menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 13:48
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
... więc może przestańmy dmuchać w ten balon i niech się zajmą odpowiednie do tych spraw instytucje...
Proponuje jip-ie uzycie Twojej pompki od roweru do pompowania balonow jakie sam wybierzesz.
  #162  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 14:04
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Domyślnie

jip

Cytat:
Napisał jip
Wiesz pies mi podpowiada, że u nas na czarny bez mówią hyćka, no taka hyćka bez aureoli nad pustym łbem jak piszesz, ale mam prośbę nie opowiadaj głupot o urodzie kraju, bo nie taka jego uroda, i przestań obrażać ludzi, o ile w coś wierzą to ich sprawa, nie musisz nad tym się wyżywać, kiedyś znałem podobnie wypowiadającego się gościa bez aureoli, który myślał, że pod aureolą ma pełno ale on na WUML wykładał, i podobno nawet tam się na nim i tym co ma pod aureolą poznali, i przestał wykładać , wykładałeś czasem na WUML-u! Hejka! stary, pozdro
A co do Żydów, sam mam wśród nich wielu przyjaciół i oni mają przyjaciół nie tylko wśród Żydów, a powracając do marszu narodowców, to nie przechodzi on bez echa, i nie jest nie potępiany, więc może przestańmy dmuchać w ten balon i niech się zajmą odpowiednie do tych spraw instytucje...


Niegrzecznością byłoby zignorowanie przemyślanych wypowiedzi miłego psa.

Hau! Hau! Jesteś uroczy sierściuch. Jeśli jesteś ona, to informuję, że posiadam sympatycznego blondyna, słusznej budowy i urody. Jest nadzwyczaj inteligentny, nie wiadomo po kim.
Jakby co, daj głos. Hau! Hau!


Poniżej, odpowiedź na rozterki twego sympatycznego pana:

Cytat:
Napisał Alunia
Wiem, że nie było łatwo. Szczególnie na dzienne. Cóż taki ustrój.
Ale były jeszcze zaoczne i wieczorowe. Co prawda niższy był na nich poziom .
Ale w końcu nie wszyscy chcą być naukowcami.
Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Niektorych wystarczylo tylko nauczyc pisac. Zdobyta z trudem wiedza pozwala im zaistniec w swiecie pismiennych.
  #163  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 14:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Proponuje jip-ie uzycie Twojej pompki od roweru do pompowania balonow jakie sam wybierzesz.
Wolniej pisz, bo nie kumam w czym rzecz? Wolisz dalej to drapać i zamęt.... czy wolisz spokojniej pozostawić sprawę do wyjaśnienia kompetentnym ludziom, bo ja jestem pewien, że większość i to nawet 99,9% Polaków nie popiera idiotycznych zachowań paru, czy parunastu chcących wejść na afisz idiotów...
więc może...
No chyba, że cel Twój mi nieznany...
  #164  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 15:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny_bez
jip

Niegrzecznością byłoby zignorowanie przemyślanych wypowiedzi miłego psa.

Hau! Hau! Jesteś uroczy sierściuch. Jeśli jesteś ona, to informuję, że posiadam sympatycznego blondyna, słusznej budowy i urody. Jest nadzwyczaj inteligentny, nie wiadomo po kim.
Jakby co, daj głos. Hau! Hau!
Poniżej, odpowiedź na rozterki twego sympatycznego pana:
Wiec jednak na tym WUML-u to Ty! , a myślałem, że się nie przyznasz, a co do mnie i pisania, no kończyłem kilka korytarzy i klas, co prawda na niższym poziomie, ale nauczyli mnie pisać i przy pomocy podpowiedzi psa zaistnieć w świecie piszących i czytający, Czytających, jak wolniej to co do czytania jest pisane, tylko przy czytaniu nieraz musimy prosić żółwika, bo jak piszący uniwersytet, no wiesz ten WUML wprowadzają, i piszą podobnie jak tam wykładali, to żółwik pokazuje, że się mylą i jest nam wiele łatwiej...Pozdrawiamy...
  #165  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 15:17
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Watek zmusił mnie do refleksji, ale na zupełnie inny temat- ale o tym gdzie indziej.Nikt z dyskutujących( powtarzam - dyskutujących- a nie opluwających np. mnie- rąbnięta w głowęitp bzdury) nie jest osoba faszyzującą,popierająca nacjonalizm. Mu jestesmy pokoleniem, które albo samo było uczestnikien okropieństw wojny, albo ma zaszczepione idealy- przez wlasnych rodziców ,krewnych- obce doktrynom,o których tytuł- bez błedu.
  #166  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:25
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Watek zmusił mnie do refleksji, ale na zupełnie inny temat- ale o tym gdzie indziej.Nikt z dyskutujących( powtarzam - dyskutujących- a nie opluwających np. mnie- rąbnięta w głowęitp bzdury) nie jest osoba faszyzującą,popierająca nacjonalizm.Mu jestesmy pokoleniem, które albo samo było uczestnikien okropieństw wojny, albo ma zaszczepione idealy- przez wlasnych rodziców ,krewnych- obce doktrynom,o których tytuł- bez błedu.

