menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:03
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Uśmiech

Ostatku, ja na pewno nie.Nigdy nie kopię nikogo. Może czasem używam ostrych sformułowań, ale to wynika z syntetycznego redagowania wypowiedzi. Ale tylko dlatego,że wielu z Was nie trzeba tłumaczyć rzeczy podstawowych, chociaż wiem,że w odniesieniu do niektórych takie podejście rodzi nieporozumienia.
  #42  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:06
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 037
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Normalne. Kochasz świat, wschody i zachody słońca, śpiewającego ptaszka, psi uśmiech, stokrotkę w trawie... - więc na swój sposób - kochasz Boga. Tak odbieram Boga, dla mnie nie jest siwobrodym starcem o groźnym obliczu... jest Światem, Żyjącą Błękitną Planetą. Nie widzę Go w kościele, widzę za to w przydeptanym ździebełku trawy nieśmiało się podnoszącym. I w każdym człowieku - też.
Narzucam Ci moje poglądy? Nie miałam takiego zamiaru, jeśli tak odebrałaś - sorki.
Nie narzucasz, bo ja wszystko to o czym Ty mówisz nazwę po imieniu : podziwiam dzieła sztuki, przyrodę , kocham zwierzęta, wzruszają mnie dzieci, zachody słońca, muzyka, poezja itd, itp...ale nie utożsamiam tego z miłością do Boga.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #43  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:34
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

