństwo) prawo ją oceniać?
  #22  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Tak Basiu

Cytat:
Napisał marbella123
Pani werbalizuje: chodzi o aborcje, jezeli chcesz to nawet na bezludnej wyspie, Ksiezycu czy Marsie, nikt NIE MA PRAWA OCENIAC KOBIETY w tej materii. Decyzja nalezy do niej.
właśnie tak, nie sądzę żeby kobiety podchodziły rozrywkowo do aborcji to jest decyzja bardzo trudna i bolesna.
  #23  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:05
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Mruga oczkiem (żart)

Jak byłaby uciążliwa i wścibska - to czemu nie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #24  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Rozumiem..., ale to tylko o aborcję chodzi, bo gdyby ta rzeczona kobieta udusiła swoją sąsiadkę to mamy (my społeczeństwo) prawo ją oceniać?

Co za absurdalne porownanie.!!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #25  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 036
Domyślnie Marbello

Cytat:
Napisał marbella123
1. Kazde prawo jest zawsze tak sformuowane, ze mozna je sprytnie ominac.
2. Jestes przeciw sciganiu kobiet, ktore nie znalazly innego wyjscia. Chcialabym poznac twoja definicje "innego wyjscia" - poprostu dla prawnej zasady.
3. Oszacowanie liczby nielegalnych zabiegow? Wlasnie to nazwalabym paranoja! Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac. Chcialabym aby to bylo jasne dla wszystkich, bez zadnego wyjatku w Polsce. Przestanmy byc hipokrytami i bigotami.

Nie jestem prawniczką i być może moja odpowiedź nie będzie tym, czego oczekujesz, ale już odpowiadam:Gdy kobieta jest w ciąży, to ma dwa wyjścia: albo urodzi, albo ciążę usunie. Rozumiem, że kobieta która zaszła w niechcianą ciążę, która nie widzi możliwości wychowania dziecka czy oddania go do adopcji decyduje się na zabieg. To inne wyjście to właśnie urodzenie i wychowanie dziecka w godziwych warunkach.
Liczbą szacowanych zabiegów grają przeciwnicy dopuszczalności aborcji i zwolennicy. W zależności od opcji politycznej podawane są liczby od około 200 000 do prawie zera..
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #26  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:20
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

W tym miejscu chciałbym (całkiem poważnie) choć symbolicznie złożyć podziękowania mojej mamie, że w stosunku do mnie nie podjęła tej trudnej i bolesnej decyzji. A czasy były nie łatwe. Ja żyję!
Teillard de Chardin (heretyk zresztą za którym nie przepadam) rozpoczyna swój wywód filozoficzny od tezy; lepiej być niż nie być.
Dzięki Bogu jestem.
  #27  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:23
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Moja poprzednia wypowiedź to był żart do wypowiedzi Vetus.
Uważam,że komputer to nie ambona, nie chce mi się roztrząsać czyjeś wąty. Już na temat aborcji i jej konsekwencji nasłuchałam się i nie zgadzam się z tym aby włazić z butami w życie kobiety / w brzuch/. Jak napisała Marbella123- każdy odpowiada za swoje czyny i jego będzie gryzło sumienie - KROPKA KONIEC!!!
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #28  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:23
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Co za absurdalne porownanie.!!!!!!!

Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.
  #29  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.

A jak zdefiniujesz Postinor ? Nie mówiąc już o Ru-486 i Mizoprostolu ???
Morderstwo czy nie ?
  #30  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:41
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 036
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
W tym miejscu chciałbym (całkiem poważnie) choć symbolicznie złożyć podziękowania mojej mamie, że w stosunku do mnie nie podjęła tej trudnej i bolesnej decyzji. A czasy były nie łatwe. Ja żyję!
Teillard de Chardin (heretyk zresztą za którym nie przepadam) rozpoczyna swój wywód filozoficzny od tezy; lepiej być niż nie być.
Dzięki Bogu jestem.

Gdyby szanowna mamusia wiedziała, że urodzi Narcyza to może miałaby cień wątpliwości?
A poważnie to jest kwestia definicji człowieka. Ponieważ jest to sprawa umowna i zależy od światopoglądu (czy np.zygota jest człowiekiem) , nie ma sensu dalsza dyskusja na ten temat.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #31  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 00:51
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A jak zdefiniujesz Postinor ? Nie mówiąc już o Ru-486 i Mizoprostolu ???
Morderstwo czy nie ?

Nie znam się na Postinorze i tych innych... Domyślać się jeno mogę. Ale odpowiem tak; (ja sobie tak na chłopski rozum miarkuję, tak jak Maciej Boryna)
.... gdyby kobieta tuż po porodzie ukręciła łeb (przepraszam) swojemu dziecku - to ewidentne morderstwo. Gdyby jednak dokonała świadomej aborcji w którymś miesiącu ciąży i zlikwidowała potencjalne życie (!!!!!) to nie morderstwo??? Nijak wymiarkować nie mogę.
Rzeczywiście paranoja.

