menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 19:56
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie :)

ja też uważam że te statystyki są na podstawie sprzedanych książek - a gdyby liczyli ile osób korzysta z bibliotek to napewno by się zmieniło. Gdybym chciała kupić te książki które widze w księgarni to brakuje mi na nie pieniędzy - ale od czego są znajomi no i biblioteki.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 20:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Na głupie zaczepki nie będę odpowiadał tamu wszechwiedzącemu co to i diagnozę lekarską wystawia na odległość i wie o ilości przeczytanych książek.
Bystrzak jesteś bo odezwałeś się (nożyce-Twój #22). A teraz uśmiech -bo wiosna ładna.
Ale za moje "pogrubienie" jednego zdania, to pytałeś czy to objaw chorobowy (w domyśle u Kazika). No to dostałeś wykładnię schizofrenii. Co zapewne (słusznie) uznałeś że "pite do Ciebie". Ale nie na tym wątku to było.

Nie wiesz jeszcze że ten typ (ja) nie puszcza zaczepek bez odpowiedzi? A kto pierwszy zaczepiał? No kto? Nie na tym wątku ale wiesz na którym. Zawsze możesz sprawdzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 20:06
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Spokój Panowie bo tupnę!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 20:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał martunia
Spokój Panowie bo tupnę!!
I myślisz Martuniu, że pomoże, chyba nie. Mamy seniora, który na każdym nawet najdrobniejszym wątku musi mieć jedynie słuszne zdanie, zawsze rację i ostro walczy o przewodnictwo w stadzie. Tylko to stado jakieś niezależne, chyba nie chce być przewodzone, a to pech
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 20:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
I myślisz Martuniu, że pomoże, chyba nie. Mamy seniora, który na każdym nawet najdrobniejszym wątku musi mieć jedynie słuszne zdanie, zawsze rację i ostro walczy o przewodnictwo w stadzie. Tylko to stado jakieś niezależne, chyba nie chce być przewodzone, a to pech
A który to? Bo się nie poczuwam,wyrażam poglądy jak każdy. Na argumenty mam też argumenty. Jeszcze nie napisałem (do mnie pisał ktoś) typu "głupoty gadasz" lub "ile PiS ci płaci". To jest dyskusja? Ale maju59 dla Ciebie zrobię wyjątek. Przyznam Ci rację już teraz zanim napiszesz swoje posty. Może być? To dla kobiety specjalny świąteczny bonus.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 21:09
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A który to? Bo się nie poczuwam,wyrażam poglądy jak każdy. Na argumenty mam też argumenty. Jeszcze nie napisałem (do mnie pisał ktoś) typu "głupoty gadasz" lub "ile PiS ci płaci". To jest dyskusja? Ale maju59 dla Ciebie zrobię wyjątek. Przyznam Ci rację już teraz zanim napiszesz swoje posty. Może być? To dla kobiety specjalny świąteczny bonus.
Dzięki Kaziu, przyjmuję bonus tym bardziej, że nie o Tobie pisałam, mam jeszcze jedną prośbę odpowiedz Ostatkowi, chyba nie zauważyłeś bo brakuje mi twojej odpowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 28-03-2009, 23:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Dwa zapytanka:
1. "Naumiej się" jest formą wziętą ze slangu młodzieżowego. W Krakowie tak nie mówią?? Żartem? "Dobry żart jest tynfa wart"...

Nie w Krakowie lecz w Wielkopolsce. A już tego wątku nie ma. To było pisane dla Rozi. I nie żartem lecz pewnie w pośpiechu pisane. Może ktoś pamięta ten wątek "jak tu nudno i beznadziejnie na seniorku"? I nie slang młodzieżowy-chyba że my wszyscy młodzież.
Nie ważne w końcu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 09:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie w Krakowie lecz w Wielkopolsce. A już tego wątku nie ma. To było pisane dla Rozi. I nie żartem lecz pewnie w pośpiechu pisane. Może ktoś pamięta ten wątek "jak tu nudno i beznadziejnie na seniorku"? I nie slang młodzieżowy-chyba że my wszyscy młodzież.
Nie ważne w końcu.
Było to pisane żartem! Wiem to na pewno, bo ja użyłam tego zwrotu pisząc do Rozi. I nie tylko do niej.
Hmm... Lubię polski język. Nie cierpię "równo, sztywno, z bukietem w ręce".
Metryka mi nie pozwala? A to ciekawostka!

