menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #521  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 22:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Nie jest to zadna zlosliwosc. To jest FAKT, smutny, tragiczny fakt!!!!!!!!!

Ja uwazam to za zlosliwosc.

Faktem smutnym i tragicznym sa demontracje a nie watek.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #522  
Nieprzeczytane 15-11-2009, 22:47
Kontousuniete Kontousuniete jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Ufnosc podobnie z reszta do odwagi mozna nazwac naiwnoscia albo po prostu optymizmem.. Ja widze swiat tak jakbym leciala samolotem.. Wszedzie jest podobnie.
Moj optymizm pozwolil mi na zdobycie czegos. Pesymizm nie sluzy do niczego.

Mimo, że zgadzam się z Tobą, to mówimy o czymś zupełnie innym.
Mój optymizm, też pozwolił mi dojść do "czegoś". Naprawdę.
...ale muszę Ci powiedzieć, że żyjesz w innej rzeczywistości, a to forum, reprezentuje w jakims sensie, grupę ludzi o "jakimś", statusie dorobku, który o poziomie życia większosci społeczeństwa, raczej nie ma pojecia, bo najzwyczajniej nie dotyczą ich problemy, z jakimi wielu musi się zmagać.
Nie kazdy za rozwiązanie swoich problemów, wybiera emigrację, czego nikomu nie można mieć za złe.
Nie kazdy miał i ma możliwość zdobycia wykształcenia, nie każdy miał i ma na to warunki i nie każdy ma "łeb" do interesu. Ale kazdy człowiek, ma prawo do bezpieczeństwa w sensie chociaż minimalnym, jeśli chodzi o "jutrzejszy dzień".
  #523  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:00
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
...nie jestem malkontentem,... twierdzę, że trzeba być albo naiwnym, albo niezwykle ufnym, by widzieć własnie taki wizerunek naszego państwa.
Rzeczywistość, jest niestety, ale "trochę" odbiegajaca od tego wizerunku.
Polska, staje sie krajem ogromnych podziałów. Tworzą się grupy bardziej uprzywilejowane, majace więcej praw i grupy bardziej obciążone obowiazkami wobec panstwa i społeczeństwa.

1. Która Polska bardziej Ci odpowiadała, ta sprzed 1989 r.?
2. Kiedy koszty życia były rozłożone równomiernie na całe społeczeństwo?
3. Kiedy nie było podziałów, kontrastów i grup uprzywilejowanych?
4. Czy wszyscy zawsze mieli równe prawa?

Cytat:
Te awantury o krzyże, o aborcje, o afery ... itp.Szukanie i ściganie aferzystów w strukturach państwowych i kościelnych to zwykłe rzucanie ludziom ochłapów informacji, by mieli sobie o co skakać do oczu.
Im więcej sobie skaczemy do oczu, tym mniej patrzymy na łapy polityków.
To co, udawać, że problemów nie ma?
Za komuny tak było, niepopularne sprawy zamiatało się pod dywan.
Trzeba mieć podzielną uwagę, śledzić te ochłapy, jak to nazwałeś, i patrzeć na ręce politykom.
Cytat:
A gdy znajdzie się jakis polityk naprawdę uczciwy, znajdzie się jakaś kupa czy pomyje, które sie na niego wyleje. Zanim się oczyści, wyleci z zycia politycznego, a na dodatek, społeczeństwo przestaje wierzyć komukolwiek.
Dlatego w Polsce jest źle. I mogę Ci powiedzieć, że taką opinię wyraża grupa społeczeństwa większa, niż byś mogła przypuszczać.
Masz na myśli jakiegoś konkretnego uczciwego polityka skrzywdzonego przez los? Konkrety poproszę.

Nikt nie twierdzi, że jest świetnie, ale ciągłe narzekanie, chorobliwe malkontenctwo nie jest konstruktywne.
  #524  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
...Moj optymizm pozwolil mi na zdobycie czegos. Pesymizm nie sluzy do niczego.
I tego się trzymajmy.
  #525  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:12
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Czytam i czytam i oczy przecieram....
Czy tylko niedostatek widzicie wokoło?
Marcinie, daruj, ale akurat uczyć to każdy się mógł, jeżeli tylko chciał!
W końcu nie wszyscy muszą mieć studia skończone. Ktoś też musi "naprawić buty i dom pobudować".
Do licha, co za naród! Ciągle tylko narzeka!
Macie wiele racji mówiąc o błędach i szwindlach, manipulacji w ustawach itd. itd. Mnie też to oburza Przyjdą wybory - wybierzmy mądrzejszych!
A ja patrzę wokoło i posługując się paroma przykładami, widzę:
- 20 lat temu na parkingach stało kilka "maluchów".
- Wkoło kilkanaście sklepów z pustymi półkami i opryskliwymi paniami za ladą.
- O własnym domu niewielu marzyło.
- A na chodnikach obcasy gubiłam.