Widzisz Elu, Ty to wiesz, ja to wiem. Co z tego?
Widać to za mało.
Nikt nie poparł neofaszystowskich zachowań. A krytykę wyrażał własnymi słowami, tak jak czuł i potrafił.
Widać mało wyszukanie. Forma stała się ważniejsza od treści.
Lekceważący stosunek do seniorów, wyścigi na złośliwości i wmawianie im, że są na "bocznym torze" i mało rozgarnięci - skutecznie służy rozproszeniu problemu.

Bolesna i tragiczna historia Polski, Polaków i innych narodów wprzęgnięta została w poniżające dyskusje
i uwłaczające dyskutantom epitety.

I tak zamiast mówić o istocie rzeczy i zaradzeniu złu, wielu wycofa się z wątku,
a hydra nacjonalizmu będzie się miała coraz lepiej.


PS. Może stwórzmy wątek WSZYSTKIE GRZECHY POLAKÓW?
Po co biegać po forum, szukając komu by tu dołożyć, przeklejać posty z jednego wątku na drugi.
W jednym miejscu będzie prościej!?

Ostatnio edytowane przez Alunia : 17-11-2009 o 19:16.
  #167  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:41
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Babciuelu
nie mam zamiaru wywoływać cię do tablicy
ale tylko do ciebię mam zaufanie i darzę Cię szacunkiem
chodzi mi o dzisiejszy artykół w Gazecie Wyborczej
p.t.
Upiory w poznańskiej operze
co sądzisz o tym incydencie
[przecierz ten artysta urodził się
napewno grubo po 2 wojnie światowej ]
jak można za wygląd tak szykanować innego człówieka!
  #168  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 16:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
...I tak zamiast mówić o istocie rzeczy i zaradzeniu złu, wielu wycofa się z wątku,
a hydra nacjonalizmu będzie się miała coraz lepiej.

PS. Może stwórzmy wątek WSZYSTKIE GRZECHY POLAKÓW?
Po co biegać po forum, szukając komu by tu dołożyć, przeklejać posty z jednego wątku na drugi.
W jednym miejscu będzie prościej!?
Nie będzie się miała lepiej, poczekajmy na ustalenia prokuratury. Mleko się wylało, trzeba posprzątać i niech ona to zrobi.

I sądzisz, że dzięki oddzielnemu wątkowi unikniemy tych grzechów na innych wątkach? Nie da się.
  #169  
Nieprzeczytane 17-11-2009, 18:31
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasinku- staly bywalcu- nie czytamGW
  #170  
Nieprzeczytane 18-11-2009, 11:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Mavronko ! Starając się bliżej poznać wspólczesnych Żydów, zacząłem szukać bliższych danych na ten temat i znalazłem, krótką charakterystykę , która dała mi najzwięźlejszą charkterystykę narodu izraelskiego.
Już pierwsze zdanie było dla mnie intrygujące : "Izrael jest jednym narodem o stu narodowościach.", a dalsza lektura dała odpowiedź na szereg rzeczy.Teraz nie wiem, czy jesteś aszkanazyjką, urodzoną jeszcze w Polsce, czy Izraelitką-Sabryjką, urodzoną już w niepodległym państwie Izrael ? Charakterystka Sabryjki, pansuje do Ciebie idealnie. Pozwolę sobie ją zacytować:"Sabra" to owoc - kolczasta gruszka o słodkim miąższu. Takimi w rzeczywistości są Izraelczycy - z zewnątrz kolce, a w środku słodki miąższ. Z zewnątrz wydają się szorstcy, nieuprzejmi, apodaktyczni, nie znający słowa "proszę" i "przepraszam". Lecz po bliższym poznaniu okazują się towarzyscy, spontaniczni, ciepli i wspaniałomyślni. Izraelczycy są wyjątkowo swobodni, jeśli chodzi o strój i zachowanie, choć nieskromność jest źle widziana. Przesadna grzeczność budzi niesmak. U "sabra" zacierają się różnice kulturowe pomiędzy aszkenazim, sefardim czy mizrahim. Żyjąc w wolnym kraju, bez kompleksu niższości, ucząc się w jednych szkołach i służąc w jednej armii, tworzą nowe społeczeństwo - izraelskie."
Początkowo, chciałem stworzyć nowy wątek, póżniej przypomniałem sobie,że przecież istniał, już rok temu chyba,wątek "Pokochać Żyda" założony przez Bogdę50, ale doszedłem do wniasku, że nie ma sensu tworzyć nowych wątków nt sosunków polsko-żydowskich i umiesiłem mój post tutaj.
Zainteresowanym szeszą,ale krótką charakterystyką narodu izraelskiego podaję link, z którego korzystałem: http://www.izrael.badacz.org/izrael/...two_narod.html
  #171  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 10:07
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie Niestety, nie tylko w Warszawie

We Wrocławiu właśnie 11 listopada na okazję do heilowania wybrali sobie lokalni skini, na koncercie w ramach II Dnia Dumy Narodowej, przy muzyce zespołu Irydion...