Ten wątek założono, aby podyskutować o mikrym procencie czytających rodaków.
Za skok w bok od tematu przepraszam drażni mnie "czepiactwo".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 11:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał bernarda
Polonistka pierwsza w moim życiu to starsza pani,elegancka,wiejskim dzieciom tak przepięknie mówiła o Konopnickiej,Tuwimie.W rodzinach nie było książek,wielu nie potrafiło dobrze czytać.Pani Florus w zimowy dzień w swoim własnym ciepłym domu naszą wiejską garstkę raczyła herbatą i wierszami Tuwima.Dzisiaj jestem wdzięczna za tamte dni,czytam i polecam dobrą książkę rodzinie,chorym.Moi poloniści zawsze byli znakomici ,to wielu doskonałym nauczycielom zawdzięczam to kim jestem.Rodzina sama nie jest w stanie zaszczepić czytania.Program szkolny i wymagania,tolerancja anafabetyzmu,bezstresowe podejście,praca bez efektu i co mamy?Naród cofa się w rozwoju,książki niebotycznie drogie,bieda i marazm życiowy,era techniki bez elementarnych składników-książki oto nasz analfabetyzm narodowy.
Gdyby takie panie Florus ucz\yly masowo w szkołach,nie tylko na wsiach, to wszystko o czym piszesz, nie byłoby nie do przeskoczenia .Ale z jednym się nie zgadzam ..nałóg czytania wynosi się z domu -myślę ,że Pani Florus wspaniała właśnie z domu wyniosła ten nawyk, i takie Panie jak Ona maja szansę zaszczepić go tym ,którzy nie mieli szczęścia urodzić się w domach ,w których najwięcej miejsca zajmują książki, a nie serwantki ,świete obrazki ewentualnie gdżety.Przeszkody, o których wspominasz dotyczą tych, dla których czytanie nie jest pierwszą potrzebą.Inni jakoś sobie radzą i z cenami,techniką i wtórnym analfabetyzmem.Jeśli dziecku,zamiast sadzać go przed TV albo komputerem czytamy książkę to jest szansa ,że wpadnie w ten nałóg.Ale to wymaga wysiłku i współudziału .Mechaniczna niania daje nam blogosławione chwile swiętego spokoju ...wybór nalezy do rodziców ,dziadków czy innych wspołodopwiedzialnych za wychowanie dziecka.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 13:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Było to pisane żartem! Wiem to na pewno, bo ja użyłam tego zwrotu pisząc do Rozi. I nie tylko do niej.
Hmm... Lubię polski język. Nie cierpię "równo, sztywno, z bukietem w ręce".
Metryka mi nie pozwala? A to ciekawostka!

Ten wątek założono, aby podyskutować o mikrym procencie czytających rodaków.
Za skok w bok od tematu przepraszam drażni mnie "czepiactwo".
Nie Ty to pisałaś do Rozi-wiem na pewno. Czy Warszawa jest teraz w Wielkopolsce? No dobra-nie ważne, ale musiałem wyjaśnić że to nie ty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 14:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie Ty to pisałaś do Rozi-wiem na pewno. Czy Warszawa jest teraz w Wielkopolsce? No dobra-nie ważne, ale musiałem wyjaśnić że to nie ty.
Ufffffffff! Name:  Glowa_w_mur.gif
Views: 38
Size:  904 Bajtów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 14:37
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Nie Ty to pisałaś do Rozi-wiem na pewno. Czy Warszawa jest teraz w Wielkopolsce? No dobra-nie ważne, ale musiałem wyjaśnić że to nie ty.
Piszesz i ganisz analfabetów a jak powinno się napisać ostatnie "ty" , czy "Ty"? Pisałeś w dodatku do kobiety i to kobiety szanowanej, no bo wszystkie są szanowane kobiety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 15:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Jip, Ty się tak nie rozrzucaj... z tym szacunkiem.

