menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 20:35
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Stanleyu,

bo forum ma górki, dołki, rzadko prostą drogą jedzie... Trafiłeś na wybuchy. Ale gdybyś poszperał... Był taki wątek o pogrzebach - skleroza zakryła mi jego tytuł (zmyłkowy zresztą się okazał) - w którym wyobraznia nasza sięgała drugiego końca tęczy, tamtego świata jednym słowem. Zaczął się dość poważnie, a potem... Płacz ze śmiechu. I nikt na nikogo nie napadał.
Warto zostać, naprawdę!

Ostatnio edytowane przez Alsko : 28-11-2007 o 20:45.
  #22  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 20:43
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Baburko

Mysle ze masz zly dzien stad pesymistyczne nastawienie do swojego wieku , procesu starzenia sie ,.Wiem ile mam lat - wiem tez ile przezylam i wycierpialam - ale tez wiem ze zyje bo chce zyc i cieszyc sie kazdym dniem obojetnie czy bardziej chorym czy zdrowym .Do glowy by mi nie przyszlo mowic o sobie "stara jestem " choc widze zachodzace zmiany - ciesze sie ze moge sluzyc pomoca , doswiadczeniem , zarowno synowi jak i wnusi 15-letniej z ktora mam swietny emocjonalny kontakt - nadajemy na tych samych falach .Ciesze sie ze moja mam 81 letnia jest szalenie postepowa i wyrozumiala - i ma rowniez zdrowe podejscie do zycia .I ona cieszy sie kazdym dniem . jest bardzo zadbana i samowystarczalna , duzo czyta i ineresuje sie polityka .Nie jest zgorzkniala /tez wdowa/ a pelna wiary , optymizmu i milosci do nas wszystkich .
O swim wieku zwykla mawiac - wiesz ten czas za szybko mknie .. dopiero co bylam mloda a juz mam 15 letnia prawnusie .. i z niej bede brala przyklad zawsze
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #23  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 20:49
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał baburka
Starzeję się, czego wcześniej nigdy tak intesywnie nie odczuwałam. Staram się, aby stopniowa degradacja opakowania wraz z centrum zawiadowczym była przeze mnie w pełni uświadomiona i zaakceptowana, a dokonywane z uwzględnieniem powyższego wybory były dla mnie jak najkorzystniejsze. Żyję, kurna, i mi tu nie imputować.

Gdybym w nieskończoność upierała się przy dojrzałości, musiałabym koncentrować się na zabiegach konserwatorskich, a reszta życia przeciekałaby mi przez palce. Dlatego optuję za bycie starą, czyli osobą, która weszła w ostatni etap życia. Zamierzam go przeżyć.
Za kilka tygodni skończę 75 lat i uważam, że jestem stary - fizycznie - choć, nidawno, lekarz powiedział mi, że starość zaczyna się po 80-ce. Odróżniam i to zdecydowanie inne rodzaje starości a zwłaszcza tę w mentalności. Martwość, wspomnianą przez baburkę, postrzegam jako proces nieunikniony i dotykający każdego. Myśl, zawartą w podkreślonym fragmencie, uważam za niezwykle trafną a jednocześnie, niezwykle trudną w wykonaniu .
Kiedyś, tu na tym forum Wilhelmina naisała, że w procesie starzenia się najbardziej by chciała móc decydować, SAMA, o wszystkim, do samego końca. Nie rozmawialiśmy wtedy o martwości, chociaż, to o tym samym.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #24  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 20:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Feliksie

Cytat:
Napisał FeliksG
Za kilka tygodni skończę 75 lat i uważam, że jestem stary - fizycznie - choć, nidawno, lekarz powiedział mi, że starość zaczyna się po 80-ce. Odróżniam i to zdecydowanie inne rodzaje starości a zwłaszcza tę w mentalności. Martwość, wspomnianą przez baburkę, postrzegam jako proces nieunikniony i dotykający każdego. Myśl, zawartą w podkreślonym fragmencie, uważam za niezwykle trafną a jednocześnie, niezwykle trudną w wykonaniu .
Kiedyś, tu na tym forum Wilhelmina naisała, że w procesie starzenia się najbardziej by chciała móc decydować, SAMA, o wszystkim, do samego końca. Nie rozmawialiśmy wtedy o martwości, chociaż, to o tym samym.
  #25  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:10
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Oj Baburko, znowu mi zadałaś trudną sprawę do przemyślenia. To jest taki mój wewnętrzny konflikt: chciałabym nie musieć (przecież nie muszę!!) dbać o te zabiegi konserwatorskie, nie farbować włosów, nie szukać kremów co to w trzy minuty..., nie sprawdzać jaki makijaż dyskretnie ukryje, i nie mam odwagi! Nie mam po prostu odwagi
  #26  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:28
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech I bardzo dobrze

