menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:09
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Jak to z toba jest? Na ktoryms watku pisalas do Mavronki, ze jestes Zydowka - teraz "robisz" za chrzescjanke. Czyzby przechrzta?

Pytam, bo nie bardzo rozumiem jak funkcjonujesz.

Chrystus byl Zydem.. jego matka tez.. tak samo jak jego cala rodzina i wielu Chrzescijan..

W kazdym razie nie jest to wazne.. kto wyznaje jakakolwiek religie.. Niektorzy maja swoja osobista religie. Nie koniecznie musza nalezec do jakiejs..
A ty?? Wyznajesz jakas religie?? Za kogo "robisz"??
Tez nie bardzo rozumiem jak funkcjonujesz


Przepraszam za pogrubianie.. ale uwazam te slowa za wazne..i obrazliwe. Nie chce aby doszlo znowu miedzy nami do niesnaskow. Trzeba bardzo uwazac na nieprzemyslane slowa miedzy nami bo jestesmy delikatnymi kwiatkami.

Znam z reszta wielu Zydow ktorzy chodza na Pasterke
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #482  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:13
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Widocznie tak jest Potrzeby ducha sa bardzo wazne w takim narodzie jak nasz. Wazniejsze od zlotych..
Podaje za tygodnikiem "Polityka" (Nr 46)
"Jeśli nawet pobieżnie zsumujemy kwoty dotacji, zwolnień, kosztów utrzymania, to wyjdzie, że ze źródeł publicznych na rzecz kościołów i związków wyznaniowych przechodzi co roku ok. 1–1,5 mld zł."
O taka kwote jest ubozsze polskie spoleczenstwo. Czy Ty wiesz ze za poltora miliarda zlotych rocznie mozna by uratowac setki istnien ludzkich, ktorym z braku srodkow odmawia sie leczenia?
  #483  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Podaje za tygodnikiem "Polityka" (Nr 46)
"Jeśli nawet pobieżnie zsumujemy kwoty dotacji, zwolnień, kosztów utrzymania, to wyjdzie, że ze źródeł publicznych na rzecz kościołów i związków wyznaniowych przechodzi co roku ok. 1–1,5 mld zł."
O taka kwote jest ubozsze polskie spoleczenstwo. Czy Ty wiesz ze za poltora miliarda zlotych rocznie mozna by uratowac setki istnien ludzkich, ktorym z braku srodkow odmawia sie leczenia?

Wiem. Ale jak swiat swiatem pieniadze beda wydawane na swiatynie.. Nie tylko katolickie.. Taka widocznie czlowiek ( homo sapiens ) ma potrzebe.. I co na to poradzisz??
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #484  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Chrystus byl Zydem.. jego matka tez.. tak samo jak jego cala rodzina i wielu Chrzescijan..

W kazdym razie nie jest to wazne.. kto wyznaje jakakolwiek religie.. Niektorzy maja swoja osobista religie. Nie koniecznie musza nalezec do jakiejs..
A ty?? Wyznajesz jakas religie?? Za kogo "robisz"??
Tez nie bardzo rozumiem jak funkcjonujesz


Przepraszam za pogrubianie.. ale uwazam te slowa za wazne..i obrazliwe. Nie chce aby doszlo znowu miedzy nami do niesnaskow. Trzeba bardzo uwazac na nieprzemyslane slowa miedzy nami bo jestesmy delikatnymi kwiatkami.

Znam z reszta wielu Zydow ktorzy chodza na Pasterke

Moja droga kobieto. Wszystko co sie do ciebie mowi, musi byc z gory brane za obrazliwe i zlosliwe. To ...jak stara zdarta plyta gramofonowa....ale niech ci! Piszesz, ze nie jest wazne jaka kto wyznaje religie...daczego twoje liczne wypowiedzi przecza temu co napisalas? Staram sie omijac ludzi, ktorzy siedza pupa na dwoch stolkach, obojetnie jak atrakcyjna jest ta czesc ich ciala.