To głęboko wdrukowany humanizm,wrażliwość i poczucie estetyki,które nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek Bogiem.
To po prostu Człowieczeństwo . W pełnym tego słowa znaczeniu..
Gdybyż Takich więcej.....Można pomarzyć?
  #44  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 01:27
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
To głęboko wdrukowany humanizm,wrażliwość i poczucie estetyki,które nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek Bogiem.
To po prostu Człowieczeństwo . W pełnym tego słowa znaczeniu..
Gdybyż Takich więcej.....Można pomarzyć?
Mogę pomarzyć z Tobą?
Chrześcijanie mówią: "Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga", buddyści: "Budda jest Tobie, obudź go"... a wszystko to "tylko" człowieczeństwo. Najmniej w tym wszystkim jest ważne nazewnictwo. Matrix mówi "humanizm", Babka Gratka - "miłość", ja - Bóg (ku zgorszeniu prawdziwie wierzących), ktoś inny nazwie to jeszcze inaczej, ale z uśmiechem, przyjaźnią, miłością... nie brakuje nam dzwonków i kadzideł. Czy jesteśmy gorsi, bo nie klęczymy na posadzce, nie latamy do kościoła, nie odmawiamy różańca, ani godzinek nie śpiewamy?
__________________
  #45  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 02:10
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Nie jesteśmy. Mamy tego świadomość.Ale nie mają jej niektórzy spośród katolików, NIEKTÓRZY,gotowi posądzać nas
o brak zasad i moralności.A my wzięliśmy odpowiedzialność za nasze błędy i wymiar naszego życia na siebie.Nikogo tym nie obarczamy i nie szukamy usprawiedliwienia.Nasz prywatny
Bóg jest światłem, może duchem wszechświata,a może wyższą świadomością obecną w każdym z nas. Któż to wie?
  #46  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:04
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Podyskutujemy dalej "ostatku/polderku".
Znasz (nie przecze) wszystkie religie jak na "uczelnianego filozofa "przystalo,glowka twoja pracuje na kazde zawolanie i zlecenie,we wszelkich pismach i ksiegach ("realistycznych")twoje oczytanie przejawia sie prawie doskonale ,nawet to,ktore wynika z nowych "ksiag biblijnych" jeszcze nie podanych do wiadomosci "prostaczkom" ale zaufani juz je znaja.
Szkoly rabinackie pracuja na pelnych obrotach i faktycznie pewien klopot sprawiaja ksiegi "stare" - moze nie tyle tora,co talmud zydowski,jako szczegolowa instrukcja traktowania niezydow.
Nie bedac pewien czy post ten znowu nie zezre serwer "wszystkowidzacy",nie bede rozciagal ani przyblizal tejemnic "wiary i religii " przygotowywanej swiatu.
Dopisac jednak musze ,ze ani sw.Piotr jak i Szawel nie przypuszczali jakich to po 2 tys.lat Zydzi beda mieli zdolnych "prorokow i filozofow",ktorzy zmuszani sa do negacji smierci krzyzowej Jezusa znajda sposob zwalenia calej winy na Rzymian (owczesnych,na obecnych zwali sie zniszczenie Watykanu) oraz opracowania takich nauk,ktore zamaca w glowach tych ,ktorzy wierzyli w dotychczasowe ustalenia.
Nie biorac pod uwage zyciorysow wszystkich papiezy po Piotrze oraz zniszczenia nawet Cesarstwa Rzymskiego ,pragne zwrocic uwage na dwuch ostatnich papiezy i ich bardzo ciekawe dojscie do najwyzszej wladzy koscielnej - Polaka i Niemca,ktorzy dokonali wstepnych "posuniec" posoborowych pod dyktando "wysokiej gory".
Otoz ci swietnie przygotowani pod kazdym wzgledem przewodnicy KK zadanie swoje wykonali i wykonuja bardzo dobrze ,materialy na ten temat znajdziecie na wielu stronach internetowych a takze w takiej ksiazce jak "Nowotwory Watykanu" H.Pajaka,ktora warto przeczytac chociazby tylko dla pewnych porownan przy interesowaniu sie religia katolicka czy historia chrzescijanstwa.
Wiem,ze zaraz uslusze epitety plynace na Henryka Pajaka albo stara spiewke o spiskowej teorii dziejow tego swiata ale ,kto sie interesuje swiatem i ludzmi niech sie nie zraza i duzo czyta,to nie boli ( z wyjatkiem niektorych tu przypadkow).
Konczac zapytam: skad plyna zlecenia macenia w starych glowach seniorow w tematach wiary i religii na tym forum ?
  #47  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:16
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Moim zdaniem, było akurat odwrotnie. To człowiek stworzył monoteizm i Boga na obraz i podobieństwo swoje. Nie muszę podawać przykładów, że wcześniej człowiek czcił wielu bogów, pod różnymi postaciami. Dla mnie Bóg nie ma postaci człowieka, jest Wszechświatem, widocznym i niewidocznym, jasnością i ciemnością, czasem i przestrzenią, wiecznym i nieskończonym... Przenika każdą naszą cząstkę . Jesteśmy w Nim, a On jest w nas. Stworzył życie na Ziemi, i nie tylko. Nie jesteśmy w stanie Go zniszczyć. Siebie tak. To co z Niego poznaliśmy to tylko maleńka Jego cząstka. Ciągle idziemy do Niego, będziemy szli aż do skończenia świata...
Nasza moralność jest niewielka,ale ciągle się rozwija i doskonali. Dopóki nie zrozumiemy, że jesteśmy jednością istnieje niebezpieczeństwo, że sie sami wyeliminujemy z tego świata.
  #48  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 10:18
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Może nieco wychylam się z tematu.... ale..polecam tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej
  #49  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Nie na temat, choć nie na temat...

Seniorze A.P. Tobie nikt w głowie nie zamiesza. Czy ktoś widział wirującą pustkę? Czytaj sobie Pająka (założę się, że nic innego nie czytasz, więc nie wiesz czy to boli czy też nie) - Twoja broszka - ale nie zmuszaj innych do tego.
Wątek nosi tytuł "Ateizm", po kiego tu wchodzisz, właściwsze przecież byłyby "Pyskówki". Erudycją chciałeś błysnąć? Twoja erudycja jest środkiem wymiotnym, bo błysnąłeś... sam pomyśl - czym!
Mam litość - nie wskazuję Twoich błędów logicznych, historycznych i ortograficznych...
Prosiłam Cię, abyś nie używał dodatkowych określeń. Szanuj mój nick, nie zwracam się do Ciebie Seniorku-Potworku... inne poglądy nie zwalniają Cię z grzeczności. Jeśli nie umiesz być grzeczny, proszę, nie odpowiadaj na moje posty. Koszarowe dyskusje prowadź na wieczorkach emeryckich z poligonowymi kolegami, ja na to nie wyrażam zgody.
__________________
  #50  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 17:22
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Senior A.P. napisał:

"...Konczac zapytam: skad plyna zlecenia macenia w starych glowach seniorow w tematach wiary i religii na tym forum ?"