Cytat:
Napisał an_inna
Oj Baburko, znowu mi zadałaś trudną sprawę do przemyślenia. To jest taki mój wewnętrzny konflikt: chciałabym nie musieć (przecież nie muszę!!) dbać o te zabiegi konserwatorskie, nie farbować włosów, nie szukać kremów co to w trzy minuty..., nie sprawdzać jaki makijaż dyskretnie ukryje, i nie mam odwagi! Nie mam po prostu odwagi
to znak, ze jesteś 100% kobietą.
  #27  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:39
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Nie wiem Basiu, nie wiem... W teście jakimś tam wyszło mi tylko 70% Raczej siebie o tchórzostwo podejrzewamName:  leming.gif
Views: 64
Size:  8.0 KB
  #28  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:50
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Baburko masz prawo.Ja tez je mam i kazdy z mas.Sa dnie kiedy rano jestem nie do zycia,prawie martwa,ale sie nie przejmuje,przecierz nic nie musze,więc leze w tym wyrku i użalam sie nad soba.mam prawo.Sa dnie kiedy wstaje i ide cwiczyc joge na plaze o wschodzie slońca,a co?dobrze sie czuj e,mam prawo.Sa dni kiedy nie chce widziec ludzi i moje własne towarzystwo mi wystarcza.mam prawo.Sa dnie kiedy nie mam ochoty sie malowac i nie robie tego,mam prawo.Mamy prawo do takich zachowań jaki mamy dzisiaj stan ducha,jak normalni ludzie.Ale dlaczego zaraz mamy byc martwi codziennie?Od czasu do czasu tak,i do tego mamy prawo.Pozdrawiam cieplutko i kolorowych snow wszystkim zycze.Do tego tez mamy prawo.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #29  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:53
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Anielko, nie wiem czy Ci to już mówiłam - działasz na mnie kojąco Anielka.gif
  #30  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:55
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Anielko, zle zrozumiałaś Baburkę,

tak jak ja początkowo. Ona to wyjaśniła.

A mnie dał do myślenia post Feliksa. Oby można było, tak jak chciałaby Wilhelmina, ale nie zawsze mamy na to wpływ.

Co powiedziawszy, idę regenerować cielsko... do łóżka.
Dobranoc
  #31  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:56
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ciesze sie ,sama na siebie tez czasami dzialam kojąco,kiedys Wam opisze jak pracowalam z lustrem,zeby mieć prawo.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #32  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 21:57
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Wiem Alusiu,ze nie to miala na mysli,ale co tam mam prawo napisac co mysle.Pozdrawiam cieplutko i tez zaraz ide mój kregosłup odginac w druga strone
.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #33  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:09
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Ciesze sie ,sama na siebie tez czasami dzialam kojąco,kiedys Wam opisze jak pracowalam z lustrem,zeby mieć prawo.Pozdrawiam cieplutko.
Trzymam Cię za słowo Baaardzo chętnie posłucham.
  #34  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:10
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech To nie jest tchórzostwo

Cytat:
Napisał an_inna
Nie wiem Basiu, nie wiem... W teście jakimś tam wyszło mi tylko 70% Raczej siebie o tchórzostwo podejrzewamZałącznik 10240
kiedyś weszlam znienacka do pokoju, w którym przebywala moja 78-letnia Mama w wózku inwalidzkim /miała amputowaną 1 nogę/. Przyłapalam ją niechcący na masażu biustu, na mój widok troszkę się speszyła .... potem wyjasnila mi że musi robić taki masaż bo inaczej biust jej straci jędrność. Rozczuliło mnie to ogromnie i powiedziałam Mamie, że postępuje słusznie bo kobietą jest się do końca swoich dni. Oczywiście są różne kobiety, jedne odczuwają potrzebę robienia makijażu, farbowania włosów, inne wręcz przeciwnie są "naturalne aż do bólu". Ważne jest robienie tego na co ma się ochotę, nie należy niczego robić na siłę wbrew sobie.
  #35  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:12
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Niko

Cytat:
Napisał nika
jak bym się nazwała ,mająć 70?-mumia???
Żywa/żywotna/żwawa siedemdziesięciolatka na ten przykład.
  #36  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:14
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Elizko!
Po mojemu to się nazywa starość.
  #37  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:20
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Ewito

Cytat:
Napisał Ewita

Podsumowując: mam prawo - i wy też - do życia, radości, miłości i przyjaźni! Mam prawo do marzeń - i mam nadzieję mieć je jeszcze dłuuugo!
Starość niczego z tych rzeczy nie wyklucza. Nazwie przydano pejoratywny wydźwięk, a samą starość uczyniono czymś wstydliwym. Kiedyś plątalam się z sygnaturką "Wybrańcy bogów umierają młodo", dla Ciebie dodałabym: "ukończywszy 100 lat".
  #38  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:27
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Destiny

Cytat:
Napisał destiny
Tak piszesz, jak byś robiła jakiś rachunek życia. Czy to już ten czas nadszedł ?...na takie rozważania ?
Przeważnie coś żuję, zresztą zbliżający się koniec roku skłania do posumowania minionej pięciolatki. Wypada też poczynić nowe plany.
Dzięki Błyskawicznej Radzie Starszych i nie tylko przełknęłam dość gładko wejście w starość. Zawątkuję niebawem o starczej samotności, bom cienka w temacie, a jeśli możecie gęby strzępić po próżnicy, to równie dobrze wesprzecie mnie w poszukiwaniach.
  #39  
Nieprzeczytane 28-11-2007, 22:32
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Elizko!
Podoba mi się określenie " człowiek bezwiekowy"! Wprowadza ono istotny ład do dyskusji. "Bezwiekowy" to kategoria psychiczna, bywa, że trafna w odniesieniu do starego człowieka.
  #40  
Nieprzeczytane 29-11-2007, 00:01
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie re barburka

nie wiem,jaka będzie moja kondycja za 15 lat i czy będzie...ale w tym momencie zaprzeczasz niejako sobie-mnie przymiotnik stara kojarzy sie pejoratywnie-a żywa,żwawa itp.pozytywnie
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prawo jazdy a wiek - komentarze Basia. Ogólny 60 18-10-2009 19:36
Prawo do wcześniejszej emerytury, czyli o mąceniu ludziom w głowach z centrum Ogólny 0 13-03-2008 23:05
mam 64 lata rybka Zaproszenia 0 29-01-2008 07:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.