menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 17:26
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Post Wynajmujesz komuś mieszkanie? Nie daj się oszukać! - komentarze


Komentarz do artykułu: Wynajmujesz komuś mieszkanie? Nie daj się oszukać!
--------------------
Mam zamiar przyjąć małżeństwo do swojego domu jako lokatorów. Jak się zabezpieczyć , żebym mogłą się ich pozbyć, bez wyszukiwania lokalu zastępczęgo i innych komplikacji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 18:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał lucy4na
Komentarz do artykułu: Wynajmujesz komuś mieszkanie? Nie daj się oszukać!
--------------------
Mam zamiar przyjąć małżeństwo do swojego domu jako lokatorów. Jak się zabezpieczyć , żebym mogłą się ich pozbyć, bez wyszukiwania lokalu zastępczęgo i innych komplikacji?

Umowa na czas określony nie podlega ustawie o ochronie praw lokatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 21:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Gdzieś wsadziłem artykuł o niemożliwości eksmisji lokatora. W żadnym wypadku nie meldować.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 21:50
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

potwierdzam, nie meldować, bo później są niesamowite kłopoty, już to kiedyś mieliśmy, ze trzeba było wymeldowywać z urzędu, ale dobrze, ze umowa podnajmu była tylko na czas określony, wznawiana co 3 m-ce z celowym brakiem ciągłości
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-08-2009, 22:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Znalazłem, polecam poczytać przed wynajęciem


http://wyborcza.pl/1,87648,6946318,Z...as=2&startsz=x
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 09:08
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Post

A jak się zabezpieczyć, aby media były terminowo opłacane? Wyobrażam sobie, jaką można mieć minę, gdy najemca zniknie, za to zostaną niezapłacone rachunki za czynsz, gaz i prąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
A jak się zabezpieczyć, aby media były terminowo opłacane? Wyobrażam sobie, jaką można mieć minę, gdy najemca zniknie, za to zostaną niezapłacone rachunki za czynsz, gaz i prąd.

Wliczyć średnią w czynsz i opłacać samemu.
W razie niepłacenia czynszu, media odłączyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ponieważ link z mojego postu 5 nie otwiera się. Podaję inna drogę
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...tml#post442103
w # 1 jest podany link.

Cytat:
A jak się zabezpieczyć, aby media były terminowo opłacane? Wyobrażam sobie, jaką można mieć minę, gdy najemca zniknie, za to zostaną niezapłacone rachunki za czynsz, gaz i prąd.

W TVN-24 słyszałem, że właśnie najemca powinien zawrzeć umowę z dostarczycielem danego medium. np woda, gaz, energia. Jego będą ścigać a nie wynajmującego.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:32
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Gdzieś wsadziłem artykuł o niemożliwości eksmisji lokatora. W żadnym wypadku nie meldować.

Tadeuszu, chyba w ub. roku w prasie polskiej czytalam...juz nie pamietam ktorej, ze meldunki zostaly zniesione lub maja byc zniesione.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Tadeuszu, chyba w ub. roku w prasie polskiej czytalam...juz nie pamietam ktorej, ze meldunki zostaly zniesione lub maja byc zniesione.
Z naciskiem na mają być zniesione, kiedy tego pewnie nikt nie wie. Raczej chodzi o stary przepis mówiący o "obowiązku meldunku po 48 godz przebywania pod danym adresem, meldunek czasowy" Meldunek stały pewnie pozostanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 10:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Z naciskiem na mają być zniesione, kiedy tego pewnie nikt nie wie. Raczej chodzi o stary przepis mówiący o "obowiązku meldunku po 48 godz przebywania pod danym adresem, meldunek czasowy" Meldunek stały pewnie pozostanie.

Widzisz, nie pomylilam sie, bylo cos takiego. Na zachodzie juz coraz mniej wymaga sie aby sie ktos meldowal w formie "oficjalnej", wystarczy podac adres i wierza ci "na slowo". Lokatora tez nie latwo wyrzucic, nawet takiego co nie placi. Cala procedura i dosc skomplikowana. Jest ciekawa forma, "ubezpieczenie" w przypadku nieplacenia renty za mieszkanie - i to dziala, bo firma ubezpieczeniowa robi wszystko aby "pozbyc" sie lokatora. A wogole ludzie boja sie wynajmowac mieszkania, zadaja niesamowitych gwarancji bankowych , zakladu pracy....dlatego ludzie, ktiorzy nie pracuja maja duze klopoty znalesc mieszkanie do wynajecia na tzw "wolnym rynku".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 14:25
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Domyślnie

Bardzo uważnie wczytuję się w posty. Dziękuję za każdą uwagę. Bardzo jest mi potrzebny ktoś w domu, żebym mogła spokojnie się oddalić, ale niepokój z pozbyciem się nieciekawego delikwenta jest duży. Myślę ,że wykorzystam wszystkie uwagi i problemów nie będzie! Dziękuję wszystkim. Proszę o więcej.
__________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 16:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Z naciskiem na mają być zniesione, kiedy tego pewnie nikt nie wie. Raczej chodzi o stary przepis mówiący o "obowiązku meldunku po 48 godz przebywania pod danym adresem, meldunek czasowy" Meldunek stały pewnie pozostanie.