Chcesz wiedziec czy wyznaje jakas religie? Naturalnie, jestem katoliczka, ale malo praktykuje...poprostu nie czuje potrzeby. Czasami zdarza mi sie pojsc do kosciola, ale tylko wtedy kiedy mam na to ochote. Z zasady jestem laikiem, tak jak cala nasza rodzina, gdzie sa rozne religie. Sama widzisz, ze nie wzielam twego pytania za zosliwe lub oburzajac ( i nie podkreslilam tekstu), w przeciwienstwie do ciebie.

Niesmaki? Jestes dorosla dziewczynka i powinnas jako dorosla funkcjonowac. Zadajesz tyle pytan na forum, przy kazdej mozliwej okazji i kazdej osobie, ze nie nalezy sie dziwic, ze ciebie tez ktos zapyta. Uwazam to za normalna sprawe rzeczy.

Moja opinie o "cieplarnianym kwiatku" , pozwol, ze zachowam dla siebie...ot taka moja wola lub fantazja. Ale, rowniez radze, zebys nie igrala z ogniem, bo mozna sobie palce popalic.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #485  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:08
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie Uniżenie zapytuję

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
W kazdym razie nie jest to wazne.. kto wyznaje jakakolwiek religie.. Niektorzy maja swoja osobista religie. Nie koniecznie musza nalezec do jakiejs..
Osobista religia.... to jaka..? Chcę wiedzieć gdzie taką znaleźć, może jest kilka do wyboru, może mi się jakaś spodoba i się zapiszę...?
  #486  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Piszesz, ze nie jest wazne jaka kto wyznaje religie...daczego twoje liczne wypowiedzi przecza temu co napisalas? Staram sie omijac ludzi, ktorzy siedza pupa na dwoch stolkach, obojetnie jak atrakcyjna jest ta czesc ich ciala.


Daj jakis przyklad bo ja nigdy nie dalam takiej wypowiedzi tymbardziej "licznej" Jezeli oskarzasz kogos o cos bez dowodow to to jak ktos sie kiedys wyrazil a ty obrazilas sie za to smiertelnie jest "geganiem"

Cytat:
Ale, rowniez radze, zebys nie igrala z ogniem, bo mozna sobie palce popalic.

Mozna , droga kobieto..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #487  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:26
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Osobista religia.... to jaka..? Chcę wiedzieć gdzie taką znaleźć, może jest kilka do wyboru, może mi się jakaś spodoba i się zapiszę...?

Musisz ja sobie wymyslic sama Jezeli umiesz oczywiscie.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #488  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:32
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Musisz ja sobie wymyslic sama Jezeli umiesz oczywiscie.
Religię sobie umiem wymyślić, tylko Boga jakiegoś mi trzeba, bo bez niego religia nie będzie ważna.... tylko skąd go wziąć...?
Może on też może być osobisty.. ?
  #489  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

[quote]Ale, rowniez radze, zebys nie igrala z ogniem, bo mozna sobie palce popalic. [/QUOTE
Myślę że piekło to wymysł religii judo-chrześcijańskiej i islamu.Drogie panie proponuję wprowadzenie stosów.
  #490  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:37
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Religię sobie umiem wymyślić, tylko Boga jakiegoś mi trzeba, bo bez niego religia nie będzie ważna.... tylko skąd go wziąć...?
Może on też może być osobisty.. ?

Bog jest jeden. Albo to czujesz albo nie.. Jezeli nie czujesz to nie mozesz sobie nic na ten temat wymyslic. ani nalezec do zadnej juz "wymyslonej" przez innych religii.
Mozesz tylko przelewac z pustego w puste.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #491  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:49
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Napisał Pani Slowikowa
Chrystus byl Zydem.. jego matka tez.. tak samo jak jego cala rodzina i wielu Chrzescijan..