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35...dleglosci.html
__________________
Nie kupuję jaj z chowu klatkowego (numer 3 na pieczątce)
ponieważ... http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk&hl=pl
  #172  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 14:51
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Czy tych też można oskarżyć o heilowanie?:
http://fasheiscool.blox.pl/2007/09/wpis.html
  #173  
Nieprzeczytane 20-11-2009, 15:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
Czy tych też można oskarżyć o heilowanie?:
http://fasheiscool.blox.pl/2007/09/wpis.html

Ten podwojny chyba jest najsmiesniejszy
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #174  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 08:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Do wszelkich "kwiatow polskich" i bzow :
Jak czytam twoje posty mam dziwne uczucie "swiadomosci seniora". Czy wiesz,ze istnieje "globalna swiadomosc" i portal tez ?
Tu na "seniorku wiara rowna" !
  #175  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 17:08
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

"Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania. Idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi przez co często jest porównywany do rasizmu. Nacjonalizm opowiada się za segregacją rasową przez co bywa określany jako odmiana ksenofobii. "Wikipedia

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami?
__________________
  #176  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 18:36
czarny_bez's Avatar
czarny_bez czarny_bez jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 92
Gaduła

Cytat:
Napisał bachakuj
"Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania. Idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi przez co często jest porównywany do rasizmu. Nacjonalizm opowiada się za segregacją rasową przez co bywa określany jako odmiana ksenofobii. "Wikipedia

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami?

A jak określić osobę, która znalazła związek
pomiędzy nacjonalistycznymi bojówkami,
butnie paradującymi w dniu święta narodowego,
a Izraelem zabraniającym /podobno/ zawierania związków z innymi nacjami.?


.
  #177  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 18:42
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Naród wybrany ?

Cytat:
Napisał bachakuj
"Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania. Idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi przez co często jest porównywany do rasizmu. Nacjonalizm opowiada się za segregacją rasową przez co bywa określany jako odmiana ksenofobii. "Wikipedia

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami ?
Bacha ! Coś mi tu nie gra ? podaję wstęp tego linku poniżej: "Izrael jest jednym narodem o stu narodowościach. Żydzi wracali do ojczyzny z całego świata. Wracając przywozili z sobą różne języki, różne tradycje, różne zwyczaje, a nawet różne kuchnie. Ta różnorodność kulturowa wielce wzbogaciła Izrael, i wydaje się, że do pewnego stopnia decyduje o jego niepowtarzalności, unikalności i wyjątkowości, która zjednoczona jest pod jednym wspólnym sztandarem.
Nie chce mi się wierzyć w to, aby prawo w Izraelu zabraniało mieszanych małżeństw. Skąd by bowiem wzięła, taka różnorodność w tym narodzie. Co innego jest, moim zdaniem, kto jest prawdziwym Żydem i należy do narodu wybranego. Niemieccy naziści też mieli się za "naród wybrany", i stąd, być może, ich nienawiść do "prawdziwego narodu wybranego". Moim zdaniem,źródło odwiecznych cierpień tego narodu.
http://www.izrael.badacz.org/izrael/...two_narod.html
  #178  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 20:27
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Jaki sens coś tu mówić, nie wiadomo czy w kosmosie mieszkają jacyś co myślą a jak mieszkają to nie bardzo wiedzą czemu te posty tam latają, regulamin... niech będzie przestrzegany a nie naruszany przez administratora... trochę to wkurza... po cholerę on jest?
  #179  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 22:29
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Kazimierzu przecież ze dwa dni temu radio bębniło,że Izraelczycy jeżdża na Cypr ,żeby móc zawrzeć związek małżeński z partnerem innej nacji.
Kazimierzu nie myślę o nacji żydowskiej,tylko o osobniku innego pochodzenia ,aniżeli żydowskie.
__________________
  #180  
Nieprzeczytane 26-11-2009, 23:18
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Kazimierzu ,tu troszkę o małzeństwach.
http://www.studiajudaica.pl/sj19skor.pdf
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Święto Zmarłych nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 123 10-11-2009 18:23
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 18:15
Dzień bez futra - 25 listopada destiny Moda i styl 88 29-11-2008 15:43
Narodowe Swieto Niepodleglosci. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 11 13-11-2008 10:11
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 21:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.