Oto przykłady:




cd

Ostatnio edytowane przez Alunia : 16-11-2009 o 00:34.
  #526  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:15
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Mieszkam tu 34 lata.
Teraz brak miejsc na parkingi, a auta coraz bardziej luksusowe. Marketów większych i mniejszych powstało chyba z 18 i ludzi w nich ciągle pełno. Miastu brakuje terenów pod budowę domów jednorodzinnych, a co jeden to śliczniejszy. Chodniki równiutkie, ulice wyremontowane, a na każdym skrzyżowaniu zgrabne ronda.
W miejsce baraków i rozsypujących się budynków wkomponowane plomby w stylu całości i kamienice odnawiane przy wsparciu samorządu. Budynek z mieszkaniami socjalnymi. Parki, fontanny, place zabaw i stylowe ławki. Basen pływacki, stadion i hala sportowa, szkoły i korty tenisowe itd, itd.






  #527  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcin1956
... a to forum, reprezentuje w jakims sensie, grupę ludzi o "jakimś", statusie dorobku, który o poziomie życia większosci społeczeństwa, raczej nie ma pojecia, bo najzwyczajniej nie dotyczą ich problemy, z jakimi wielu musi się zmagać.
Jesteś tu chyba od niedawna i dlatego nie możesz wiedzieć, jakie problemy ukrywają sie pod konkretnymi imionami.
Jestem tu dłużej niż Ty i coś o tym wiem, a gdybyś tą wiedzą dysponował, nie pisałbyś tego, co wyżej.

My nie żyjemy pod kloszem, zmagamy sie z problemami dnia codziennego, mamy swoje kłopoty i wiemy o kłopotach innych ludzi, bo wśród nich żyjemy, a nie na wyspach szczęśliwych.
Cytat:
Nie kazdy za rozwiązanie swoich problemów, wybiera emigrację, czego nikomu nie można mieć za złe.
Nie kazdy miał i ma możliwość zdobycia wykształcenia, nie każdy miał i ma na to warunki i nie każdy ma "łeb" do interesu. Ale kazdy człowiek, ma prawo do bezpieczeństwa w sensie chociaż minimalnym, jeśli chodzi o "jutrzejszy dzień".
Każdy jest kowalem swojego losu i musi myśleć perspektywicznie. Jeśłl ktoś zatrudnia się na lewo, musi sobie zdawać sprawę, że emerytury w ten sposób nie wypracuje.
Piszesz zbyt ogólnie, dlatego trudno się do tego konkretnie odnieść.
  #528  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Alunia!!!

Wyrzuć mnie z tej liczby mnogiej, bo się źle w niej czuję.
Jeśli ktoś nie widzi postępu, to znaczy, że widzieć nie chce.

Serwis fotograficzny świetny, ale czy przekona chorych na malkontenctwo, na które nie wynaleziono jeszcze skutecznej piguły?
Wszak oni zawsze znajdą jakieś ale...
  #529  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 00:32
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Wyrzuć mnie z tej liczby mnogiej, bo się źle w niej czuję.

Się..... nie zrobi.
Te ludzie tak mają (jak śpiewa nasza aktorka) , że szklanka ciągle do połowy pusta

PS. Pogrzebałam jeszcze w zdjęciach coby jednakie były.
Ja już tak mam, po poznańsku musi być równiutko
  #530  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 01:54
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jak świat światem w oczach naszych ukochanych malkontentów Polska stała nad skrajem przepaści i zbierała się do kroku w przód ...i co ..stoi sobie dalej ..no chyba że ten pesymizm i STD pchnie ja wreszcie w jakaś desperacje .Rozbiorów nie będzie bo kto by nas chciał ..a może szkoda ,może było nie odzyskiwać niepodległości .Tylko cholerka preferowałabym zabór Pruski lub Austriacki...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #531  
Nieprzeczytane 16-11-2009, 08:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

KONIEC. Zapraszam do nowej części.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko... XV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 518 04-06-2009 17:24
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.