W kazdym razie nie jest to wazne.. kto wyznaje jakakolwiek religie.. Niektorzy maja swoja osobista religie. Nie koniecznie musza nalezec do jakiejs..
A ty?? Wyznajesz jakas religie?? Za kogo "robisz"??
Tez nie bardzo rozumiem jak funkcjonujesz


Przepraszam za pogrubianie.. ale uwazam te slowa za wazne..i obrazliwe. Nie chce aby doszlo znowu miedzy nami do niesnaskow. Trzeba bardzo uwazac na nieprzemyslane slowa miedzy nami bo jestesmy delikatnymi kwiatkami.

Znam z reszta wielu Zydow ktorzy chodza na Pasterke

Czy gdzieś tu było o amebie?
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #492  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/m...ystusa,1068447
Cytat:
Gigantyczna, mierząca 80 metrów wysokości statua Chrystusa Króla góruje nad całym Tarnowem. U stóp pomnika na górze św. Marcina stoją budynki imponującego kompleksu Centrum Jedności Polonii. Tak miało być.
Rozgrzebała Polonia budowlę i nie zamierza kończyć.Przecież darczyńcy będą wyszczególnieni.
  #493  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 19:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Daj jakis przyklad bo ja nigdy nie dalam takiej wypowiedzi tymbardziej "licznej" Jezeli oskarzasz kogos o cos bez dowodow to to jak ktos sie kiedys wyrazil a ty obrazilas sie za to smiertelnie jest "geganiem" Mozna , droga kobieto..

No to sobie gegne! Uwielbiam to slowo. Oj,oj.....duze slowa, zaraz "oskarzenie" musi byc wtracone. Nie jestesmy w sadzie. Dyskutujemy. Duza dziewczynko, pora wyjsc ze szkolnego uniformu.

Zrobilas metlik w mojej glowie, Zydowka...potem walczaca o doktryny KK jako wierna adeptka. Nie ma nic zboznego byc dobrym Zydem lub dobrym katolikiem, nawet przechrzta, co czesto sie zdarza - raczej zasluguje sie na szacunek. Ale byc "przefarbowanym" katolikiem lub uzurpowanym Zydem - wtedy sprawy sie komplikuja. Stad pytania i watpliwosci. Lubie wyjasniona sytuacje, nie znosze siedzenia pomiedzy dwoma stolkami. Ciezko dyskutowac o religii z kims "zawieszonym" w przestrzeni z jego teoriami troche a la pifometr. jak widzisz, nie tylko ja mam watpliwosci.

Ostatnia rada, nie kopiuj "ktosia".lun "ktosiow" - mysl samodzielnie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #494  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 19:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Zrobilas metlik w mojej glowie, Zydowka...potem walczaca o doktryny KK jako wierna adeptka. Nie ma nic zboznego byc dobrym Zydem lub dobrym katolikiem, nawet przechrzta, co czesto sie zdarza - raczej zasluguje sie na szacunek. Ale byc "przefarbowanym" katolikiem lub uzurpowanym Zydem - wtedy sprawy sie komplikuja. Stad pytania i watpliwosci. Lubie wyjasniona sytuacje, nie znosze siedzenia pomiedzy dwoma stolkami. Ciezko dyskutowac o religii z kims "zawieszonym" w przestrzeni z jego teoriami troche a la pifometr. jak widzisz, nie tylko ja mam watpliwosci.

Ostatnia rada, nie kopiuj "ktosia".lun "ktosiow" - mysl samodzielnie.

Nikogo nie zmuszam do rozumienia niczego.. Jezeli moje pojecie przerasta cie , nie moge ci w tym bardziej juz pomoc.

Rozumienie samo przychodzi albo nie.. Mozna podyskutowac.

Nigdy nie chcialam byc "zaklasyfikowana" do tego co ktos gdzies stworzyl. .
Nie uzywam farb prosto z tuby.. lubie tworzyc moje wlasne kolory.