Może skończymy z tą aborcją? Już dzień się nachylił. Somnus me urget - spać mi się chce.
  #32  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 01:04
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Faktycznie paranoja

Cytat:
Napisał VETUS
Nie znam się na Postinorze i tych innych... Domyślać się jeno mogę. Ale odpowiem tak; (ja sobie tak na chłopski rozum miarkuję, tak jak Maciej Boryna)
.... gdyby kobieta tuż po porodzie ukręciła łeb (przepraszam) swojemu dziecku - to ewidentne morderstwo. Gdyby jednak dokonała świadomej aborcji w którymś miesiącu ciąży i zlikwidowała potencjalne życie (!!!!!) to nie morderstwo??? Nijak wymiarkować nie mogę.
Rzeczywiście paranoja.

Może skończymy z tą aborcją? Już dzień się nachylił. Somnus me urget - spać mi się chce.
zostawmy ten problem do rozstrzygnięcia kobietom bo to one zachodzą w ciążę.
  #33  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 08:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał VETUS
Dlaczego absurdalne? To kwestia definicji morderstwa.

MERDE! Definicja morderstwa! Przerwijmy te absurdalna dyskusje. Zadne swietoszki meskie madralki, ksiezulkowie, nawet sam Papiez, - nie maja PRAWA rzucac w powietrze slow MORDERSTWO.
Kobieta nie chce dziecka - i go nie rodzi. Koniec. Kropka. Sprawa przesadzona, mlotek sedziego zapadl. Nie ma odwolania, nie ma rewizji. Wyrok ostateczny. Dodam jeszcze, ze kobiety nie robia sobie same dzieci - moze popatrzymy na sprawe pod innym katem, chocby rozsadnego uzytku tego malego aparaciku co panowie maja miedzy nogami?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #34  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 09:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
1. Kazde prawo jest zawsze tak sformuowane, ze mozna je sprytnie ominac.
2. Jestes przeciw sciganiu kobiet, ktore nie znalazly innego wyjscia. Chcialabym poznac twoja definicje "innego wyjscia" - poprostu dla prawnej zasady.
3. Oszacowanie liczby nielegalnych zabiegow? Wlasnie to nazwalabym paranoja! Kazda kobieta jest odpowiedzialna za swoje decyzje i NIKT, zaznaczam NIKT poza panem Bogiem NIE MA PRAWA jej oceniac. Chcialabym aby to bylo jasne dla wszystkich, bez zadnego wyjatku w Polsce. Przestanmy byc hipokrytami i bigotami.
Basiu całkowicie zgadzam się z Twoja wypowiedzią, choć niedawno na wątku o aborcji wyrażając taki pogląd zostałem zmieszany z błotem i wysłany na drzewo liście liczyć. Powiedziano mi że jako chłop mam siedzieć cicho bo mnie sprawa nie dotyczy. Może i nie czytano tego co napisałem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #35  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 09:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu całkowicie zgadzam się z Twoja wypowiedzią, choć niedawno na wątku o aborcji wyrażając taki pogląd zostałem zmieszany z błotem i wysłany na drzewo liście liczyć. Powiedziano mi że jako chłop mam siedzieć cicho bo mnie sprawa nie dotyczy. Może i nie czytano tego co napisałem.
Tadziu, ci co Ci chcieli ukreci sznur na szyje sa prostymi ignorantami "Karty Praw Czlowieka". Najsmutniejsze, ze pryncypalnymi "sedziami" sa kobiety. Mezczyzni na ogol trzymaja sie z boku, bowiem jak Ty nie chca miec zimnego duszu na glowe.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #36  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 10:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Tadziu, ci co Ci chcieli ukreci sznur na szyje sa prostymi ignorantami "Karty Praw Czlowieka". Najsmutniejsze, ze pryncypalnymi "sedziami" sa kobiety. Mezczyzni na ogol trzymaja sie z boku, bowiem jak Ty nie chca miec zimnego duszu na glowe.

Nie zgodzę się Basiu.
Sama słyszałam smarkatych ''wiedzących lepiej '' z młodzieżówki Giertycha.Nie było ani jednej kobiety.Pewno bała się spalenia na stosie.
  #37  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 10:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie zgodzę się Basiu.
Sama słyszałam smarkatych ''wiedzących lepiej '' z młodzieżówki Giertycha.Nie było ani jednej kobiety.Pewno bała się spalenia na stosie.
Mieli szczescie, ze mnie tam nie bylo. Zrobilabym rewolucje a Gietrychowi wyrwala to co ma pomiedzy nogami!!!!!!!Hihihihi.
Zeby nie bylo niedomowien na forum - nigdy nie abortowalam dziecka, jestem matka 7-ga, ale to inna sprawa.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #38  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 21:46
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pani Kopacz wycofuje się z pomysłu. Z pewnością wymyśli coś równie rewelacyjnego, ale trochę później.
  #39  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 23:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Pani Kopacz wycofuje się z pomysłu. Z pewnością wymyśli coś równie rewelacyjnego, ale trochę później.
Pewnie sie przestraszyl babskiej rewolucji albo zona odstawila go do zapasowej sypialni!!!!! Tez metoda!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #40  
Nieprzeczytane 13-09-2008, 23:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Pewnie sie przestraszyl babskiej rewolucji albo zona odstawila go do zapasowej sypialni!!!!! Tez metoda!

Kopacz Ewa jest niezaprzeczalnie kobietą.Rozwiedzioną.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paranoja na etykietach. walkiria57 Różności - wątki archiwalne 1 07-01-2008 02:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.