Właśnie czasowy jest obowiązkowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-08-2009, 16:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Właśnie czasowy jest obowiązkowy.
To jest tak śmieszne, że kiedyś zostałem ukarany przez "kolegium do spraw wykroczeń" ( tak to o ile się nie mylę ta instytucja się zwała)za mieszkanie we własnym domu bez zameldowania. ha ha ha Śmieszne - ale prawdziwe-tylko kieszeń bolała.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-09-2009, 09:52
prawie_senior prawie_senior jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 7
Post

W temacie meldowania - nie ma obowiązku meldowania w mieszkaniu wynajmowanym!. Jeśli ktoś na to nastaje to należny uważać. Ja sam miałem przypadek że zameldowałem małżeństwo z dzieckiem, przestali płacić po pierwszym miesiącu od zameldowania i wyproszeni ich trwało prawie rok...
Odprowadzałem podatek, umowa była legalna i co z tego prawo było po stronie rodziny z dzieckiem, pomimo tego że nie wywiązywali się z umowy, nie mówiąc o kosztach na jakie mnie narazili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 10-02-2012, 17:12
~gość: 78.8.249.xxx's Avatar
~gość: 78.8.249.xxx
 
Posty: n/a
Post

JEst fajny serwis dla wynajmujących http://www.rozlicznik.pl. To taka strona dla osób które wynajmują mieszkania. Znajdziesz tam wzór umowy, a właściwie cały system do kontrolowania najmu. System ten ma fajną funkcję przypominania najemcom o opłaci za najem. Wysyła im maila z prośbą o potwierdzenie wpłąty a jak nie potwierdzą jej to ty widzisz w systemie że nie zapłacili Ci jeszcze za najem.

Jest tam dużo fajnych funkcji, np. co roku system wylicza podatek jaki musisz zapłacić. i robi zestawienie wpłat, itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-02-2012, 21:16
stokrotka22's Avatar
stokrotka22 stokrotka22 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: pOLSKA
Posty: 79
Domyślnie

W najbliższych latach ma się chyba zmienić obowiązek meldunku.
Ja od kilku lat wynajmuje swoje mieszkanie i nauczony błędami i złym doświadczeniem z początku nie mam żadnych problemów obecnie z wynajmującymi.
Przede weszytkim polecam kaucje która przynajmniej częściowo zabezpiecza nasz interes. Zgłoś wynajem do US gdyż później w przypadku problemów z lokatorami może mieć problem ( albo jeszcze będą cie straszyć że sprawdzą w US czy płacisz podatek.
I najważniesze jak dajesz ogłoszenie i umawiasz potencjalnych klientów nigdy nie podejmuj dezycji odrazu tylko np umów 10 spotkań i wybierz z nich jednego który wadaje sie godny zaufania. Możesz nawet zapytać osób któr oglądają mieszkanie czy mają prace itp. Potencjalny wynajmujący ( któremu zalażało ) raz czy dwa przyniósł umowa o prace.
Ważne też żeby mieć dobrą umowa i jakiś punkt odnośnie nie płacenia przez nich jakis opłat.
__________________
Odzież 4 care dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 14:04
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

U mnie w mieście były takie przypadki że uciekali przed zapłatą za czynsz. Warto uważać i brać z góry za wynajem.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 24-02-2012, 12:00
~gość: 83.26.177.xxx's Avatar
~gość: 83.26.177.xxx
 
Posty: n/a
Post

Przede wszystkim przepisać na najemcę wszystkie umowy na MEDIA (prąd, gaz, telefon, internet). Inaczej można się obudzić z "głową w nocniku"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 27-02-2012, 22:23
~gość: 195.210.25.xxx's Avatar
~gość: 195.210.25.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał 83.26.177.xxx
Przede wszystkim przepisać na najemcę wszystkie umowy na MEDIA (prąd, gaz, telefon, internet). Inaczej można się obudzić z "głową w nocniku"

Może to dobre rozwiązanie jak wynajmujesz na lata. Albo masz 10min do wszystkich dostawców mediów. Takie rozwiązanie w dużym mieście to wielki problem, przerabiałem.

Najlepiej rozliczać wg wskazań. Jak nie wiesz jak to robić to poszukaj w intenecie. Jest kilka rozwiązań.

Tutaj masz link jakie są sposoby na rozliczanie mediów.

http://www.rozlicznik.pl/wynajem/media/rodzaje_rozliczen_z_najemcami.html

Ja popbieram zaliczkę na media + kaucję za 2 miesiące z której zawsze można potrącić za niezapłacone media. Dokładne rozliczenie robię co kwartał aby sprawdzić czy nie ma niedopłaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.