Co do ostatniej uwagi ... to to jest tak juz chyba na tym forum.. Gani sie kogos za wlasne grzechy
Gdyby to forum bylo jakas namiastka prawdziwego spoleczenstwa.. to naprawde mozna stracic wiare w czlowieka..
.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #495  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 19:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Mavronko!

Starając się bliżej poznać wspólczesnych Żydów, zacząłem szukać bliższych danych na ten temat i znalazłem, krótką charakterystykę , która dała mi najzwięźlejszą charkterystykę narodu izraelskiego. Już pierwsze zdanie było dla mnie intrygujące :"Izrael jest jednym narodem o stu narodowościach.", a dalsza lektura dała odpowiedź na szereg innych rzeczy,ale teraz nie wiem, czy jesteś aszkanazyjką, urodzoną jeszcze w Polsce, czy Izraelitką-Sabryjką, urodzoną już w niepodległym państwie Izrael ? Charakterystka Sabryjki, pansuje do Ciebie jak ulał. Pozwolę sobie zacytować wyjątek:"Sabra" to owoc - kolczasta gruszka o słodkim miąższu. Takimi w rzeczywistości są Izraelczycy - z zewnątrz kolce, a w środku słodki miąższ. Z zewnątrz wydają się szorstcy, nieuprzejmi, apodaktyczni, nie znający słowa "proszę" i "przepraszam". Lecz po bliższym poznaniu okazują się towarzyscy, spontaniczni, ciepli i wspaniałomyślni. Izraelczycy są wyjątkowo swobodni, jeśli chodzi o strój i zachowanie, choć nieskromność jest źle widziana. Przesadna grzeczność budzi niesmak. U "sabra" zacierają się różnice kulturowe pomiędzy aszkenazim, sefardim czy mizrahim. Żyjąc w wolnym kraju, bez kompleksu niższości, ucząc się w jednych szkołach i służąc w jednej armii, tworzą nowe społeczeństwo - izraelskie." Ale, reszta też mi pasuje.
Początkowo, chciałem stworzyć nowy wątek, póżniej przypomniałem sobie,że przecież istniał już rok temu wątek "Pokochać Żyda", założony przez Bogdę50, ale doszedłem do wniasku, że nie ma sensu tworzyć nowych wątków nt sosunków polsko-żydowskich i umiesiłem mój post tutaj,w tym bardzo poczytnym teraz wątku.
Zainteresowanym szerszą,ale krótką charakterystyką narodu izraelskiego, podaję link, z którego korzystałem: http://www.izrael.badacz.org/izrael/...two_narod.html
  #496  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 20:39
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Klerykalny prezydent Częstochowy został odwołany ze stanowiska w referendum za to,że bardziej dbał o interesy zakonników z Jasnej Góry niż miasta, do czego został powołany.Ot - demokracja bezpośrednia okazała się skuteczna co odnotowuję z przyjemnością.
  #497  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 20:43
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nigdy nie chcialam byc "zaklasyfikowana" do tego co ktos gdzies stworzyl. .


Kandydatka na stos jak nic. Fascynujące stwierdzenie.
  #498  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 22:36
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Jeśli ktoś ma ochotę podyskutować o ateizmie , o zdrowym podejściu do spraw wiary, o brudnych rączkach sług bożych .. to zapraszam do miejsca, którego mi tu reklamować nie wolno, ale poszperajcie tutaj
http://jestemprzeciw.ning.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Europa - co Polski senior mysli o niej. Mar-Basia Europa 101 23-06-2015 10:24
emerytura z Niemiec czy z Polski Lord_Extra Emerytura, renta, ZUS 4 10-06-2008 18:37
Podróże zagraniczne, reprezentacja Polski Anna_Maria_57 Polityka - wątki archiwalne 56 21-05-2008 10:52
karnawał polski i nie tylko... Nika Różności - wątki archiwalne 24 30-01-2008 17:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.