Sam sobie odpowiedz na to pytanie, bowiem dla mnie oczywistym jest, że to Ty mącisz, niestety ....
  #51  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 20:16
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Pewnie od masonów,senior.I od wszelkich nieprzyjaciół rodu ludzkiego.Zrobiłam sobie antenkę z folii aluminiowej i odbieram treści zupełnie inne od Twoich .
  #52  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 21:48
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 037
Domyślnie Rozładujmy zły nastrój

Pewnego dnia Bóg wybrał się na inspekcję na Ziemię.
Zobaczył poród. Czemu ta kobieta się tak strasznie męczy ? pyta.
- Sam powiedziałeś Panie: w bólu rodzić będziesz!
Pan Bóg zażenowany:
- Ależ ja żartowałem!
Potem zobaczył górników: zmęczeni, spoceni, brudni...
Pyta: A oni muszą się tak strasznie męczyć????!!!
- Sam powiedziałeś Panie: I w trudzie będziesz pracował!
- Oj, powiedziałem, powiedziałem! Porywczy jestem, to tak na żarty groziłem!
Potem zobaczył Licheń. Olbrzymią, złotem kapiącą świątynię, przed nią luksusowe samochody, a w środku gromada biskupów:
dobrze odżywieni, w złocone szaty ubrani itp.
Bóg uśmiecha się promieniście:
O, to mi się podoba. A co to jest??
- A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #53  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 21:51
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ubawiłam się serdecznie, dziękuję Babko Gratko
  #54  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:08
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Joasiu

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Bogdo ..jak ci tam ale zebys ty byla najsympatyczniejsza to nie powiem..
Basia mowi ze w normalnym zyciu jestes normalna mila kobieta. Wiec dlaczego taka nie starasz sie byc tu na forum??
Bogda jest wspaniałą, inteligentną, ciepłą kobietą. Nie kadzę.
  #55  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:11
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Uśmiech

Jak donosi Newsweek Nr 33 z dn.17.08.08 w art." Kości zostają dzielone"
13 świątyń miedzy innymi Santiago de Compostella i bazylika św.Jana na Lateranie,
utrzymuje,że ma autentyczny
święty napletek Syna Bożego.I to już nie jest żart,
ale można poturlać się ze śmiechu aż do Gdańska.
  #56  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:23
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

A jak duży był krzyż, który znalazła św. Helena?
Przypomina mi się Sanderus z "Krzyżaków" i jego handel relikwiami: powietrze ze stajenki betlejemskiej, szczebel z drabiny, która się śniła Jakubowi, pióro Archanioła Gabriela...
Historia św. Jakuba (całkiem innego, nie tego od drabiny) i Santiago de Compostella też jest b. ciekawa. Od cudów i nieprawdopodobnych wydarzeń aż gęsto.
__________________
  #57  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Mam pytanie ,jako wątpiąca nagminnie we wszystko.

Wytłumaczcie mi ,dlaczego Karol Wojtyła,jeden z najinteligentniejszych ludzi na świecie w swoim czasie,tak mocno uwierzył ???
  #58  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Bo wiara lub jej brak nie ma nic wspólnego z inteligencją
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #59  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 22:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Bo wiara lub jej brak nie ma nic wspólnego z inteligencją

No to mi ulżyło....
  #60  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 23:06
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 037
Domyślnie

Lila
trrrrrudne pytanie i to jeszcze skierowane do niewierzących !
Każdy umysł kieruje się swoją wewnętrzną logiką. Dlatego nie przyjmuje lub z trudem przyjmuje myśli, idee, a nawet fakty niezgodne z tą jego logiką.
Widocznie umysł JP II miał taką logikę, że najważniejszy Bóg. Tak myślę.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ateizm mamuk Społeczeństwo - wątki archiwalne 545 13-08-2008 17:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.