Żeby było na temat, o wpływie oczytania na jakość pisemnej wypowiedzi:
mój kolega w V klasie przeczytał całą Trylogię, a błąd ortograficzny sadził we własnym nazwisku.
Żeby było jeszcze śmieszniej - to syn polonistki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 15:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Jip, Ty się tak nie rozrzucaj... z tym szacunkiem.

Żeby było na temat, o wpływie oczytania na jakość pisemnej wypowiedzi:
mój kolega w V klasie przeczytał całą Trylogię, a błąd ortograficzny sadził we własnym nazwisku.
Żeby było jeszcze śmieszniej - to syn polonistki.
Ale ja mam dysleksję i mam zaświadczenie a Kazik nie ma dysleksji to musi poprawnie pisać, a ja jeszcze mam żółte papiery i dlatego coś tam coś tam mogę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 15:43
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Kazik przypiął się do "naumienia" i Wielkopolski... choć - słowo harcerza daję - w Łodzi się tego hasła naumiałam, a z Łodzi do Wielkopolski niezły hektar...
Jip do "szaconku"... a temat odłogiem leży, jak ugór niezaorany...
Idę poczytać jedną książkę: "Czas wrzeszczących staruszków". Wieczorem poczytam drugą. Statystyk czytelnictwa nie podniosę, bo z e-biblioteki je pożyczyłam...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 15:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Piszesz i ganisz analfabetów a jak powinno się napisać ostatnie "ty" , czy "Ty"? Pisałeś w dodatku do kobiety i to kobiety szanowanej, no bo wszystkie są szanowane kobiety.
Może to jedyny błąd za całe półtora roku, ale przyjrzyj się swoim postom. Po "?" jest nowe zdanie-czyli duża litera.
Zauważ też że najpierw jako bezpośrednio napisałem z dużej litery.
No dobra--jak sam sobie życzysz, to w cytatach będziesz miał zmieniane na czerwono. Pasuje? Proszę o to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 15:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Kazik przypiął się do "naumienia" i Wielkopolski... choć - słowo harcerza daję - w Łodzi się tego hasła naumiałam, a z Łodzi do Wielkopolski niezły hektar...
Jip do "szaconku"... a temat odłogiem leży, jak ugór niezaorany...
Idę poczytać jedną książkę: "Czas wrzeszczących staruszków". Wieczorem poczytam drugą. Statystyk czytelnictwa nie podniosę, bo z e-biblioteki je pożyczyłam...
Nie wiesz o co idzie Kazikowi, jemu idzie o jedno zdanie - "ile PiS Ci płaci" - tak myślą o Kaziku w całej Wielkopolsce, że PiS za wpisy mu płaci i chyba mają rację, a Kazik się wypiera i dlatego do Pyrlandii się przypiął, ale ja mu się nie dziwię, każdy próbuje dorobić - ja też.
A ja mam zaprzyjaźnioną bibliotekarkę, i nawet książki pod potrzeby jak nie wyszuka to zakupi, fajna dziewczyna,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 16:04
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Hm... ja bym nie płaciła... gdybym była członkiem PIS-u - tym bardziej nie Name:  wykrzyknik.gif
Views: 42
Size:  1.1 KB
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 16:07
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czy mozna chcieć być członkiem????????????? Tak sie pytam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 16:11
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Czy mozna chcieć być członkiem????????????? Tak sie pytam.
Nie wiem, ale wiem, że na członka można wciągnąć,...... oczywiście po wypełnieniu deklaracji...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.